PDA

View Full Version : SOS Контрацепция при спешни случаи



iskamfree
11-05-2007, 22:55
"То трябва да се вземе възможно най-скоро след половия акт. Най-добре в рамките на 48 часа, а най-късно – до 72 часа. Предписва от лекар и се купува единствено от аптеките."

и значи ако стане гаф трябва да ходя до личния си лекар да ми даде рецепта за хапчето ? или приятелката ми да ходи при нейния личен лекар? :(

----------------

iskamfree
11-05-2007, 23:05
па не съм на зор ама то моя личен лекар може 2 дена да не го намеря някои път :? и то май нейиния лекар трябва да го предпише .. ""ескапел " това като Постинор ли е ?

vul4e_v_ko6ara
11-05-2007, 23:09
Да, като постинор е! С тази разлика, че Постинорът ако не се лъжа действа до 48 часа, а Ескапел до 72 :) И следващият давай по-отговорно. Презарвативи като ти се свършва в нея. Абортът е ужасно нещо. Повярвай ми!

iskamfree
11-05-2007, 23:09
па не съм на зор ама то моя личен лекар може 2 дена да не го намеря някои път :? и то май нейиния лекар трябва да го предпише .. ""ескапел " това като Постинор ли е ?


сигурно е подобно , ескапел маи е наи ефикасното и използвано хапче против бременност + това като личния ти лекар чуе че си на зор нема да те бави 2 дена ми за 2 минути щи го надраска... иначе 30 лева беше хапчето ако не се лъжа... :shock: :cry: jalko 4e s1m taka skaran s kondomite :-#

KimBerLy1912
11-06-2007, 02:55
Бе не го шашкайте...Не е необходимо личния ти лекар да го предпише..продава се свободно...цените варират от 25 до 35лв....Пие се до 72 часа,но колкото по-бързо,толкова по-добре...Има ефекта на Простинора,но мисля че е подобрен...Успех :)

swords1010
11-06-2007, 03:53
Не за Ескапел не ти трябва лекар. А постинор НЕ се произвежда! :wink:

alex
11-06-2007, 04:53
Всички лекарства, които се рекламират по телевизияа, сайтове, списания и където се сетите се продават без рецепта. Тоест нямаш нужда от консултация с личния лекар НО винаги е добре да се консултирате с най-малкото с фармацефта, който продава в аптекат аили друг специалист.

iskamfree
11-06-2007, 08:17
Всички лекарства, които се рекламират по телевизияа, сайтове, списания и където се сетите се продават без рецепта. Тоест нямаш нужда от консултация с личния лекар НО винаги е добре да се консултирате с най-малкото с фармацефта, който продава в аптекат аили друг специалист. :grin: е това е друго нещо ;]

Dr.Hause
11-06-2007, 09:53
Бе не го шашкайте...Не е необходимо личния ти лекар да го предпише..продава се свободно...цените варират от 25 до 35лв....Пие се до 72 часа,но колкото по-бързо,толкова по-добре...Има ефекта на Простинора,но мисля че е подобрен...Успех :)

:wink:

BeautifulWorld
11-06-2007, 17:22
"То трябва да се вземе възможно най-скоро след половия акт. Най-добре в рамките на 48 часа, а най-късно – до 72 часа. Предписва от лекар и се купува единствено от аптеките."

и значи ако стане гаф трябва да ходя до личния си лекар да ми даде рецепта за хапчето ? или приятелката ми да ходи при нейния личен лекар? :(

----------------
Тази извадка от къде е? Тези лекарства се купуват без рецепта.

Kras4eto_lp
11-06-2007, 18:47
Дам...Ескапел се купува без рецепта от личния лекар.Отиваш в най-близката аптека и го купуваш :P

foxy-to
11-06-2007, 18:54
Всички лекарства, които се рекламират по телевизияа, сайтове, списания и където се сетите се продават без рецепта. Тоест нямаш нужда от консултация с личния лекар НО винаги е добре да се консултирате с най-малкото с фармацефта, който продава в аптекат аили друг специалист.
da ama pri mn mladi organizmi, teq hap4eta mogat da precakat mn ne6ta. sega malkite momi4enca gi piqt na poraziq i sled 10 godinki kato iskat da imat bebenca nqma da mogat.... Taka 4e e jelatelno da se pregleda i da se konsultira s lekar predi ili p1k ako re6i sled kato go pie.

bebok
11-06-2007, 19:36
malko ne e po temata no navsqkade kogato stane dyma za spe6na kontsrtseptsiq vsi4ki govorqt za eskapell a nqma li dr podobni hap4eta na pazara?