PDA

View Full Version : Малко помощ



t0bi
11-07-2007, 15:29
Госпожата ни по БЕЛ ни даде едно голямоо домашно и аз повечето неща съм ги забравил та ако може малко хелп..
Трябва да напиша на празните места думите

1. В света на Нено и Неновица от ......... (жанр) Мамино детенце доминират....
2. Единствено .....(герой) укорява нено че е допуснал Николчо да тръгне по лошият път
3.Дайте кратко определение за следните художествени прозиведения
Анафора
Инверсия
Метомимия
Гротеска
4. Темата на повеста на Немили Недраги е .......
5.Кое не е характерно за образа на Леля станка от разказа
.....
6.В стихотворението Българският език което жанрово се
определя като ......, Вазов възпява .....
7.Чрез разказа по жицата......(автор) внушава че човешкият живот е немислим без.....

8.Посочете жанра
1.До чикаго и назад -
2. Опълченците на Шипка
3.Ангелинка -
4.Една Българка-

Благодаря много :razz:

malkata_princeska13
11-07-2007, 15:44
Ще почна от 7>Чрез разказа по жицата......(Йордан Йовков) внушава че човешкият живот е немислим без..... човешката доброта,надеждата и вярата!


8.Посочете жанра
1.До чикаго и назад - Пътепис
2. Опълченците на Шипка -стихотворение(поема)
3.Ангелинка - Разказ
4.Една Българка- Разказ

След малко ще продължа и с другото :-)

malkata_princeska13
11-07-2007, 15:52
5.Кое не е характерно за образа на Леля станка от разказа
..... "Ангелинка"
В света на Нено и Неновица от ......... Мамино детенце
В стихотворението Българският език което жанрово се
определя като стихотворение ......, Вазов възпява ..... Родния си език

shialabeouf_sexy
11-07-2007, 16:00
Нищо лично към автора на темата,но за кво хората от форума требва да ти пишат домашното??? :neutral: :neutral: :neutral:
Толкоз не можеш ли да се напънеш малко да прочетеш творбата всичко го пише там г-жата ти е дала тва домашно да провери какво си запомнила от творбата!!!1 :evil:
Айде късмет с домашното и друг път се замисляй преди да пускаш такива теми :-| :-|

SuNsEt
11-07-2007, 16:31
Нищо лично към автора на темата,но за кво хората от форума требва да ти пишат домашното??? :neutral: :neutral: :neutral:
Толкоз не можеш ли да се напънеш малко да прочетеш творбата всичко го пише там г-жата ти е дала тва домашно да провери какво си запомнила от творбата!!!1 :evil:
Айде късмет с домашното и друг път се замисляй преди да пускаш такива теми :-| :-| Аааа...не не неее...и аз съм 7 клас и ги изу4аваме тия глупости...Браво,браво...по4т и съм сигурна,4е и наща ше даде такова задръстено домашно :D ...Мерси за темата...може да ми потрябва :lol: ...Ама и аз не мога да се сетя...извинявай :?

sexa_na_kompleksa
11-07-2007, 17:01
1. В света на Нено и Неновица от ......... (жанр) Мамино детенце доминират.... - повестта
7.Чрез разказа по жицата......(автор) внушава че човешкият живот е немислим без..... - Елин Пелин

t0bi
11-07-2007, 19:21
Нищо лично към автора на темата,но за кво хората от форума требва да ти пишат домашното??? :neutral: :neutral: :neutral:
Толкоз не можеш ли да се напънеш малко да прочетеш творбата всичко го пише там г-жата ти е дала тва домашно да провери какво си запомнила от творбата!!!1 :evil:
Айде късмет с домашното и друг път се замисляй преди да пускаш такива теми :-| :-|

аз съм ги чел преди 1 година...
как ще мога да помня да се заровя пак ли да ги чета
и бтв се досетих за едното [-o<

t0bi
04-10-2011, 10:22
Тази тема не е много стара въобще, хаха.
ААах.. колко съм прост.