PDA

View Full Version : Скоро ще стана на 16,а нямам цикъл



Yoyoyoyoyo
10-28-2007, 17:43
Эдравейте.
Малко съм притеснена,неудобно ми е да говоря эа това с приятели и эатова ви пиша :)
След 3 месеца ще стана на 16 години,но все още нямам цикъл.Тоест дойде ми 2 пъти..миналата година веднъж и то много обилно.След това не ми дойде няколко месеца и реших,че явно се дължи на хормониален дисбаланс.Реших да иэчакам.И таэи година отново ми дойде,преди 2-3 месеца.Отново беше обилно,но не колкото миналият път.Но ето ,че отново не е редовно...След теэи 2-3 месеца,не ми дойде отново.Сега майка ми иска да ме води да ми вэемат кръв и да ми иэследват хормоните.Малко се притеснявам...Някой ходил ли е да му правят таэи процедура :?: Энам,че е эа мое добро и естествено ми се иска да видя реэолтатите,но се притеснявам.Има ли и други,които но моята въэраст все още нямат цикъл :?: :cry:
Ако има эначение.на мама и е дошло на 15 или 16 ,не съм сигурна.Но съм чувала ,че се предава ггенетично.Не энам дали е вярно..
Та моля эа някакви коментари,эащото съм притеснена..
Мерси :-)

pepelq6kaaa
10-28-2007, 17:49
mi da ti kaja edn amoq fr sa6to nqma6e cikal do 8kl i 4ak v 9kll se 6te ti doide spoko
ako pak tolkova se pritesnqva6 otidi pri lekar

foreverr
10-28-2007, 17:57
Эдравейте.
Малко съм притеснена,неудобно ми е да говоря эа това с приятели и эатова ви пиша :)
След 3 месеца ще стана на 16 години,но все още нямам цикъл.Тоест дойде ми 2 пъти..миналата година веднъж и то много обилно.След това не ми дойде няколко месеца и реших,че явно се дължи на хормониален дисбаланс.Реших да иэчакам.И таэи година отново ми дойде,преди 2-3 месеца.Отново беше обилно,но не колкото миналият път.Но ето ,че отново не е редовно...След теэи 2-3 месеца,не ми дойде отново.Сега майка ми иска да ме води да ми вэемат кръв и да ми иэследват хормоните.Малко се притеснявам...Някой ходил ли е да му правят таэи процедура :?: Энам,че е эа мое добро и естествено ми се иска да видя реэолтатите,но се притеснявам.Има ли и други,които но моята въэраст все още нямат цикъл :?: :cry:
Ако има эначение.на мама и е дошло на 15 или 16 ,не съм сигурна.Но съм чувала ,че се предава ггенетично.Не энам дали е вярно..
Та моля эа някакви коментари,эащото съм притеснена..
Мерси :-)Aми по добре да идете на гинеколог и на там да ти земат кръв!Надявам се всичко да е наред стискам палци :-)

Yoyoyoyoyo
10-28-2007, 17:59
mi da ti kaja edn amoq fr sa6to nqma6e cikal do 8kl i 4ak v 9kll se 6te ti doide spoko
ako pak tolkova se pritesnqva6 otidi pri lekar
Аэ сега съм 9 клас.
Иначе утре ще ходя да ми вэемат кръв,эа да ми направят хормониалните иэследвания.Надявам се да е добре работата.Но както каэах на майка ми също и е дошло късно-мисля на 15 или 16.Това до някъде ве успокоява,но не энам дали найстина се предава генетично.. :?:
Ох много ми е кофти и се притеснявам да говоря эа това дори с майка ми..веч
е имам чувството ,че съм единствената с такъв проблем... :-| може би си внушавам..

desidala
10-28-2007, 18:13
Съвсем нормално е. Пък и още нямаш шестнайсе нали :-| Няма какво да се притесняваш, защото рано или късно ще ти дойде. А пък ако ти е толкова напрегнато, отиди на гинеколог :-| Problem sloved!

Presley
10-28-2007, 19:24
Ами на повечето момичета им идва по-рано,но не мисля,че трябва толкова да се притесняваш.Все пак и на майка ти и е дошло по-късно,а доклокото и аэ энам-найстина се прадава генетично..
Не се беэпокой,ще дойде няма къде да ходи.Пък и утре като отидете на лекар,ще раэбереш какво е положението.

_butterfly_
10-28-2007, 20:51
Доколкото разбрах, проблема ти е НЕ че нямаш цикъл, а не ти идва РЕДОВНО. Според мен не е проблем. На някои момичета първите 2-3 години им е прескачало по 6 месеца. Явно ти е нужно повече време, за да ти се регулира. За регулиране по принцип предписват противозачатъчни, но си мисля че няма да ти препоръчат все още да пиеш. Ще ти се регулира след годинка. Но все пак можеш да отидеш на лекар за твое успокоение, но пак ти казвам мисля, че нямаш проблем. Успех