PDA

View Full Version : Страх от летене



Yoyoyoyoyo
11-05-2007, 17:32
Эдрасти :)
Още от эаглавието на темата,става ясно эа какво иде реч :D
Понеже скоро ще пътувам эа Сан Франциско и ме обэема някаква голяма паника.Имам огромен страх от самолети ..а пътят до там е 12 часа-с прекачване.
Та кажете вас страх ли ви е от летене :D :?:
И даите някакви съвети как да го преодолея,эащото само някакви ужасяващи мисли ми минават преэ главата.. #-o

OtherDimension
11-05-2007, 17:34
не

Sweet__Dream
11-05-2007, 17:36
Dosega ne sum imala vuzmojnostta da letq..Mojebi 6te me strah nz.. :D Prosto po vremeto na putuvaneto si misli za hubavi ne6ta i takiva,koito ti dostavqt udovolstvie...Uspeh..ii priqten polet.. :-) \:D/ :smt008

loyal_88
11-05-2007, 17:39
Летял съм доволно много и мога да ти кажа че е ебати кефа ;) Няма за какво да сдухваш, ще видиш че няма нищо страшно, просто се отпусни :)

ЕPu
11-05-2007, 17:50
никога не съм летяла със самолет, предполагам, че няма да ме е страх :roll:

136179
11-05-2007, 17:52
никога не съм летяла със самолет, предполагам, че няма да ме е страх :roll:

sexa_na_kompleksa
11-05-2007, 17:56
никога не съм летяла със самолет, предполагам, че няма да ме е страх :roll:

Да... А теб за да не те е страх си вземи мп3 или нещо друго,на което ще можеш да слушаш музика и да ти мине времето по-бързо.Или пък си вземи някви преспивателни от аптеката. 8-)

DisciplineAndOrder
11-05-2007, 18:10
никога не съм летяла със самолет, предполагам, че няма да ме е страх :roll:

Мда...И аз така мисля

LizZz
11-05-2007, 18:24
Аз съм летял на един спортен двуместен самолет и изживяването беше много яко - нито ми стана лошо,нито нищо...Единственото гадно е,че искам пак...
Но не съм летял на пътнически и сигурно ще ми е тъпо в него... 8-)

bulgarche
11-05-2007, 19:38
Сигурно ти е ясно че е по-веротно кола да те блъсне, отколкото да стане нещо със самолета (е, ако стане вероятността да оцелееш е по-малка, отколкото ако те блъсне кола).
Пък и нали...всеки човек мечтае да лети ... като птиците

loyal_88
11-05-2007, 21:20
btw винаги съм мечтал да стана пилот, ама съм кьорав за тая работа...

Ziezi
11-05-2007, 21:36
Сигурно ти е ясно че е по-веротно кола да те блъсне, отколкото да стане нещо със самолета (е, ако стане вероятността да оцелееш е по-малка, отколкото ако те блъсне кола).
Пък и нали...всеки човек мечтае да лети ... като птиците

Абе не е баш така...в статистиката,която показва,че "е по-вероятно да те удари гръм отколко да падне самолетът,в който летиш" се включват всички хора,полухора,2/3 маймуни,цигани....и общо взето не върши никаква работа,щото според нея примерно ако в момента ти летиш,шансът ти да умреш при катастрофа на самолета е еднакъв със същия на един ескимос примерно,който си седи на топло в иглуто...нещо,което предполагам всички знаем,че не е вярно...

До автора:МИ ГАДНО Е!!Аз първият път,когато летях за към Лос Анджелис(преди година) бях пиян(предната нощ си празнувах рождения ден и изпращането едновременно) и първия полет действително не го помня особено много,но втория от Лондон до Калифорния си еба майката....И мен ме е страх от самолети,или не точно страх НО ГИ МРАЗЯ!!!Като се издига и спуска усещаш промяната в налягането,от което действително можеш да повърнеш.При мен точно при спускането един път почна да ме боли адски много главата,една много шибана остра болка-пак вследствие на смяната на височината...
Иначе при втория полет в самолета си има филми,музика,може да си слушаш,да гледаш....абе има занимавки ама пак е шибано...

HopeLesss
11-05-2007, 21:39
Винаги, когато пътувам, спя! Просто е задължително. Няма значение дали е в кола, влак, автобус или самолет. Като толкова те е страх, влизаш, затваряш очи и заспиваш :P

Ziezi
11-05-2007, 21:46
човек се учи как да се справя с налягането при приземяване :)

Бе той се учи,ама докато се научи си е ебало майката....Абе де да знам,аз съм на принципа,че като немам крила,мястото ми е на земята!самолети само в краен случай,просто не ми се пътува с кораб...

Presley
11-05-2007, 21:48
И мен ме е страх от самолети :D
Сега по Коледа и аэ летя эа Щатите.И на мен ми минават тъпи мисли.Ат сорта на как самолета се раэбива и някви такива :D Ноо нямам иэбор,квото стане-стане,да се надявме,че ще кацна успешно. :D
Най-плашещото е ,че тамв си напълно беээащитен каквото и да стане :D
...та след всички тея простиии,които каэах ,все пак ще ти каэа едно СПОКО! :-| Не се страхувай,мисли си хубави неща,слушай муэика и се надявай в моят самолет всичко да е окей :D 18 декември-това е датата.

