PDA

View Full Version : Гот ли е да си тийнейджър?



DarkKisss
11-04-2007, 20:18
Според мен това е най-трудната възраст,защото и аз съм такава и..имам много проблеми...ако може така да се каже!като почнем от това че имам постоянни конфликти с родителите си било за едно,било за друго...трябва да се кандидатствва (въпреки че това вече го минах) :( и това всичко накуп..а любовта ... там всичко е още по-сложно...ех...
супер съм объркана понякога незнам какво да направя...та нормално ли е да съм такава..че и понякога се чудя за к'во живея...(звучи малко тъпо) ама и понякога ми се иска да умра! :( :-#

mon4eto
11-04-2007, 20:24
Spoko i az sam kato tebe no sled nqkoq i druga godina ne6tata 6te si doidat na mqstoto...jivei i kufei i da ne ti puka :grin: :grin:

sexa_na_kompleksa
11-04-2007, 20:26
А гадно ли е да си тъп ?

mar4o_
11-04-2007, 20:29
с времето се свиква.. 8-)

OtherDimension
11-04-2007, 20:32
;-)

^Sam90^
11-04-2007, 20:37
Хах... на мен си ми харесва да съм млад. Не знам кво се хващате за некви глупости и вече големи проблеми...

gree_girl
11-04-2007, 20:39
И аз съм така но тва е тази въззаст ще отминееее

OtherDimension
11-04-2007, 20:44
И аз съм така но тва е тази въззаст ще отминееее
естествено!
всички сте така :cry:
миличките....

DisciplineAndOrder
11-04-2007, 21:05
Гот е! :-|

malka_sladuranka
11-04-2007, 21:10
Определено е хубаво.
На мен лично ми е тъжно, че ми остава още мъничко като тийн.. :cry: Влизам в реалния живот, вече имам отговорности, макар и още нищожни, но на мен ми се виждат огромни... Тъпооо...

comics
11-04-2007, 21:11
А гадно ли е да си тъп ?
=D> =D> =D> :D :grin:

basson
11-04-2007, 21:16
Честно казано, мисля че на 30 ще ми е доста по-тегаво,отколкото сега.
На 17 всяка мизерия ти е простена "защото си тийнейджър" ...
На 17 можеш да изчезнеш нанякъде и да не се явиш да си изпълняваш задълженията, и да те определят като "няма страшно, тя е просто тийнейджър", а не като "безотговорен боклук" ...
На 17 можеш да правиш безразборен секс и да имаш 1000 гаджета и да си "няма страшно,това е просто защото е тийнейджър", а не "отвратителна к***а" ...
На 17 каквото и да трябва да вършиш,нямаш реални отговорности.
Така че, да, прекрасно е да си тийнейджър.
Филмираш се за глупости.

Да беее, хаха, няма такива филми.. Ти така ли оправдаваш глупавите си постъпки, това ли ти е спасението, чрез което можеш да заспиш спокойно вечер?

Тцъ, когато направиш глупост - си глупак - и на 17, и на 37. Само че на 17 години е времето да си уредиш живота, да направиш така, че на 37 да не се окаже, че си живял празен живот. За това едни учат, образоват се, просперират и си оправят живота, а други друсат амфетки, козче и дискотеки нон стоп на 17, и за това после остават шлаката на обществото, най-ниското социално стъпало, изтривалката за интелигентните и кадърни хора.

Black_JAG_Bundy
11-04-2007, 21:27
най-най гнусната възраст.
Само да стана 30 годишен ох какъв купон ще падне :grin:

kiro89sf
11-04-2007, 21:32
Ами аз досега не съм излизал от нас след училище, не съм ходил на дискотека, не съм имал гадже, не пия, не пуша, нямам много приятели и т.н. мога да продължа доста....
Затова МРАЗЯ тази проклета възраст, дано после нещата да се уредят малко :-# :cry:

basson
11-04-2007, 21:34
Whisskas
говорейки ти на 'ти', не визирам теб, а по принцип хората, които ти описваш. Ако се разпознаеш в тях вече е друго.
Не съм казал, че не трябва да се ходи на дискотека, или да не пробваш козче.. Идеята в това на как се опират приоритетите ти.. защото някои ги лашка течението и не замислят за това, че живота не е само амфетките и двулитровката вечер на пейката. Повръщат по градинките и това е вечер след вечер, докато другите си коват бъдещето в същото време.

