PDA

View Full Version : Млако помощ по литература



NightFairy
11-06-2007, 11:07
И та...трябва ми малко помощ по литература. :)
Става въпрос за разказа "Дервишово семе", поставиха ни за домашно (за утре) следния въпрос "Защо героят сравнява живота си с възел?" и аз понеже нямам представа какво бих могла да напиша, ви моля за малко помощ, ако някой има някаква идейка какво мога да напиша нека я сподели (дори 2-3 изречения да са пак ми е от голяма полза).

(после ще черпя, обещавам :smt006 )

shialabeouf_sexy
11-06-2007, 12:10
:arrow: http://download.pomagalo.com/6008/dramata+na+ramadan+i+silvina+izpitanie+na+rodoviya +moral/?search=480154?regok

дано съм помогнола :P

NightFairy
11-06-2007, 12:53
И та...трябва ми малко помощ по литература. :)
Става въпрос за разказа "Дервишово семе", поставиха ни за домашно (за утре) следния въпрос "Защо героят сравнява живота си с възел?" и аз понеже нямам представа какво бих могла да напиша, ви моля за малко помощ, ако някой има някаква идейка какво мога да напиша нека я сподели (дори 2-3 изречения да са пак ми е от голяма полза).

(после ще черпя, обещавам :smt006 )Кой герой?
уточнявай...

Ем така ми е зададен въпроса....предполагам, че става въпрос за Рамадан...

А, shialabeouf_sexy, това за помагалото какъв е този смс, за да мога да си изтегля темичката...

NightFairy
11-11-2007, 12:31
(С това ми домашно се справих :grin: )

Но..отново ми трябва малко помощ и за да не пускам нова тема, ще пиша в тази... :::
Пак става въпрос за разказа "Дервишово семе"...този път ми трябва теза на тема "Любовта и раздялата в разказа" (хич ме няма в интерпретативните съчинения, но с увода, изложението иии заключението някак си ще се справя).От два дни я мъча вече тази теза ](*,) (да, не се учудвайте, тъпичко съм си) и та ще бъда много много много благодарна, ако някой напише няколко изречения.

sherry
11-11-2007, 12:42
http://forums.webleit.com/index.php?showtopic=3164&mode=threaded
http://www.zapiski.info/view.php?id=681

Ми виж мила, тезата ти може да е нещо, подобно на това:

Сблъсъкът между дълга към разума и дълга към сърцето присъства в животите на почти всеки от нас. В разказа "Дервишовото семе" мотивът за любовта, която е подтисната заради отговорността към рода води до духовната празнина на главния герой Рамадан. Раздялата е продиктувана от разума, който в този случай надделява над гласа на сърцето...

t0bi
11-11-2007, 14:16
И та...трябва ми малко помощ по литература. :)
Става въпрос за разказа "Дервишово семе", поставиха ни за домашно (за утре) следния въпрос "Защо героят сравнява живота си с възел?" и аз понеже нямам представа какво бих могла да напиша, ви моля за малко помощ, ако някой има някаква идейка какво мога да напиша нека я сподели (дори 2-3 изречения да са пак ми е от голяма полза).

(после ще черпя, обещавам :smt006 )

айде се разменим искам аз въпроса ти ше ми напишеш трансформирашият преразказ =D> :-P

NightFairy
11-11-2007, 18:28
sherry, златна сии :-)
devil_girls_, много ти благодаря и на теб.

NightFairy
11-13-2007, 10:32
Аз продължавам да си поддържам темичката 8-)
Този път ще питам няколко (сигурно за повечето - глупави, те са си и такива де, ама какво да направя като не помня нищо от миналата година) въпроса свързани с Българския език :-|
Те са:
Какво наричаме Български език?
Какво е книжовен език?
Какво е тема?
Какво е микротекст?
Какво е граматически норми?
:oops:

И пак се извинявам, че задавам такива глупави въпроси, ама....ми трябват за входното и не искам да пиша някакви простотии. :-#
И много много благодаря предварително.

~Jenito93~
11-13-2007, 11:42
Какво наричаме Български език?
Какво е книжовен език? - Езикът на който е написана книжнината.Какво е текст? - Изречения свързани по смисъл? :-D
Какво е тема?
Какво е микротекст? -
Какво е граматически норми? - правила ...
ъъъ... др нз :neutral:

NightFairy
11-14-2007, 12:05
Хайде деее...никой ли няма да ми помогне мъничко... :-k

sherry
11-15-2007, 11:32
Какво наричаме Български език?
Какво е книжовен език? - Книжовният (литературният) език е кодифицирана разновидност на езика. Той обикновено се поддържа от институциите в държавата. Така например със закон или друг нормативен акт може да е посочено коя езикова конструкция е „правилна“ и коя — не. Съдилищата и държавните учреждения се смята, че трябва да използват книжовен език. В училищата се учи как „трябва“ да се говори и пише. Вестниците, радиото и телевизията се стремят да използват книжовен език.
Какво е тема? - Това, за което "разказва" текста.
Какво е микротекст?-Микротекстът обхваща изречения, обединени от обща микротема, чрез която се разгръща част от темата на съответния текст
Какво е граматически норми?
:oops:
Граматическите норми са правилата, присъщи за употребата на българския книжовен език, включват правилния правопис и употреба на точно определени правила.

NightFairy
11-15-2007, 13:24
Какво наричаме Български език?
Какво е книжовен език? - Книжовният (литературният) език е кодифицирана разновидност на езика. Той обикновено се поддържа от институциите в държавата. Така например със закон или друг нормативен акт може да е посочено коя езикова конструкция е „правилна“ и коя — не. Съдилищата и държавните учреждения се смята, че трябва да използват книжовен език. В училищата се учи как „трябва“ да се говори и пише. Вестниците, радиото и телевизията се стремят да използват книжовен език.
Какво е тема? - Това, за което "разказва" текста.
Какво е микротекст?-Микротекстът обхваща изречения, обединени от обща микротема, чрез която се разгръща част от темата на съответния текст
Какво е граматически норми?
:oops:
Граматическите норми са правилата, присъщи за употребата на българския книжовен език, включват правилния правопис и употреба на точно определени правила.


Много, много, много ти благодаря!!! :-) :-) :-)