PDA

View Full Version : Стачна ваканция



petrunka
10-30-2007, 17:56
Вече 40 дена не сме на училище заради стачката на даскалите.Те доказаха,че когато искаш него и го отстояваш докрай,със сигурност ще го получиш.Тези 40 дни са календарни,а учебните са 27.Повдига се въпроса за отнемането от ваканциите.
Ще изкажа моето мнение,въпреки че е противно на всички ученически мнения.Аз също съм ученик,но не съм нито 7,нито 12 клас,така,че за тях ще говоря после!
Учениците искат полагащите им се ваканции(става дума за гимназистити):16 дни зимна,10 дни пролетна,4 дни междусрочна,евентуално няколко дни за Великден и 77 дни лятна(за 1 клас са 115,за 2-4 са 107,а за 5-7 са 92).
Ние до този момент(1.11.2007,защото е сигурно,че до тогава няма да учим) сме били във ваканция 41 дни,27 учебни.
На практика не сме учили за време,достатъчно за част от тези ваканции.На практика сме били в тези ваканции.
Смятам,че трябва да се отучат всички стачни дни и рязането на лятната ваканция е неизбежно.Ще приключим на 21 юли.Но за сметка на това няма излишно да се натоварваме.Все пак сме хора,имаме си своите физиолигични нужди,които не можем да жертваме заради ученето.Здарвето е най-важно

bqsna_teenagerka
10-30-2007, 18:10
от 15 юни до 21 юли ще се удължи даскалото? ло0о0о0л.....

HePeAJIeH
10-30-2007, 18:26
Ти пък откаде разбра че ще учим до 21 юли а не до 15 юни? Те даскалите и министерството не знаят а ти вче статистика си водиш :shock:

AliceSw
10-30-2007, 19:01
пффффф, и кво, да завърша 12-ти клас на 10-ти юни, да имам матури на 18-ти и 20-ти, примерно, не дай боже да съм решила да кандидатствам в чужбина, ще си остана да кандидатствам догодина...ако е възможно

или няма да ида на курса, организиран от желания ВУЗ априлската ваканция, щот на даскалите им скимнало точно тая година да стачкуват...айде бе

моя милост няма да иде на нито 1 ден, ако нещо се отучва...I don't care...има си определено време за учене, извън него всеки е разпределил ангажиментите си...не могат да ме накарат да отида

бтв, продължаване на годината е малко вероятно...това значи промяна в системата на изпитите след 7-ми клас и кандидат-студентските, което няма да се случи, в събота няма да учим, защото е незаконно, малко вероятно е да се учи и ваканциите, 'щото сеш' се някои трябва да плаща още на даскалите за всеки допълнителен работен ден

Forslor
10-30-2007, 19:18
petrunka - Ta викаш кошмар си сънувала скоро [-o<

petrunka
10-30-2007, 19:58
1.Според мен ВЕРОЯТНО така ще стане,ако се реши да се отучват всички дни от стачната ваканция.
И не е от 15 юни до 21 юли,а от 30 юни!
Чети внимателно,сигурно носиш 6-ти диоптер очила за късогледство!
Това е само мое мнение.И се надявам да се отучат всички дни!
Все пак чакам да чуя какво ще каже Даниел Вълчев.
Тези дни,които сме били в стачка,са учебни,така че трябва да се отучат.И да дигнат заплатите на даскалите.
Ама и аз къф съм залухан!Кво намесвам Даниел Вълчев,като всяко училище само ще реши как да възстанови тези часове!
Някои училища са стачкували по-малко..
7 и 12 клас ще учат ВЕРОЯТНО и някоя и друга събота.
Това само мои мнения и идеи.

НЕ НА ЛЯТНАТА ВАКАНЦИЯ!

Forslor
10-30-2007, 20:23
Еми така кажи .
Аз пък съм за учене по 364 дни в годината . Един ден и за Коледа да има почивка, все пак семеен празник.

Също искам учителите да продължат да стачкуват докато не им бъдат приети всички искания без изключение и заплатите им не се вдигнат 100% пък учениците да учат , учат ...нека им това им е работата .... да не им остане време да си помислят за излизане пък за компютър да забравят за идните 10 години... само изпити и негативни оценки ... това да им е в главата.

Дори да се спести ходенето им до вкъщи вместо да учат във всеки физкултурен салон да се разположат легла на по 8 етажа и учениците да преспиват там.

Не нито на лятната ,нито на зимната , нито на никва .... само зуууб .

petrunka - Що не си ми по-наблизо да те поздравя


8-)

vra4ka
10-30-2007, 20:57
Хаха и да учим до 1 август, пак няма да ходя на даскало след 15 юни. Който е по-умен ще си изкара оценките по-бързо.. Другите ако искат и без лятна да остават #-o

kahn
10-30-2007, 21:10
Еми така кажи .
Аз пък съм за учене по 364 дни в годината . Един ден и за Коледа да има почивка, все пак семеен празник.

Също искам учителите да продължат да стачкуват докато не им бъдат приети всички искания без изключение и заплатите им не се вдигнат 100% пък учениците да учат , учат ...нека им това им е работата .... да не им остане време да си помислят за излизане пък за компютър да забравят за идните 10 години... само изпити и негативни оценки ... това да им е в главата.

Дори да се спести ходенето им до вкъщи вместо да учат във всеки физкултурен салон да се разположат легла на по 8 етажа и учениците да преспиват там.

Не нито на лятната ,нито на зимната , нито на никва .... само зуууб .

petrunka - Що не си ми по-наблизо да те поздравя


8-)

А сега си представи 10 реда псувни и обиди !!!!!!!!! :-x

Blab
10-30-2007, 21:19
Forslor - :razz: подкрепям!

Тааа..., авторът да го "чуя" какво казва за 7-и и 12-и клас.(за 12 най-вече, седмокласниците нямат голям проблем )
В събота и неделя повечето деца посещават курсове, за които предварително са заплатили, тъй че 6-дневната учебна седмица отпада.Да ни вземат ваканциите, викаш - ми ху'а'о, направо да отложат Коледа за през юли... що не? #-o

Какво искам аз:
1.Отменяне на годината.
2.Промяна в учебния план(за остатъка от годината):
-съкращаване на задължителните произведения по литература
-свеждане до минимум часовете по непрофилиращи предмети
-премахване на зрелостни изпити за випуск 2007/2008

sasha_90
10-31-2007, 10:44
То не зависи от тебе какво ще стане занапред. :)

Charlotte_
10-31-2007, 20:01
ДА БЕ! Ще се натоварим,но лятната няма да ни я зимат.

Insatiable
10-31-2007, 20:46
Директорите на всяко едно училище ще си решат проблема с ваканциите. Нашето училище например беше в стачка само 7-8 дена и кво ще уча там до не знам си кой юли? Я стига глупости...

loyal_88
10-31-2007, 21:37
Абе да ни вземат каквито си искат ваканции... Обаче няма никакъв шанс да не си отпразнувам Рождество Христово, нова година и Възкресение като хората. Майка ми е лекар и ще си взема бележки щом трябва, въпреки, че не е толкова лесно колкото изглежда. :-D Така де, не мисля да съм аз тоя, дето ще плаща за грешките на министърО (който викам да не доживее 2008ма) и учителите.

LofYou
11-01-2007, 06:04
Директорите на всяко едно училище ще си решат проблема с ваканциите. Нашето училище например беше в стачка само 7-8 дена и кво ще уча там до не знам си кой юли? Я стига глупости...


И ние сме така .. били сме в стачка 5 дена .. затфа че хич не ги вкарваите тез оферти .. Директорите решават тез неща .. индивидуално за всяко училище :neutral: