PDA

View Full Version : Самозащита...



tItEufFf
11-02-2007, 17:41
Реших да питам...Като излизате навънка взимате ли със себе си джобно ножче,бокс, сълзотворен спрей или нещо за самозащита? Какво е то? Случвало ли ви се е да го използвате?

Orono
11-02-2007, 17:43
Абе, нямаше ли такава тема преди няколко седмици?! :-o

danI_boY
11-02-2007, 17:56
Аз си нося краката и ръцете :o 8)

Violenza
11-02-2007, 18:05
Аз не нося нищо, но от доста време все се каня да си взема някакъв спрей.. дано да не ми се налага да го ползвам де, но все пак.. особено ако се прибирам по по-тъмно и през не оживени места.

Мда.. иначе си мислех, че сама мога да се защитя, докато един приятел не ме хвана и каза "айде да видя как ще избягаш" (искаше да ми докаже, че не мога, разбира се всичко беше на шега) е...наистина не можах..макарче съвсем сериозно го удрях и т.н...
с моите малки размери.. наистина ако стане нещо съм изгубена.

koalka
11-02-2007, 18:50
Нищо не нося със себе си и не съм се замисляла да си взимам, но като прочетох темата малко се позамислих...По принцип рядко ходя по тъчно сама, гледам да съм на по-оживени улици и т.н., но винаги може да стане нещо.Но то и да си със спрей, ако са 2-3-ма, не знам дали ще помогне...

^Sam90^
11-02-2007, 18:54
Имам си нож, който нося винаги. Случвало се е да ми потрябва и съм го използвал...
Но нека ви кажа, че ако не знаете как да се защитите, каквото и да носите, няма да ви е от полза.
Ако искаш да се хванеш сериозно, пиши ми ЛС, ще ти пратя полезна информация.

Alcohooligan
11-03-2007, 08:43
nosq karabiner,no rqdko.

Blitzkid
11-03-2007, 08:49
Ми аз бягам много бързо но и принципно си водя с мене тумба дългокосмести и чернофланелчести

^Sam90^
11-03-2007, 09:05
Ми аз бягам много бързо но и принципно си водя с мене тумба дългокосмести и чернофланелчести
Дългокосмести и чернофланелчести?? втф?

No_Limit
11-03-2007, 09:10
Да нося , нож . В моя град е пълно с цигани и ми се налага , по принцип не бих наранила човек , но ако ме нападнат ...не отговарям .

OtherDimension
11-03-2007, 09:45
нищо не нося със себе си

Reed
11-03-2007, 09:48
Нищо не нося.Напоследък не ми се случва да ходя само по тъмното

HePeAJIeH
11-03-2007, 17:25
Нсоя глава на раменете си,юмруци и силни шутове!Друго не ми трябва!

?love_haTe!
11-03-2007, 17:26
Аз си нося спрей...
за щастие още не съм го използвала :-D

nO3Hau*
11-03-2007, 17:44
нищо не си нося ,разчитам на себе си .... за разлика на отворковците от тиин форума ... те си знаят =P~

miminia
11-03-2007, 17:49
Бях много малка...... 3-4 клас...може би.......... когато ме ограбиха...по -точно златните ми обици.......мда звучи на някой смешно но си е така .........оттогава съм доста предпазлива и може би заради този случай съм се наплашила(все пак хлапе съм била) и сега постоянно налитам ,когато някой ме заплашва.....станала съм доста враждебна.....агресивна дори ...... абе да ;) но някакви предпазни средства не нося , освен ,ако не ме хване някой ,когато се връщам от тренировка, тогава ще бъде фесеееелооо :D :lol:

Disrespect
11-03-2007, 17:55
нищо не си нося ,разчитам на себе си .... за разлика на отворковците от тиин форума ... те си знаят =P~

я пак кажи кой се прави на интересен?