А повечето хора не правят глупости на 37, защото тийн драмите са им вече далечни ;)

ZAROSLAVA_babYyYY
11-04-2007, 21:36
не си само ти спокс :) и аз сам така, но пак от друга страна е мн по добре да си тийнейджър избухваш си на макс ... има си положителни и отрицателни черти... не е хубаво да мислиш толкоа песимистично кефи са на живота и хич да не ти пука :grin: :-P

basson
11-04-2007, 21:51
Успехът не може да бъде самостоятелно измерим - т.е. не можеш да кажеш дали ти самата си успяла - други хора трябва да съдят за това отстрани, прекалено си пристрастна )
Не мога да се съглася, че настоящето е по-важно от бъдещето. Ако беше така, нямаше да има пенсионни фондове примерно и да ни удържат не малък процент за това. Ти самата, щом твърдиш че си хванала здраво живота си в ръце - мислиш за бъдещето си и казваш - 'знам какво ще работя и какво ще правя' - съответно се развиваш в тази област.

Тийн 'глупостите' и необмислените постъпки не знам колко са 'нужни', има хора минали и без тях и си живеят нормално. Проблемът е в тези, които от на пръв поглед 'нормална глупост' си провалят живота, а някои директно му слагат и край.

А аз мога да те уверя, че на крехтките ти 17 години не знаеш все още АБСОЛЮТНО нищо ;) И ти го казвам дори без да те познавам, от гледната точка на по-голям, бидейки преди време на същата възраст, и акъл като твойте.

basson
11-04-2007, 22:14
Ти твърдиш, че те кефи да си щастлива, защото тънеш в една огромна заблуда. Ако отречеш, сама го каза, прочети си поста пак.


О,да, толкова много ми харесва да съм безотговорна и свободна, незнаеща и неразбираща- и поради това безумно щастлива.
Това е глупаво. Едно е да си тийн на 13, друго е на 17. Твоето поведение и нагласа са на нивото на първите. Сега си щастлива, но заслужава ли да си заложиш няколко години на щастие и безхаберие, срещу цял живот сърбане на последствията от този безотговорен период?
Use your mind.

basson
11-04-2007, 22:21
Никой не оспорва понятието 'да си поживея' - въпросът е до каква степен и на каква цена )
Аз също съм си 'поживял', без да се друсам, без да правя много нелегални неща, имам си своите грешки - но са поправими - такива, от които си вадиш изводи и имаш полза.
Надявам се разбирате гледната ми точка, никой не твърди че е хубаво и полезно да бъдеш зубър-сухар.

basson
11-04-2007, 22:33
Експлойтедтийн - твоята логика е много красива, би ми се искало да е така.. но като всичко идеално, е също толкова и невъзможно - според нея, 'пропаднали' хора няма ) Не знам какво му е хубавото на това просто да си пиеш биричката ) Когато си някой, когато си по пътя да станеш някой, дори на първото стъпало - да, пий си биричката.. но цял живот само да си пиеш биричка - знаеш, става като в приказката, че всички българи са футболни треньори и политици хаха )

Може би това, какъв живот живееш зависи от това, какви цели си си поставил ;)

FelisDirus
11-04-2007, 22:45
basson, имам усещането, че си адски праволинеен човек, който е влязъл в някакъв коловоз (по негово мнение - най-правилният) и така ще си караш цял живот - размахвайки поучително пръст и мислейки се за особено мъдър по разни житейски въпроси. Биииип! Грешка!

И аз имам амбиции, в момента работя усилено, за да си "изкова" бъдещето, както се изрази ти, но ако правех само това, щях да изпердаша, бе, човек. Осъзнай се малко, Уис е права.

Защо да живея, ако поне веднъж не съм се отрязвала като идиот?
Защо да живея, ако не съм хващала стопа късно през нощта, за да гледам концерт на любима група, която свири в съседния град?
Защо да живея, ако не съм се карала милиони пъти с родителите си, което ме е научило най-малкото да отстоявам мнението си?

И това е само една малка част от всичко.

