PDA

View Full Version : DEJA VU



M!M!T()
10-28-2007, 11:51
Незнам дали темата е за тук но все пак.Може ли някой да ми обясни какво е това deja vu!!!Питам разли4ни хора и ми отговарят разли4но!!!Моля ако някой знае да ми каже!!!!!! 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ :smt100

Blestq6ta
10-28-2007, 12:02
Зависи дали на BG го превеждаш "дежа ву" или "дежа вю", ето ти 2 теми намерени в google... :wink:
http://www.google.bg/search?hl=bg&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:bg:official&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B0+%D0%B2%D1%83&spell=1
http://www.google.bg/search?hl=bg&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Abg%3Aofficial&hs=A5m&q=%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B0+%D0%B2%D1%8E&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=

***(=+ ~ pi$ank@ ~ +=)***
10-28-2007, 12:20
И аз това се чудя...

comics
10-28-2007, 12:49
леле, леле 8-) :D

sh3_1s_7h3_0n3
10-28-2007, 15:06
Зависи дали на BG го превеждаш "дежа ву" или "дежа вю"

[b]Какво значи го 'превеждаш'? По принцип на български сякаш е прието да се казва 'дежа вУ', но никой, който знае и говори френски няма да го прочете така просто защото звуците са малко по-специфични... Все тая.
Та... думата е от френски [color=red]"d

AliceSw
10-28-2007, 17:13
преводът му май е "вече видяно"

елементарен пример - говориш с някого и в един момент знаеш какво ще каже, или както казаха отиваш на място, където никога не си бил, но знаеш къде е нещо и тн...

samoubiika
10-30-2007, 13:13
Най-странното е че съм го преживявала няколко пъти...
Веднъж сънувах,че закъснявам и после разговарям с майка си...след седмица 2 се случи...Аз закъснях и майка ми ми чете конско,което аз бях предвидила...и когато повторих последните и думи тя се очуди,че знам какво ще каже...
Когато бях на 12 някак си знаех,че ще мина покрай магазин за старинни вещи...незнаех къде,но предчувствах...преди 3 месеца бях във Плевен и минахме покрай магазин със стари часовници...часа беше 15:15 и сякъш знаех,че ще покаже толкова...

Незнам,много ми е странно :neutral: когато минавам от някъде или виждам някого или говоря с някого...имам чувството че съм го правила или виждала преди...

Абеее луда работа

v3rSaNd37
11-30-2008, 15:14
И аз съм имала тасива случаи---
1. Вървя си по улицата и гледам бежова Лада С2564К, навеждам надолу глава прибирам се на тротоара вдигам си главата и виждам абсолютно същата кола...
2. Пътуваме към Велико Търново,гледам си I-poda и викам да видя часа--- показва 11:59, навеждам си главата за пет минути да си догледам филмчето, вдигам си главата да видя часа ----- 11:59
:) но май е дежа ву

taffy
11-30-2008, 16:51
И аз съм имала тасива случаи---
1. Вървя си по улицата и гледам бежова Лада С2564К, навеждам надолу глава прибирам се на тротоара вдигам си главата и виждам абсолютно същата кола...
2. Пътуваме към Велико Търново,гледам си I-poda и викам да видя часа--- показва 11:59, навеждам си главата за пет минути да си догледам филмчето, вдигам си главата да видя часа ----- 11:59
:) но май е дежа ву

...Или просто ти е спрял часовника.. 8-) Аз много често получавам туй нещо.. Като че се повтаря.. Много е шашавоо.. :D

AFT
11-30-2008, 17:00
Е, аз невероятно често имам дежа ву, ама не се чувствам докосната от Бога. Big deal.

iPurple
11-30-2008, 17:03
И на мен ми се е случвало. Нищо особено.

InnchetO
11-30-2008, 17:04
Такива случай кой ли е нямал :)

*всъщност ги сънуваме преди да са се случили /*пророчески сънища*/

На мен ми се е случвало мнооого пъти .. примерноо .. една уличка до насс .. по която много ама много рядко минавам .. вървя си по нея заедно с няколко приятели .. аз си гледам обувките нещо и казвам "къде отиваме сега" и в същия момент едно момче ме пита колко е часа .. поглеждам и казвам 9 и 18 .. вече 9 и 19 ..

