PDA

View Full Version : Диетите и хубавото тяло-имат ли нещо общо?



rozuvata_p1nterka
10-29-2007, 14:22
Здравейте!Много млади момичета постоянно гладуват,не се хранят както трябва,някой момичета не приемат почти никакви колорий заради някакви си измислени диети,за да могат да изглеждат добре.Според мен всичко това може да се постигне и без гладуване.Аз имам много хубаво тяло(не е мое мнението) + това съм висока,да тренирала съм 7 години интензивно и може би на това се дължи,но никога не съм била на диети през живота си и постоянно се тъпча с разните му сладкиши и шоколади :D просто не мога да им устоя.А вие мислите ли,че трябва да оставаме гладни за да поддаржаме хубаво нашето тяло? 8-)

Orono
10-29-2007, 14:26
Диетите и хубавото тяло имат общо, когато под диета разбираме подходящ за нас хранителен режим. Комбинираме го със спорт и сме 6+
А ти винаги можеш да се тъпчеш с боклуци и да изглеждаш добре, друг е въпроса това как се отразява на здравето :)

И да, често срещана грешка при момичетата е това - гладуват и си мислят, че по този начин ще изваят хубава фигура.
Гладуването не е начина, нито пък разните му там "тайнствени диети", дето ядеш по 1 ябълка и 1 лимон на ден :-D

Anf3tamin4o
10-29-2007, 14:28
Спорта му е майката :)

rozuvata_p1nterka
10-29-2007, 15:07
Ами засега тия боклуци не са ми навредили на здравето :D но аз се храня здравословно-ям плодове,зеленчуци,риба...е сега,че ям много пици и в МакДоналдс...това е друг въпрос.Но не мисля,че момичетата трябва да гладуват за да изглеждат добре,защото това води до болести като анорексия.Явно момичетата искат да изглеждат като моделите във Фешън ТиВи.Аз като ги гледам тия момиченца на подиума и имам чувството,че всеки момент ще се счупят :D

MaCeTo_
10-29-2007, 16:18
Не е задължително да си слаб и пак да имаш хубаво тяло....въпроса е да е стегнато и да няма мазнини, сланинки, висящи месца...Аз съм слаба и съм висока, танцувам народни танци от вече 10 години (да, народните танци и рока могат да вървят ръка за ръка :smt002 )и се чувствам прекрасно в кожата си, ям когато съм гладна, не се ограничавам с шоколади и сладкиши, защото не мога 8-)
Та, мисълта ми е....не гонете някакъв стандарт за фигура, не слабейте безумно бързо и после килограмите да се връщат двойно. Изберете си начин на живот с много движение и спорт, правете това, което ви доставя удоволствие....пейте, танцувайте, радвайте се на себе си и свикнете да живеете в кожата си. Човек може да не гладува и пак да бъде в прекрасна физическа форма.

sexa_na_kompleksa
10-29-2007, 16:31
Ами може и да имат,но само ако под диета разбираш определен режим на хранене,а не глад.

Orono
10-29-2007, 16:42
Ами засега тия боклуци не са ми навредили на здравето :D
Човек, който пуши цигари, на външен вид може да изглежда здрав, но това означава ли, че цигарите не му вредят на здравето?!
Така е и със захарта и канцерогенните мазнини :wink:

Не е особено за хвалене т'ва, че се тъпчиш с шоколади, пици и McDonalds.

rozuvata_p1nterka
10-29-2007, 17:08
споделям,не се хваля.тфа,че си го разбрал погрешно си е твой проблем. :)

Orono
10-29-2007, 17:32
Хех, не ми се прави на тънкообидна, ами вземи извлечи полза от думите ми :wink:

blacksheep
10-29-2007, 17:33
а ям сичко като черна дупка съм и си тежа 47 не отслабвам не напълнявам но всяка сутрин 20коремни преси и 1 път в седмицата тичам на гребната

Orono
10-29-2007, 17:38
но всяка сутрин 20коремни преси и 1 път в седмицата тичам на гребната
WOOOW
20 коремни?!?!

КАК УСПЯВАШ :shock:

dan4ety
10-29-2007, 18:19
но всяка сутрин 20коремни преси и 1 път в седмицата тичам на гребната
WOOOW
20 коремни?!?!

КАК УСПЯВАШ :shock:


Не са много. Аз по едно време правих по 70, за да имам хубаво коремче за балета (ходих на модерен балет), но като спрях да ходя, почна да ме мързи и сега съм клечка с коремче :smt012 Май пак трябва да почна, ама ме мързи :-D
Иначе не смятам, че трябва да се гладува, за да имаш хубаво тяло. Хубаво тяло може да се получи със здравословен начин на живот (което не значи само плодове и зеленчуци, защото това е пълна глупост, че само плодовете и зеленчуците са полезни) и да се спортува. Чрез здравословния начин на живот се свалят килограми, а спорта го прави красиво. Така че здравословен начин на живот+спорт-най-доброто решение. :)

gothic_angel
10-30-2007, 05:52
Спорта му е майката :)

milla
11-01-2007, 07:40
Диетите и хубавото тяло имат много общо,но пак е различно,при всеки е индивидуално.Но пък и не трябва само да гладуваме.Спортът е мн важен!