PDA

View Full Version : Какво мислите за любовта между турчин и българка?



lukrecia
11-02-2007, 11:06
Е кажете си мнението........

slun4evo
11-02-2007, 11:09
За мен няма граници в любовта, щом се обичат защо не.Кои сме ние да съдим другите, всеки решава сам за себе си с кой да е .И независимо години, пол, раса, потекло и така нататък има ли любов нищо друго не е от значение.Тай че го приемам за нещо нормално. :)

MoOnLiGhT_ShAdOw
11-02-2007, 11:09
Същото като за любов между момче с кафеви и момиче със зелени очи. Все са хора, за любовта не трябва да има граници. Братовчедка ми е влюбена в човек от Мароко, както и той в нея, и са си заедно въпреки всичко...

rihannka
11-02-2007, 11:13
няма нищо лошо.тур4ина не е ли и той 4овек?4овек е ест и ако тръгне с българка и се оби4ат пак казвам няма нищо лошо!

ubuntu
11-02-2007, 11:15
Боли те фара къф е щом не иска да си опакована като чувал със смет и да ти се виждат само цайсите и не те кара да си сменяш името на някво странно ... къф е проблема :grin: :? :smt102 :smt102 :smt102 :smt102

lukrecia
11-02-2007, 11:19
Подкрепям казаното,но миселх,че ще се опитате по-дълбоко да разгледате проблема.Замислете се.....идва вече моментът за брак.Дали момичето може да направи жертвата детето и да се казва Хасан....,защото турската фамилия няма да позволят да е друго яче.Дали иска да гледа роднините си от по-старите да ходят с шалвари и да търпи някакви съвсем чужди порядки.За любовта разбирам....ама идва един момчент е който различията лъсват.Това дете ще бъде без принадлежност.....това са две различни култури.Не знам...замислете се над това.Напоследък харесвам един такъв човек....и много мисля на тая тема.Има и др. обстоятелства освен народността....,които ме възпират,но и това е едно от тях.

gerity
11-02-2007, 11:28
еми и аз не съм против,защото за мен всичко се свежда до това какъв по харектер си и как си възпитан,какво отношение има към човека отсреща,а не ква ти е расата,защото все пак живеем в 21век и не мисля,4е трябва да се обременяваме с разни предрасъдаци.Миналото не се забравя,но не може да се живее в него и в крайна сметка живота е един и както искаш така ще си го живееш

gerity
11-02-2007, 11:33
lukrecia права си в мнението си,но аз смятам 4е това зависи и от 2та и отношенията им щом искат да са заедно правят компромиси,а то компромиси има във вси4ки връзки и все пак не мисля 4е на 16-17-18години мислиш за брак.

No_Limit
11-02-2007, 11:35
Аз не намирам нищо лошо , но родителите ... там става малко сложничко :neutral:

lukrecia
11-02-2007, 11:57
lukrecia права си в мнението си,но аз смятам 4е това зависи и от 2та и отношенията им щом искат да са заедно правят компромиси,а то компромиси има във вси4ки връзки и все пак не мисля 4е на 16-17-18години мислиш за брак.

Ами аз съм на 21 години.Не мисля още за брак....,но смятам че когато започваш връзка си готов един ден да се стигне и до там.Проблема тук е,че ако аз започна тази връзка...ще е със нагласата,че ще е само за известно време,неангажираща.Ти се замисли,ако ти се случи нещо такова какво ще кажат родителите ти?????Аз знам още от сега.......и става страшно.

hahavteen
11-02-2007, 12:07
Az kato se jenia za niakoi se jenia za nego a ne za semeistvoto my.Ako toi tolkova durji da se spazvat negovite si tradicii i mnenieto na roditelite my e po-vajno ot moeto ili negovoto togava bihme imali problemi nezavisimo ot kude e.

GaMe_OveR_BoY
11-02-2007, 12:29
a be 6tom Azis se ujeni za Kitaeca..... tapa rabota am a kfo da se pravi
no kakto nqkoi spomena
za kulturata na turcite...az ne gi mraza mraza ciganite...no i ot 4astim im se vashi6tavam tfa e drugo...sq po temata
Emi na men tezi ne6ta nali 6avari i az li4no ne bih dala nqkoi da mi kaje kak 6e se kazva deteto mi ...i na ve4e Hasan...nadali no seki ima razli4ni principi no te tam sa s drugo mislene nemoje da se kaje na 100% aaz ne sym mnogo saglasna....tfa 4e primerno sym haresala ammm tur4in i sym v Bg ne bih pozvoli da stavat takiva ne6ta da se kriat za 6alove i takiva ne6ta ...NE ODOBRQVAM!Za kakvo ni e tqloto za da kriem pod nekfi 6alove... tctc ne ne ne odobrqvam tqhnata kultura...imam 1 tur4in v nas dostat4no mi e....

lukrecia
11-02-2007, 12:33
Абе това със шаловете едно настрана.Става дума....,че няма никой да ти даде да си кръстиш детето с българско име....в това съм 100% убедена.И най-лошото,че е такава любов е обречена и заприличва на ''Ромео и Жулиета'' :-| :-|

GaMe_OveR_BoY
11-02-2007, 12:36
zna4i oPREDELENO SYM PROTIV! :-x :evil:

punkrock
11-02-2007, 12:41
Абе не пречи като сте от различни религи, но точно с турчин пък :? Те попринцип имат много различни разбирания за жените, тъй че според мен по-добре да не се стига изобщо до брак.
В България за радост турците не са чак толкова крайни, че да си зачулват жените, затова нямам нищо против ако българка се омъжи за турчин в България, а не в Турция !

cveti_sexy
11-02-2007, 13:07
az sam tvardo protiv :evil: no vse pak ti si re6ava6 [-(

MoHuTo
11-02-2007, 13:14
Ами против съм [-( Всеки си има мнение - моето е такова! Не одобрявам този тип връзки и не бих имала връзка с турчин [-(

kobrichka
11-02-2007, 13:29
Аз съм твърдо против. :evil: Прекалено мн обичам свободата си и не разрешавам да ми казват какво да правя.Друга пречка поне за мен е това,че сме имаме различни религии,аз лично не бих си сменила вярата,ако ще да е най-готиният турчин на света,той си осава турчин.Аз съм против връзка с турци :-x Сама ти реши дали искаш да си робиня на някого.решението си е твое.

macka123
11-02-2007, 13:56
Ми защо не!Аз по принцип си падам по много светли момчета , но не се знае кога ще се влюбя и в някой негар прмерно.За любовта няма граници!!!

hahavteen
11-02-2007, 14:42
...Прекалено мн обичам свободата си и не разрешавам да ми казват какво да правя.Друга пречка поне за мен е това,че сме имаме различни религии,аз лично не бих си сменила вярата,ако ще да е най-готиният турчин на света,той си осава турчин....Сама ти реши дали искаш да си робиня на няког...

Interesno mi e za6to tolkova mn hora misliat taka i sa s takiva yjasni predybejdenia spriamo tyrcite? Poznavate li izob6to tyrci rodeni v BG?
I osven tova problema vi e religiata..Ama vie kakvo izob6to znaete za va6ata religia? Mai ne mn a? Spazvate li bojiite zapovedi? Znaete li sedemte smurtni griaha? Mai ne a? Togava za6to si mislite 4e pri tineidjurite ot drygi religii ne6tata stoiat razli4no? Osobeno ako mom4eto e rodeno v Bulgaria edva li 6te se opita da napravi gadjeto si "robinia" :?
Mn se vpriagam za6toto znam kolko e gadno da 4ye6 ot niakoi 4e nikoga ne bi si hvanal gadje bulgarka za6toto vsi4kite sa kyrvi... :neutral:

lukrecia
11-02-2007, 14:47
...Прекалено мн обичам свободата си и не разрешавам да ми казват какво да правя.Друга пречка поне за мен е това,че сме имаме различни религии,аз лично не бих си сменила вярата,ако ще да е най-готиният турчин на света,той си осава турчин....Сама ти реши дали искаш да си робиня на няког...

Interesno mi e za6to tolkova mn hora misliat taka i sa s takiva yjasni predybejdenia spriamo tyrcite? Poznavate li izob6to tyrci rodeni v BG?
I osven tova problema vi e religiata..Ama vie kakvo izob6to znaete za va6ata religia? Mai ne mn a? Spazvate li bojiite zapovedi? Znaete li sedemte smurtni griaha? Mai ne a? Togava za6to si mislite 4e pri tineidjurite ot drygi religii ne6tata stoiat razli4no? Osobeno ako mom4eto e rodeno v Bulgaria edva li 6te se opita da napravi gadjeto si "robinia" :?
Mn se vpriagam za6toto znam kolko e gadno da 4ye6 ot niakoi 4e nikoga ne bi si hvanal gadje bulgarka za6toto vsi4kite sa kyrvi... :neutral:


Аз това за българките съм го чувала от македонци!!!Но тук не става дума за това....,ако момчето не е много по обичая и религията това не занчи ,че в рода му е същото.А и аз не съм вече тийнейдцър и ни става дума за тийнейджъри...а по принцип.

sexy_momi4e
11-02-2007, 14:53
Аз съм твърдо против. :evil: Прекалено мн обичам свободата си и не разрешавам да ми казват какво да правя.Друга пречка поне за мен е това,че сме имаме различни религии,аз лично не бих си сменила вярата,ако ще да е най-готиният турчин на света,той си осава турчин.Аз съм против връзка с турци :-x Сама ти реши дали искаш да си робиня на някого.решението си е твое.
подкреям те ;-) Е няма ли българи бе :?Лелее ужас...до къде стгнахме...дано другите момичета не мислят като теб,че...не ми се мисли ](*,) (най-мразя турци и цигани (*,) )

lukrecia
11-02-2007, 14:56
Аз съм твърдо против. :evil: Прекалено мн обичам свободата си и не разрешавам да ми казват какво да правя.Друга пречка поне за мен е това,че сме имаме различни религии,аз лично не бих си сменила вярата,ако ще да е най-готиният турчин на света,той си осава турчин.Аз съм против връзка с турци :-x Сама ти реши дали искаш да си робиня на някого.решението си е твое.
подкреям те ;-) Е няма ли българи бе :?Лелее ужас...до къде стгнахме...дано другите момичета не мислят като теб,че...не ми се мисли ](*,) (най-мразя турци и цигани (*,) )

Като кой да са?????

hahavteen
11-02-2007, 15:18
Аз това за българките съм го чувала от македонци!!!Но тук не става дума за това....,ако момчето не е много по обичая и религията това не занчи ,че в рода му е същото.А и аз не съм вече тийнейдцър и ни става дума за тийнейджъри...а по принцип.

Ami to4no.Govori6 za semeistvoto.Ima li zna4enie kakvo misli semeistvoto v dne6no vreme oba4e? Za pove4eto ne. I ok ti si na 21(ako ne se luja) no kakvo znae6 za pravoslavnoto xristianstvo? Az li4no y4a veroy4enie i znam dosta ne6ta koito pove4eto yj mn viarva6ti i durja6ti na viarata si xristiani izob6to ne podozirat.Misulta mi e 4e az s 4ovek koito durji na semeistvoto si pove4e ot kolkoto na men ne bih mogla da jiveia nezavisimo ot religiata my taka 4e spored men tova ne e nai-vajnia faktor.Osven tova drygo e da otide6 da jivee6 v Tyrcia i tam da si tursi6 polovinkata i drygo e da sre6tne6 tyr4in v BG.Az li4no poznavam mom4e 4iito roditeli sa tyrci no toi si e roden v Bulgaria,ima si gadje bulgarka i izob6to ne se durji po-razli4no nito s neia nito s niakoi dryg. :neutral:

I btw tva za bulgarkite sum go 4yvala vuv vsika edna durjava v koiato sum bila do sega i ne e mn gotino da te gledat s prenebrejenie vseki put kogato kaje6 ot kude si i za tova razbiram kolko gadno im e na 4yjdencite v BG. Bi bilo dobre ako pove4eto se zamislite dali vie bihte se 4ystvali dobre ako navsiakude vi obijdat i govoriat lo6o za vas samo za6toto ste rodeni niakude.4ovek ne izbira kude da se rodi nito kakvi da sa roditelite my.Men sa mi kazvali "bulgarka" kato obida i e yjasno.

lukrecia
11-02-2007, 15:25
Ами става дума в случая за момче,което е само от година в БГ...знае и малко езика не много 8) 8) Пък и ти казваш,че познаваш такава двойка...ама тази двойка не е стигнала до брак.То тогава ще лъснат различията.....аз само от излизане в такава компания...забелязвам колко различни манталитети сме.Много повярвай.....А колкото до вярата...за мен Бог е един независимо как го наричаме:Аллах,Буда...и тн....проблема е ,че тяхната вяра е фанатизирана.Тя е политизирана....не знам как да ти го опиша.Забележи....вота за ДПС...тук...и автобусите.То си е друга тема..ама то всичко е навързано. :grin: :grin:

sexy_for_you
11-02-2007, 15:31
Не съм расистка.Всеки си има право на избор и важното е да има любов.Щом хората се обичат и разбират,защо не?

