PDA

View Full Version : Самоизключване на pc-to



soldier_rdc
10-28-2007, 15:16
Седа си на компа и изведнъж без нищо да правя,той се изключи.После натискам да га пусна и не става.От контакта го извадих,пуснах го отново и сега бачка.Въпроса ми е някой имал ли е такъв проблем,на какво се дължи и какво да правя.. :( мерси предварително!

imeeeeee
10-28-2007, 15:21
Moje da ima6 virus..pone az taka si mislq,za6toto edna moq priqtelka ima6e sy6tiq problem.Dano da se opravi kompa ti... :---)

Dragon
10-28-2007, 15:25
Moje da ima6 virus..pone az taka si mislq,za6toto edna moq priqtelka ima6e sy6tiq problem.Dano da se opravi kompa ti... :---)Невъзможно и тода което за теб е вирис е хак или бъг,а може да е нищо :-x Ако компютъра рещи се изключва и това е.Може да се е прегрял или притоварил или да си бараникал каде не знаеш

Forslor
10-28-2007, 15:34
Проблема не е софтуерен , а изцяло хардуерен. Няма да е лошо и за всеки случай да направиш едно сканиране .
При мен се наблюдаваше това явления преди да сменя вентилатора на видеокартата ...който просто е засепил и като защитна реакция следва или рестарт или шътдоун на пс то.
Друга причина може да е невъзможноста на компютърната система да захрани свързаните допълнително периферни устройства при което отново следва рестарт или шътдоун.

Възможно е да е имало на момента някакво колебание в ел. захранване и да е подействало така на компютъра и това съм го изпитвал ...пак същите признаци ... докато не се изключи от контакта и отново се включи не тръгва (купи си UPS).

За първи път ли ти се случва?

g_antonov
10-28-2007, 15:45
Проблема не е софтуерен , а изцяло хардуерен. Няма да е лошо и за всеки случай да направиш едно сканиране .
При мен се наблюдаваше това явления преди да сменя вентилатора на видеокартата ...който просто е засепил и като защитна реакция следва или рестарт или шътдоун на пс то.
Друга причина може да е невъзможноста на компютърната система да захрани свързаните допълнително периферни устройства при което отново следва рестарт или шътдоун.

Възможно е да е имало на момента някакво колебание в ел. захранване и да е подействало така на компютъра и това съм го изпитвал ...пак същите признаци ... докато не се изключи от контакта и отново се включи не тръгва (купи си UPS).

За първи път ли ти се случва?
Напълно съм съгласен с теб

soldier_rdc
10-28-2007, 15:48
Проблема не е софтуерен , а изцяло хардуерен. Няма да е лошо и за всеки случай да направиш едно сканиране .
При мен се наблюдаваше това явления преди да сменя вентилатора на видеокартата ...който просто е засепил и като защитна реакция следва или рестарт или шътдоун на пс то.
Друга причина може да е невъзможноста на компютърната система да захрани свързаните допълнително периферни устройства при което отново следва рестарт или шътдоун.

Възможно е да е имало на момента някакво колебание в ел. захранване и да е подействало така на компютъра и това съм го изпитвал ...пак същите признаци ... докато не се изключи от контакта и отново се включи не тръгва (купи си UPS).

За първи път ли ти се случва?

Не,но отдавна не ми се беше случвало.А тва за бърникането..колко пъти да казвам,че нищо не съм правил.Пиша го тук,за да не цитирам всички наред.

experiment_m
10-28-2007, 15:52
Съгласен съм с Forslor
Моят комп постоянно се прецаква от електрически удари и прави по точно описания по-горе начин. От това ми се прецака и тв-тунера и се наложи да го извадя от кутията, защото в един момент ми беше натоварил PSI-шината и компа пускаше само вентилаторите и индикацията си. :o UPS-сът наистина би бил един много добър вариант. :-({|=

SwEeT_PriNceSsS
10-28-2007, 17:10
Седа си на компа и изведнъж без нищо да правя,той се изключи.После натискам да га пусна и не става.От контакта го извадих,пуснах го отново и сега бачка.Въпроса ми е някой имал ли е такъв проблем,на какво се дължи и какво да правя.. :( мерси предварително!
емиии ако си свалял с флаш гет и не си махнал опцията нали след като се свали да се изключи компа автоматично може и от това да е.. :wink: :wink:

Martoooooo
10-28-2007, 17:50
Ако ти са замърсени вентилаторите в кутията -> не могат да охлаждат оптимално и ако има6 защита с/у прегряване -> компа се рестартирва. По4исти си кутията

soldier_rdc
10-28-2007, 17:51
Седа си на компа и изведнъж без нищо да правя,той се изключи.После натискам да га пусна и не става.От контакта го извадих,пуснах го отново и сега бачка.Въпроса ми е някой имал ли е такъв проблем,на какво се дължи и какво да правя.. :( мерси предварително!
емиии ако си свалял с флаш гет и не си махнал опцията нали след като се свали да се изключи компа автоматично може и от това да е.. :wink: :wink:

Не,не съм.Ще помоля модератора да заключи темата!След поста на Forslor,който много ми помогна темата е изчерпана.