иначе постоянно ми се случва някаква отделна картина да ми напомни , да предвидя какво ще каже някой .. даже бяхме на една вила неотдавна .. никога не съм била там преди .. една приятелка ми каза 'видя ли къде са спалните' аз не бях обикаляла , но казах 'надолу по коридора в ляво' .. :shock: после се усетих , че незнам всъщност и отидох да проверя .. точно там бяха о.О

луда ра'ота ..

aHeJlua
11-30-2008, 19:57
мда.. и аз съм имала .. вече не ми прави впечатление.. може би защото често помня сънищатата си .. не знам.. мисля че не е кой знае какво .. :)

woshata
11-30-2008, 20:17
deja vu дума от френки произход която наскоро сгрях :lol: да буквално означава "вече видяно" поне тва знам със сигурност .. относно дали ми се е случвало ..ам да веднъж ..но беше доста отдавна ..не помня за какво точно беше ..ама във връзка с училище :lol: :booooomb:

Swinkenhoffer
11-30-2008, 21:05
Един от форума беше казал, че това е, когато едното ти око реагира по-бавно от другото.
Примерно.. лявото ти вижда стаята с няколко стотни по-бързо от дясното и после си мислиш, че вече си бил в тая стая. Нещо такова. 8-)

5StaR
11-30-2008, 21:06
Даам и на мен ми се случва постоянно, имам чувството че дадено явление/случка съм го сънувал или преживял... абе луда работа :D

DimovB
11-30-2008, 22:19
аз пък съм сънувал 2 пъти един и същ сън

rubi
12-01-2008, 04:21
не знам за вас,но на мен ми се случва много често.....
някои от вас казаха 1-2 пъти... :shock: че го и помните...много странно ми прозвуча....
значи при мен аз съм забелязала,че сънища които не си спомням на сутринта след определено време ми се случват като дежа ву...просто в мига си спомням че това ми се е случвало вече,била съм в тази ситуация,знам какво ще кажа,какво ще кажат хората покрай мен,знам дори дрехите,позата...абе въобще всички подробности около този момент....

hahavteen
12-01-2008, 04:28
Скоро гледах предаване дали има изобщо нещо такова като дежа вю и се оказа че няма. Всичко е игра на мозъка ни който много лесно се лъже. Примерно седиме с един човек в ресторант и той пие кафе и си говорим изведнъж осъзнаваме че имаме дежа вю -вече сме преживели това. Всъщност обаче се оказва че скоро сме седели със същия този човек (или някой който прилича на него) в кафе примерно (обстановката на което прилича на ресторанта) и той е пиел от подобна чаша... Мозъка ни намира тази картина в паметта ни и на нас ни се струва че вече сме го преживели но всъщност двете ситуации просто поразитело си приличат.
Май не го обясних много добре ама карай.. :-o

rubi
12-01-2008, 04:35
Скоро гледах предаване дали има изобщо нещо такова като дежа вю и се оказа че няма. Всичко е игра на мозъка ни който много лесно се лъже. Примерно седиме с един човек в ресторант и той пие кафе и си говорим изведнъж осъзнаваме че имаме дежа вю -вече сме преживели това. Всъщност обаче се оказва че скоро сме седели със същия този човек (или някой който прилича на него) в кафе примерно (обстановката на което прилича на ресторанта) и той е пиел от подобна чаша... Мозъка ни намира тази картина в паметта ни и на нас ни се струва че вече сме го преживели но всъщност двете ситуации просто поразитело си приличат.
Май не го обясних много добре ама карай.. :-o
може да е вярно,това което казваш,но на мен ми се е случвало с хора които не съм виждала с години,също и когато съм била сама с непознати в чужда за мен ситуация.....възможна е тази теория която даваш,само че нещо може би куца.... :? предполагам че са нужни още много години на изследване.....