PDA

View Full Version : Болезнена менструация



bebitooo___
11-02-2007, 19:44
Здр! Знам, че има много теми като тази, но в момента нямам достатъчно време да се ровя и търся... Та искам да споделя, че напоследък имам доста болезнена менструация.. Дори се налага понякога системи или инджексии за обезболяване.. Болките ми наистина са страшно силни и дори повечето пъти са придружени с повръщане.. Та мисълта ми е да препоръчате нещо! Била съм на генеколог и ми каза няколко дни преди да ми дойде да пия Деклак.. Но искам и вие да препоръчате нещо! Благодаря предварително!

Violenza
11-03-2007, 06:25
Бахти т'ва колко ми е познато... и сега като се сетя, че скоро трябва да ми идва.. направо ми става лошо..
Казвали са ми, че може да е от т'ва, че ми идва на повечко дни.. 30 примерно. Понякога по-малко, понякога повече.. на теб на колко ти е ?

bebitooo___
11-03-2007, 07:26
Еми попринцип си ми идва нормално около 20 - 25 ден

la4ezara
11-03-2007, 09:15
Да не би да имаш някакво възпаление, повечето пъти от това се причиняват силните болки. Мен като ме боли корема взимам няколко хапчета бускулизин и гледам да не ходя много, защото се получават сраствания, които после се разкъсват и те боли корема. Има много вариални. Успех :::

foreverr
11-03-2007, 09:46
Сори ама ние не можем да ти препоръчаме нещо по добро от това, което ти е препоръчасл гинеколога!Все пак щом гинеколог ти е препоръчал след като те е прегледал, значи той ти е казал най-ефективното нещо! :evil:

136179
11-03-2007, 14:37
Да не би да имаш някакво възпаление, повечето пъти от това се причиняват силните болки. Мен като ме боли корема взимам няколко хапчета бускулизин и гледам да не ходя много, защото се получават сраствания, които после се разкъсват и те боли корема. Има много вариални. Успех :::
oт ходене - сраствания ?! би ли ми обяснила как става, защото аз за първи път чувам..
по темата: с нурофен пробвала ли си?

eXtRaoRdinaRy
11-03-2007, 14:55
Да не би да имаш някакво възпаление, повечето пъти от това се причиняват силните болки. Мен като ме боли корема взимам няколко хапчета бускулизин и гледам да не ходя много, защото се получават сраствания, които после се разкъсват и те боли корема. Има много вариални. Успех :::
Мооооооооооооооля???????????????? ???!!?bullshits!
Какво възпаление те гони пък теб?
Какви сраствания, какво е това чудо беее??!!!Не сте нормални!
От бускулизин няма да й минат болките!
Както казаха по-горе - нурофен .......евентуално спазмалгон (не вярвам да ти помогне ) ...... всякакви такива болкоуспокояващи.
В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
Аз също имам доста силни болки при менструация, но от година някъде не са чааааак такива непоносими.:)

XaMcTePKa
11-03-2007, 15:50
при мене положението е кажи-речи същото пробвай с прахчета Немизил около 80-90 ст. е едното но наистина хелпа :)

lukrecia
11-03-2007, 16:09
Най-ефикасен е Аулина!!!! :) :)

eXtRaoRdinaRy
11-03-2007, 16:13
при мене положението е кажи-речи същото пробвай с прахчета Немизил около 80-90 ст. е едното но наистина хелпа :)
Тия прахчета ги пиех отначало.Ефекта им е за 2 часа най-много и после отново същите болки..

