PDA

View Full Version : коледа



zvezdichkaaa
11-05-2007, 10:28
Хора знам че коледа е далече още,но все пак...Подарявате ли подаръци на семейството,какво най-харесвате в този празник и кажете няколко коледни песни като Rap Allstars-Last Cristmass. :P =P~ :)

Madness
11-05-2007, 10:30
Мразя го тоя празник...
И бъдни вечер,и нова година и сички там коледни работи...
Дразня се на елхи,на лампички...
Не знам защо...попринцип се радвам на всякакви шарени и светкащи неща ( :lol: )
Обаче покрая тая тъпа Коледа се сдухвам сепер много :?

sexa_na_kompleksa
11-05-2007, 10:33
Естествено,че подарявам подаръци - такава е традицията.Но вярно - какво се си присетила за Рождество Христово - има толкова много време.Аз обикновено копувам подаръците в последния момент. :P Най-много харесвам в празника,това че се събираме цялата рода на топло и на вкусни манджи,няма училище,а и многото подаръци. :grin:

vodolei4e_m
11-05-2007, 10:36
презирам Коледа
и аз :x

Seducti0n
11-05-2007, 10:56
За мен Коледа е един прекрасен празник-излючително романтичен и красив.Обожавам атмосферата,елхичките,прик азно украсените витрини,милионите светлини,снега,който за съжаления рядко се задържа за по-дълго време тук в София.
Обикновено я празнувам в тесен семеен кръг.Тази година,очаквам да бъде нещо по-различно с един много специален човек.Вярвам на,че на Коледа,стават чудеса.Дано и моята мечта да се сбъдне.
За коледни песнички-Mariah Carey -All I want for Christmas is YoU =) :) :)

Blab
11-05-2007, 10:57
Обожавам Коледа! =D>
Уютно ми е да съм сгушена на дивана в хола с чаша какао и със семейството ми да гледаме обичайните филмчета по телевизията и да се смеем. Харесвам аромата на канела и ванилия, кръжащи из въздуха, и неуморните снежинки, струпващи се по перваза на прозореца. Около Коледа хората са някак... по-усмихнати, изпълнени с надежда и най-искрена радост, което ме кара да летя от щастие. :)

песнииии :::
Santa baby - Kylie Minogue
All I want for Christmas is you - Sandy/Mariah Carey
Miracle at Cristmas time - Karizma
Frosty the snowman - Nat king cole :grin:
Juligen - Just D
Christmas time - Backstreet boys
White Christmas - Bing Crosby
My only wish this year - Britney Spears
Let it snow!Let it snow!Let it snow! - Dean Martin(и песента му за Рудолф също :-D )
Winter wonderland - Tony Bennet
Fairytale of N.Y. - :neutral:
It's the most wonderful time of the year - Peabo Bryson
Blue Christmas - Elvis
THe Christmas in you - Jill Johnsson
Have yourself a merry little Christmas - Pretenders
Sleigh ride - Spice girls
Santa Clause is coming to town - Sinatra

Blestq6ta
11-05-2007, 10:58
Не обичате Коледа?! :shock: Та това е най-очакваният от мен празник през годината след рожденият ми ден! :smt114
Обикновено копувам по нещо дребно, но от сърце... Моята рода е голяма... а спестяванията имат край все пак... :D
Crazy frog - Last christmas
Home Alone Soundtrack - A Holly Jolly Christmas
Mariah Carey - All i want for christmas is you
Само това намерих сред песничките ми... :smt111

Cool_Bitch
11-05-2007, 11:12
Obojavam Koledata tva e nai-gotiniqt praznik.Elhi4ki,lampi4ki,snqg,koledno nastroenie super.Est.,4e kupuvam drebni podara4eta na blizkite mi.Obi4am da podarqvam i da mi podarqvt.Koleda i nova godina tva sa nai-hubavite praznici!!!!! :smt001

^Sam90^
11-05-2007, 11:18
Santa baby - Kylie Minogue
All I want for Christmas is you - Sandy/Mariah Carey
Miracle at Cristmas time - Karizma
Frosty the snowman - Nat king cole :grin:
Juligen - Just D
Christmas time - Backstreet boys
White Christmas - Bing Crosby
My only wish this year - Britney Spears
Let it snow!Let it snow!Let it snow! - Dean Martin(и песента му за Рудолф също :-D )
Winter wonderland - Tony Bennet
Fairytale of N.Y. - :neutral:
It's the most wonderful time of the year - Peabo Bryson
Blue Christmas - Elvis
THe Christmas in you - Jill Johnsson
Have yourself a merry little Christmas - Pretenders
Sleigh ride - Spice girls
Santa Clause is coming to town - Sinatra
Страхотни песни!
+ Vonda Shepard - Let it snow
George Michael - Last Christmas
Hilary Duff - Jingle Bell Rock
и само някои заглавия: Have yourdelf a merry little Christmas, Santa Clause is coming to town...