Violenza
11-03-2007, 18:56
Грр.. днес ако имах спрей определено щеше да се наложи да го използвам.. мамка му, такива утрепки има на тоя свят..

love_only_one_boy
11-03-2007, 19:17
Миии нищо не нося :neutral: Искам да питам...какво значи карабинер?! :neutral: :oops:

^Sam90^
11-03-2007, 19:24
Миии нищо не нося :neutral: Искам да питам...какво значи карабинер?! :neutral: :oops:

http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/2639379/2/istockphoto_2639379_locking_gold_carabineer_closeu p.jpg

zvezdichkaaa
11-03-2007, 19:58
Дам,аз отдавна се мъдра да си взема такъв спрей,вие откъде си купихте?

D-Formation
11-03-2007, 20:13
В колата имам пистолет но, в себе си нося почти винаги нож.

Spork
11-03-2007, 22:55
шут в пакета е достатъчен :-$

ThankYouVeryMuch
11-04-2007, 01:14
Реших да питам...Като излизате навънка взимате ли със себе си джобно ножче,бокс, сълзотворен спрей или нещо за самозащита? Какво е то? Случвало ли ви се е да го използвате?

Някой като реши да те напердаши ти докато си търсиш пособията из джобовете няма да се усетиш и вече ще си наритан и ще лежиш на земята.

DiTko
11-04-2007, 11:11
Тренирам бойни изкуства и според мен нямам нужда от оръжие у себе си. Имам си ръцете и краката, и най-важното - главата.

malka_sladuranka
11-04-2007, 13:19
И аз съм мислила да си взема спрейче, но за сега още нмямам. Случвало ми се е някакви нахалници да ме закачат когато се прибирам. :x
Обикновено ме изпращат или съм с такси, но улицата ми е затворена и няма как таксито да влезне и слизам на булеварда и съм 1вата пряка и уж не се притеснявам за 100метра, но точно в тези 100метра ми се е случвало. :x

nO3Hau*
11-04-2007, 13:22
И аз съм мислила да си взема спрейче, но за сега още нмямам. Случвало ми се е някакви нахалници да ме закачат когато се прибирам. :x
Обикновено ме изпращат или съм с такси, но улицата ми е затворена и няма как таксито да влезне и слизам на булеварда и съм 1вата пряка и уж не се притеснявам за 100метра, но точно в тези 100метра ми се е случвало. :x

Вземи си 1 "NATO" и си ти ...
а и да ми обясни онз ис зеленото :-& на профила за какво по то4но му служи тоз карабинер ?

nO3Hau*
11-04-2007, 13:31
Вярно може да счупи нещо с него но ..... освен собствените си пръсти нз. какво друго

blahblahblah
11-05-2007, 11:38
Мислил съм да си купувам джобен нож, но трвърде много неща ще станат да нося със себе си. :?

DiTko
11-05-2007, 16:22
Тренирам бойни изкуства и според мен нямам нужда от оръжие у себе си. Имам си ръцете и краката, и най-важното - главата.

в такива случаи обичам да казвам: "пред винкела всички са равни" ;)
Ами кой с каквото може. А като е с винкел какво - да не е 100 кила ? Нацеля ли го веднъж като хората ще забрави и винкел и всичко ... както и обратното :evil:

nO3Hau*
11-05-2007, 17:16
обясни му ве exploid все пак ти си отраснал в гетото на София където всичките ходят с Винкели,Метални Тръби , бухалки ,бати и пр.

$@$|-|0
11-05-2007, 17:31
Аз имам газов пистолет и го взимам понякога, ама понеже е сравнително труден за носене (обемист и тежък) това става рядко.

nO3Hau*
11-05-2007, 22:04
обясни му ве exploid все пак ти си отраснал в гетото на София където всичките ходят с Винкели,Метални Тръби , бухалки ,бати и пр.

обясни му ти, о велики майсторе на иронията... :)

хахаха :) почвам да те харесвам ;) като наминаваш кам Варна по каквато и причина да е обади се ..... :smt006 е от мен ;)

gery_berry
11-05-2007, 22:53
Ни ТрИнИрЪм.

DiTko
11-06-2007, 15:44
никога не си се бил на улицата нали? :)
По-принцип не се бия където и да е.

nO3Hau*
11-06-2007, 23:09
обясни му ве exploid все пак ти си отраснал в гетото на София където всичките ходят с Винкели,Метални Тръби , бухалки ,бати и пр.