Не искам да живея, ако животът ми е скучен и праволинеен - ако трябва да правя това, което се смята за правилно.

basson
11-04-2007, 22:52
_Cuddly_,
ама аз същото думам, не четеш внимателно :)
Айде бий си една херца, като искаш изживявания.. ще го направиш ли? Не, значи и ти мислиш като мен. :)
Личностните нападки отминавам с усмивка :)

Експлойтед - по въпроса за 'пропадналите' хора - в много дълга тема ме тласкаш, тука за модераторите май е модерно да трият нормални постове, случайно му викат, а аз не обичам да пиша напразно ;)

basson
11-04-2007, 22:57
А позитивна нагласа ли трябва да има? Не те разбрах (

basson
11-04-2007, 23:03
а не си ли малко закъснял тепърва да подхващаш каквото и да било? Чисто хипотетично, не знам на колко години си )
Гениалните хора са друга тема, вокалистът на Гънс като е наркоман, какво, да му се възхищавам ли? Или е много хубаво, че дава такъв пример на тийновете, дето го слушат ) При тия хора нещата седят по-инак сякаш, там няма 'типове', всеки поотделно трябва да се разглежда хах )

FelisDirus
11-04-2007, 23:09
Мразя наркотици (с едно дребно изключение, което няма да назовавам).

Виж, пич, не те нападам, просто наистина мисля, че си твърде straight. Може и да греша, защото съм си изградила тази представа от десетина твои поста (ако има и толкова), но все пак засега така те виждам.

basson
11-04-2007, 23:13
Експлойтед - това, че са гениални, със сигурност не се дължи на алкохола и наркотиците, ти ще вземеш да ги канонизираш тези два порока. Плюс това, ако някой разгледа нашите животи, дали няма да ни квалифицира поне като алкохолици, а някои от нас май и като наркомани? ;)

Къдли, не ме познаваш мацка, никак не съм стрейт, в тоя смисъл в който го казваш. Ако искаш в следваните 15 поста мога и да ти го докажа :mrgreen:

FelisDirus
11-04-2007, 23:16
Надявам се. Иначе.. язък за момчето! :-D

Не, бе, вижте, истината е, че човек трябва да се забавлява, но да си знае мярката. :smt006 (по този повод)

basson
11-04-2007, 23:23
Гледай сега, грешно си разбрал, нямам строго дефинирани стандарти за 'пропаднал' човек - сякаш имам разграфено тефтерче - пропадал - готин :D
но виж, наркоманите ги слагам в тая графа - ще прощаваш, ако не ни съвпадат мненията по тоя въпрос.
Сега пък произтича темата - какво е да си наркоман .. хм, в някакъв затворен кръг се въртим.

basson
11-04-2007, 23:28
въпросът не е в теб, а процентното съотношение - пробвал-откачил се, пробвал-'пропаднал'.
Предполагам си пробвал нещо леко, хапове - глупости.. венозно, не? прахообразно, не? :) Защо така предполагам ли, защото не съм чувал за откачили се от последните 2.. нали знаеш приказката 'бивши наркомани няма'.
Абе що си говорим глупости, сега някой ще ме цензурира че съм избягал от темата на автора.

Whisskas
тефтерче нямам, принципни виждания имам :) но да не говорим за мен.

OtherDimension
11-05-2007, 09:57
е да, ама колко човека са умряли от свръхдоза и колко от 5 ракии?

OtherDimension
11-05-2007, 10:10
алкохолът е по-масов убиец, точно защото, както и каза ти, е доста по-достъпен като цена.. пък и не е забранен
ако се разреши употребата на наркотиците, и то такива като хероина, ти гарантирам, че обществото ще стане свидетел на много грозни гледки

знам, че си против наркотиците
но недей да ги слагаш на кантар заедно с алкохолът
нелепо е

find_m3
11-05-2007, 10:14
отврат е ...особено пубертета :booooomb:

DarkKisss
11-05-2007, 10:16
А, да, и другото което мразя, е да ми казват че не знам нищо.
И това е защото ми го казват с именно този поучителен тон... хах...
И мразя не защото знам много работи, а защото не ме интересуват.
Много ясно,че съм помислила за бъдещето си- кво ще правя и т.н. ... Но това не значи, че то е важно.
Просто знам какво ще правя. Това е достатъчно... Не бих позволила да се превърне в мания, и нещо за което да се боря постоянно.
Това ми стига.
Защото живея сега, а не някога след години. След години ще знам много работи и ще съм отговорен човек.
Само че не знам с какви думи да изразя ОГРОМНОТО СИ НЕЖЕЛАНИЕ да знам всичко на крехките си 17 и да се чувствам като 30годишна едва на 17.
Харесва ми да не знам нищо за живота сега, при положение че цял живот когато порастна ще ги знам тия работи. Нека ме изненадат. Сега не ме интересуват.
О,да, толкова много ми харесва да съм безотговорна и свободна, незнаеща и неразбираща- и поради това безумно щастлива.
Защото когато не знаеш колко е лош живота,той ти се струва прекрасен.
И при положение,както вече се разбрахме,че имам представа за бъдещето си,знам че колкото и да е светло, няма да е толкова розово колкото тийнейджърското ми настояще.
Успяла съм,защото съм щастлива.
Нали за това говорим в темата... За тийнейджърските години... За годините, в които се изграждаш като личност. А изградиш ли се като една щастлива личност, всичко ще е много по-лесно нататък. А това пак е подготовка за бъдещето. :wink:
Точно това е че най-сложното е сега когато има подготовка за бъдещето си...сега е най-сложното а после вече всичко само ще се подреди!но кога ще свършииии...ужас е... :-#

Special K
11-05-2007, 10:22
Целият проблем идва от това че обществото си затваря очите за проблема........Ако бяха разрешени като алкохола щеше да има изследвания може би щеше някои важни неща които сега науката изпуска заради тази идиотска политика на забрана да се изяснят....повечето от наркотиците дори не са добре изучени защото са забранени....може би дори със тази политика на затваряне на очите в момента се тровят необратимо хора.......Те са около нас...това че са забранени не значи че не се ползват......Защо хероина излезе от мода ?
Защото една вълна от хорица си отиде със него и другите се усетиха ? Или пък просто му мина модата.......Да бе......Просто сега всички са най-негативно настроени към него защото убива директно......Да вземем амфетамините.....защо никои не мисли за последствията от тях ? Защото трябва вълна от психози и заболявания...освидетелств ни хора и случаи на убииства от ярост....изобщо си трябва едно поколение да се изпържи сериозно за да се осъзнае следващото...ако бяха разрешени щеше да има информация...сега всеки си прави избора на сляпо защото истината е че много малко от народа който употребява си има понятие кое и как...Може би ако повечето хора си имаха представа как се добива химически амфетамин щяха да си помислят дали да си го поемат през носа...... :D

Madness
11-05-2007, 10:26
Да бе,трудна възраст...горките ние...
Въпреки че напоследък всеее повече ми се иска да съм поне мъъъничко по-голяма и по-свободна...
Просто да ме оставят да се грижа колкото се може по-самичка за себе си...
Ама...

Special K
11-05-2007, 10:36
Пропусна да споменеш и примесите от които също една немалка част си отиват без време......защото ако беше химически чист всички щяха да са закачени но никои нямаше да умира освен от болести,инфекции или неправилно целене....... :D
Като заговорихме за това.......Има си и интраректален прием при който кика е почти същия от венозна инжекция....изобщо не мога да си обясня как има идиоти които още се целят с каквото и да било като си има 1000 пъти по безеопасен и съизмериво ефективен начин за прием..нямаше да има един наркоман на вена, изобщо нямаше да се стига дотам....просто ако хората четяха малко повече и се интересуваха....ехх....

DarkKisss
11-05-2007, 10:42
Хахахаа...

А колко човека принципно умират в следствие на употреба и злоупотреба с алкохол??

Катастрофи, семейни скандали, цироза и други заболявания, инциденти и прочие неща...
Алкохола не е по-добър от наркотиците, а просто е обществено приет... ;)

Да умреш от свръхдоза си е нещо лично и в доста случай не застрашаваш околните (изключвам предаването на зарази, но те пак са си между дрогите), докато алкохола е доста по-коварен катализатор на човешки емоции и причина за доста инциденти...

Ако погледнем статистиката всяка година колко шофьори, които са употребили алкохол са предизвикали инциденти с летален изход и колко човека са починали от свръхдоза и ще видим, че може би 5 ракии са по-смъртоносни от един шприц с хероин, а в повечето случай са смъртоносни за невинни хора... ;)
Според мен дрогата си е просто по-скъпичка от колкото едно шишенце бира (което е като лек алкохол) или едно шишенце ракиика...не всеки си позволява колкото и да иска хероин и кокаин по простата причина че са скъпи а не всеки има пари...пък и един стабилен наркоман умира по-бързо,за това не са приемливи :wink:

DarkKisss
11-05-2007, 10:45
Да бе,трудна възраст...горките ние...
Въпреки че напоследък всеее повече ми се иска да съм поне мъъъничко по-голяма и по-свободна...
Просто да ме оставят да се грижа колкото се може по-самичка за себе си...
Ама...
и аз съм за същото :wink: ама нали знаеш че колкото по-голяма толкова по-отговорна и по-"несвободна" ,защото хората те смятат за по-голям и разумен,докато сега се водим като "откачени тийейджъри" на които за нищо не има пука... то си е така де :smt002

DarkKisss
11-05-2007, 11:00
дрогата е скъпа, защото е забранена.. ;)

ако забранят алкохола и той ще е скъп ;) справка "сухия режим" в САЩ
Всъщност при нас вече почнаха хората да осъзнават какво са алкохола и цигарите и почнаха вече да не продават много много!!!така че и ние ще ставаме като САЩ :-D

OtherDimension
11-05-2007, 11:02
Всички възрасти си имат предимствата и минусите...
е какъв му е минуса да си тийнейджър??
наистина сте ми много интересни
докато бях такъв напълно го осъзнавах и продължавам да твърдя, че това са най-хубавите години ... особено 16 и 17 !

какви са тия отговорности, какви са тия проблеми с родители
с моите никога не съм имал проблеми, защото ми даваха свобода
а ми даваха свобода, защото знаеха, че сам мога да отговарям за себе си, да се пазя и знам как да постъпя в дадена ситуация
абсолютно съм зад днешните родители на днешните тийнейджъри
какви са те?
в огромен процент са едни лекета, гнусни при това, които не могат да отбират и не знаят какво да опитват и какво не
на 14 год. вече пият по шише ракия и са правили с*ирки на целия випуск....
интересуват ги само с какво е облечена Никол и Ивана, коя е новата прическа на Рияна (и рима има даже)

мразя да говоря общо и принципно, но в този случай казвам нещата напълно отговорно, тъй като се оглеждам и знам в какъв свят живея

а, и още нещо
за какво пък толкова се шашкате за приказките на родителите?
те си плямпат едно и също нещо .. за което не ги и обвинявам
като станете родители ще ги говорите същите неща .. поне повечето от тях
не че аз съм родител .. но просто познавам начина им на мислене
просто пускайте нещата, влезли през едното ухо да излизат от другото
в крайна сметка живота си е ваш
това означава обаче сами да се грижите за вас .. сами да носите отговорност за себе си ;)

нещата по-горе не ги казвам аз за първи път и със сигурност не ги мисля само аз
просто ми писна от оплакванията на разни лигли
през ден някоя се трови, защото не са и взели някакви дънки
пълна деградация.....

DarkKisss
11-05-2007, 11:16
Всички възрасти си имат предимствата и минусите...
е какъв му е минуса да си тийнейджър??
наистина сте ми много интересни
докато бях такъв напълно го осъзнавах и продължавам да твърдя, че това са най-хубавите години ... особено 16 и 17 !

какви са тия отговорности, какви са тия проблеми с родители
с моите никога не съм имал проблеми, защото ми даваха свобода
а ми даваха свобода, защото знаеха, че сам мога да отговарям за себе си, да се пазя и знам как да постъпя в дадена ситуация
абсолютно съм зад днешните родители на днешните тийнейджъри
какви са те?
в огромен процент са едни лекета, гнусни при това, които не могат да отбират и не знаят какво да опитват и какво не
на 14 год. вече пият по шише ракия и са правили с*ирки на целия випуск....
интересуват ги само с какво е облечена Никол и Ивана, коя е новата прическа на Рияна (и рима има даже)

мразя да говоря общо и принципно, но в този случай казвам нещата напълно отговорно, тъй като се оглеждам и знам в какъв свят живея

а, и още нещо
за какво пък толкова се шашкате за приказките на родителите?
те си плямпат едно и също нещо .. за което не ги и обвинявам
като станете родители ще ги говорите същите неща .. поне повечето от тях
не че аз съм родител .. но просто познавам начина им на мислене
просто пускайте нещата, влезли през едното ухо да излизат от другото
в крайна сметка живота си е ваш
това означава обаче сами да се грижите за вас .. сами да носите отговорност за себе си ;)

нещата по-горе не ги казвам аз за първи път и със сигурност не ги мисля само аз
просто ми писна от оплакванията на разни лигли
през ден някоя се трови, защото не са и взели някакви дънки
пълна деградация.....
Да,живота си е наш,ама когато кажа на майка ми например "може ли да си пробия езика " или нещо такова и когато тя ми каже "не,не може,до 18 години ти си мое дете" и как да й кажа че това е моя живот и като ми каже че след 18 години мога да имам личен живот не ми става много приятно защото няма да е така просто.. :x

DarkKisss
11-05-2007, 11:26
хахаха в това ли се измерва личната ти свобода??

Аз пък никога не съм питал родителите ми за подобни неща ( е и езика не съм си пробивал)
Казвам примерно...а не че аз така искам..просто повечето от пазнатите ми са получавали подобни отговори от родителите си :x пък както някои момичета мен например не ме пускат за цяла нощ на дискотека до 7 сутринта :-s пък и ако се върнем към темата за наркотиците ако става въпрос не ми дават и да употребявам наркотици..съмнява ме че родителите ти даваха да се дрогирваш пред тях да наливваш с бутилки ракийка или да пушиш като комин :wink:

DarkKisss
11-05-2007, 11:35
защо бъркаме свободата със свободията...

аз и сега не пия пред родителите ми, защото не ми е комфортно (някоя и друга чашка и толкова)

те са ми родители и аз имам някакъв респект от тях... ;)

а за тези неща... това са си т.нар. guilty pleasures и е много по-скучно, ако станат даденост, а не са откраднати.... тръпката е друга хахахаа

А това за дискотеките е просто абсурд...
За респекта съм съгласна но какво лошо има в това да ме пуснат на дискотека веджъж до сутринта?ПРиятелите ми са едва на 15 и не се връщат с дни...аз няма да направя кой зн кво за една нощ :mrgreen:

OtherDimension
11-05-2007, 11:36
Всички възрасти си имат предимствата и минусите...
е какъв му е минуса да си тийнейджър??
наистина сте ми много интересни
докато бях такъв напълно го осъзнавах и продължавам да твърдя, че това са най-хубавите години ... особено 16 и 17 !

какви са тия отговорности, какви са тия проблеми с родители
с моите никога не съм имал проблеми, защото ми даваха свобода
а ми даваха свобода, защото знаеха, че сам мога да отговарям за себе си, да се пазя и знам как да постъпя в дадена ситуация
абсолютно съм зад днешните родители на днешните тийнейджъри
какви са те?
в огромен процент са едни лекета, гнусни при това, които не могат да отбират и не знаят какво да опитват и какво не
на 14 год. вече пият по шише ракия и са правили с*ирки на целия випуск....
интересуват ги само с какво е облечена Никол и Ивана, коя е новата прическа на Рияна (и рима има даже)

мразя да говоря общо и принципно, но в този случай казвам нещата напълно отговорно, тъй като се оглеждам и знам в какъв свят живея

а, и още нещо
за какво пък толкова се шашкате за приказките на родителите?
те си плямпат едно и също нещо .. за което не ги и обвинявам
като станете родители ще ги говорите същите неща .. поне повечето от тях
не че аз съм родител .. но просто познавам начина им на мислене
просто пускайте нещата, влезли през едното ухо да излизат от другото
в крайна сметка живота си е ваш
това означава обаче сами да се грижите за вас .. сами да носите отговорност за себе си ;)

нещата по-горе не ги казвам аз за първи път и със сигурност не ги мисля само аз
просто ми писна от оплакванията на разни лигли
през ден някоя се трови, защото не са и взели някакви дънки
пълна деградация.....
Да,живота си е наш,ама когато кажа на майка ми например "може ли да си пробия езика " или нещо такова и когато тя ми каже "не,не може,до 18 години ти си мое дете" и как да й кажа че това е моя живот и като ми каже че след 18 години мога да имам личен живот не ми става много приятно защото няма да е така просто.. :x
а защо я питаш?
отиваш и го пробиваш
да не би да те бесят после?

съгласен съм напълно с експлойтедтийн и за другите неща

DarkKisss
11-05-2007, 11:42
OtherDimension
Ами няма да ме обесят а просто ще ми я махнат и кажи сега...30 лева на вятъра как ти звучи..не ги печатам тез пари аз :wink:

DarkKisss
11-05-2007, 11:43
Защото:

1 Докато не навършиш 18 родителите ти носят отговорност за теб
2 След като нямаш 18 години, нямаш право да си в питейно заведение след 22 или 23 часа...
и изобщо къде живееш и ходиш ти, че охраната да не ви проверява...

