PDA

View Full Version : Финландец извърши масово убийство



Mooo6no
11-07-2007, 19:20
За сега съм без коментар.


http://www.dnes.bg/article.php?id=43458

Още инфо - http://en.wikipedia.org/wiki/Jokela_school_shooting

RAWRRR
11-07-2007, 19:25
Майка ми е от финландски произход..
Определено насилието им е в кръвта. :-P

Всъщност финландците са доста свити и интровертни и дълго таят горестта в себе си,но изведнъж като излезе наяве,се получава това,или самоубийство.Да не забравяме,че Финландия е на първо място по самоубийства в световен мащаб.

Иначе това момче е доста интелигентно..много ми допадат разстжденията за нарушения естествен подбор,за това че глупаците се размножават повече от интелигентните,и заливат прогресивно света,че сме хомо идиотикус..

Mooo6no
11-07-2007, 19:32
Как можеш да говориш така при такава трагедия? и да ползваш неуместни емотинки? Той, ако е бил толкова умен е щял да учи в по-елитно училище, защото това ми се струва, че не е такова, а и надали директорката на училището е точно най-тъпата като естествен подбор, че да убива точно нея.


А, че Финландия се самоубиват и депресират най-много е така. Иначе нямаше да са страната на метъла, но това е друга тема.

RAWRRR
11-07-2007, 19:38
Защото мили,Мошно,няма нужда от куртоазия.
Защото дори да не искаш да го признаеш,смъртта е трагедия,само ако е на близък човек,а смъртта на непознат..е просто..статистика.

Mooo6no
11-07-2007, 19:42
Да, определено не ме натъжи, което, обаче, не значи че не е трагедия.

И това, че не те е заболяло от загубата на непознат (още повече извън България) не значи, че трябва да се подиграваш със смърта и чуждото нещастие. Честно казано, тук ми падна в очите.

Disrespect
11-07-2007, 19:47
вярно, че е трагично, но пък заглавието ти е неправилно..

тва може да се случи навсякъде

RAWRRR
11-07-2007, 19:49
Hehe,дарлин'
Не ми извъртай думите.
Казах,че момчето е умно и говори правилни неща,не съм казала,че е избрал подходящия метод да привлече вниманието за упадъка на човешкото общество,като убие няколко човека.
Определено не заставам зад действията му,но го подкрепям в разсъжденията.

ThankYouVeryMuch
11-07-2007, 19:52
И тоя идиот е следвал примера на хамериканските простаци. Какво му е липсвало? Приятели? Семейство?

bulgarche
11-07-2007, 19:52
Абе финландците са кучета бе :-({|= :grin: :smt003

Octofunk
11-07-2007, 20:53
Заглавието е смотано, тъй като генерализира твърдението, че едва ли не всички финландци са такива, което НЕ е вярно. Че това е трагедия, да, така е, но вината НЕ е само в момчето. Замислете се, че може би са му се подигравали, отблъсквали, нямал е приятели, нямал е подкрепа от родители, от учители... Всички тези неща са му довели тези мисли за масово клане в главата. Убеден съм, че е можело да бъде предотвратено.... RIP на жертвите...

malka_sladuranka
11-07-2007, 21:45
Дебил. :x

Blitzkid
11-08-2007, 13:18
Тва скандинавците са си ебали меча...

FelisDirus
11-08-2007, 13:23
Защото дори да не искаш да го признаеш,смъртта е трагедия,само ако е на близък човек,а смъртта на непознат..е просто..статистика.

Това е вярно.

Дори не ми трепна, след като го прочетох, ако трябва да съм откровена. Може би заради егоизма ми. Не знам...

Толкова хора умират всеки ден - във вестника чета за "шофьори", които помитат деца например, защото са се отрязали като свине и са се качили в колата.

Моя добра позната почина миналата година при катастрофа - на 17години. На фона на всичко това финландците слабо ме интересуват.

Истината е, че всяка смърт е трагедия, но само за близките на тези хора, както каза RAWRRR.

radito
11-08-2007, 15:13
За да го направи трябва да има някаква причина (в никакъв случай не го оправдавам) може би е подтикнат за това му деяние. Току-така не се става убиец.