обясни му ти, о велики майсторе на иронията... :)

хахаха :) почвам да те харесвам ;) като наминаваш кам Варна по каквато и причина да е обади се ..... :smt006 е от мен ;)

да си нося ли софийската гето тръба?? :|

Не , По добре Резачката за дърва като на ТЕксаското клане . по удачен вариант ще е

HopeLesss
11-06-2007, 23:25
Най-добрата самозащита е да не се набутваш между шамарите. А когато се окажеш на неподходящото място, в неподходящото време, печели този, който бяга по-бързо ;)

hahavteen
11-07-2007, 05:07
Ni6ti4ko ne nosia sus sebe si..Daje 4anta ne nosia ta pone da moga s neia da halosam niakoi... :-o Ama to tyka si e sravnitelno bezopasno da se izliza puk i riadko izlizam sama ve4er.Vij v BG mnogo me e strah ama se nadiavam vsi4ko da mine dobre i da 4ykna na durvo do sega vse sum se izmukvala ot kofti sityacii... #-o

Blacklisted
11-07-2007, 10:53
8 ball in a sock :smt029

dan4ety
11-07-2007, 15:45
Най-добрата самозащита е да не се набутваш между шамарите. А когато се окажеш на неподходящото място, в неподходящото време, печели този, който бяга по-бързо ;)


\:D/ Много точно. А ако те настигнат риташ биеш и си готов/а (ако е мъж между краката, че да го боли :-D ) Да чукна на дърво никога не съм попадала в ситуация, където да трябва да се защитавам. То и няма къде де. На центъра по светло едва ли ще се случи нещо ... Ама все пак винаги е възможно.

LovePoisoned
03-15-2008, 19:42
Хм, още не съм заносила такива мании, щото все излизам с няколко други момичета + войска момчета. :D :-D :D Ама е хубаво да си носиш, за да си сигурен... Ножче, спрей.. бойни умения. :-P

bulgarche
03-15-2008, 20:04
Аз пък няколко дена излизам без карабинер и ми е някво гадно. Не бях свалял кубинките повече от година и половина и сега крака още ме боли от една по-корава тиква :-o
Купих си нож, за мушкане и пукане на гуми, но го дадох на приятел, който много го хареса. Взех си друг, който става и за рязане на филтри (за това ми го искат тия дни).

rakiQ
03-15-2008, 20:12
nosq pu6ka :D

ami klu4ovete mi vyr6at rabota !

bub4eto_933
03-15-2008, 21:38
Нищо не взимам и слава Богу ни6то не ми се е случвало

5StaR
03-15-2008, 22:09
Аз над маратонките под дънките имам един нож като Рамбо, На колана имам 3 гранати + пълнители + фиъст айд материали + 2 пистолета +2 узита ( като НЕО -матрицата част първа ). + Това винаги носа с мен калъф за китара ( като Антонио Бандерас в един филм забравих му името) и ако някой се отвори отварям го и от вътре вада един machine gun и мажаааа

Не нищо не нося, аз съм ninjaaaa

cappy123
03-16-2008, 08:15
Аз винаги си носа със себе си спрей!!!Но и нож много искам да си имам :-D ...
Оня ден ме следеше некакъв мъж с кола...и аз си държах спрейчето и веднага се затичах към оживените места...
Мисля, че всеки трябва да си носи нещо в себе си за защита...но ако не знае как се използва става пак жертва!!! :)

find_m3
03-16-2008, 08:54
охх и аз се каня от 100 години да си купя спрей,ама се не се наканвам....нищо не нося ,ама и рядко ходя сама и по тъмно и по светло :?

bulgarche
03-16-2008, 08:59
Аз пък няколко дена излизам без карабинер и ми е някво гадно. Не бях свалял кубинките повече от година и половина и сега крака още ме боли от една по-корава тиква :-o
Купих си нож, за мушкане и пукане на гуми, но го дадох на приятел, който много го хареса. Взех си друг, който става и за рязане на филтри (за това ми го искат тия дни).

аз пък вече без филтър пуша.. яко качак!!!

