PDA

View Full Version : Сънища...



Tedi_sheep
11-04-2007, 08:32
От доста време насам имам проблем, който незнам на какво се дължи.Спя супер неспокойно, всяка вечер сънувам, не сънища ами цели филми :( Сънищата ми винаги са кошмари, но не кървави, а свързани с хората, които обичам, с мен и нещастията ми.Будя се посред нощ и продължавам да сънувам макар и с отворени очи...Постоянно сънувам хора, които ми липсват и може би повече никога няма да видя, хора заминали далеч от мен и в съня ми връщайки се само с лошо...КОгато сутрин се събудя очите ми са насълзени, а главата страшно ме боли...Всяка нощ става все по-дълга и по-дълга, по-страшна и мрачна... :-# Този психически проблем, почна да вреди и на физическото ми здраве...Ако някой има такъв проблем, знае какво значи и може да ми помогне или да ми даде съвет, моля да пише, защото искам да спя спокойно и поне в съня си да не ме преследват проблеми.

m1t3t0
11-04-2007, 08:44
Моя приятелка имаше такъв проблем,отиде на лекар,той и предписа някакви лекарства за около месец и тоя проблем изчезна,пробвай така.

08mdam__
11-04-2007, 08:44
Опитвала ли си да пиеш нещо успокояващо преди да легнеш вечер - било то чаша топло мляко или мента, глог и валериана - билки са, отпускат ти нервната система и на мен винаги ми помага когато съм напрегната.
Проблемите със съня са си сериозни, защото те скапват и ставаш като парцал. Опитвай да се уморяваш повече през деня физически. Не знам дали практикуваш някакъв спорт, но ако не го направи. Може просто да тичаш в парка. Когато тялото ти приятно уморено от някакво физическо натоварване заспива по-бързо, а и умът ти се отпуска.
Можеш да опиташ и да си мислиш за хубави неща преди да заспиш - щастливи спомени, хора, които обичаш. Ако ежедневието ти е еднообразно, опитай да го промениш.
Ако продължи прекалено дълго няма да е лошо да се консултираш с психиатър, сигурно може да ти помогне.

monityY
11-04-2007, 08:45
Сигурно имаш някакви проблеми извън сънищата си?И просто няма как да не сънуваш кошмари ако имаш проблеми в семейството примерно...И аз като имам семейни проблеми и съм много неспокойа през деня,да не говорим за през ноща...Съветвам те ако продължават още тези кошмари да идеш на лекар... Не ти препоръчвам без лекарско предписание да вземаш оспокоителни или преспивателни..Успех :roll:

vodka_f
11-04-2007, 09:20
и аз бях така супер неспокойни нощти кошмари не можех да спя,бях в депресия,но с времето се оправих и докато се наканя да отида на доктор ми мина,но щом е взело на теб да ти влияе не само психически гледай да се консултираш със специалист :(

SunSet_GirL
11-04-2007, 12:58
Пробвай преди сън (когато вече си в леглото) да се отпуснеш.Мисли си за нещо хубаво , което искаш да сънуваш.Представяй си приятни неща.Ако ти е трудно си представи една безкрайна бяла гладка повърхност , ти си там но не ходиш а се носиш по нея.Това много успокоява.И всяка вечер като си лягаш , лягай с нагласата , че ще сънуваш нещо интересно.Аз преди имах много кошмари - убийства , 2 пъти погребвах бишия си приятел , преследвали са ме,отвличали са ме и др такива филми , но от скоро започнах да си контролирам сънищата и горе-долу успявам :) Всичко е въпрос на концентрация.Всичко е в главата ти :)

Tedi_sheep
11-04-2007, 14:29
Благодаря за съветите.Ще взема думите ви под внимание и още тази вечер ще се опитам сама да си помогна.Ако не стане ще отида при някой специалист, защото наистина е ужасно и тези от вас, които са имали подобни проблеми знят най-добре.А тези, които са нямали и нямат...просто не им го пожелавам!

ражур
11-05-2007, 11:09
да не би да се преживяла някакъв стрес и ли си под напрежение,заради нещо,което е станало вкъщи,ако не е така според мен сигурно е нещо временно.Изчакай още малко и ако не ти мине си отивай при специалист

MoN4E_LiMoN4E
11-05-2007, 22:49
наистина няма да е лошо да отидеш да се посъветваш с лекар може пък да ти помогне (и сигурно ще го направи де)

vodolei4e_m
11-06-2007, 11:17
Опитвала ли си да пиеш нещо успокояващо преди да легнеш вечер - било то чаша топло мляко или мента, глог и валериана - билки са, отпускат ти нервната система и на мен винаги ми помага когато съм напрегната.
Проблемите със съня са си сериозни, защото те скапват и ставаш като парцал. Опитвай да се уморяваш повече през деня физически. Не знам дали практикуваш някакъв спорт, но ако не го направи. Може просто да тичаш в парка. Когато тялото ти приятно уморено от някакво физическо натоварване заспива по-бързо, а и умът ти се отпуска.
Можеш да опиташ и да си мислиш за хубави неща преди да заспиш - щастливи спомени, хора, които обичаш. Ако ежедневието ти е еднообразно, опитай да го промениш.
Ако продължи прекалено дълго няма да е лошо да се консултираш с психиатър, сигурно може да ти помогне.

podkrepqm i savetvam da otide6 na psihiatar