mgxpower
11-03-2007, 18:07
Пробвай с великото хапче Ибупром и полежи малко завий се да ти се стоплят яйчниците понеже имам роднина , който е гинеколог и ми е казвал когато те болят яйчниците трябва да ги затоплиш а когато са възпалени трябва да са на студено да им сложиш нещо студено !Съветвам те да се овиеш много яко в одеялото като пашкул и те ще се стоплят и ще те отпусне неказвам да ти мине , но определено болката ще е по-лека сигурно (немога) да твърдя със сигурност защото съм момче и никога не съм се сблъсквал с този проблем , но не ти пречи да опиташ! \:D/

eXtRaoRdinaRy
11-03-2007, 19:08
Мен като ме боли, лягам и спя, че времето по-бързо минава и не усещам болката . (Друг е въпроса, че докато заспя виждам голямо чудо...) :-D

christina_aguilera
11-03-2007, 22:01
Предписал ти е Деклак :?: Мн странно, аз мислех, че той се използва за болки в кръста например, навяхвания и натъртвания. При мен последния път много ме болеше и изпих един Нурофен и след около 10 мин ми мина :wink:

bebitooo___
11-04-2007, 13:53
Да не би да имаш някакво възпаление, повечето пъти от това се причиняват силните болки. Мен като ме боли корема взимам няколко хапчета бускулизин и гледам да не ходя много, защото се получават сраствания, които после се разкъсват и те боли корема. Има много вариални. Успех :::
Мооооооооооооооля???????????????? ???!!?bullshits!
Какво възпаление те гони пък теб?
Какви сраствания, какво е това чудо беее??!!!Не сте нормални!
От бускулизин няма да й минат болките!
Както казаха по-горе - нурофен .......евентуално спазмалгон (не вярвам да ти помогне ) ...... всякакви такива болкоуспокояващи.
В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
Аз също имам доста силни болки при менструация, но от година някъде не са чааааак такива непоносими.:)

Попринцип единствено Нурофен ми действа, но когато повръщам.. нали се сещате.. просто не мога да задържа хапчето в организма,защото аз още не съм го пила и тичам до банята по най - бързия начин.. Просто са неописуеми болки..

MoHuTo
11-05-2007, 10:32
И мойте болки са доста силни, и само се тъпча със Спазмалгон, на който ефекта му е почти нулев...ама гинеколожката ми и тя една фани я и я утрепи, вика ми че било нормално да имам болки :?

*SwEeTy_KiTtY*
11-05-2007, 20:17
В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
[/b]

Понеже напоследък и аз имам много болезнена менструация и последния път като затоплих корема и ми мина!Но това което казваш...ме обезпокои!Ще обясниш ли защо!Моля! :twisted:

MoN4E_LiMoN4E
11-05-2007, 23:42
Ама миличка аз виждам че наистина добри съвети ти дадоха много хора и искрено се надявам да ти помогнат но все пак лекаря си е лекар вслушай се и в неговия съвет :)

ПП: Дано всичките мнения да са ти помогнали и да са те облекчили поне мъничко. Аз не мога нищо да те посъветвам тук защото не съм имала чак толкова непомониси болки (да чукам на дърво). Успех дано се пооправяш от тук нататък :)

Sweet__baby
11-06-2007, 07:13
Най-ефикасен е Аулина!!!! :) :) Наистина много помага..Но по време на цикъл...и ако трябва да пие по едно на ден (най-малко). Знаеш ли какво ще и стане с черния дроб? Аулина е пекалено силно лекарство..... :?

r0yS
11-08-2007, 15:22
о да.. ужас и аз имам този проблем казаха ми, че може да взимам противозачатъчни, но аз не искам! пия си нимезил всеки ден когато съм неразположена и се свивам в лелгото :( не излизам много щото ме свива.. иначе нимезил мн помага мен си ме държи почти цял ден .... ама какво да се прави ще си търпим болките веднъж месечно и тва е... съдба :cry:

cveti056
08-09-2011, 22:32
В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
[/b]

Понеже напоследък и аз имам много болезнена менструация и последния път като затоплих корема и ми мина!Но това което казваш...ме обезпокои!Ще обясниш ли защо!Моля! :twisted:


Поставянето на грейка на кореча или кръста не бива да се прилага ,тъй като може да предизвика обилни и опасни кръвотечения. :)

08-09-2011, 22:39
В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
[/b]

Понеже напоследък и аз имам много болезнена менструация и последния път като затоплих корема и ми мина!Но това което казваш...ме обезпокои!Ще обясниш ли защо!Моля! :twisted:


Поставянето на грейка на кореча или кръста не бива да се прилага ,тъй като може да предизвика обилни и опасни кръвотечения. :)
това обяснява припадъците ми :D

seksbaby
08-09-2011, 23:37
аз също имам страшни болки по време на цикъл даже си спомням че в ча ми дойде и ми се наложи да бягам в кенефа да повръщам беше ми супер неудобно после отидох на генеколог и казаха то е нормално но не смятам така когато ти е зле не се гълтаи с такива боклуци лекарствава те са химикали ,свисе на топка и си почивай а за пред училище има извинителни бележки

Biskfitka
08-10-2011, 00:08
Тъкмо щях да пускам тема :shock: Днес цяяяяяяяял ден ме боли супер много корема,цял ден лежа,не ми се е случвало от 4г. подобно нещо.Правих си масаж на корема,лежах в какви ли не пози,пих 2 хапчета но-шпа и нищо :shock: Като станах за закуска не ме болеше много де,пих 1 чаша кола и от нея ме заболя корема и комбинацията беше просто...Накрая майка ми ми даде течен аналгин (хексалгин) и се оправих и в 7 вечерта станах,изкъпах си се :grin: Сега от време на време маааалко ме боли,но се търпи...ужас :( Мислех,че или ще раждам или няма да издържа :?

ThisIsMe
08-15-2011, 10:25
Най-ефикасен е Аулина!!!! :) :)

И най-вреден.Безотговорно е да се приема 'Аулин'' заради дисменорея.Това е прекалено силно болкоуспокояващо средство,което се предписва дори на хора с ракови заболявания.Опитайте с други медикаменти.Има толкова много такива.

http://www.marica.bg/show.php?id=27073

kalpazanka
08-15-2011, 10:36
Герикапс- изпробвано е и действа.

mimsssssss
08-15-2011, 15:26
И аз съм така, и още доста жени, които познавам. Никоя не е умряла и не виждам какво толкова се вайкате, голямото чудо. То искате всичко по лесният начин, измислиха вече и цезерово сечение та никви мъки не останаха и нищо естествено...

Аз пия Аулин, и си слагам шише с гореща водана корема, пия много кофеин... общо взето е това.

Biskfitka
08-15-2011, 21:03
И аз съм така, и още доста жени, които познавам. Никоя не е умряла и не виждам какво толкова се вайкате, голямото чудо. То искате всичко по лесният начин, измислиха вече и цезерово сечение та никви мъки не останаха и нищо естествено...

Аз пия Аулин, и си слагам шише с гореща водана корема, пия много кофеин... общо взето е това.Понякога то просто не се издържа :shock: така ч си е голямо чудо,особено ако си свикнала да не те боли нищо по време на М. :D
Това с горещата вода не беше ли много вредно? :-o

mimsssssss
08-16-2011, 00:10
Казват, че е вредно, обаче на мен ми дойде, когато бях много малка и тогава ревях от болка. С годините го приех, и някои неща само облекчават, но не я премахват. Майка ми и тя е същата.

sladkalady
08-16-2011, 07:02
Аз също имам ужасни болки,когато съм неразположена.На мен ми помага Нурофен.

muhtesemfan
08-16-2011, 10:53
И моята е много болезнена :cry: ,никое от лекарствата не ми помага,освен "Аулин",след половин час ми няма нищо,но ме "бие" на сън

Biskfitka
08-16-2011, 13:16
А това Нурофен (ммай за него ставаше въпрос) дето уж помага за почти всичко ;д Помага ли и за М.,защото хич не искам пак да ми се налага да пия аналгин...

muhtesemfan
08-17-2011, 07:35
А това Нурофен (ммай за него ставаше въпрос) дето уж помага за почти всичко ;д Помага ли и за М.,защото хич не искам пак да ми се налага да пия аналгин...

При всеки организъм е различно,на кака само "Нурофен"и помага,а на мен само "Аулин" ми действа :)