Blitzkid
11-08-2007, 15:53
За да го направи трябва да има някаква причина (в никакъв случай не го оправдавам) може би е подтикнат за това му деяние. Току-така не се става убиец.
Причина...ми пича сигурно е прекалил с якия норвежки блек метъл и се е юрнал да убива в името на Черния Господар под предлог че иска да прочисти човешкият род

RAWRRR
11-08-2007, 16:06
За да го направи трябва да има някаква причина (в никакъв случай не го оправдавам) може би е подтикнат за това му деяние. Току-така не се става убиец.
Причина...ми пича сигурно е прекалил с якия норвежки блек метъл и се е юрнал да убива в името на Черния Господар под предлог че иска да прочисти човешкият род
Моля те не се гаври с това.Финландците определено не са хедонисти и са нещастни по призумция.Живяла съм сред финландци,така че много добре знам колко са отчаяни от живота.Те живеят САМО в петък вечер.

Mooo6no
11-08-2007, 17:52
ATAKABG - Ресект??? Гледай си работата.

The Torn Prince - Колкото до финландците и блек метъла... хората в тези държави попринцип са едни от най-миролюбивите (нищо, че се самоубиват). В Скандинавските държави няма почти никаква престъпност (а имащата обикновено се извършва от чужденци, а не от местните). Самите наказания са доста малки. Предполагам, че е защото рядко се нарушават законите.


А че са ненормални, ненормални са, но не са опасни. Нищо, че озаглавих темата така и че пиша тема за подобно нещо.

sherry
11-08-2007, 19:29
Трагедия. Напомня ми на един тийн сериал, където сюжетът ставаше по такъв начин. Там ученикът стреля, защото го пренебрегвата т.нар. "популярни", измъчваха го и беше обект на подигравка.
Дано не се повтаря тази трагедия, тъжно е да виждаш как се убиваме един друг, особено младите хора :(

Blacklisted
11-08-2007, 19:32
Защо ли вече не се трогвам? Аааа, ми сигурно щото става през ден...

^Sam90^
11-08-2007, 19:46
Пффф ми да се оправят :neutral:

Disrespect
11-08-2007, 20:00
За съжаление май единствените нормални са серийни убийци... Наистина света има нужда от чистка и от спиране на произвеждането на идиоти и овце от ебаната система...
Обаче не е правилния начин този,който е избрал финландския килър... Нищо няма да постигне така - 8 идиота по-малко и край за него. Има други начини за водене на борба срещу идиотията,които да не са гибелни за борещия се...

И все пак РЕСПЕКТ ЗА МОМЧЕТО :!:

кви ги дрънкаш такива сега след като нито познаваш загиналите и ранените нито пък и убиеца..

пък и кой си ти че да казваш кой трябва да живее и кой не?

Decu
11-08-2007, 20:04
Защо ли вече не се трогвам? Аааа, ми сигурно щото става през ден...

http://www.cheesebuerger.de/images/midi/froehlich/a070.gif

malka_sladuranka
11-08-2007, 22:01
Само на мен ли ми става гадно като чуя за такава трагедия...? #-o

ThankYouVeryMuch
11-08-2007, 22:49
Само на мен ли ми става гадно като чуя за такава трагедия...? #-o

И на мен ми е кофти мисълта, тази и подобни случки са ме вкарвали винаги в дълбоки размисли за живота, смисъла на убийствата и т.н. Нямам предвид депресия, просто разсъждавам върху чудовищната страна във всеки човек. Как може да убиеш някого, какви са мотивите, какъв е смисъла. Момчето явно е имало доста тегави проблеми, може и да се е дрогирал, не знаем. Ама е шок. А представете си това да се случи във вашето училище, до вчера да сте познавали тези хора, да са ви били близки приятели... И за един ден да си отидат всички защото някой мухльо със социални проблеми е решил, че ще ги разреши с това да убие няколко души и да се гръмне. Явно е смятал, че ако се самоубие на никой е нямало да му пука, но ако направи нещо "велико" ще го запомнят. И ето, че сега цял свят говори за него.


За съжаление май единствените нормални са серийни убийци...

Много инфантилно мнение между другото...

FelisDirus
11-08-2007, 22:52
Само на мен ли ми става гадно като чуя за такава трагедия...? #-o

И на мен ми е кофти мисълта, тази и подобни случки са ме вкарвали винаги в дълбоки размисли за живота, смисъла на убийствата и т.н. Нямам предвид депресия, просто разсъждавам върху чудовищната страна във всеки човек. Как може да убиеш някого, какви са мотивите, какъв е смисъла. Момчето явно е имало доста тегави проблеми, може и да се е дрогирал, не знаем. Ама е шок. А представете си това да се случи във вашето училище, до вчера да сте познавали тези хора, да са ви били близки приятели... И за един ден да си отидат всички защото някой мухльо със социални проблеми е решил, че ще ги разреши с това да убие няколко души и да се гръмне. Явно е смятал, че ако се самоубие на никой е нямало да му пука, но ако направи нещо "велико" ще го запомнят. И ето, че сега цял свят говори за него.