преди години (още преди инцидента с Индиго) ни правеха проблеми за годините и като ходех някъде си имах една далаверка как да се преправя личната карта... ама то това са лоши работи... :oops:
хаха..лошо момче :D тва е много гот мога да ти кажа :grin: ше взема пример от тебе :oops:

DarkKisss
11-05-2007, 11:50
ще вземеш, ама ми е интересно какво точно ще направиш хахахаха..

мен родителите ме пускаха, само охраната по клубовете трябваше да преметнем... 8)
Еееее...аз пък точно с охраната проблеми нямам ама как да се измъкна от вкъщи ми е проблема! :?:

OtherDimension
11-05-2007, 12:17
OtherDimension
Ами няма да ме обесят а просто ще ми я махнат и кажи сега...30 лева на вятъра как ти звучи..не ги печатам тез пари аз :wink:
е е..
дай да не си говорим глупости

ThankYouVeryMuch
11-05-2007, 12:24
Това са най-жнизнените години в живота на човек, нямаш грижи. Всички разноски ги поемат вашите, ти само излизаш с приятели и единствената ти отговорност е да носиш хубави оценки от училище. А това, че някои мислят, че като не са ги пуснали на диско или не са им дали още 5 лв за джобни и ги карат да се чувстват емоционално малтретирани олигофрени си е въпрос на мироглед. Като пораснат малко ще видят, че най-големите им шамари тепърва предстоят...

tItEufFf
11-05-2007, 12:26
Аз не се оплаквам :)

DarkKisss
11-05-2007, 16:33
OtherDimension
Ами няма да ме обесят а просто ще ми я махнат и кажи сега...30 лева на вятъра как ти звучи..не ги печатам тез пари аз :wink:
е е..
дай да не си говорим глупости
Що да говоря глупости!Те ако се пробия без да кажа наще ще ми я махнат... :x

belerofone
11-05-2007, 17:01
Честно казано, мисля че на 30 ще ми е доста по-тегаво,отколкото сега.
На 17 всяка мизерия ти е простена "защото си тийнейджър" ...
На 17 можеш да изчезнеш нанякъде и да не се явиш да си изпълняваш задълженията, и да те определят като "няма страшно, тя е просто тийнейджър", а не като "безотговорен боклук" ...
На 17 можеш да правиш безразборен секс и да имаш 1000 гаджета и да си "няма страшно,това е просто защото е тийнейджър", а не "отвратителна к***а" ...
На 17 каквото и да трябва да вършиш,нямаш реални отговорности.
Така че, да, прекрасно е да си тийнейджър.
Филмираш се за глупости.

Да беее, хаха, няма такива филми.. Ти така ли оправдаваш глупавите си постъпки, това ли ти е спасението, чрез което можеш да заспиш спокойно вечер?

Тцъ, когато направиш глупост - си глупак - и на 17, и на 37. Само че на 17 години е времето да си уредиш живота, да направиш така, че на 37 да не се окаже, че си живял празен живот. За това едни учат, образоват се, просперират и си оправят живота, а други друсат амфетки, козче и дискотеки нон стоп на 17, и за това после остават шлаката на обществото, най-ниското социално стъпало, изтривалката за интелигентните и кадърни хора.

Всеки с виждането си от опита , които има до момента....
Дали на 17 или на 37 разлика няма....Това , че едни учат и са опитват да направят нещо с живота си далеч не значи че така ще стане....Вярвайте ми....Това далеч не е реално....
Ако на 17 можеш да ходиш на дискотеки и да пушиш вестници можеш и на 37....Разликата е , че не се прави....Повечетео успяват да изживеят годините си така че да не съжаляват после....Така на 37 ставаш отговорен....
ДАли ще си на най-ниското соц стъпало.....Не мисля....Ако си има спомени в тези тийн години изпълнени с глупости....

ЖИвота е съчетанието от правилно време с правилни изживявания....Кое е правилно всеки има сам представа....Но социалните норми ще играят роля винаги....

Дали е гот да си тийнейджър.....За мен не е....Точно защото се опитваш да се правиш на отговорен а не можеш защото времето не еправилно....А другото не ти се отдава....

Поздрави...