PDA

View Full Version : Интимен въпрос към моми4етата--->



vaLq_14
11-05-2007, 05:43
Здравейте.Темата ми е за интимната ли4на хигиена.
Аз много държа на нея и абсолютно всеки ден полагам грижи,но колкото и да полагам винаги забелязвам 4е имам някакво безцветно те4ение.4увала съм 4е е нормално...така ли е?При вас има ли го?
И също така колкото и да се мия,винаги има някакъв лек мирис...не знам,но по4вам да се притеснявам.Това нормално ли е?При вас как е?Дори ако може споделете какви козмети4ни продукти използвате..и дайте някакъв съвет :(

No_Limit
11-05-2007, 06:11
Миличка , колкото и да се подмиваш , винаги ще има лека миризма . Спокс , нормално е :)

.PonY.
11-05-2007, 06:11
хм... нормално е... да го имаш това течение 8) за мириса саму нз ...защото аз лично не съм забелязвала да има мирис... аз също държа на личната си хигиена абсолютно всеки път се мия след като посетя тоалетната..което за мен е мноого важно.... :-D ако не съм си вкъщи просто използвам мокри кърпички не им знам точно марката всеки път са различни... иначе вкъщи си ползвам интимен гел на AVON :) и ползвам от ежедневните превръзки... че не мога да го търпя това течение..макар и в малки количества... и да е нормално дори.... мн е гадну.. :o

LuCiFersAngeL
11-05-2007, 06:29
Такова течение е нормално стига да не е с променен цвят (жълтеникав или кафеникав), да не е прекалено силно и да не е с прекалено остра миризма. Ако имаш някой от тези проблеми бягаи на гинеколог. А иначе си е съвсем нормално да имаш течение (слабо) и лека миризма. При мен е така някъде около седмица преди да ми дойде и след като свърши всичко си е 6 :) - няма нито течение, нито каквато и да било (дори слаба) миризма :wink: Иначе за интимна хигиена ти препоръчвам Лактацид. За него прочетох много добри неща в един друг форум и смятам моя като свърши да си взема такъв.

BuBs
11-05-2007, 07:04
Спокойно нормално е почти всяко момиче вече има такова "бяло течение".Незнам мисля че нищо неможе да се направи.. :neutral:

hungry_vampire_f
11-05-2007, 07:06
Нормално е бе ](*,) А миризмата не би трябвало да я усещаш, много е лека. Използваш ли някакъв интимен сапун?

LitTlE_BeBsIiI
11-05-2007, 13:42
Ami az vseki den se podmivam s1s intimen gel na oriflame i s1m dovolna. :twisted:

peteto89
11-05-2007, 14:52
savsem normalno e no si izpolzvai intimniq gel vse pak e mn po hidieni4no ot kolkoto samo svoda ili nqkav gaden sapun

punkrock
11-05-2007, 15:34
Спокойно, нормално е! Трябва да се притесняваш само когато е прекалено силно, миризмата е по-силна и остра или когато е с някакъв друг цвят, както казаха и другите! :)

ПП. Аз се мия с интимно сапунче на Красная Линия.

Liar
11-05-2007, 16:44
Бялото течение, заедно с болката и кръвотечението, е един от най- честите симптоми в гинекологията. Приблизително всяка трета пациентка търси лекарска помощ по повод бяло течение. Няма жена, която поне веднъж в живота си да не е била обезпокоявана от този симптом. Влажността на женските полови органи до известни граници се приема за нормална.Нормалното влагалищно съдържимо не изтича през вулвата. То е бяло на цвят и с пастовидна консистенция. Усиленото изтичане на секрет се означава като флуор. Течението може да бъде рядко, гъсто, пенесто, белезникаво, жълтеникаво, кръвенисто и др. Понякога то се придружава с чувство на дразнене, сърбеж или тежест в таза. Гениталният флуор може да се дължи на различни основни заболявания. Причинителите могат да бъдат протозои, микози, бактерий, вируси Равновесието на влагалищната екосистема е много деликатно, лабилно и лесно може да бъде нарушено от външни и вътрешни фактори. Най - чест източник на генитален флуор е влагалището. Нормалното влагалищно съдържимо е 1-2 гр., то е полутечно, пастовидно. При възпалителни изменения се нарушава баланса между трансудацията и резорбцията на течната съставка на влагалищното съдържимо, то се увеличава и започва да изтича навън, мокри вулвата и зацапва бельото. Влагалището има един гениално сътворен от природата биологичен защитен механизъм, който пречи на проникването на инфекция в горните отдели на женския генитален тракт. Физиологично този механизъм отслабва по време на менструация. Могат да го отслабят и други фактори: недостатъчно затваряне на вулвата /родови травми, десцензус/, лоша хигиена, чужди тела, чести и неадекватни влагалищни промивки, хормонални смущения, антибиотична терапия, тежкия хормонален дефицит /менопауза, оперативно отстраняване на яйчниците/ и др. фактори. Методи за изследване на влагалищната среда: 1. Бактериоскопско изследване на влагалищната чистота - изследване с микроскоп на влагалищна натривка. 2. Културално изследване: посевки на специални хранителни среди, които дават възможност за точно идентифициране на микроорганизма - причинител. Повишаването на бялото течение може да се дължи и на причинии от друго естество. При съставяне на план за лечение трябва да се съобразим с топографията на флуора и причината за засилената секреция, да изолираме ако е възможно микробиологичния причинител. Едва тогава лечението ще бъде ефективно.
Ще ви кажа аз нормално!Едната каже едно и всички чули-недочули се юрват да повтарят...

fiama
11-06-2007, 15:46
На колко години си, имаш ли цикъл, редовен ли е? Появата на течение с жълтокафяв цвят, обилно, с остра неприятна миризма, сърбежи- всичко това са признаци на инфекция и имаш повод за посещение на лекар. Иначе вагиналното течение, ако не отговаря на гореспоменатото, е нещо съвсем нормално, и се засилва по време на овулация.

DisciplineAndOrder
11-06-2007, 16:59
Нормално е,стига да не е жълтеникаво и да усещаш съребеж от него.

monityY
11-08-2007, 16:34
О ГОСПОДИ!!! :shock: :-x НОРМАЛНО Е!!!Повтаряш тая тема за 10000000000000000000000000000000000000000000000000 000000000000000000000000000 път!!!! Абе научете се нещо бе хора... Като толкоз се притесняваш да си чувала за ГИНЕКОЛОГ :!: :shock: 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) ](*,)

peteto89
11-10-2007, 08:58
Миличка , колкото и да се подмиваш , винаги ще има лека миризма . Спокс , нормално е :)+1

AnIcHkAtA
11-10-2007, 11:41
Спокойно, нормално е! Трябва да се притесняваш само когато е прекалено силно, миризмата е по-силна и остра или когато е с някакъв друг цвят, както казаха и другите! :)

ПП. Аз се мия с интимно сапунче на Красная Линия.
И аз така :wink: .Имам и бяло течение - понякога по-силно понякога - по-слабо, било ми е и по-светло - почти безцветно било ми е и по-тъмно - направо кафяво, имало е и много силна и почти неусещаща се миризма.Преди цикъл ми е по-тъмно, по-миришещо и по-силно след цикъл ми е точно обратното.Понякога даже изчезва.Аз не го пипам просто си отминава от самосебеси и след някакъв период пак почва да тече.Отначало ме притесняваше сега съм си свикнала и мисля, че е нещо нормално.