PDA

View Full Version : По-бърз растеж на косата



Bebeto666
11-03-2007, 18:40
zdraveite xora abe da vi pitam kak po burzo moje da mi porasne kosata 6toto sq sum kuso ne6to nqkvi maski li da izpolzvam kakvo :-o molq seriozni otgovori

т.1 и т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

LiveFlower
11-03-2007, 18:43
eiii brao as misleh da pusna su6tata tema,glei sq as vseki den si izplakvam kosata s koppriva,pravi q mnogo qka,obaa4e kato gledam ne raste :neutral: aa hora da vi pitam ima li nekuv 6ampoan za zasilvane na razteja na kosata za po-burzo i da ne e skup do kum 5 lv

Bebeto666
11-03-2007, 19:10
molq vi naistina mi trebvat malko suveti :(

qNcHe7y
11-03-2007, 19:11
не знам дали има и какво има..само знам че косата расте с 1 см на месец.. :(

cveti01
11-03-2007, 19:11
ми мисля че от хининовия шампоан косата се стъстява и расте по бързо.не е мн скъп.има го по аптеките \:D/

qNcHe7y
11-03-2007, 19:12
не знам дали има и какво има..само знам че косата расте с 1 см на месец.. :(

KoRnFlAkE
11-03-2007, 19:28
Да, усещам колко е "спешно".

ЕPu
11-03-2007, 20:01
знам за някаква маска с тривитаминол и хининова вода.. ама забравих точните съставки :roll:
ако положението е наистина трагично - другия вариант е да си прикачиш изкуствена коса (не те съветвам да го правиш обаче)

GaBiIi__
11-03-2007, 23:49
vzemi si hininova voda na kokona :)

fiama
11-04-2007, 05:43
Ползвай хининова вода на всяко купане. Втрива се в корените, струва до левче. За друго подобно средство не се сещам. Прави и домашни маски, защото освен дълга, косата трябва да е и здрава :)

Dundy
11-04-2007, 06:00
не знам дали има и какво има..само знам че косата расте с 1 см на месец.. :(
да бе,точно с толкова расте...преди 2 месеца някъде се подстригах и вече има поне 6-7 см отгоре.За секи човек е различно

No_Limit
11-04-2007, 06:17
Пробвай с ампули за бърз растеж на косата , помагат :P

hungry_vampire_f
11-04-2007, 09:34
Едно добро решение за проблема ти е тривитаминолът. Той сгъстява косата и спомага бързия й растеж. Можеш да си го купиш от ветеринарните аптеки. Струва около 5 лева. Точно определена рецепта за маската няма. Можеш да го добавяш като съставка към всички маски. Ефектът ще е същият. Аз лично го нанасям с четка за зъби и след 2 часа измивам маската.
Хининовата вода не сгъстява косата, а само засилва растежа. Струва 80-90 стотинки и се купува от аптеките. Нанася се след къпане на суха коса в корените с памуче. Можеш да я използваш колкото искаш пъти, няма странични ефекти.
Дано да съм ти помогнала :)

dan4ety
11-04-2007, 09:51
Хининова вода - стимулира растежа,възпрепятства окапването,заздравява косата;

Счукан аспирин или хинин - може да се смеси с шампоана;

"Себорал Форте" - главно при пърхот,но също стимулира растежа и сгъстява косата;

"Стимулант за коса на Икаров" - за бърз растеж;

Хума - разрежда се с вода или зехтин и се нанася в корените;

1-2 супени лъжици оцет,разтворени в 1 литър вода - за мека коса.

Шампоан Garnier fructis long & strong

Шампоан "Милва с жен-шен и хинин" фирма- "Ния" - 2лв

Шампоан на "Тивес козметикс ООД" с хинин и орех, лилава опаковка

Маска на Denise за разтеж

Тези ги четох някъде и си ги запаметих на компа да ги знам, обаче незнам дали действат.

Ето и една домашна маска:

Продукти :

2 лъжици хума
1 с.л. алкохол
2 с.л. зехтин
1 жълтък

Начин на употреба :

Нанесете и увийте с найлонов плик или шапка за баня, измиите с хума и нанесете балсам.


Обаче не пишеше колко време седи на главата. За тази маска също не съм сигурна дали действа, защото не съм пробвала нищо все още ;) Надявам се да съм помогнала :) И тривиталинол (витамини АД3Е) както каза hungry_vampire_f :)

peteto89
11-04-2007, 09:52
vzemi si hininova voda na kokona :)opredeleno pomaga mn ne sam q polzvala no 1 priqtelka q polzva6e i stana dosta dalgi4ka

misspurple
11-05-2007, 13:14
0т хининовата вода & хининовия шампоан косата много се изсушава ;) а при мен и ефект нямаше!
От стимуланта на Икаров се омазнява,ако не се изплакне хубаво,а и миризмата му не е особено приятна.Ефект пак не видях.
Сега се мажа с бадемово масло на Икаров..ако не друго,поне ми стои готино.
ПС:шампоанчетата и водата със хинин не помагат,защото в тях много малък процент е хинина,който всъщност върши цялата работа.Бог знае с какво са натъпкани ;-)

LitTlE_BeBsIiI
11-05-2007, 13:53
1)Hininova voda.
2)Maska na DENISE (s j1ltata kapa4ka).
3)Svaren 4em6ir,4iqto voda posle se vtriva v korenite.

krasiva_luja
11-05-2007, 14:01
ee moqta puk mn se mazni ot xininovata voda...i mejdydrygoto pone za moqta kosa kolkoto po 4esto q miq tolkova pove4e raste.proletta mi be6e do kum ramenete sega e dulgi4ka ama ot xininovata voda efekta ne go zabelqzax :D

donkihot
11-05-2007, 14:58
Totally-Erected,косата се изсущава само ако не я подържашне можеа ползващ само шампоана и да искаш ефект,аз комбинирам хининовияшампоан и след това нанясам маската на шаума с кокос стоя 3 минутки и изплаквам и косата найстина расте. за две седмици порасна близо с 3см. освен това нанасяите и кристали за коса,те предотжратяжат цъфтенето на косата т.е няма да ти се налага да се постригваш 4есто.

Shtastl1va
11-05-2007, 19:42
А да попитам тая хининова вода омазнява ли косата и колко пъти в седмицата се ползва?

Loshotia
11-06-2007, 06:35
А да попитам тая хининова вода омазнява ли косата и колко пъти в седмицата се ползва?

На мен ми се омазнява- принципно е хубаво честичко да се използва.

rakiQ
11-06-2007, 07:10
vzemi si hininova voda na kokona :)opredeleno pomaga mn ne sam q polzvala no 1 priqtelka q polzva6e i stana dosta dalgi4ka

взимам веднага че аз пускам коса до корема а ми е до брадичката :shock:

hungry_vampire_f
11-06-2007, 11:14
А да попитам тая хининова вода омазнява ли косата и колко пъти в седмицата се ползва?
Всеки казва различно. На мен лично не ми я омазнява. Има много приятен аромат :-)

Broken2505
11-06-2007, 12:44
От хининовата вода косата расте по-бързо или поне така ми се струваше доскоро. В крайна сметка, за да се забележи ефекта трябва да минат няколко месеца. А през това време косата си е порасла, така или иначе расте с по 2 см на месец. Така, че вече взех да се съмнявам, че има ефект.