PDA

View Full Version : Поредния парадокс в любимата България.



RAWRRR
10-30-2007, 21:40
http://www.zazz.bg/play:78f1eb2a

Не обичам деца,и не съм мелодраматична,но не мисля,че някой може да остане безразличен към този клип ..

Forslor
10-30-2007, 21:45
Ами добър ден Пенкеле !


Иначе много "приятна" реклама на страната ни . Надявам се управляващите политици се радват ,че се прочуваме. :?

DisciplineAndOrder
10-30-2007, 21:51
Да...А на колко много хора не им пука...

Forslor
10-30-2007, 21:52
какво те е** "рекламата" на страната ни...

ебаси все за това мисли всеки в нашата тъпа съседка... какво ще кажат съседите и какво ще кажат другите...

Виж каква е реалността на тези деца, а не се притеснявай за облика на държавата ни пред другитте хора... ;)


Не долови ли иронията и сарказма в поста ми ...

Cool_Bitch
10-30-2007, 22:01
Ohh tva klip4e e mn tajni4ko :smt022 :cry:

Forslor
10-30-2007, 22:04
тези неща не зависят само от политиците... ;)

даже от тях зависят най-малко... :(

Oт нас зависи това да им се доверим като ги изберем от тях зависи разпределението на задачитеи отговорностите към обществото.
Защото една група хора застъпила се за бездомните и децата с др. психически проблеми не би направила почти нищо освен да вдигне малко шум във Вечерните новини (като водещите преди представянето на новината ще наведат глави и нацупят устни) след което ще бъде изместена от нова топ новина ( Засадено е ново борче в градската градинка) и така всичко се потулва.
Има червен кръст и всякакви други провеждащи се кампании за това не подминавайте , жената която носи със себе си брошура помогни (+всички документи за да се удостовери ) и ви иска по 1-2 левчета ..., а вие казвате нямам при положение ,че (ако сте на барче) масата ви е отрупана с кафета , безалкохони , натурални сокове и цигари.
Затова не трябва по групички и по ред на номерата да се надигаме ,а всички заедно като не могат политиците да се справят ние ще го направим.

RAWRRR
10-30-2007, 22:05
Как мога да стана и аз доброволец и да помагам в дом?
Може ли направо да занеса дрехи и играчки там?

Forslor
10-30-2007, 22:06
Как мога да стана и аз доброволец и да помагам в дом?
Може ли направо да занеса дрехи и играчки там?
Може разбира се ...дори без да минават през червеният кръст стига да искаш.

Forslor
10-30-2007, 22:16
Не е до политици или медии, защото ако го покажат по ТВ и ще има реакции- аууу колко тъжно и после пак ще си гледат ТВ и нищо няма да се направи (ще стане и в тази тема така убеден съм, като почнат мигащите, розови профилчета да викат аууу колко тъжно, стана ми гадно и т.н.)

Идеята е, че всеки един от нас трябва да има сърце и да помогне с каквото може...
Децата се нуждаят от дрехи, храна и т.н., но най-вече от любов и специално внимание и грижи...!!!

А това не може да им го даде нито политик, нито социалните, нито някой, който да направи малко дарение и да е чист пред съвестта си...

Повечето изоставени деца и сирачета са прекрасни хлапета и са доста зряли за възрастта си, но все пак... имат нужда от любов, грижи и най-вече възможност за равен старт в живота
Напълно съм съгласенн , но както сам предположи стига се до идеята и ....НИЩО.
А какво по - хубаво и добро да направим нещо...разполагаме със ИНТЕРНЕТ форуми , чатове .....стига да има желание една организация става за часове.

FelisDirus
10-30-2007, 22:27
трагедия...

vra4ka
10-30-2007, 22:30
Не е редно да обвинява персонала на тези заведения при положение, че в най-добрия случай вземат 220 лв. заплата. Малко останаха ДОБРОВОЛЦИТЕ, които се грижат за децата. Социалният труд в БГ е изключително натоварващ, но платен с подигравателни суми.
В домовете много рядко влизат пари, като повечето са от спонсори. А хората, живеещи в тях са много!
Надявам се вече покрай ЕС да се финансират по-добре, да се направят повече такива филми и да се обърне внимание на проблема.

FelisDirus
10-30-2007, 23:19
Как мога да стана и аз доброволец и да помагам в дом?
Може ли направо да занеса дрехи и играчки там?


Аз съм носила дрехи, играчки, храна. Даже прекарах един ден в игра с децата.