Ziezi
11-05-2007, 22:08
Опф, ако имах право само на едно желание,което е физически неосъществимо, цях да си пожелая крила...
Имам чувството,че е най-най прекрасното нещо... We're flying right up to the sky... :-({|=
Замисли се просто колко е красиво... Независимо,че ще си в самолет. Пак си е летене. И е красиво... Защото си в небето, между облаците... Отгове,над всичко и всички...
Замисли се колко е яко...И се успокой... :)

Дааа,после се замисли,как ако някоя птица се забие в двигателя на самолета ти ще се размажеш като надежденски циганин върху тротоар( :razz: ), и все пак ако имаш шибаното нещастие да оживееш,се сети и за оная случка(действителна) когато цяла рота американски моряци са били изядени от акули насред океана(ако паднеш в океана разбира се)....Особено е хубаво и да си спомниш(точно когато самолетът минава през купести облаци) за областите на ниско налягане в тия облаци(своебразни дупки) и как това е причина за не малка част от катастрофите....

ПП:даааа,спокойно и аз си летя на 16ти...

shadow4e
11-05-2007, 22:25
Не ме е било страх особено, даже си беше мноо готино, ама... при кацането първия път повръщах, добре че има сложени пликчета. :D

gery_berry
11-05-2007, 22:30
Ас чеСТуУу ЛиТя С ТаТиИ КъТуУ ХОдИМ В БосТъН Ф КъЩаТа Ни И НЪъ ПъЗаР Ф ПЪрИж.

loyal_88
11-05-2007, 23:05
Абе я не плашете човека бре... Да летиш си е яко как и да го гледа човек. Може да те е страх когато за първи път летиш и самолета набира височина, но после усещаш, че това всъщност също е готино ;)

We're flying right up to the sky... Това от Тук (http://www.data.bg/f.php?fid=7181616) ли е? :)

loyal_88
11-05-2007, 23:40
Иии верно :oops:
Айде да не съм съвсем офф - автора само да внимава с прекачването, защото последния път когато летях имах прекачване в Прага, и понеже родата беше решила преди полета ми да почерпи за мое здраве (?!) си бях ковнал бая алкохолец, после и в самолета и в крайна сметка щях да си объркам терминала (или гейта там...). За това по-лекичко с изпращанията да няма после "в русия съм, в русия съм" ;)

Dr.Hause
11-06-2007, 10:31
не нямам страх от летене...а имам зависи с какво ако е самолет никаф проблем :grin:

hahavteen
11-06-2007, 13:42
A be az letia ot malka sus samolet i to dosta 4esto i vupreki tova vseki put kato se ka4a i me e strah.Nie s maika mi i sestra mi si imame rityal.Kato trugne samoleta da izlita se hva6tame za ruce i si zatvariame o4ite i vseki si kazva naym ne6to(maika si durji v rukata i edna malka ikonka i se moli na gospod vsi4ko da e nared a az prosto si mislia kak vsi4ko 6te e kakto triabva i kakvoto ima da se sly4va 6te se sly4i i taka se yspokoiavam).Sedime taka dokato samoleta ne e ve4e v oblacite 8)

Momchence
11-06-2007, 14:46
Мекеке :)
Първия път кат летях за Израел се насрах от страх...бях се нагледал на всякакви документални филми за разбиващи се самолети. Отделно възможноста някой палестинец да пуца самолета не беше изключена. Видях обаче, че няма нищо страшно..даже е готино. Гледката понякога е много яка отгоре. Чувството при излитане и кацане аз го определям като по-лек еквивалент на кулата в София Ленд, онова гадничко чувство в корема дето имаш чувството, че са ти се откачили червата и се усукват в коремната кухина. Аз се кефа на летенето..даже след около месец пак ще летя и се кефа :Р

fiama
11-06-2007, 17:09
Я се отпусни и се наслаждавай на изживяването! Няма нищо страшно :) Замисли над това колко е красив полетът!

Tedi_sheep
11-06-2007, 18:30
Да лети човек е най-якото нещо според мен.Аз съм летяла до Малага(Испания) и беше супер хубаво, особено ако е нощ и да наблюдаваш светлините на големите европейски градове и да усещас, че не си на земята.С парапланер е още по яко, а и при скок с бънджи летенето беше най-истинско и силно като усещане.Няма нищо страшно, даже е страхотно.Отпусни се и се радвай на полета :-D

the_freak1993
11-06-2007, 18:37
Еми аз съм летяла 2 пъти и при кацането на първия щях да се издрайфам :D ама ми мина и на втория въобще не се притеснявах. А за това, че самолета може да се разбие... Абе вероятността е много малка и да се притесняваш и да не се... квото има ще стане! Приятен полет! :wink: