PDA

View Full Version : Кво е клокване?



Madness
11-01-2007, 10:12
:-|

MajeStic
11-01-2007, 11:38
Ми можеш да си направиш примерно процесора от работна честота 1.8GHz да си го направиш да работи на 2GHz...
Клок, овърклок...
Можеш да си клокваш процесора, видео картата и в едно отношение и RAM-та може.
Най-просто избираш си честота на работа на нещото, което клокваш^_^ Това е според моето разбиране :)

Madness
11-01-2007, 15:34
Ъъъъ... :?
Тван на китайски ...
:lol:
Мерси ;-)

RoyTheReaper
11-01-2007, 19:16
Да клокнеш процесора означава да му промениш честотата. Това което всъщност се прави е оувърклок - да му увеличиш честотата, примерно от 1 на 1,33 GHz. Това е рискована операция и трябва най-вече да се мисли за охлаждането. Аз не съм се престрашавал да го правя все още, но може би някой ден...

EternalSilence
11-02-2007, 06:43
Lake_bodom давай смело, дори и да не взимаш по-добро охлаждане няма страшно, компонентите са здрави копелета, и при по-височка температура работят 8)

RoyTheReaper
11-02-2007, 07:57
В скоро време мисля да си взимам нов процесор, след което ще поекспериментирам със стария. :-D

FeeD_ThE_aDDicTiOn
11-02-2007, 10:30
http://en.wikipedia.org/wiki/Overclock

RoyTheReaper
11-04-2007, 07:54
Именно. ;-)

EternalSilence
11-05-2007, 08:07
Lake_bodom давай смело, дори и да не взимаш по-добро охлаждане няма страшно, компонентите са здрави копелета, и при по-височка температура работят 8)
хахахахахаххах тва ме уби хахахахахахх здрави копелета ! Наистина някои са много здрави ако имаш късмет няма да изгорят колкото и да ги мъчиш ( знам от опит не говоря на изуст ) но за да се занимаваш с овърклок трябва да прежялваш отвреме навреме някой друг процесор, водеокарта и други чаркове ейтака за спорта :wink:

е няма кой знае колко голяма опасност да ти прегорят компонентите ако не им пипаш волтажа примерно, нали така? ;)
все пак ако си с някви третокласни боклуци пак можеш да гръмнеш нещо обаче такива трудно се намират :D

Forslor
11-05-2007, 09:28
за процесор наистина трудно ще го изгориш без да му пускаш повече ток но видеокартите си горят ейтака без предупреждение :(


P.S. от овърклок до сега съм преебал само 2 процесора и 3 видеокарти :D направете си извод дали е безопасно
То не е въпроса до безопасноста ,а до начина по който клокваш , защото аз ако искам не 2 процесора и 3 видео карти ми цяла партида и от по двете мога да бракувам , но не е там въпроса.
Изисква се преди да започнеш със клокването на дадения компонент да бъдеш информиран ...кое...как...колко... трябва ли да се модне механично...разполагаш ли с това или онова. :)

MajeStic
11-05-2007, 09:40
за процесор наистина трудно ще го изгориш без да му пускаш повече ток но видеокартите си горят ейтака без предупреждение :(


P.S. от овърклок до сега съм преебал само 2 процесора и 3 видеокарти :D направете си извод дали е безопасно
То не е въпроса до безопасноста ,а до начина по който клокваш , защото аз ако искам не 2 процесора и 3 видео карти ми цяла партида и от по двете мога да бракувам , но не е там въпроса.
Изисква се преди да започнеш със клокването на дадения компонент да бъдеш информиран ...кое...как...колко... трябва ли да се модне механично...разполагаш ли с това или онова. :)

Абсолютно вярно. Видео картите пък да ти кажа, не си горат ей така просто ти не си знаел как да я клокнеш.

BUFU994
11-12-2007, 17:37
не е 4ак толкоз страшно но като го клокнеш не винаги е толкова стабилно и ти трябва много ама много яко охлаждане
аз примерно сам с АMD кутлон Athlon X2 +6000 клокнах го с 15% отгоре и едвам го охлаждах
с всички вентилатори на МАХ ми бесхе винаги на около 65-70 градуса

Forslor
11-12-2007, 19:53
не е 4ак толкоз страшно но като го клокнеш не винаги е толкова стабилно и ти трябва много ама много яко охлаждане
аз примерно сам с АMD кутлон Athlon X2 +6000 клокнах го с 15% отгоре и едвам го охлаждах
с всички вентилатори на МАХ ми бесхе винаги на около 65-70 градуса
To по начало процесорите на АМД си поддържат доста висока температура и повечето клокъри се насочват към процесорите на INTEL .