PDA

View Full Version : Неразбрана...дори от себе си.



Rock & Roll Queen
10-30-2007, 20:17
Отново Пинк Флойд...не че има нещо лошо, де...

Завод.
Над него облаци от дим.
Народът - прост.
Животът - скучен.
Живот без маска и без грим,
озъбено свирепо куче.

Вярно го е казал Вапцаров...
Всичко е толкова сиво, от наистина сивите, до условно сивите неща.
Продавачката в магазина, човекът, който псува яростно, докато гледа футбол, бабата, която разказва по БТВ за остеопорозата, а междо другото прави реклама на Космодиск. Те дори не са сиви...по-скоро избеляват...докато напълно не се затрият.
Но, телевизията има решение за всички и всичко, Вениш ще реши проблемите Ви. Може дори да спрете да избелявате, нали знаете...
Иска ми се да виждам по-усмихнати хора.
Вчера валеше. Хубав и студен дъжд, но ако го кажа като обикновен човек, дъждът беше гаден. Кал, локви, коли, които безцеремонно те пръскат.
Но все пак... Вървях си аз и видях една баба. Тя чакаше нещо, но по-скоро някого. Проближих се до нея и тя ме помоли да и помогна да се изкачи по стълбите.
Помогнах й естествено...
Но друг е въпросът...
Ако имате нужда от помощ, бихте ли помолили някой непознат да ви помогне?
Сред ЦЯЛАТА тази омраза, глупост, които могат да се видят в очите на повечето...хора.
Сред целия страх и егоизъм?

Вгледайте се добре. Вижте страха, омразата, враждебността...сивотата.
Харесва ли ви?
Ама нали знаете, ако гледате редовно телевизия може и да си оправите проблема...
Например с Вениш.

Неразбрана пак. Дори и от себе си.

ПП: Спонтанно.

^Sam90^
10-31-2007, 07:53
Интересно е, но си захванала доста обширна тема и е хубаво да има още разсъждения. Имаш няколко пунктуационни грешки, но като цяло ми допада, макар че може и много по-добре. ;)

Цялата омраза и липса на човечност, за която говориш, наистина съществува. И понякога не се усещаш как и ти биваш поглъщан от нея - и ти ставаш сив, студен и жесток. Уви, това е бичът, който ти удря животът.

oTPoBHa
11-01-2007, 08:24
ебати.. тфа е реалността
ама се опитай да гледаш позитивно :P

BWald0rf
11-01-2007, 09:54
Браво! Мн ми харесва :)

limon4e_f
11-02-2007, 18:30
Яко-и темата , и разсъждението , и коментарите след него...и начинът , по който мислите...Радвам се , че има и други нестандартно мислещи хора...

Symphony of Destruction
11-03-2007, 15:49
*Безмълвно кефеща се*