и кубинки не съм обувал от три месеца :-x :-x
Аз вече успях да се нарежасновия си нож, ама то от толкова показно как няма :)
Кубинките са по-яки! В какъвто и аспект да го погледнеш! Тия дни малко по-офоциалничко...панталонче, ризка а-у..и маратонки! Къде къде по-официално изглежда кубинката (то не се забелязва че са 14 дупки). И ми се спарват краката от тия маратонки. А са кожени, скъпи, модерни, гъзарски не знам си какви пък...краката ми завират, даже вече намирисват след 2 часа носене :shock:

xxDeeDeexx
03-16-2008, 10:10
Никога не започвам първа.Винаги се опитвам да оправя нещата с думи..в повечето случаи помага.Но стигне ли се до бой - до кръв бе..
Когато съм с кубинките ритам наред и ми е мн лесно, но не мога винаги да съм с тях :-D ..имам и бокс, и него си нося.
Но това е само през деня..ако излизам някъде вечер взимам едно ножче..от тея "пеперудки"..но засега не ми се е налагало да го използвам ;]

WILD__BOY
03-16-2008, 10:12
един magnum ;)

DisciplineAndOrder
03-16-2008, 10:43
имам бокс... от зрънчо :lol:

бе до сега не ми се е налагало да използвам средства за самозащита,но знае ли човек...никога не е късно да ти се случи най-лошото. :>

Lestat357
03-16-2008, 22:50
Брех?! Много бойни и опасни тийнове ще да има по улицата така като се разчетох?! Човек да го е страх да си покаже носа навън направо. Особено покрай така любимите ми скейт-пейки покрай НДК, около City Centre, камо ли покрай Амор и DV. А прашка никой ли не носи? (wondering) *да не се бърка с прашки

По темата - носил съм и карабинер и бокс преди години. Сега в момента в случай на нужда мога да разчитам само на скромната си особа, включително и на сравнително аматьорските си спринтьорски умения. На словото също. Ааааа, да - и на една нелоша алуминиева запалка в случай на крайна нужда. (да не дава Господ lol)

**отново, четейки назад - абе, аз май скоро ще си пенсионирам Timberland-а за някакви по-читави кубинки с метално бомбе, че като гледам - те били изненадващо удобни за ритане на глави? ммммнепременно трябва да се опита;]

psychopath
03-17-2008, 01:19
обикновено нищо

CragHack
03-17-2008, 13:38
Тая тема май е отдушник на пуберската комплексарщина и трябва да се прекръсти на "айде да се правим на мъже"

Смешно е. 99% от пуберите тука ще се насерат при една по-сериозна ситуация, но тук трябва да избият комплексите.

Истината е една -не се забърквайте в проблемни ситуации, използвайте акъла си и ако се наложи - бягайте.

Alcohooligan
03-17-2008, 13:49
Нека да спомена, че употребата на бокс е напълно ЗАБРАНЕНА! Един път съм използвам, а след това колко ме влачиха по съдилищата...
Както и да е аз имам спрей за самозащита със сълзотворно - задушлив газ CS, много по - добро, а и не се забелязва (белези и тн)...
В къщи имам и електро - шок, но не го нося никъде. Всеки може да си поръча спрей за 5лв без доставката!
Ето ви и сайт за такива неща http://www.oragie.net/defence.htm

ти си уникат, чесно ти говорим... :D

bulgarche
03-17-2008, 14:03
Нека да спомена, че употребата на бокс е напълно ЗАБРАНЕНА!Mnogo neshta sa zabraneni za upotreba. Nqkoi za nosene, a drugi i za prodajba. Mislish che e razrecheno noseneto na boks li?

P.S. Pradna mi kirilicata :D

CragHack
03-17-2008, 14:16
P.S. Pradna mi kirilicata :D [/color][/b]

Ми дигни я де! ети един кирилизатор, конвертира целия текст от латиница на кирилица: http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

Alabalaportokala
03-17-2008, 14:32
Пистолет във вътрешния джоб на якето и растягаща палка в чорапа. Ахх колко боли с нея :grin: :D

fUcK_LoF
03-17-2008, 14:49
:D Попринцип нищо не нося,но веднъж един приятел да ме уплаши и така ме бе прклештил че...ами тогава използвах обикновен парфюм и с такова става :razz: :razz: :lol: