PDA

View Full Version : Дискусия на някои проблеми



Ruthless
11-04-2007, 11:58
Създадох тази тема, за да обсъдим някои проблеми с форума. Искам да подчартая, че нямам намерение да обидя никого, просто искам да кажа, каквото имам да кажа, след което очаквам същото и от вас.

Аз съм от скоро тук, но още с идването и се сбълсках с много нетърпим за мен проблем - отношението. Ето например да засегнем раздел Секс. Момиче пише, че е бременна и пита какво да прави, до 5 минути ще видите как има около 6 коментара, от които един смислен отговор и пет "Ти тъпа ли си?, Много си зле" и т.н. и т.н. Имаме си правило, което гласи, че обидите са забранени. Да кажем, че е истина (виждам, че и доста хора се шегуват, като искам да им кажа,че шегата им е напълно неуместна), тя със сигурност и объркана и слабо информирана. Всъщност аз също съм тинейджър само на 14 г. съм и от личен опит, а и виждам, че и останалите ми връсници незнаят много, затова не ги обвинявайте. Аз ако примерно попитам нещо отговора, който ще получа е "Ти си на 14, къде си тръгнал секс да правиш", не съм тръгнал просто се информирам, което за мен е нормално да прави всеки на моята възраст. Както знаете, никой не се е родил научен. Там е грешката на някои, че слагат всички тинейджъри под една обща черта.Всеки е различен, уникален сам по себе си, недейте така. Друг пример, който искам да дам е темата на JackAzZ "Какво означава драйвер". Никой абсолютно всичко не знае, всеки има пропуск в знанията си, няма никой идеален. Момчето попита с намерение най-после да се информира, а след няколко коментара едва ли не съжа ли, че е попитал. Ще ви помоля, при положение, че ще изречете обида или нещо такова, да не го правите. Не си мислете, че е лесно да попиташ, както в раздела за Компютри, така и в раздела за секс. Най често се нарушават правилата в раздел Компютри:

2.Да уважават мнението на останалите потребители и на модераторите.
Обиждащи и нецензурни мнения ще бъдат премахвани - Това е едно он най-нарушаваните и ще помоля да престанете Ако е обидно просто не го пускайте да се публикува. Помислете освен всичко, какво говори обидния коментар към някой от този форум за вас.

5.Да НЕ публикуват снимки с големи размери, които затрудняват
разглеждането на сайта от останалите потребители - Това, като цяло се нарушава, като се слага голяма снимка в подписите, като ще ги помоля да ги смалят или да ги заменят с други.

6.Да НЕ прекаляват с използването на главни букви, цветен текст, емоций и
пунктуации(!!!, ????? или .......) - Това не чак толкова много, но все пак ще помоля и да се прекрати.

8.Да НЕ правят СПАМ(едносрични и повтарящи се постове) във форума,
както и да не публикуват реклами на платени услуги - Ето и това изключително много ме дразни. "+1", какво е това? Не може ли да се използва "Съгласен съм с теб", "Имаш право" или нещо от сорта. Относно рекламите не съм виждал до сега, но това не е място за реклами, не е това начина.

10.Да НЕ публикуват мнения, които с нищо не помагат на потребителя,
пуснал темата ("neznam", "taka e", "ne moga da ti pomogna", "ne se
seshtam" и др.) - Най-често срещам "nemoga da ti pomogna", добре като можеш да помогнеш не пиши, а ако искаш да разбереш следи редовно темата, ако някой отговори на потребителя. Мисля, че нищо не ви пречи да го правите това :wink:

13. Потребители, които подклаждат спорове и насаждат неприязън към потребител или група потребители, подлежат на директен БАН. Същото правило важи и за потребители, които открито обиждат или изказват нецензурни изрази по отношение на потребител/модератор/администратор на форума. Наказанията по тази точка следва да бъдат изпълнявани директно, без предупреждение. - Това е много важно за мен да се спазва. Много хора нарушават това правило, те си знаят кои са, затова ще ги помоля да престанат, защото ако продължат ще си понесът последствията.


Това е, за което моля всеки. Относно делването на коментари, теми и т.н. се дължи на незпазването на правилата. Няма какво да се заяждате с екипа и т.н., просто огледайте правилата преди да правите нещо, а след като ви е изтрита пак по правилата, като ги прегледате ще разберете защо ви е изтрит. Ние нямаме намерение да сме в лоши отнешения, с който и да било в този форум, ние просто желаем правилата да бъдат спазвани и всичко ще е тип-топ. Всеки от екипа си има личен живот, има си задължения, така че ако някой има нужда от модераторска или администраторска помощ или нещо такова, моля да ни извините стараем се да сме винаги на линия.

Всеки от екипа прави каквото му е по силите. Ще ни е по-лесно да се справяме с работата ни в форума с ваша помощ. Не искаме нищо кой знае какво освен спазването на правилата.

Благодаря!

