PDA

View Full Version : За първи път написах нещо...



SlAdKy_KoTi
10-28-2007, 09:03
Здр хорица!Това е първият ми път да напиша нещо смислено така че плс критикувайте и дайте някакви мнения :neutral: :) Знам че е поредната тема за любов ,но ми беше най-лесна...

Какво всъщност е любовта?Защо всички говорят за нея,сякаш тя е най-важното нещо на света?Какво е - благословение,неземно богатство...?
Много от хората напразно се лутат в незнание и си мислят че имат много повече от другите...но всъщност те стават чак жалки в очите им.
Друга част от тях най-често са тъжни и се чудят какво да правят в тоя живот...!?
Много малка част от хората,разбират това което много не са разбрали - че любовта най-често е нетрайна и много лесно се изгубва.Хората си мислят - Любовта е всичко,тя е смисала на живота - но всъшност грешат!За любов се говори навсякаде,всеки мечтае за нея и всеки говори за нея...!?
А тя е просто една кучка която прави със сърцата на хората каквото си иска.
Никой не е способен да каже: "Любовта малко по малко ни съсипва" ...Никой не може да си признае че тя е просто чувство и в повечето случаи те прави нещастен! Цялото богатство на света да им се даде - никой няма да си признае...!?
Всички мислят любовта за идол...а всъщност тя ги съсипва...!

Това е тя - измамното чувство любов...!

Glezanka
10-28-2007, 09:59
Има правописни грешки,което е нормално ако си го писала с фонетиката и после не си го погледнала.Повторения на "хората","любов","разбирам".Говориш за любовта така сякаш те е погубила,сравняваш я с кучка ... аз немога да разбера метафората,защото е твърде крайна за мен ... нищо лично просто това е извън моите разбирания :)

UnaBletoLoVeU
10-28-2007, 14:01
Сюжетът много наподобява на "дъртата мръсница любовта", писана няколко теми по-долу от SickBoy. Дори бих могла да кажа, че ми прилича на сбит преразказ на неговото произведение. Много набързо минаваш през различните състояния от любовта, бързо и някакси грубо. Читателят няма време да разсъждава над отделните части-ти скоростно го пренасяш напред.
Друг е въпросът, че аз не съм съгласна с две неща. Първото е, че мнението ми е, че любовта далеч не е кучка. Тя е чувство. Не бива да опетняваме такова красиво състояние на духа с такава грозна дума, въпреки че, колкото пъти е била благосклонна към нас, толкова пъти ни е и предавала. Освен това как така любовта си отива бързо? Това не е така. Родителите ти..още ги обичаш, нали? И винаги ще го правиш. А може би не говориш за такава любов? Добре. Все някога ще срещнеш някого, без когото не можеш да живееш-без неговото лице, без гласа му, без топлата му прегрътка, когато ти е мъчно, без утешителните му думи при провал, дори и без паричната му подкрепа дори. Това разбирам аз под любов. Тя не е кучка-дори бих казала, че единствено тя осмисля живота ни. Само и еиднствено тя. ;)

Не искам да те обидя с това мнение, просто реших, че може да е полезно, ако продължиш да пишеш. Иначе бих могла да напиша едно "Страхотно е", но нямаше да е искрено...предпочетох да съм честна. Освен това недей да "превземаш" нечия идея, по скоро пиши единствено когато имаш напълно своя разработка относно някакъв проблем. Тогава е далеч по-чувствено и с лекота се пише доста голям обем ;-) Не че обема е важен, но надали още можеш да кажеш и обясниш повечко неща, добре, в кратко текстче. За това се изискват значително по-големи способности в писането. Дано ме разбра (=

sex_i_2maslinki
10-29-2007, 19:22
Не съм критик и няма да седна да се правяна на такава. Само с няколко изречения ще ти кажа какво мисля. Комерсиална тема. Абе хора пишете за нещо различно от тая любов, само това ли ви интересува? Банални и заучени фрази и изрази. квото си чула всичко си каза. За правопис да не говорим. Детски размисли. Нищо възвишено и чисто. Неясно описание.




Но пък то важното е желанието, тъйче учи се от грешките си и даваи все напред. Успех :)

sex_i_2maslinki
10-29-2007, 19:26
Не съм критик и няма да седна да се правяна на такава. Само с няколко изречения ще ти кажа какво мисля. Комерсиална тема. Абе хора пишете за нещо различно от тая любов, само това ли ви интересува? Банални и заучени фрази и изрази. квото си чула всичко си каза. За правопис да не говорим. Детски размисли. Нищо възвишено и чисто. Неясно описание.




Но пък то важното е желанието, тъйче учи се от грешките си и даваи все напред. Успех :)

SuNsEt
10-30-2007, 15:03
Ми...става,ама можеш и по-добре...Тва като истински художествен текст така никога няма да ти го призная,но ако го предадеш като есе или съ4инение разсъждение на тема 'Какво е любовта?',не само аз ще ти дам 6 8)

No_Limit
10-31-2007, 10:52
На мен не мип допада особено , мисля че това е прекалено крайно , противоречиш си и т.н Не искам да те обидя , опитай пак