PDA

View Full Version : Някой явявал ли се е на САТ?



AnTiBuLLsHiTs
10-31-2007, 09:19
Хм днеска ми стана интересно ако издържа изпита САТ дали мога да влезе в някой ВУЗ в САЩ?! И някой ако се е явявал г/д какво включва тоя изпит?!

Charlotte_
10-31-2007, 19:59
чакай малко това ниво преди първи сертификат ли беше,или след втори шото първи е FCE а втори CAE.Ам сигурен ли си,че така се пише,шот преди първи е PET,и още по-преди KET.С една дума,ти трябва да вземеш по-големите нива,те ти вършат работа,първи втори и трети сертификат,тоест FCE,CAE и третия не го знам как беше.Аз ще ходя за първи тая година,лесничко ми е,ама пък втория е трудничък,ии няма средно положение.:)

Blab
10-31-2007, 20:10
чакай малко това ниво преди първи сертификат ли беше,или след втори шото първи е FCE а втори CAE.Ам сигурен ли си,че така се пише,шот преди първи е PET,и още по-преди KET.С една дума,ти трябва да вземеш по-големите нива,те ти вършат работа,първи втори и трети сертификат,тоест FCE,CAE и третия не го знам как беше.Аз ще ходя за първи тая година,лесничко ми е,ама пък втория е трудничък,ии няма средно положение.:)
За съвсем друг изпит става дума.
По темата - не съм се явявала, но виж с търсачката, обсъждано е.

Carrie`Bradshaw
10-31-2007, 20:39
SAT на практика представлява американската матура, на базата на която тамошните дечица безпроблеми хем си завършват гимназия, хем ползват като вход за университет/колеж..направете аналогия с бг стандарта...

По мое мнение SAT е един от най-сложните изпити по английски, имайки предвид TOEFL, PCE, ACE И ТН ПО ПРОСТАТА ПРИЧИНА, ЧЕ СЕ СЪСТОИ ОТ 10 ЧАСТИ, трае 4 часа и 5 минути и включва 1 есе- 350 думи за 25 минути, 3 части математика, 3 части reading с кошмарно огромни и нечовешко тежки текстове + 3 части writing, което е на практика paraphrase. Подготовката за SAT е да хванеш речника и да научиш 3000-5000 от най-ужасните и неизползваеми английски и латински думи и ежедневно да правиш тестове и да пишеш есета за развиване на скоростта...

Как ти се струва!? Лесно няма проблеми..

vra4ka
10-31-2007, 21:16
^ Не съм съвсем съгласна. САТа не е толкова труден изпит. Математика е лесна, предвид знанията, които получаваш в БГ училище. Въпреки че задачите са от по-различен тип спокойно можеш да ги зацепиш. За английския при едни прилични знания също можеш да хванеш добър брой точки. За есето трябва да знаеш какво да пишеш. Няма да ти гледат толкова нивото на английския, колкото ще ти оценят оригиналността.

Но
1. Таксите в американските ВУЗове са много високи.
2. При мнооого добър резултат на САТ и Тойфел можеш да получиш стипендия, пълна или частична.
3. Има възможност и за спортни стипендии, ако се занимаваш с някакъв спорт ще ти бъде от полза. Разрови се! В САЩ държат много на извънучилищните занимания и ако практикуваш нещо ще ти бъде от полза!
4. За Америка се кандидатства в 12 клас така че е най-добре да си вземеш изпитите в 11. В началото на 12ти почваш да пишеш на университети, те ти отговарят и тн. продължава процедурата.
5. Ако искаш да учиш в Америка трябва много да се ровиш и да търсиш информация в нета!

sladur4e_yo
11-02-2007, 12:49
Ако става дума за Jet Sat или по друг начин казано Aqa аз съм се явявала за ниво B1 и B2.Нe мисля,че беше трудно.Аз поне изкарах средно 85 %.