[†]SweeT_SacRifIce[†]
11-04-2007, 12:03
suglasna sum napulno \:D/

HAGVXSXVH
11-04-2007, 13:22
\:D/ !

basson
11-04-2007, 13:48
След десетият път, когато думата 'обида' беше написана като 'убида', спрях да чета нататък :)
Дано не го сметнеш за лошо отношение или убида към теб, но е хубаво да си опресниш знанията от, ъ, кой клас си на 14год - 8-и? )

Всичко добро.

Seducti0n
11-04-2007, 14:01
Аз,апелирам за същото.Просто се научете да спазвате правилата и нещата ще са много по-лесни.Също така,когато има възникнал пробллем, изразете недоволството си или критиката си по цивилизован и културен начин,без обиди и нападки. :wink:

Аз и останалите колеги се стремим към това,работата ни да бъде ползотворна за вас.Въпреки желанието си,няма как да осигурим 24 часов контрол,просто е невъзможно и се нядявам това да е ясно за всички.

Още нещо,когато някой се опитва да се информира по даден въпрос,колкото и елементарен да е той,или му помогнете с каквото можете или не помагайте,никой не ви задължава.От ругатни,обаче и цветущи изрази,никой няма нужда и никой не е длъжен да търпи. :wink:

JoeBanana
11-04-2007, 14:10
каква утопична картина само
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
замалко да се разчувствам

Anf3tamin4o
11-04-2007, 15:28
Аз,апелирам за същото.Просто се научете да спазвате правилата и нещата ще са много по-лесни.Също така,когато има възникнал пробллем, изразете недоволството си или критиката си по цивилизован и културен начин,без обиди и нападки. :wink:

Я се замисли на тези думи
Колко потребителя трбва да ревнем да не ни триете от коментарите + това за каква помощ става дума да триете на помогнатия човек.Човек 1 път ви казва 2-ри път също но продължават да се трият мнения.Е след тази цялата работа искаш да сме спокойни ли

sh3_1s_7h3_0n3
11-04-2007, 16:10
Аз,апелирам за същото.Просто се научете да спазвате правилата и нещата ще са много по-лесни.Също така,когато има възникнал пробллем, изразете недоволството си или критиката си по цивилизован и културен начин,без обиди и нападки. :wink:

Я се замисли на тези думи
Колко потребителя трбва да ревнем да не ни триете от коментарите + това за каква помощ става дума да триете на помогнатия човек.Човек 1 път ви казва 2-ри път също но продължават да се трият мнения.Е след тази цялата работа искаш да сме спокойни ли

За кои коментари става дума? За тези, които са извън темата или се псувате като каруцари, или пък обиждате автора написал темата?

Forslor
11-04-2007, 16:39
Айде пак темата се обърна модчета срещу потребители ... давайте модератори как тези каруцари ще ви сЪ опъват ...аааа нИмой тъй ...покажете им кои са по-големите :)
Тук не се СПАМИ (към автора ) ... тук се ФЛУУДИ (FLOOD) да не кажеш ,че после не съм ти казал :)
И какво стана сега пак се нагъчкаха буквално всички проблеми на едно място и се започва отново това което в останалите 4239843729843 теми беше замряло и всичко пак на куп :)

Ах, как ви се радвам ! :lol:

Anf3tamin4o
11-04-2007, 17:18
Я се замисли на тези думи
Колко потребителя трбва да ревнем да не ни триете от коментарите + това за каква помощ става дума да триете на помогнатия човек.Човек 1 път ви казва 2-ри път също но продължават да се трият мнения.Е след тази цялата работа искаш да сме спокойни ли

За кои коментари става дума? За тези, които са извън темата или се псувате като каруцари, или пък обиждате автора написал темата?[/quote]
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=2344973#2344973
Ето тук Защо ние потребителите ще помагаме а вие ще минавате след нас да триете какъв е смисъла ?
Май вярно както беше писал в стария подпис на Forslor Ще трябва да правиш скрийншотове и да ги постваме?И сега следва да излизате с оправданието е ние не сме
Сигурно сме ние потребителите

sh3_1s_7h3_0n3
11-04-2007, 19:44
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=2344973#2344973
Ето тук Защо ние потребителите ще помагаме а вие ще минавате след нас да триете какъв е смисъла ?
Май вярно както беше писал в стария подпис на Forslor Ще трябва да правиш скрийншотове и да ги постваме?И сега следва да излизате с оправданието е ние не сме
Сигурно сме ние потребителите

Е, то ако кажа, че не сме ние... няма кой друг да е. В този случай си прав и наистина не мога да дам обяснение кой и защо е изтрил пост-а, но предполагам, че го е направил неволно. Иначе не виждам някаква съществена причина и грешката си е изцяло наша, признавам. :? :neutral:

alex
11-05-2007, 09:57
Подкрепям!

Forslor
11-05-2007, 10:10
Подкрепям!
Това подкрепяне за кое се отнася , за темата , за постовете или е ЮНИВЪРСАЛ за всичко казано до тук :)
Кирилизатора да си помислял да понадкрепиш скоро ?! Не , че го натрапвам все пак проблема е от скоро (само от няколко месеца) може да се отложи и за 2010 :?
Иначе и аз подкрепям световния мир и незабавното разоръжаване на всички страни произвеждащи рзлични видове оръжия . :)

JoeBanana
11-05-2007, 12:12
на това му се вика тема с чисто пожелателен характер
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif

LuCiFeRs AnGeL
11-08-2007, 19:52
Така. И аз съм от скоро тук.. И още преди да се регистрирам ми направи впечатление, че на подфорум има около 20 (ако не и повече) модератора... Които някак си не знам.. Мързи ли ги да четът, какво ли... Все оставят мненията с псувни мнения от сорта на една емотиконка... Или пък някакви флуудърски "Подкрепям" , "+1" и не знам си какво си. Да не говорим, че в този форум човек не може да попита нещо без да му кажат поне веднъж, че е тъп, смотан и т.н. (Както засегна авторът на темата) Нали форумите и темите са за да се информираме... За обмяна на опит и мнение.. Не да показваме колко сме прости. Имам много приятели, които просто четът като гости (става въпрос главно за подфорума Секс) и се смеят на простотията. Освен това (пак за същия подфорум) някой като напише тема за помощ всеки веднага пита.. А ти на колко си години.. Да, за някои отговори трябва да се знае възрастта, но за някакви глупости.. Просто да видим дали е някое лапе на 12 да почнем да го подиграваме... И постоянно се възмущавате от 12-13 годишните дето вече имат богат опит в леглото... Да, за възмущение е, но като сте толкова "възмутени" (колко ли пъти го повторих) нищо няма да промените... Така. Според мен ще е хубаво да се направи нещо от сорта на Архив, в който да се пращат заключените теми, а не да седят и да се трупат само... Пък и в архива е много по-лесно да намериш нещо от колкото да прехвърляш 400 страници за едно коментарче... Да, хубаво... Форумни правила... Дам.. Така като гледам "мнооого се спазват" ... Даже и от някои модератори. Какво друго... Еми забравих. :? Но, ако се сетя нещо, ще пиша пак.

ПП: За да няма флуудърски коментари да ме пита половината форум на колко съм.. Казвам от сега. На 13, но дори да ви се струвам малка, мисля, че съм много по-зряла като интелектуално развитие от някои форумци. (= Без да се убижда никой, не конкретизирам.

Seducti0n
11-08-2007, 20:27
Съгласна съм от части с постта ти.Неприятно е,когато взамино се обиждат потребителите,грозно дори,но как да им го обесниш,тук всичко опира до домашното възпатание...

Колкото до възрастта винаги има спекулации и наблюдавам тенденцията,че с годините расте и самоувереността и голяма част от потребителите,като и аз се включвам тук число влизат в ролята на нравоучители без да си дават сметка,че и те са минали по този път. :)


Модерирането на форума не е никак лесна задача.Вярвам,че с помоща на колегите и на вас потребители ще се справим с всичсо. :)

FelisDirus
11-08-2007, 21:47
каква утопична картина само
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
замалко да се разчувствам



Да, да.. и аз тъй.
Добре, бе, като пускат дебилни теми - ще получават дебилни отговори (което включва обиди, псувни или ебавки).

На 2/3 от въпросите гуугъл отговаря перфектно, а 1/3 е във "важните теми". Докога ще задават въпроси от рода на "Той си би чикии и после ме пипна, бременна ли съм?" :?
Това е повече от неадекватно и аз не смятам да поощрявам подобно незнание с "Не, миличка, не се притеснявай". Истината може да боли, но е по-приемлив вариант. Пък и бих използвала "обида" за нещо, което не е вярно, но при положение, че наричаш дебил "дебил", не виждам какъв е проблемът.

За пореден път ще кажа, че трябва да се информираш преди да започнеш да правиш секс.

Който не може да плува, не влиза навътре в морето, а цапа в локвите. Сори, такъв е животът.

И докато хлапетата са безотговорни и неосведомени, ще бъдат заслужено обиждани и псувани. Факт.

krem4et0
11-09-2007, 06:30
Така. И аз съм от скоро тук.. И още преди да се регистрирам ми направи впечатление, че на подфорум има около 20 (ако не и повече) модератора... Които някак си не знам.. Мързи ли ги да четът, какво ли... Все оставят мненията с псувни мнения от сорта на една емотиконка... Или пък някакви флуудърски "Подкрепям" , "+1" и не знам си какво си. Да не говорим, че в този форум човек не може да попита нещо без да му кажат поне веднъж, че е тъп, смотан и т.н. (Както засегна авторът на темата) Нали форумите и темите са за да се информираме... За обмяна на опит и мнение.. Не да показваме колко сме прости. Имам много приятели, които просто четът като гости (става въпрос главно за подфорума Секс) и се смеят на простотията. Освен това (пак за същия подфорум) някой като напише тема за помощ всеки веднага пита.. А ти на колко си години.. Да, за някои отговори трябва да се знае възрастта, но за някакви глупости.. Просто да видим дали е някое лапе на 12 да почнем да го подиграваме... И постоянно се възмущавате от 12-13 годишните дето вече имат богат опит в леглото... Да, за възмущение е, но като сте толкова "възмутени" (колко ли пъти го повторих) нищо няма да промените... Така. Според мен ще е хубаво да се направи нещо от сорта на Архив, в който да се пращат заключените теми, а не да седят и да се трупат само... Пък и в архива е много по-лесно да намериш нещо от колкото да прехвърляш 400 страници за едно коментарче... Да, хубаво... Форумни правила... Дам.. Така като гледам "мнооого се спазват" ... Даже и от някои модератори. Какво друго... Еми забравих. :? Но, ако се сетя нещо, ще пиша пак.

ПП: За да няма флуудърски коментари да ме пита половината форум на колко съм.. Казвам от сега. На 13, но дори да ви се струвам малка, мисля, че съм много по-зряла като интелектуално развитие от някои форумци. (= Без да се убижда никой, не конкретизирам.
По отношение на възрастта-съжалявам, но се смятам за по-зряла от тебе и от повечето съфорумци. При все, че съм 1 от най-дъртите потребителки във форума. И понеже на 13 не съм правила секс, не съм пила Ескапел и не съм била с някой, само защото не знам дали ми се пикае или........., имм моралното право да критикувам такива постъпки. Естествено, че с 1 гола критика нищо не става, но пък на места направо си плаче за нея. И да, проблемите, които изтъквате в повечето случаи са неоснователни и произтичат от ОГРОМНАТА ви липса на информация и нежеланието да потърсите такава, чрез търсещите машини. Съгласна съм, че форумът е за взаимопомощ, но за да помогнат са създадени Важните тем. В тях има всичко най-важно за половата система, за забременяването, симптомите, контрацептивите, първия път, оралната любов, аналния секс..........и пак се пускат същите теми. За това апелирам, който има проблем да се поразрови там.

П.С.А аз съм на 22!

AnTiBuLLsHiTs
11-09-2007, 06:41
А защо не последвате постъпката на Ruthless?
Прати ми ЛС с което учтиво ми каза да намаля нападките и лошото отношение в раздела за Компютри. :evil: И понеже имам някъв мозък в главата #-o мисля,че се промених.
Направете същото,но при две такива лс-та го накажете временно и на третото бан.Е вярно може да останат накрая некви' 20 човека ама пък ще се знае,че поне са свестни. =D>

LuCiFeRs AnGeL
11-09-2007, 09:12
По отношение на възрастта-съжалявам, но се смятам за по-зряла от тебе и от повечето съфорумци. При все, че съм 1 от най-дъртите потребителки във форума. И понеже на 13 не съм правила секс, не съм пила Ескапел и не съм била с някой, само защото не знам дали ми се пикае или........., имм моралното право да критикувам такива постъпки. Естествено, че с 1 гола критика нищо не става, но пък на места направо си плаче за нея. И да, проблемите, които изтъквате в повечето случаи са неоснователни и произтичат от ОГРОМНАТА ви липса на информация и нежеланието да потърсите такава, чрез търсещите машини. Съгласна съм, че форумът е за взаимопомощ, но за да помогнат са създадени Важните тем. В тях има всичко най-важно за половата система, за забременяването, симптомите, контрацептивите, първия път, оралната любов, аналния секс..........и пак се пускат същите теми. За това апелирам, в който има проблем да се поразрови там.

П.С.А аз съм на 22!
С риск някой да ми каже, че съм тъпа.. Аз не казвам, че съм по-високо интелигентна от всички форумци! То някои, ако ще и докторат да имат пак могат да си останат прости хорица, дето само знаят да псуват. Все едно. Форума, който се казва Тийн проблем.. (Честно казано не виждам, кое ти е тийн ако си на 22... [по принцип поста не се отнася конкретно до теб... ] Няма лошо все пак, повече житейски опит, повече съвети. ) Форума е един вид търсачка. Като толкова не искате да има други теми, заключете раздела, оставете само Важните теми и толкова. Видях, че под внимание не е взето примерно предложението за архива и т.н.

Така. Друго. Не ми харесва това, че не зачитате мнението на форумците или веднага гледате да им ставате опозиция. Ако ги нямаше тези потребители, форум също нямаше да има.. И вие нямаше да сте модератори. Какво като си модератор, те обикновените потребители правят форума, а не модераторите.

Друго. Мисля, че ще ви е по-лесно, ако примерно веднъж на месец или няколко месеца, или какъвто период от време си искате, заключвате даден раздел за 1-2 дена и го поразчиствате основно. (Това не значи да не го модерирате през другото време. ) И естествено да не тръгнете да заключвате всички раздели едновременно, че ще стане една...

Така. Мисля, че модераторите трябва да са с по-различни начини на модериране, така че да има опозиции.. А не всички да са на едно мнение.. Все пак всички знаят, че когато има опозиция между два лидера, но все пак работят заедно, нещата се получават много по-добре.

И не знам защо очаквах да не бъда "нападана" от страна на потребителите, явно съм тъпа. (=

ПП: "И понеже на 13 не съм правила секс, не съм пила Ескапел и не съм била с някой, само защото не знам дали ми се пикае или......... "
Нито пък аз. Ако това беше отправено към мен. (= Защо не си направите раздел, който всички да си решавате конфликтите, а не да въртите интриги из форума?

ПП2: Аз също съм модератор и много добре знам какво е да си модератор на.. Ъм.. достатъчно посещаван форум, да не говорим за форум с прости потребители. Освен това аз съм единствения така наречен модератор там, а се справям с целия форум. Как така 20 модератора не могат да модерират свястно един подфорум? Айде да не ми се оправдавате, колко трудно било да си модератор, моля ви се.

ПП3: Това, че някой е по-малко осведомен от теб или не разбира достатъчно от компютърни технологии (примерно) и не знае как да си потърси дадено нещо, като толкова нещеш да му обясняваш поне му кажи КАК да потърси за даденото нещо, че още по-добре и КЪДЕ.

Относно заключването на темите, които не са в правилния раздел мога да кажа само, ако имате достатъчно акъл да се сетите за къде е тая тема я преместете, никой няма да ви се разсърди.

krem4et0
11-09-2007, 09:22
Не сме 20 модератора. Тук има над 100 000 теми. С риск да обидя форумът ти, не мисля, че в него има 100 000 теми.
Това за 13 годишнит не беше лично към теб, а към подобни потребители.
Трябва да има теми и съответно потребители, но не е толкова сложно 1 уважажавощо себе си момиче да прочете как може да забременее и в кои дни от месеца, или пък 1 момче да разбере(пак от важните теми), че пенис от 15 см е среден в световен мащаб и с него може да задоволи приятелката си. Посочвам тези 2 примера, защото най-често проблемите са за това. А и форумът не е само този раздел. не казвам не питайте. Казвам питайте грамотно и се образовайте. Защото не е там въпросът дали във форума ще има 100 еднкави теми. Въпросът е, че 1 ден, ако нямате интернет, а ви се наложи да действате(или не) по спешност, да знаете акво да правите. въпросът е да правите секс грамотно!

LuCiFeRs AnGeL
11-09-2007, 09:37
Като за начало, форумът не е мой. Темите може и да не са 100 000, но ако форума се разшири в план тийн проблеми, може и 1 000 000 да има. :) Пък и всеки форум на сайт е посещаван различно, в зависимост от съдържанието на този сайт. Подразбира се, че в един сайт за флаш игри (примерно) форумът няма да е особено посещавано място, за разлика от форума на сайт за тийн проблемите. (примерно.) (= И така в зависимост на броя на темите и .. качеството (не, че са стоки, ама..) се избират модераторите... Тъй че се предполага, че вие би трябвало да се справяте със задачите си, след като сте станали модератори. (=

Не разбирам защо коментираш единствено това за подфорум Секс... Аз не визирам само него в предните си постове. Имам чувството, че някой като спомене подфорум-а Секс и всички модератори скачат като ужилени... ( в случая не са всички де. ) Предполагам си имате някакъв скрит подфорум, където да обсъждате разделите, темите, предложенията и т.н. (По простата причина, че иначе няма как да стане това обсъждане, логично... ) Странно ми е също... Защо само 2-3-ма модератора отговарят на въпростие, предложенията и т.н., а останалите модератори + администратора си мълчат... (мМм.. всъщност си нямам на идея дали е само един администратор, но както и да е.. )

ProstoAz
11-09-2007, 12:52
А защо не последвате постъпката на Ruthless?
Прати ми ЛС с което учтиво ми каза да намаля нападките и лошото отношение в раздела за Компютри. :evil: И понеже имам някъв мозък в главата #-o мисля,че се промених.
А ти защо реши, че другите не го правим? :P Аз лично съм молила и предупреждавала много потребители да променят държанието си във форума. :)


Как така 20 модератора не могат да модерират свястно един подфорум?
Ти далеч не си човекът, който може да оценява работата ни, поради редица причини. И, не, не сме 20, както каза Кремчето. Така че ти препоръчвам да се научиш да броиш.


Относно заключването на темите, които не са в правилния раздел мога да кажа само, ако имате достатъчно акъл да се сетите за къде е тая тема я преместете, никой няма да ви се разсърди.
А аз мога да кажа само, че ако имаш достатъчно акъл, първо ще погледнеш, и после ще критикуваш за несъществуващ проблем (заключени теми, заради това, че не са в правилен раздел, НЯМА!).


Защо само 2-3-ма модератора отговарят на въпростие, предложенията и т.н., а останалите модератори + администратора си мълчат...
Може би, защото на останалите им е писнало да отговарят на едни и същи въпроси, дъвчени милиони пъти, или пък... просто вече е било отговорено на дадения въпрос от друг модератор, толкова ли не можа да се сетиш?

Някакви други въпроси да имаш?

LuCiFeRs AnGeL
11-09-2007, 17:50
Мдам , мдам.. Имам. Ти на 10 ли си? :) Все едно. Защо пък да не мога да критикувам, мога да критикувам колкото си искам. :Р Никъде не е казано, че не може... Пък и аз до колкото виждам подфорумчето се казва "Предложения, похвали, критики и въпроси към сайта и екипа ни". (= Като толкова ви е писнало да отговаряте вземете си вършете работата свястно. (= Хубу, не сте 20, а 15.. На някои подфоруми и малко по-малко.. Какво от туй? Това изобщо не значи, че форума трябва да е в такова състояние... Аз преди съм гледала форума.. Още преди да се появят сегашните модератори от нейде си... Нямаше почти никакви олигофренчета, дето да се псуват и т.н. (= Ако питате мен потребителите го правят на пук на вас, защото ако вие знаехте как да си наложите правилата изобщо нямаше да е така. [-( Като някой нарушава правилата по-често вместо само да си пишете тъпи коментарчета и да си мислите, че нещо ще му повлияете на тоя потребител, определете брой провинения и банвайте направо. Така, ако на хората им харесва достатъчно форума може пък и да се осъзнаят. Ако пък не им харесва толкова.. Е какво да се прави.. Няма да имате толкова много активни потребители, но това е наистина голямо форумче, няма да останете самички, спокойно. Вярно е, че всички се оплакват, когато някой е строг и си налага своите правила всички се цупят, но е много по-добре от колкото така. Или вас ви е страх да не е някой да ви намрази случайно и да почне да ви обижда. :D Според мен за някои по-посещавани подфоруми са необходими отделни правилца... Или пък някакви разсясниения как и къде да търсят неопитните лапенца вместо да ви претрупват форума с теми. Аз такава тема не съм видяла... Пишете една темичка разяснения.. И от там нататък, ако се появи тема за въпрос, на който има отговор директно давате линка и толкова. Много трудна работа бре ей.. *въздиша*

JoeBanana
11-09-2007, 18:09
^
гледай я ти, как отговаря на по-големите
що за възпитание ?
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif

ProstoAz
11-09-2007, 19:43
Хехехе, ако искаш и на 8 ще съм, ако това те надъхва повече. :razz:

Не виждам къде съм казала, че не можеш да критикуваш? Сега обаче ще го кажа, за да си знаеш за напред... Аз лично приемам само градивна и задължително основателна критика.

Опитвам се да разбера, че един вид се опитваш да помогнеш на форума с тези си коментари, само че не е това начина - "вземете си вършете работата святсно".

Колкото до "предложенията" ти - за сега нищо ново не казваш, нищо, за което до сега не сме се сетили и сами, нищо, което може да ни е от полза за напред... както се казва, не си открила топлата вода, така че спокойно.

Не знам какво имаш предвид под "сегашните модератори" и как реши, че преди е нямало "олигофренчета", но аз съм тук повече от 4 години и ти гарантирам, че "олигофренчета" винаги е имало и винаги ще има. Както и винаги ще има такива, които категоризират, раздават разни цветущи епитети, постоянно дават необмислени съвети и т.н. и т.н...

MusicIsTheKey
11-09-2007, 21:02
LuCiFeRs AnGeL,

мързи ме да прочета тоновете неща, които ти изписа.

Мога да ти кажа, че модерирането на един форум с 1000 потребителя няма нищо общо с модерирането на форум като тийнпроблем, не виждам защо изобщо сравняваш двете неща? Независимо дали си единствен модератор или не, разликата е грамдна! Казвам го от личен опит.

Имаш ли идея, колко несериозни теми, реклами и псувни се трият на ден в големите форуми?Теми, които ти не си видяла, защото са били изтрити?

Бъди сигурана, че модераторите вършат доста работа дори и ти да не го виждаш.

LuCiFeRs AnGeL
11-10-2007, 07:54
Еми хуу, вий си знаете. Не се оправдавайте само колко ви е голям форума. Не е до големината или мненията. Има безброй големи форуми, в които има общо 10-ина модератора на сигурно 20 подфорума и всичко е перфектну. :) Мноу се накефих на малоумното спорче, а за предложенията ми вие си знаете, щом мислите, че няма да ви помогнат... Аз лично не съм видяла да сте опитали, ама все едно. :D

Anf3tamin4o
11-10-2007, 09:30
LuCiFeRs AnGeL,

мързи ме да прочета тоновете неща, които ти изписа.

Мога да ти кажа, че модерирането на един форум с 1000 потребителя няма нищо общо с модерирането на форум като тийнпроблем, не виждам защо изобщо сравняваш двете неща? Независимо дали си единствен модератор или не, разликата е грамдна! Казвам го от личен опит.

Имаш ли идея, колко несериозни теми, реклами и псувни се трият на ден в големите форуми?Теми, които ти не си видяла, защото са били изтрити?

Бъди сигурана, че модераторите вършат доста работа дори и ти да не го виждаш.
Според мене този форум и с 1 модератор точно може да се оправи.Защото не се следи за флууд спам и Abuser

No_Limit
11-10-2007, 09:59
SweeT_SacRifIce[†]]suglasna sum napulno \:D/
И аз , но наистина тнрябва да се набие малко акъл в главичките на малките деца , ето преди малко писах в темата "Бившата ми приятелка е бременна" , и на всичкото отгоре момчето е било пияно като кирка е кажи ми това как да го приема ?

MusicIsTheKey
11-10-2007, 10:52
Кой ти се оправдава,бе ?

Когато станеш модератор на подобен форум тогава говори и се прави на специалист. Много е лесно да говориш без да знаеш за какво става дума,а? Най-много обичам такива многознайковци.

Хериончо, изобщо не си прав :-D

MusicIsTheKey
11-10-2007, 10:59
Не, извинявай,че не уточних, говорех на LuCiFeRs AnGeL :-D

Anf3tamin4o
11-10-2007, 11:11
Хериончо, изобщо не си прав :-D
За кое не съм прав искаш да ти покажа на ЛС колко спам имам ли
Или да видиш колко флууд има във всяка тема а да не говорим за ABuserството.Мисля че един модератор би свършил работа да редактирва само заглавия.По принцип се слагат модератори за грубо отношение към потребителите но в този форум не е така.Това го знаеш ти много добре, от личен опит.Но мисля че една достойна модераторка като тебе би свършила добра работа \:D/ .Никога не съм те видял да спамиш, малко са хората като тебе :)

LuCiFeRs AnGeL
11-10-2007, 14:50
Кой ти се оправдава,бе ?

Когато станеш модератор на подобен форум тогава говори и се прави на специалист. Много е лесно да говориш без да знаеш за какво става дума,а? Най-много обичам такива многознайковци.

Хериончо, изобщо не си прав :-D
Кой каза, че не знам? :P Това, че сега не съм модче на такъв форум, не значи че не съм била.. Но като всяко нещо форума омръзва и админите казаха Бай Бай. (=

По принцип не би трябвало да има такива мнения, които да са като някой чат, само че във всички форуми има такива... Малко или много всяко мнение се отнася конкретно до някой от форума (примерно автора на темата) и ако той се почувства засегнат или реши, че има нужда от разяснение отправя отговора си точно към един, или няколко потребители... И така.. Неизбежно е за жалост. (=

А колкото до спама... Модератори.. (=

die_die_my_darling_
11-10-2007, 23:09
На това му се вика добра тема,която
няма да прочета

Ruthless
11-12-2007, 19:38
basson, правописни грешки в бързината, извинявам се, за което.

Anf3tamin4o, ние модераторите следваме правилата. Всяко едно наше действие е свързано с правилата, ние се ръководим от тях. Никой не е тръгнал да прави нещо, което му е дошло на акъла. Преди да почне някой да скача срещу екипа нека си спомни какво точно пишеше в коментара му и нека погледне правилата, за да види кой точно е в грешка и ние сме хора и ако сме допуснали грешка, то не е било нарочно. Не може да напише някой "+1", като цитирал нечий коментар, не може да е написал "Абе ти тъп ли си, че не го знаеш това?", като отговор на въпрос и т.н. и т.н. и да не бъде модерирано това, просто не може. При такива неща, нека се въздържи човека, не е културно така. Ако престанете с нарушяването на правилата и с 1 модератор ще се оправя форума.

Forslor, няма такова нещо, като модератори срещу потребители! Ние искаме само да се спазват правилата, не мисля, че е чак толкова трудно. Относно кирилизатора, Алекс може би го е пропуснал, изпрати му лично съобщение и той ще му хвърли едно око.

LuCiFeRs AnGeL, имаме и пропуски, да. Обаче и ние имаме лични задължения и т.н. и не смогваме да се справим с толкова нарушения, но това няма да е така, ако спазва добрия тон и спазва правилата. Както Цветито каза, това е много голям форум с много хора постоянно и просто е доста трудно, надявам се да ни влезете в положението до някъде. Не само правилата, става въпрос, че човек се излага, което трябва да е достатачна причина, за да прекрати с заяждането, убудите и останалите неща.

_Cuddly_, никой не заслужава да бъде излъган, просто да бъда отговаряно нормално, а не "Абе станете на 18 тогава се захващайте с такива неща". Поради такова отношения, потребителите се притесняват да зададът някакъв въпрос.

Аз съм много доволен от AnTiBuLLsHiTs на който след 2-3 ЛС-та промени коренно държанието си, за което само мога да му благодаря.

LuCiFeRs AnGeL, постави се на наше място. Добре, да кажем ще почистим всеки раздел поотделно, НО след точно 1 година ще е станало по-зле от сега. Ние правим каквото можем и ще правим, но искаме и малко помощ от вас, да спазвате правилата на пример, ако го правите няма изобщо да водим този разговор в момента. Защо мислиш, че не зачитаме мнението на останалите? Защо да няма форум, без потребители? Форумът щеше да го има Алекс, ще ше да си го направи без проблем. Работата е там, че без вас потребителите форума нямаше да е същия. Да ти кажа честно, не смятам, че имаш представа да си модератор на такъв форум. Добре с колко потребителя е този твой форум, за да го контролиш сама? Защо си мислиш, че ще можеш и teenproblem да контролираш? Защо си мислиш, че е толкова лесно? Работата далеч не е да баннем всички, това е най-лесното. Работата е да го обсъдим и да има ефект не само в форума, но и в живота. Аз не мисля, че има някой тук в форума, който да се държи по различен начин в форума ив живота. Разбира се, че имаме скрит за потребителите форум, в който се обсъжда всичко около teenproblem, все пак сме екип и трябва да говорим за тези неща. Похвали от сорта на "Ти знайш ли, аз къде си модератор? Знайш ли с колко потребители е този форум" не са желани, ако всеки започне да се похвалва.... Ние действаме с добро, просто ако го прави някой на пук, няма да е лошо да спре, защото просто си няма на идея за какво става въпрос, ако и ние започнем с лошо. Никой не го е страх, не си мисли, че ни е страх и т.н. и т.н., действаме с добро. Ето за пример AnTiBuLLsHiTs, ако го бяхме баннали......., ето поговорих с него разбрахме се край на всичко, ако всеки вземи пример от него ще е много по-хубаво, от колкото да се избанем тука и....Просто мисля, че си малко далече от положението, не мисля, че с модераторка на форум с брой на потребители, като нас и в положение, като нашето, за да отправяш такива критики и т.н. Много интересно....., я дай линк към форум с над 50 000 регистрирани потребители и с около 200-300 постоянно онлайн и с 10 модератора, ако може естствено.

Forslor
11-12-2007, 20:22
Каква интересна ситуация се заформи .
Всички модератори си се четкат по между си което е напълно нормално в един форум , но тук просто ти го показват и изтъкват на всеки 2 ри пост . След което следва ..ама ние сме само обикновенни хора докато не се стигне... потребители бъдете по-добри и ни разберете ...тежката участ (следва да поприпърхате няколко пъти с мигли и ще разводните обстановката отма).
Не трябват много приказки ,а действия .... под това не разбирайте триенето на по-смислените постове и т.н ... и накрая самите потребители ще ви подкрепят (изключвайки някои юзъри които ближат г**а на който не трябва (срамота учат се от малки ) )
Това е цялата философия .




Относно Кирилизатора ... поне да се беше запознал с проблема преди да ми даваш напътствия какво да правя (казвам го най-приятелски)

Forslor
11-13-2007, 12:49
Подкрепям!
Това подкрепяне за кое се отнася , за темата , за постовете или е ЮНИВЪРСАЛ за всичко казано до тук :)
Кирилизатора да си помислял да понадкрепиш скоро ?! Не , че го натрапвам все пак проблема е от скоро (само от няколко месеца) може да се отложи и за 2010 :?
Иначе и аз подкрепям световния мир и незабавното разоръжаване на всички страни произвеждащи рзлични видове оръжия . :) стига с тоя кирилизатор бе!!!!
Писна ми да го слушам тоя проблем...
На мен не ми пречи,като толкоз ти се набива в очите върви в друг форум!!! :-x
Аман от неугодници ](*,)
[-o< Не ,че нещо ама ако имате психолог във училището си няма да е никак зле да го понавестите.
Каква е тази агресивност ... и не мисля ,че се познаваме достатъчно добре за да си говорим на БЕ ма. ;-)
Ако ти си свикнала да не постигаш поставените си цели , независимо колко и какви са си е твой персонален проблем... аз лично не мисля да спра със посещенията си във форума .
Относно "неугодника" не е зле да знаеш ,че в българския език такова определение няма !
Кирилизатора наистина има нужда ако не от замяна , то от смяна на клавишната комбинация, която теб очевадно не те притеснява , но не можем всички да използваме Flex Type и по 3 клавиатурни подредби след като мен примерно ме задоволяват само 2 .