PDA

View Full Version : Пак цикъл.



Alex_f
11-05-2007, 07:54
Този месец ми дойде редовно,т.е. не ми е закаснявало,но ми варвя само 3 дни и то много слабо.По принцип никога не ми е варвяло по много дни,нито пък е било много обилно,но този месец просто беше страшно малко.Имам цикъл от около 7 години,ако има значение.Има ли причина да се притеснявам или това пак се получава от времето?

pepitaaa
11-05-2007, 08:09
А ти девствена ли си??? :-o

Alex_f
11-05-2007, 08:14
Не,не съм.

pepitaaa
11-05-2007, 08:20
Ами не знам да не е цветна бременност :shock: или просто е от климата както каза и от най-различни други фактори :-o

Първият признак на бременността е липсата на менструално кървене. Всяка жена, която предполага, че може да забременее, изпитва напрежение, докато разбере причината за закъснението.
Липса на кървене след изтичане на редовния период е възможна и по други причини: нервно-психично и емоционално напрежение, смяна на климата, заболяване.

Понякога, въпреки че е настъпила бременност, се появява кървене в определения срок. Това състояние е известно под името "цветна бременност". Това е краткотрайно и оскъдно менструалноподобно кръвотечение, появяващо се понякога през първите 2-3 месеца на бременността в дните, когато нормално би трябвало да идва мензисът.
Трябва веднага да се каже, че една добре осведомена жена може да отличи това кървене от истинската менструация по това, че е много по-оскъдно, по-краткотрайно и ако има съмнение за бременност, не бива да се отлага консултация с лекар.

По-добре си направи тест или върви не гинеколог...

Alex_f
11-05-2007, 08:27
Мерси за инфото!Напоследък имах доста ядове-дано да е от това,но май ще трябва и тест да си направя за по-сигурно.

No_Limit
11-05-2007, 08:36
Alex_f , ако течението ти е доста по светло от обичайното , тече много малко можеж да се съмняваш за цветна бременност , най-добре тест шуърчек :)

foreverr
11-05-2007, 08:43
понякога промяна в цикъла може да е и знак на цветна бременност-но пък ако не е бременност мисля, че не е нормално-иди на лекар най-добре!

vodka_f
11-05-2007, 08:46
голям проблем напрайхте за тея 3 дни голяма работа като ти е вървяло малко и така нататък на една приятелка си и идва както си иска и и върви по-колкото си иска нито е бременна нито и има нещо сериозно. :wink:

Alex_f
11-05-2007, 08:53
Alex_f , ако течението ти е доста по светло от обичайното , тече много малко можеж да се съмняваш за цветна бременност , най-добре тест шуърчек :)

Не е по-светло от обичайното течение,но ще проверя за всеки случай!Мерси за отговорите!

vodka_f
11-05-2007, 08:55
Alex_f , ако течението ти е доста по светло от обичайното , тече много малко можеж да се съмняваш за цветна бременност , най-добре тест шуърчек :)

Не е по-светло от обичайното течение,но ще проверя за всеки случай!Мерси за отговорите!
бе аз да ти кажа съмнявам се да си бременна ами просто резултат от времето,ама щом искаш да се подсигуриш няма лошо \:D/