DisciplineAndOrder
11-05-2007, 11:23
Обожавам Коледа! ;-)

No_Limit
11-05-2007, 11:26
Аз съм именничка и само се кефя подаръци , подаръци , подаръци :grin:

Blab
11-05-2007, 11:33
Аз съм именничка и само се кефя подаръци , подаръци , подаръци :grin:
И аз, и аззз:)), т'ва ми е 3-ият имен ден през годината. :grin:
А Jingle bell rock как можах да го пропусна :)

Exothermic
11-05-2007, 12:05
Не си падам по новогодишните празници... :? ,
иначе само на мен ми подаряват,аз само на 2-3-ма човека... :P

mulgore
11-05-2007, 12:18
Oбожавам Коледа...Тая година очаквам нова дъска...Дано...Ако не я имам ще се гръмна 8-[ :smt114 :smt114

ЕPu
11-05-2007, 12:31
цялата тази празнична/предпразнича коледно-новогодишна атмосфера ми действа доста изнервящо..
кич навсякъде, всичко живо се втурнало по магазините като невидяло..
а пък коледните подаръци са толкова нелепи в повечето случаи..подарени без никакво чувство, само и само 'за да се отбие номера'

айде да не ми е изцяло негативан поста - единственото нещо, което харесвам на коледата - сърмите с кисело зеле, ориз и месо, които прави баба :D

tItEufFf
11-05-2007, 12:32
Аз съм именничка и само се кефя подаръци , подаръци , подаръци :grin:
И аз, и аз :wink:
Обожавам го този празник и не само заради подаръците. Всички са весели. Навсякъде е украсено с свещички, лампички, дядо коледовци :smt007

mulgore
11-05-2007, 12:43
Наистина има хора които харесват Коледа само заради подаръците и парите...Но аз съм от тези които обичат парите и подаръците на Коледа,но пък гледат и да си изкарат яко....Определно я харесвам и заради прекарването с близките... :smt114 :smt114 :smt114

Seducti0n
11-05-2007, 12:48
Понякога Белобрадия старец е твърде,щедър към нас,тоест родителите доста се изхвърлят в желанието си да ни направят щастливи.Тогава Коледата не е истинска и така красива,когато се комерсиализира.
Аз харесвам,самата еуфория,фрията от цветове,звуци,чувства,коит поражда у мен този празник.

Порадък не държа да получа искам просто да се чувствам добре в този ден и да съм близо до хората,които обичам и на които държа.

Колкото до благотворителните кампании-Би било чудесно,ако не се сещахме за нуждащите се и в часност за сираците,само по празниците. :)

?love_haTe!
11-05-2007, 13:12
Суупер много си обичам Коледа :)
Всички тези цветове,елхи,лампички..мног о ме радват.
Ии да подарявам подаръци на мама,тати,кака и
всичките ми приятели.Тва е единствения
празник на който с кака си подаряваме подаръци :P

FelisDirus
11-05-2007, 14:49
Вили, аз не виждам нищо лошо в парите и подаръците.

Като малките деца съм - един бонбон да ми подарят и ще подскачам от радост. Е, имам си лоша черта от характера - че колкото по-скъп е подаръкът, толкова по-щастлива ме прави. Но пък нямам големи очаквания, по ред причини.

А Коледа щеше да е още по-приятна, ако не я прекарвах с нашите, бабите, дядовците и т.н. на село. Това е истинска инквизиция.

malka_sladuranka
11-05-2007, 15:10
И аз много обичам Коледа. Приятна е атмосферата. Обичам подаръци, изненади, пържоли, вино... А най-много обичам коледните филми. :twisted:

i'm so excited!
11-05-2007, 15:16
ден като всички останали

FelisDirus
11-05-2007, 15:22
rotten from the inside...

кое/кой? :)

koalka
11-05-2007, 15:36
Подаръци не подарявам много-много, пък и най-лесно да подаря повече на повече хора с цел да отбия номера, както някой беше казал по-горе.

FelisDirus
11-05-2007, 15:43
всички готови да продадете душата си за лъскаво опакован подарък и после с безочие да говорите за семейни ценности, празненства, да бъдеш с близките си (имате цяла готина на разположение) и прочие изтъркани фрази...

всеки трябвало да бъде по-добър, да се обичаме... бла-бла

всичко е до подаръци и лицемерие...

покварени души...


Но аз написах, че не желая да бъда с нашите. Искам на вила в планината с приятели, мъжо, ски, хубав алкохол.

Пък и защо си готов да ни анатемосаш? Понякога тези неща не зависят от теб.

Знаеш ли колко бих била щастлива, ако не исках много пари, страхотна кола, дрехи, бижута и т.н., защото на този етап от живота ми няма как да ги имам, от което много страдам.

Не знам дали съм такава, заради характера си или пък защото съучениците ми карат bmw z3 и средата ми е такава, но е факт!

Да, парите не са всичко, но са много.

Знам, че веднага ще ми опонираш, но няма смисъл, наистина, пък и няма да мога да го прочета, т.к. уча.

Това е Моето мнение и не товаря никого с него! Така виждам Аз нещата и не се опитвайте да ми обяснявате кое е правилно и кое не, защото всеки гледа нещата от своя собствен ъгъл и както ти самият каза, пречупва всичко през своята призма.

Presley
11-05-2007, 15:46
Като малка много обичах Коледа и я чаках с нетърпение.Но сега не е така.Вече не я обичам чак толкова и някак си няма тръпка :D Ноо таэи я чакам,эащото ще эаминавам эа Щатите,ще посетя Лас Вегас и още мноого места :D А эа подаръците-естествено,че подаравям.Това ми е любимата част.Даже по-интересното е ,че повече обичам аэ да подарявам,отколкото на мен да ми подаряват :D . /естествено не откаэвам :D /
Каэва се ,че на Коледа трябва да сме по-добри и т.н...интересното е ,че найстина точно в навечерието на праэника всяка година аэ ставам мила с останалите ,а и се появявя в мен едно такова странно чувство ,тъга някаква...не энам эащо и не мога дори да го обясня :D А и държа да кажа ,че около Коледа при мен има доста праэници :D:
6 декември-именият ми ден
12 декември-рожденият ден на майка ми
15 декември-рожденият ден на леля ми
след това Коледа и Нова Година O:)
7 януари-рожденият ми ден
10 януари-рожденият ден на братовчед ми
ииии последно :D
15 фивруари-рожденият ден на сестра ми :smt007

Предполагам не ви интересува,но аэ нямам кво да правя и си намирам работа :smt003

zvezdichkaaa
11-05-2007, 17:00
Обожавам Коледа цялата обстановка,подаръците окрасата по улиците и вкъщи всичко,всичко!А най-обичам да купувам подаръци и аз като Presley`n`Sum предпочитам да подарявам,отколкото да ми подаряват,въпреки че и това не отказвам :D .Абе с 2 думи-Обичам Коледа.

sladku_bebzi
11-05-2007, 17:55
Много обичам Коледа.Харесва ми да се съберем цялото семейство (нищо, че това се случва и поне във всеки месец по веднъж).Баба готви какви ли не вкусотий.А с братовчедите като почнем да говориме и няма спиране ;-) .Подаръците всяка година стават все по-хубави.Като се прибера в града си давам подаръци и на приятелките си.Супер е празника :grin:

Seducti0n
11-05-2007, 18:04
Presley`n`Sum ми напомни,че и пре мен доста поводи за празник се насъбират катосе почне 9декември-св.Анна,тоест мама има имен ден,после Коледа и именият ден на мойто Хрисенце,след това 28 декември рожденият ден на брат ми,28 феврурари р.ден на един много специален човек,1 януари-много мои познати имат имен де,включително и дядо ми.22 януари,същия дадо има рожден ден и да не забравим и 31 декември-Новата година.Все хубави поводи за празнуване. :grin: :grin: :grin:

LiveFlower
11-05-2007, 22:16
Аз съм именничка и само се кефя подаръци , подаръци , подаръци :grin:
И аз, и аззз:)), т'ва ми е 3-ият имен ден през годината. :grin:
А Jingle bell rock как можах да го пропусна :)a kak se kazvate,off ne moga da se setq kak 6e trea da sa vi imenata

i'm so excited!
11-06-2007, 08:08
христина, нещо от тоя род предполагам?
едва ли се казва Коледа :D

i'm so excited!
11-06-2007, 08:51
да, всъщност нова година за мен няма нищо общо с коледата, елхички, лампички и тям подобни педерастии.
много хубав ден.

Blab
11-06-2007, 09:05
Аз съм именничка и само се кефя подаръци , подаръци , подаръци :grin:
И аз, и аззз:)), т'ва ми е 3-ият имен ден през годината. :grin:
А Jingle bell rock как можах да го пропусна :)a kak se kazvate,off ne moga da se setq kak 6e trea da sa vi imenata
Аз съм Теодора, което значи "божи дар" ;-)

tani4ka_6661989
11-06-2007, 15:43
da... koleda idva. na van e studeno. po izpotenite prozorci oba4e se razbira kolko e toplo v domovete na horata. toplo i yiutno tam, a studeno i mra4no v du6ite im. varvq po ulicata i se pitam - kak vednaj ne vidqh topla usmivka i ne 4uh dobra duma. vseki se e zatvoril v sebe si, ozlobil se e , ne ponasq nikoi i ni6to. interesuva se samo ot sebe si. obra6ta vnimanie na materialnoto, a duhovnite cennosti ostavat na zad.
da, jiveem tejko, broim stotinki, za6toto parite ni ne ni stigat, no trqbva li da se zatvarqme v sebe si i da ubiem vsi4ko 4ove6ko u sebe si?
idva koleda, makar i sled edin mesec. neka obarnem pogled kam sebe si i da se zapitame 6tastlivi li sme ot tova koeto sme? neka da usetim duha na praznika i da pomislim za bade6teti, da se nadqvame, 4e to 6te e svetlo.
neka sme dobri! nekasme hora! neka da badem hora!
koleda e! :smt007

рУсОкОскА
11-06-2007, 15:57
обичам Коледата :grin: подарявам подаръци на семейството,на приятели.пък и на мен подаряват :grin: хубав празник (да идва по-скоро :P )

^Sam90^
11-06-2007, 16:06
Харесвам Коледа, защото тогава някак си се налага щастието. Харесвам пред-Коледните пазари, обожаавам да правя окраса в къщи (а вече имам цели 3 етажа на разположение :---). Но има и отрицателна страна - не знам защо, но винаги около Коледа ставам малко тъжен - замислям се за прекалено много неща. Тази Коледа ще бъде първата без дядо ми и сигурно ще бъде неприятно, а и наще вече не могат да стоят в една стая достатъчно дълго, че да мине вечерята на Бъдни вечер - предполагам, че пак ще има скандали.

Но има едно нещо, което всяка Коледа правя и това нещо чакам всяка година. С една адски добра приятелка излизаме следобед и цяла вечер се разхождаме по центъра, докато вали сняг и гледаме красивите витрини, окраси, взимаме си голеееми близалки от Коледното изложение на НДК и обиквено до края на разходката сме се препълнили с торби с дребни, празнични сувенирчета (най-често си взимаме разни порцеланови еленчета, Дядо Коледовци и т.н.... вече имам доста :Р )

Коледа е красив и семеен празник и е хубаво да го празнуваш с най-близките си хора. И въпреки че сърцата на хората са очукани от трудния живот, на този празник се поражда едно топло чувство отвътре... ето за това чувство си мечтая през останалите 11 месеца.

^Sam90^
11-06-2007, 16:21
Всеки който харесва коледа ,го прави заради подаръците...
Глупости :) Случвало се е и да не получа подарък за Коледа, когато наще не са имали възможност да ми купят. Е, и? Все още си харесвам Коледа... даже обожавам! :)

Disrespect
11-06-2007, 16:29
Коледата ми беше приятна и забавна преди около 4 години..

fiama
11-06-2007, 17:00
Да си призная и в мене още живее магията на Коледа. Не заради подаръците, или благотворителността и лицемерните смс- кампании, които се провеждат всяка година. Просто някак си на този празник има малко радост, семейна топлота, може би малко повече обич и признателност към близките ни. А,бе, има някаква магия в Коледа... Продължавам да си вярвам, че на Коледа стават чудеса и тайничко всяка година на Коледа си пожелавам нещо съкровено :)

ражур
11-06-2007, 17:13
дразни този празник,защото ми е тъпо скучно и навън е студено и гадно а и не ми пука за подаръците

bloodfrozen
11-06-2007, 17:38
Мен ми е правило впечатление, че само по Коледа се сещат за благотворителност - било то за деца от домове или за други предназначения. Единствено тогава на всяка втора реклама дават физиономиите на известни личности, които призовават хората да пращат смс-и..
Иначе на мен ми харесва празника.. определено не е заради подаръците, а заради самата тръпка.. в това да украсиш елхата, да се събереш със семейството или родата и да отпразнуваш Коледа. Може би в това се състои магията на празника - да се сближиш с роднините .. :)

gothic_angel
11-06-2007, 18:20
Obojavam Koledata tva e nai-gotiniqt praznik.Elhi4ki,lampi4ki,snqg,koledno nastroenie super.Est.,4e kupuvam drebni podara4eta na blizkite mi.Obi4am da podarqvam i da mi podarqvt.Koleda i nova godina tva sa nai-hubavite praznici!!!!! :smt001

hahavteen
11-06-2007, 18:48
Predi obi4ah Koleda za6toto be6e edinstvenia den v godinata kogato vsi4ki si biahme v BG na edna masa bez karanici i razpravii.Otkakto diado mi po4ina oba4e ne6tata ne sa su6tite i ne se subirame...Daje minalata godina biah samo sus sestra si i gadjetata ni na praznika i ne 4e si izkarahme zle ama ne be6e su6toto kato sus semeistvoto :(
Tazi Koleda sus sestra mi 6te hodim na gosti na na6te v Germania i se nadiavam da si izkarame dobre...
Vsu6tnost moito semeistvo nikoga ne e bilo osobeno sploteno i niakak si tova be6e denia v koito se subirahme y diado mi i toi gotve6e za vsi4ki i se durjahme priatelski edin s dryg siaka6 sme istinsko semeistvo...
Otklonih se malko ama ni6to...
Ne mi e liybimia praznik i niama da podariavam podaruci na nikoi :roll:

zloto
11-06-2007, 19:03
Не харесвам Коледа... някак си не съм в празнично настроение, вкъщи нямаме елха (цял разсадник имаме, но нямаме една елха за вкъщи :-o ), мързи ме да украсявам, подаръка не си го получавам на Коледа, а в близките няколко седмици... а и тогава всички са си накупили така омразните ми пиратки и ме побъркават! Наистина много мразя пиратки...

Blacklisted
11-06-2007, 22:26
Коледа е за христяни :-P

Blacklisted
11-07-2007, 20:48
Чади, сериозно ше си поговорим :smt098

AliceSw
11-07-2007, 21:25
мразим Коледа заради родителските тела, които последните 5-6 години все ме заебават сама в нас с баба и заминават на гости на приятели...е да, миналата година ме взеха с тях и се почувствах в 18 век, докато готвех, миех чинии и се правех на перфектното невинно девойче, докато всички ми скачаха по нервите

най-силното ми усещане за Коледа се събужда в момента, в който вляза, измръзнала в едно кафенце...нищо особено, но едно от малкото места в града с истински хубава украса...пуснат ми Ласт Крисмас на Джордж Майкъл, поръчам си голям ром и запаля цигара...

miloto_girl_4e
11-07-2007, 21:34
Аммм.. обичам Коледа :P Да, подарявам подаръци на семейството ми, на родните, на гаджето(ако имам в момента такова)и на най-близките ми приятели :D Ние не се събираме цялата рода, а само семейството :-D За коледни песнички за съжаление не мога да ти помогна...

UnaBletoLoVeU
11-08-2007, 16:04
Обожавам Коледа! =D>
Уютно ми е да съм сгушена на дивана в хола с чаша какао и със семейството ми да гледаме обичайните филмчета по телевизията и да се смеем. Харесвам аромата на канела и ванилия, кръжащи из въздуха, и неуморните снежинки, струпващи се по перваза на прозореца. Около Коледа хората са някак... по-усмихнати, изпълнени с надежда и най-искрена радост, което ме кара да летя от щастие. :)

песнииии :::
Santa baby - Kylie Minogue
All I want for Christmas is you - Sandy/Mariah Carey
Miracle at Cristmas time - Karizma
Frosty the snowman - Nat king cole :grin:
Juligen - Just D
Christmas time - Backstreet boys
White Christmas - Bing Crosby
My only wish this year - Britney Spears
Let it snow!Let it snow!Let it snow! - Dean Martin(и песента му за Рудолф също :-D )
Winter wonderland - Tony Bennet
Fairytale of N.Y. - :neutral:
It's the most wonderful time of the year - Peabo Bryson
Blue Christmas - Elvis
THe Christmas in you - Jill Johnsson
Have yourself a merry little Christmas - Pretenders
Sleigh ride - Spice girls
Santa Clause is coming to town - Sinatra

Това за усмихнатите и изпълнени с надежда хора от кое филмче е ?

Коледа...хубав празник от религиозна гледна точка. Ама....не го обичам много.

Blab
11-08-2007, 16:17
^от моя усмихнат свят :P

Blacklisted
11-08-2007, 16:53
Чади, сериозно ше си поговорим :smt098Не съм пушил от 6 месеца 8-) Тогава само ПОГО 8-)

FeelTheBeat
11-08-2007, 19:12
От Бъдни вечер, Коледа и Нова година най харесвам Коледа. Това е един невероятен празник. Нежен... вдъхновяващ до някъде. И особено ако има много, много, ама много сняг, го прави величествен.