MaRiNkA_16
11-02-2007, 15:53
За мен няма граници в любовта, щом се обичат защо не.Кои сме ние да съдим другите, всеки решава сам за себе си с кой да е .И независимо години, пол, раса, потекло и така нататък има ли любов нищо друго не е от значение.Тай че го приемам за нещо нормално. :)
+1

Violenza
11-02-2007, 15:58
Приятелтво - да..
Но за връзка не удобрявам, а и самата мисъл, че е турчин би ме отблъснала да имам нещо повече с него...

sandra_21
11-02-2007, 16:01
граници в любовта няма :-)

MartyParty
11-02-2007, 19:51
:shock: Еееем.....НЕ.....не бих го преживяла тва.Ако ме питаш мен-по-добре бягай далече.

kael
11-02-2007, 19:55
някой ходил ли е в турция .... да ви кажа тамошните турци са стока хора ( повечето ) ама виж наще ( дето са си чисти българи просто с друга религия ) не струват ( повечето )

GameMaster
11-02-2007, 21:11
Am malko li b1lgari ima 4e s tur4in da se zahvashta ??? :-D .......basi ............

GameMaster
11-02-2007, 21:12
abe nqma lo6o kato se obi4at horata da se vzemat :smt007

pampers
11-02-2007, 22:00
Абе не пречи като сте от различни религи, но точно с турчин пък :? Те попринцип имат много различни разбирания за жените, тъй че според мен по-добре да не се стига изобщо до брак.
В България за радост турците не са чак толкова крайни, че да си зачулват жените, затова нямам нищо против ако българка се омъжи за турчин в България, а не в Турция !

и аз съм на това мнение,но пак в турчина си остава онова турско.. то не може да се изкорени... :-&

yuyuto
11-03-2007, 13:35
Еми любов като любов, какво има да му мислим... Тва какъв си по народност няма значение, важното е да сте си щастливи заедно... :)

kobrichka
11-04-2007, 10:30
...Прекалено мн обичам свободата си и не разрешавам да ми казват какво да правя.Друга пречка поне за мен е това,че сме имаме различни религии,аз лично не бих си сменила вярата,ако ще да е най-готиният турчин на света,той си осава турчин....Сама ти реши дали искаш да си робиня на няког...

Interesno mi e za6to tolkova mn hora misliat taka i sa s takiva yjasni predybejdenia spriamo tyrcite? Poznavate li izob6to tyrci rodeni v BG?
I osven tova problema vi e religiata..Ama vie kakvo izob6to znaete za va6ata religia? Mai ne mn a? Spazvate li bojiite zapovedi? Znaete li sedemte smurtni griaha? Mai ne a? Togava za6to si mislite 4e pri tineidjurite ot drygi religii ne6tata stoiat razli4no? Osobeno ako mom4eto e rodeno v Bulgaria edva li 6te se opita da napravi gadjeto si "robinia" :?
Mn se vpriagam za6toto znam kolko e gadno da 4ye6 ot niakoi 4e nikoga ne bi si hvanal gadje bulgarka za6toto vsi4kite sa kyrvi... :neutral:


Първо не карам никои да се съобразява с моето мнение,аз смятам така и никои не може да ме убеди в обратното.Второ да знам си религията и то мн добре.Не познавам турци родени в България,но познавам турци родени в Турция.

bqsna_teenagerka
11-04-2007, 11:48
е какво мога да мисля? любов като всяка друга,няма значение българин,американец,негър, улат,турчин кви ще да сте нали е любов? :smt008

koalka
11-04-2007, 17:59
Ами, аз лично надали бих започнала връзка с турчин, но ако вие се обичате - не трябва да се интересувате, любовта ви е най-важна.

kasiopea
11-05-2007, 14:01
Имахме в 8 клас специални уроци за нравите, обичаите на турците. Лошото е ,че те имат друга представа за жените. Техният Бог им разрешава да правят каквото си искат със съпругите си. Имат право да бият жените си, да ги заключват и унижават пред обществото, защото те били ''грешни'' създания и винаги склонявали към изневяра. Жената няма право да излиза навън без позволението на мъжа си, един вид тя е негова собственост и е длъжна да върши домакинска работа, да ражда и гледа деца, да изпълнява волята на съпругата си. А побоищата дори се поощряват от Турската власт. Така, че и на съд не може да закараш мъжа си-има правото да те третира като животно.
По-добре не тръгвай с турчин, макар че ти сама си преценяваш,пък и на сърцето никой не може да заповяда. :mrgreen: Но започнеш ли връзка с мюсюлманин, то ще трябва и брак, а там трябва един да си смени вярата. По принцип турците са предани на Аллах и според законите на Бог нямат право да си сменят религията,защото Аллах ще ги накаже сурово. Така поне учихме и така поне са вярванията на турците. Аз лично не мога да ги понасям, противни ми са и винаги се сещам за безчинствата им над българите. :?

MiMcHeToOo
11-05-2007, 16:13
Твърдо против съм!

DevilExpression
11-05-2007, 18:27
Мм.. Повечето сте против, защото не ви е идвало до главата.. Интересно ми е какво ще е мисленето ви, ако се случи на някой от вас.. Аз лично не мога да заповядам на сърцето си в кого да се влюби, вие ако можете - евала ! Относно това кой ще си смени религията, ако се стигне до брак или другите там формалности.. Ми когато двама се обичат се правят компромиси, независимо дали става въпрос за това в какъв цвят ще е спалнята или как точно ще се казва детето им.. Не знам това е моето мнение.. :neutral:

eastar
11-05-2007, 22:29
Любов..любов..бла бла .. :? :? :? Кое момиче е готово да си смени вярата..?..Нека си вдигне ръката #-o ...

П.С:Гледайте "Време разделно"

..аре пиийс :|

AiKaTa
11-05-2007, 22:44
няма нищо лошо!любовта граници няма!

mIsHo-Vn
11-05-2007, 23:00
na vero

krem4et0
11-06-2007, 11:44
Всеки да ходи с когото си иска-аз турчин не искам. Тази народност меко казано не ми е по вкуса. те са убивали прадедите ми, а аз да обичам някой техен представител. Не, мерси. А и нямам намерение да ставам мюсюлманка, да си седя у дома и да си реша косата по цял ден!

krem4et0
11-06-2007, 11:49
Мм.. Повечето сте против, защото не ви е идвало до главата.. Интересно ми е какво ще е мисленето ви, ако се случи на някой от вас.. Аз лично не мога да заповядам на сърцето си в кого да се влюби, вие ако можете - евала ! Относно това кой ще си смени религията, ако се стигне до брак или другите там формалности.. Ми когато двама се обичат се правят компромиси, независимо дали става въпрос за това в какъв цвят ще е спалнята или как точно ще се казва детето им.. Не знам това е моето мнение.. :neutral:
Ама мога да заповядам на сърцето си да разлюби, да изстине..а и като нещо ти е така гнусно и гадно, че чак ти се повдига, едва ли би се влюбил в него!

prettyIdeath
11-07-2007, 11:33
Аз не разделям хората на турци и българи ... НО!... Всички мъже от моето семейство ... Татко .. дядо,вуйчо чичо и т.н. са МНОГО ПРОТИВ ..И ако аз направя нещо такова.. Ще ми отрежат главата! Големи са националисти ,което много често ме дразни

renito
11-07-2007, 13:48
подкреям те Е няма ли българи бе :?Лелее ужас...до къде стгнахме...дано другите момичета не мислят като теб,че...не ми се мисли (най-мразя турци и цигани (*,) )

Ей като такива хора, България никога няма да се оправи :-x Ако има омараза в една държава между етносите, просто всичко е загубено. А вие знаете ли как възприемат българите в чужбина, по-същия начин какъвто ние възприемаме турците и циганите тук! :x Така, че не сме нищо повече от турците и циганите. Замислете се по-въпроса и с епоставете на тяхно място :x А за любовта няма граници, щом се обичат и той и тя трябва да си правят компромиси ако искат толкова много да са заедно. Истинската любов издържа на всичко :x Хора все пак сме 21 век а не 1 век :-x

BeautifulWorld
11-07-2007, 13:50
Дпоред мен трудностите в една такава любов идва от неразбирането на родителите и на двамата и от предразсъдъците на обществото. Няма нищо лошо щом се обичат. Честно да си призная обаче, аз също съм предубедена и едва ли бих излизала на срещи с турчин. Нямам нищо против да поддържам приятелски отношения с турци, но за любов... Възпитана съм от родители с доста расови предразсъдъци и не мога съвсем да се отърся от това. Пък и както много хора казаха, не бих си сменила религията, не бих си стояла цял ден у дома, не бих носила фередже, не бих се подчинявала безусловно на съпруга си.

Chingy_
03-28-2008, 13:09
ТУРЦИ , МАЙКА БЪЛГАРИЯ ВИ МРАЗИ




Nashite predci sa bili izbivani ot tezi goveda ! Nqma kakvo da kaja poveche

ramaiana
03-28-2008, 13:14
Темата е стара и е изчерана...
Chingy_ ... каква е тази мания навсякъде да пишеш едно и също.Казах ти да се насочиш към раздела политика! :-x