Май сте само вие двечките. Оу, с мошно ставате трима. 8-)

Айде, бе, кво се вкисвате.. дори не сте виждали снимките на тези хора. По вестниците всеки ден чета за катастрофи и за умрели деца, а никой не пуска тема за това. Пък тези сте тръгнали да оплаквате.

Нищо лично, наистина, просто не ви разбирам.

malka_sladuranka
11-08-2007, 22:56
Да точно това е.. Например за тази трагедия си казвам "Ами, ако се беше случило в моето училище, на мои близки". В случая с кънкьорчето Марксим, пак така си помислих "Ами, ако това беше мой приятел", дори в катастрофата която даваха днес от ТВ-то пак си го посмислих...
Просто това е 1вото нешо което ми изпува в съзнанието, когато чуя за такова нещастие.
Ест. не съм се депресирала, но се замислям и ми става кофти... :?
Това ми е 1вото което ми идва на ум и ме хваща яд на убииците, независимо дали са го направили умишлено или от непредпазливост. :x

ThankYouVeryMuch
11-08-2007, 23:02
Само на мен ли ми става гадно като чуя за такава трагедия...? #-o

И на мен ми е кофти мисълта, тази и подобни случки са ме вкарвали винаги в дълбоки размисли за живота, смисъла на убийствата и т.н. Нямам предвид депресия, просто разсъждавам върху чудовищната страна във всеки човек. Как може да убиеш някого, какви са мотивите, какъв е смисъла. Момчето явно е имало доста тегави проблеми, може и да се е дрогирал, не знаем. Ама е шок. А представете си това да се случи във вашето училище, до вчера да сте познавали тези хора, да са ви били близки приятели... И за един ден да си отидат всички защото някой мухльо със социални проблеми е решил, че ще ги разреши с това да убие няколко души и да се гръмне. Явно е смятал, че ако се самоубие на никой е нямало да му пука, но ако направи нещо "велико" ще го запомнят. И ето, че сега цял свят говори за него.


Май сте само вие двечките. Оу, с мошно ставате трима. 8-)

Айде, бе, кво се вкисвате.. дори не сте виждали снимките на тези хора. По вестниците всеки ден чета за катастрофи и за умрели деца, а никой не пуска тема за това. Пък тези сте тръгнали да оплаквате.

Нищо лично, наистина, просто не ви разбирам.

Не споменах преди малко, но просто съм живял във Финландия известно време, даже и на училище съм ходил там и някак си ми стана кофти при мисълта за случилото се. Не искам постовете ми да стават лавинообразни и да отегчавам останалите, но просто мислта не ми го побираше като разбрах за това. Вие си предтавете, че това се случи във вашето училище... Не дай си боже...

Иначе да, катастрофи стават, деца умират навякъде по света по нелепи начини и това е част от ежедневието. Но този инцидент е от съвсем друго измерение на живота. Не става въпрос за нелепостта на ежедневието, става въпрос за трагедия, убийство на деца и то в училище, където се предполага, че родителите са спокойни за децата си...

Disrespect
11-09-2007, 08:17
За съжаление май единствените нормални са серийни убийци... Наистина света има нужда от чистка и от спиране на произвеждането на идиоти и овце от ебаната система...
Обаче не е правилния начин този,който е избрал финландския килър... Нищо няма да постигне така - 8 идиота по-малко и край за него. Има други начини за водене на борба срещу идиотията,които да не са гибелни за борещия се...

И все пак РЕСПЕКТ ЗА МОМЧЕТО :!:

кви ги дрънкаш такива сега след като нито познаваш загиналите и ранените нито пък и убиеца..

пък и кой си ти че да казваш кой трябва да живее и кой не?

Аз не съм никой. Той пича е казал,нали :wink:
Ти пък кой си,в някъв форум ше казваш кое е правилно и кое не,и кой трябва да живее :-&
Квото и да говориш 8 човека ги няма и ти няма да ги върнеш. [-(

казвам, че не е правилно да мислиш, че ти ще определяш съдбата на даден човек

пък къде го казвам и как го казвам няма голямо значение

Disrespect
11-09-2007, 08:27
Ми не е правилно... Ама не е правилно и това,което се случва със света,но някой прави ли нещо по въпроса?ми дай да ги избием всичките като никой не прави нищо..

така всичко ще е наред, нали?

и какво са виновни за падението на света тези, които са станали жертви?

според мен не нормалните хора са виновни, а тези над тях..

^Sam90^
11-09-2007, 08:38
според мен не нормалните хора са виновни, а тези над тях..
Е, виж, тези над нас може да държат властта, но от нас се гради държавата. Ние сме тези, които се радват на филмите с убийства и извращения, ние сме тези, които пишат "СМЪРТ ЗА ЦИГАНИТЕ" по стените, ние сме тези, които се пребиваме в училище, ние сме тези, които се друсаме и пием от 13-годишни и т.н.

^Sam90^
11-09-2007, 08:51
Е, не можеш да виниш тези, които ги е грижа само за самите себе си. В днешно време, ако тръгнеш да се грижиш за чуждите интереси, оставяш себе си на заден план...

Disrespect
11-09-2007, 09:01
според мен не нормалните хора са виновни, а тези над тях..
Е, виж, тези над нас може да държат властта, но от нас се гради държавата. Ние сме тези, които се радват на филмите с убийства и извращения, ние сме тези, които пишат "СМЪРТ ЗА ЦИГАНИТЕ" по стените, ние сме тези, които се пребиваме в училище, ние сме тези, които се друсаме и пием от 13-годишни и т.н.

дамм...самоубиваме се постепенно..тва не го отричам

ама почнахме за по-различно нещо да говорим

просто има индивиди, които се мислят за богове и си мислят, че ще решават съдбата на другите

не е нужно да се избиват хората, за които ти говориш, а да се вкарат в правия път и да помагат на обществото, а не да го рушат

ако съм казал някоя тъпотия..извинете ме..в час по счетоводство съм :::

^Sam90^
11-09-2007, 09:03
Да. ;) Когато на родината започне да и' пука за мен, тогава ще получи същото в замяна. Да се грижа за интересите на страна, която "награждава" труда на учениците с 20 лв? Страна, от която талантливите са принудени да бягат, за да не работят за жълти стотинки? Хммм... да, определено не ми пука за такава страна! ;)

Disrespect
11-09-2007, 09:18
Да. ;) Когато на родината започне да и' пука за мен, тогава ще получи същото в замяна. Да се грижа за интересите на страна, която "награждава" труда на учениците с 20 лв? Страна, от която талантливите са принудени да бягат, за да не работят за жълти стотинки? Хммм... да, определено не ми пука за такава страна! ;)

Бъркаш държава с родина!

Ето ти си типичен пример за живеещ в заблуда от обществото :wink:

За такива като теб писах по-горе. А не за тези,които драскали по стените "СМЪРТ ЗА ЦИГАНИТЕ". Те поне правят нещо,някаква пропаганда. :wink:

и тая "пропаганда" засилва омразата към българите и инцидентите се увеличават

ThankYouVeryMuch
11-09-2007, 09:29
Да. ;) Когато на родината започне да и' пука за мен, тогава ще получи същото в замяна. Да се грижа за интересите на страна, която "награждава" труда на учениците с 20 лв? Страна, от която талантливите са принудени да бягат, за да не работят за жълти стотинки? Хммм... да, определено не ми пука за такава страна! ;)

Бъркаш държава с родина!
Мисля, че е повече от банално да се прави разлика между двете понятия в смисъла, който ти казваш. Държавата, която ти е същевременно родина ако се отнася зле с теб, каква е файдата да я обичаш?

Disrespect
11-09-2007, 09:34
Да. ;) Когато на родината започне да и' пука за мен, тогава ще получи същото в замяна. Да се грижа за интересите на страна, която "награждава" труда на учениците с 20 лв? Страна, от която талантливите са принудени да бягат, за да не работят за жълти стотинки? Хммм... да, определено не ми пука за такава страна! ;)

Бъркаш държава с родина!
Мисля, че е повече от банално да се прави разлика между двете понятия в смисъла, който ти казваш. Държавата, която ти е същевременно родина ако се отнася зле с теб, каква е файдата да я обичаш?

ами когато сме били под робство..? хората са я обичали и са се борили за нея даже когато я е нямало като държава

ThankYouVeryMuch
11-09-2007, 09:45
Да. ;) Когато на родината започне да и' пука за мен, тогава ще получи същото в замяна. Да се грижа за интересите на страна, която "награждава" труда на учениците с 20 лв? Страна, от която талантливите са принудени да бягат, за да не работят за жълти стотинки? Хммм... да, определено не ми пука за такава страна! ;)

Бъркаш държава с родина!
Мисля, че е повече от банално да се прави разлика между двете понятия в смисъла, който ти казваш. Държавата, която ти е същевременно родина ако се отнася зле с теб, каква е файдата да я обичаш?

ами когато сме били под робство..? хората са я обичали и са се борили за нея даже когато я е нямало като държава

Нека не водим не състоятелни дискусии и да се връщаме 200 години на зад. Поогледай се около себе си, само виж мръсотията около блока ти, уличните кучета, каруцата на някой циганин как минава по улицата, още не почистените плакати от изборите. Кажи ми тази родина с какво те задържа освен приятелите и семейството...

Disrespect
11-09-2007, 10:47
задържа ме факта, че съм роден и израснал тук

FelisDirus
11-09-2007, 11:04
Само на мен ли ми става гадно като чуя за такава трагедия...? #-o

И на мен ми е кофти мисълта, тази и подобни случки са ме вкарвали винаги в дълбоки размисли за живота, смисъла на убийствата и т.н. Нямам предвид депресия, просто разсъждавам върху чудовищната страна във всеки човек. Как може да убиеш някого, какви са мотивите, какъв е смисъла. Момчето явно е имало доста тегави проблеми, може и да се е дрогирал, не знаем. Ама е шок. А представете си това да се случи във вашето училище, до вчера да сте познавали тези хора, да са ви били близки приятели... И за един ден да си отидат всички защото някой мухльо със социални проблеми е решил, че ще ги разреши с това да убие няколко души и да се гръмне. Явно е смятал, че ако се самоубие на никой е нямало да му пука, но ако направи нещо "велико" ще го запомнят. И ето, че сега цял свят говори за него.


Май сте само вие двечките. Оу, с мошно ставате трима. 8-)

Айде, бе, кво се вкисвате.. дори не сте виждали снимките на тези хора. По вестниците всеки ден чета за катастрофи и за умрели деца, а никой не пуска тема за това. Пък тези сте тръгнали да оплаквате.

Нищо лично, наистина, просто не ви разбирам.

Не споменах преди малко, но просто съм живял във Финландия известно време, даже и на училище съм ходил там и някак си ми стана кофти при мисълта за случилото се. Не искам постовете ми да стават лавинообразни и да отегчавам останалите, но просто мислта не ми го побираше като разбрах за това. Вие си предтавете, че това се случи във вашето училище... Не дай си боже...

Иначе да, катастрофи стават, деца умират навякъде по света по нелепи начини и това е част от ежедневието. Но този инцидент е от съвсем друго измерение на живота. Не става въпрос за нелепостта на ежедневието, става въпрос за трагедия, убийство на деца и то в училище, където се предполага, че родителите са спокойни за децата си...


Не мисля, че бих могла да нарека "нелепост" пиян шофьор. Не може ти да знаеш, че си кола и да се налееш като идиот.. не става просто.

Както и да... вие си знаете.

Momchence
11-09-2007, 12:20
Тука вече се развива някъф нов стандарт за развиване на теми.
RAWRR трябва задължително да се изтъкне и да покаже широки познанания във всякакви области както и висока интелигентност и завидни способности във воденето на спор.
Някъф тъп националист или там друго лайно трябва да обърне темата на цигани, турци, патриотизъм и ВСВ2.
И разбирасе някакви хора трябва да им се вържат и да им се обясняват 2-3 сраници.

Колкото по темата....
Хора умират всеки ден..по много и по всевъзможни жалки и гадни причини. Просто за някой хора причината и обстоятелствата имат значение. Не мисля, че едно основно училище е точното място за масова смърт. Не мисля, че някой е заслужи куршум в мозъка докато си яде домашния сандвич в голямото междучасие.
За какъв естествен отбор адежеба става въпрос в случая. Що ми се струва, че тоя естествен отбор за който е говорил не го определям нито аз, нито той, нито никой. Обясни ми RAWRR че аз съм тъп?

RAWRRR
11-09-2007, 12:34
Momchence,това че аз съм умна,не прави другите тъпи.
На теб не бих ти лепнала епитет,понеже слабо попадам на твои постове.
Кажи защо,ако един човек е достатъчно интелигентен и образован трябва да крие познанията си?
За да не се чувстват низши тези от простолюдието..?!
Ако обиждам някой с разсъжденята си и неспособността му да ги осъзнае си е много негов проблем и мен въобще не ме впечатлява,нито ме кара да се чувствам гузна.И да,ще продължавам да съм инфантилна и да показвам колко съм запозната с различни въпроси.
Защото искам,и защото МОГА.

Както в живота,така и във форума важи правилото за естествения подбор,по-умният и по-силният печели. :wink:

HopeLesss
11-09-2007, 13:00
Къдли, човека имаше предвид, че е нелепо да си умреш ей така, докато пътуваш примерно до училище, до село, до морето и някой пиян идиот ти се нахвърли с бясна скорост. Всичко, което става, без дори да имаме силата да го спрем, е нелепо!!!

малка_сладуранка, когато чух за катастрофата, която причини Ставийски и аз си помислих същото като теб: "Ами ако беше мой приятел?". След няколко дни разбрах, че момичето в кома е моя позната, приятелка на бившия ми...

Трябва да си ужасно загрубял и изпълнен със студенина, за да не ти трепне нещо от вътре, когато разбереш за нещо подобно.

Момченце, да, хора умират всеки ден, но когато смъртта е близо до нас, усещаш, че не си застрахован от нищо, най-малкото от това да погребеш близък човек. Казвам го не наизуст, защото преди 3 години приятелка почина в ръцете ми... в училище...

inna09
11-09-2007, 13:08
За съжаление май единствените нормални са серийни убийци... Наистина света има нужда от чистка и от спиране на произвеждането на идиоти и овце от ебаната система...
Обаче не е правилния начин този,който е избрал финландския килър... Нищо няма да постигне така - 8 идиота по-малко и край за него. Има други начини за водене на борба срещу идиотията,които да не са гибелни за борещия се...

И все пак РЕСПЕКТ ЗА МОМЧЕТО :!:


\:D/

Momchence
11-09-2007, 13:17
Както в живота,така и във форума важи правилото за естествения подбор,по-умният и по-силният печели. :wink:Специално за случая във финладското училище ще ми обясниш ли за какъв точно естествен отбор става въпрос и кой какво печели от конкретната случка.
И понеже пича е прав и света не върви на добре и естесвения отбор е нарушен дай всички да хващаме по една карабина и да почнеме да пуцаме на месо по училищата. Така света ще се стане розАв.
Не оспорвам, че си умна. Даже евала ти правя. Само дето характера ти е проклет и според мен наистина се изтъкваш прекалено много. Заключенията си ги прави всеки за себе си.

HopeLesss
11-09-2007, 14:03
АТАКАБГ, номерът е в това всеки да живее по собствените си правила. Ти с нищо не си по-добър от тия, които ни учат да живеем. Не ме интересува, дали за теб съм част от стадото, или не. Мисля, че на никой не му пука какво мислиш ти, или аз, или който и да било от форума. Всеки има право да избере живота си и никой не трябва да се налага над останалите. А ти вместо да изтъкваш колко сме тесногръди, какви овце сме и т.н., вземи малко да живееш в настоящето, а не в миналото.

I*object
11-09-2007, 14:07
^^ В думите сме силни,ала на дела .. #-o

HopeLesss
11-09-2007, 14:28
Идеята ми е, че според теб моя начин на живот, или на някой друг, е погрешен. Но за мен е правилен. Не е ли това най-важното? Защо трябва да живеем според нечии чужди правила. Евала, че живееш по своите. Аз също живея по своите правила. Според някой разбирач, може и да съм с промит мозък, но ми е все тая... Мозъка си е мой и само аз мога да си го промивам!

ABSOLUTme
11-09-2007, 14:32
За Мом4енце
Димооо,не отбор,а подбор бе,дете!аре на сокче да ти обясня разликата :D

Momchence
11-09-2007, 15:06
За Мом4енце
Димооо,не отбор,а подбор бе,дете!аре на сокче да ти обясня разликата :DЪъъ струва ми се, че и двете понятия се изполават и че явно означават 2 разлини неща....възможно е да съм се объркал...важното е, че говорим за едно и също нещо..просто го наричаме с различни имена хаха. А ти Локум гаден не успя да отделиш време за мен! Ся сигурно си пак някъде по чукарите и се пецкаш като заек :D

^Sam90^
11-09-2007, 15:34
Бъркаш държава с родина!
Ето ти си типичен пример за живеещ в заблуда от обществото :wink:
За такива като теб писах по-горе. А не за тези,които драскали по стените "СМЪРТ ЗА ЦИГАНИТЕ". Те поне правят нещо,някаква пропаганда. :wink:
О, приятел... напротив. Заблудата е, че ще направиш нещо. Заблуда е, ако си мислиш, че големият ти патриотизъм с нещо помага на някого или че на някой му пука за теб.
Да, може да ме наречеш материалист, но за мен е важно да осигуря стабилен живот на себе си и бъдещото си семейство. За мен е важно да просперирам и да се развия интелектуално и финансово, а за тези цели не виждам надежда, ако все се грижа за чуждите интереси (и ДА, интересите на държавата са чужди интереси). Мен ме е грижа за себе си, както и за най-близките ми хора. Другите - да се оправят!
И, прости ми, но не мисля, че расистите и хулиганите са по-висша класа от мен, защото правят "нещо". По тази логика и крадците са по-добри, защото правят "пещо", макар и това нещо да е престъпление.

Mooo6no
11-09-2007, 16:06
Боже накъде отиде темата?

Някакви взели да се самоизтъкват и да казват колко умни са. Ми хубаво и аз съм по-умен от масата общество. Виждам го в последните година, година и нещо. И аз виждам, че останалите имат доста прост начин на мислене. И какво? За сметка на това съм бездействен. Умът и начинът на мислене са важно нещо, но не и най-важното. Важни са и волята, немързелът (знам, че няма такава дума), умението за взимане на дългосрочни решения, съобразяване с моментната ситуация, умение за контактуване с хора, действането и т.н. Те са по-важни и човек с не особено голям мозъчен капацитет може да ги притежава и да е повече от вас, мили ми умници. А пък вие не бъдете в "заблуда от обществото", бъдеде "запознати с доста различни въпроси". Демонстрирайте го, давайте.

Освен всичко друго вие самите не се смятате за толкова умни. Иначе нямаше да се хвалите, защото "пичът си знае, че пич" и не е нужно да го изтъква сам. За това говорят делата му, не думите или мислите.

Blitzkid
11-09-2007, 17:05
За да го направи трябва да има някаква причина (в никакъв случай не го оправдавам) може би е подтикнат за това му деяние. Току-така не се става убиец.
Причина...ми пича сигурно е прекалил с якия норвежки блек метъл и се е юрнал да убива в името на Черния Господар под предлог че иска да прочисти човешкият род
Моля те не се гаври с това.Финландците определено не са хедонисти и са нещастни по призумция.Живяла съм сред финландци,така че много добре знам колко са отчаяни от живота.Те живеят САМО в петък вечер.
Е като е бил толкова тъжен и отчаян що просто не се е заврял в някоя стая да си гризе лака и да пише стихотворения вместо да се брави на Олд Шетърхенд?

Valar
11-09-2007, 17:10
Ебати пича! :-D

Blacklisted
11-09-2007, 17:25
Да. ;) Когато на родината започне да и' пука за мен, тогава ще получи същото в замяна. Да се грижа за интересите на страна, която "награждава" труда на учениците с 20 лв? Страна, от която талантливите са принудени да бягат, за да не работят за жълти стотинки? Хммм... да, определено не ми пука за такава страна! ;) A не трябва ли да е обратното? Има прекалено много хора, на които не им пука и доста от тях са в парламента. Младите слепци бягат да, бягат от океан с възможностти, забравили водните си очила. Като не искаш да работиш за жълти стотинки, работи за себе си - аз така ще направя.


Идеята ми е, че според теб моя начин на живот, или на някой друг, е погрешен. Но за мен е правилен. Повечето хора не подлагат начина си на живот под съмнение, приемат го за ясна даденост. Как може да е правилно нещо, което никога не е подлагано под съмнение?


ThankYouVeryMuch - ник'во евала :) държавата не ти е същевременно родина - двата термина са коренно различни като същност. Приятелите и семейството са достатъчни. Има много държави, които са по - зле от нашата.

HopeLesss
11-09-2007, 17:32
Fuckin'Hostile, тогава как някой дава оценка за живота на другите?!?

Valar
11-09-2007, 17:35
Дами и господа!
Не спорете с Fuckin'Hostile по-добре си пуснете радиото.

ThankYouVeryMuch
11-09-2007, 18:01
Аз не живея в блок :wink:

Само това е достатъчно да ти кажа за тесногръдието на вас,на обществото,на живеещите в гарсониерки в блоковете в крайните квартали,купени от новодошлите от провицнята ви родители,или техните родители (ваши дядовци и баби)... Хората от тъй нареченото общество,които тръбите,че "Важно е образованието,ще уча,ще преуспея,ще се оженя и ще си гледам живота"... Кой живот,този социално-програмирания? Вие истинския си живот отдавна сте го изгубили,както и родината си... Вие сте просто наемници в тая страна и неслучайно много от вас изпозаминаха по чужбина без изобщо да мислят да се връщат... Моята България е не е тази,която ме караш да погледна навън,моята България е в съзнанието,моята България е тази,в която Димитър Списаревски отнася със самолетчето си огромния британски самолет,пътуващ с мисия за унищожение на София,моята България е тази,в която при Сливница български младежи смазват сръбската сган,моята България е тази на Стефан Стамболов,на Княз Борис Трети,на Цар Фердинанд,на следосвобожденска София - балканската Виена... Моята България е всички,които са с различно,по-свободно и неподправено от социума мислене... Чието съществуване не е така дребно и е с някаква различна цел от личното благосъстояние,семействот ,жената и колата...

Никой не може да ти отнеме правото да се гордееш с миналото на страната си, но все пак един народ, който му е останало да се гордее само с това определено е с проблемно настояще и с несигурно бъдеще.


А сега си пуснете БТВ да слушате за поредната престрелка на мафиот в София,за проблемите с тока и водата,за депутатите,за стачката на даскалите,за това как трябвало да интегрираме ромското население,щото и те са хора. И всички имат права... И бъдеще... И така нататък...
С няколко думи описа нашето настояще, представи си какво ще е и бъдещето. А между другото какво против интеграцията имаш? Дори в момента тя да не става по правилния път, поне има начало. По нататък в коментара въпроса ще е от полза.

Извинявам се,ако не може да ме разберете... Това,което го мисля и чувствам за съжаление не мога да го опиша с думи...
Но и аз бях такъв като вас преди години,вярвах в глупостите на обществото,слушках мама и тате и си мислех,че като спазвам нормите на поведение,закона и като уча ще успея... Но се спасих от тази нелепост. Всъщност тва ми е най-голямото постижение в живота досега. Че си промених мисленето... Че се измъкнах от клопката на социалното-програмиране(създадено от световните богаташи,компании и сили за превръщане на хората в стадо),програмиране което ни съсипва живота на всички от най-ранна детска възраст,без да го осъзнаем,мислейки си че живеем добре и се развиваме... Номерът е да се осъзнаеш и да тръгнеш по ДРУГИЯ път. Малцина обаче го правят :wink:

Добре, а сега какво. Нима си променил и останалите? От къде извира тази гордост, какво значимо си направил за всички, за да докажеш искреността на твърдението си. Успехите в личен план са най-важни, ако ти е широко около врата естествено, че ще ти остане време и за патриотизъм. Ако обаче в смисъла на патриотизма виждаш това, което
за жалост доста хора смятат за правилния път в днешно време, то далеч не си нещо повече от част от самото стадо, както вече каза.
И какво за теб е патриотизъм? Да скандираш "смърт за всички малцинства","България над всико" и т.н.? Това са идеите на плебса, от който и ти си част. Това не е нищо повече от мнението на много други тесногръди хора, така че не виждам какво толкова си разбрал и от какво си се измъкнал.


Има много държави, които са по - зле от нашата.

А теб това те успокоява ? #-o

Blacklisted
11-09-2007, 18:40
Fuckin'Hostile, тогава как някой дава оценка за живота на другите?!?

Съдейки по своя :), като резултата е нулев. Ясно е че няма характеристики, които пълно да покриват "пълноценен живот". Но да си убит в делнична рутина, да мислиш само за пари и плът... определено не. Абе малкият човек си е малък човек... :)

Валар - вместо празни приказки ми дай достатъчно добра аргументация и винаги ще се откажа от тезата си...


А теб това те успокоява ? d'oh! Е, това не знам как го измисли :) Но теб би трябвало да те накара да мрънкаш по умерено :P

Нямам илюзии, че ще се оправи от днес за утре - най - малко 40 години, но ако след тях е дори малко по - добре ще съм горд, че съм останал и съм бил част от този процес... Айде сега бягайте за Холандия да си живеете пълноценно, щото т'ва тук си е пилеене на живота.

Wasted Youth Crew

fake
11-09-2007, 19:03
За Мом4енце
Димооо,не отбор,а подбор бе,дете!аре на сокче да ти обясня разликата :D
естествен отбор е. не се заяждам, просто обичам биологията :-|

vra4ka
11-09-2007, 22:58
Презадоволяването води до такива ексцесии.

Disrespect
11-10-2007, 07:37
тука стана голяма патаклама обаче..хахах

Mooo6no
11-10-2007, 08:32
тука стана голяма патаклама обаче..хахах
Моите теми винаги стават такива. 8)

soldier_rdc
11-10-2007, 08:48
Не съм свещеник да оплаквам всички.И защо пишете за некви финландци вместо за българи примерно.Жалите ли повече чужденците?

Mooo6no
11-10-2007, 08:50
Жалите ли повече чужденците?
Защото сме метъли, а Финландия е държавата на метъла. Ако се беше случило в Германия нямаше да направя тема.