PDA

View Full Version : Съобразителност?



bungle
11-07-2007, 22:43
Що е то ? :neutral:

По дяволите, имам нужда от вашата помощ. Искам да ми разясните какво значи тази думичка и да ме упътите как да я прилагам. Защото ми е наистина адски трудно. Или поне по думите на любим човек, аз изобщо не знам за какво става дума и гледам само себе си. #-o

Да, егоист съм.
Но се научих да отстъпвам! Дори напоследък прекалено често свеждам глава в моментите, когато трябва да защитя интересите си. Това не е много на добре.

Знам, знам. Всеки има своите лоши дни, проблеми и паранои. Добре, мамка му, защо точно когато си мисля, че всичко е ОК и буквално се разтапям от щастие, ми стоварват новината, че... не съм обективна и не мога да гледам на ситуациите трезво. Не е честно, казвам ви. Изперквам. Самият факт, че пиша това в толкова часа, след доста неприятен разговор... гррррхххххххх...

Кажете ми: КАКВО ЗНАЧИ да се СЪОБРАЗЯВАМ? Защото всеки път, когато си мисля, че съм се СЪОБРАЗИЛА с желанията на този отсреща, се оказва точно обратното. И това не е ли субективно? Тогава защо ме карат да се поставям на чуждо място и да наблюдавам себе си като опитно зайче?
Не знам дали съм ядосана или шашната. Знам само, че все едно ме удариха с мокър парцал през лицето. :-s
Самочувствието ми е станало на 0. Каква ти 0, минус нещо е. Вече не знам какво да правя. Не стига, че имам някакви домашни проблеми, ами сега и това. :-k

Май темата ще е от полза. Дано, дано.
Хайде, казвайте си мнението. Покажете ми правият път. *тук ми иде да се изсмея..

П.С.:Сори, че ви занимавам с тъпотии, ама малкото ми мозъче не побира нещата, които се бутат в него..

izmislenata
11-07-2007, 22:48
Това да се съобразяваш и съобразителност са 2 отделни неща,мацка ;) Отначало си помислих,че ще даваш няква задача по математика тука за съобразителност :-D
Иначе-това да се съобразяваш с някого е нещо супер субективно,защото не всеки може и желае да го прави. Ако се съобразяваш с любимия човек,въпреки това винаги трябва да си оставяш някаква малка вратичка,да не бъде съобразяване на 100%. Всеки иска нещо от тебе,но ти решаваш дали да му го дадеш. Трябва да сме мили с обичаните но хора,но и те не бива да ни се качват на главата. Съобразяваш се с мярка. Доколкото на теб ти изнася. Правиш го и с желание,обаче. Ако трябва нещо да промениш в себе си за добро,ок. Абе,ти си усещаш границата най-добре. И ,спокс,това ще отмине. Явно просто сте позадълбочили повечко.

svm1987
11-07-2007, 23:05
Ami saobrazitelnost zna4i da se saobrazi6 s mnenieto na priqtelkata si.Da go uvajava6 a ne da pravi6 samo tova,koeto ti haresva na teb...

RAWRRR
11-08-2007, 06:37
Не трябва да ставаш в автобуса,когато иска да дойде да седне някое нахално малко хлапе на мястото ти.

Не трябва да отстъпваш на опашка,когато някой дойде от края и те помоли възпитано да те пререди с оправданието,че има само да си купи 2 дъвки и има точни..

Не трябва да правиш секс без презерватив,само за да угодиш на партньора си,при условие,че се параноясваш на тема венерически болести и бременност..

Не трябва да се съобразяваш с никой.Почти никой,освен родителите и най-близкият ти човек..защото ако се съобразваш с другите,това не значи че те ще се съобразяват с теб..няма да ти отстъпят място в автобуса,като станеш пенсионерка,няма да ти вземат дъвки,за да не чакаш,няма да купят Ескапел за да нямаш главоболия..

Малко крайно разсъждавам,но съжалявам не съм филантроп и нямам сърце,което да раздавам на целия свят..

bungle
11-08-2007, 07:18
66 човека прочели темата, 3ма отговорили.
Да разбирам ли, че не знаете и вие какво значи това?

bungle
11-08-2007, 08:28
Хубаво. :-P

Сега ми покажете правия път, а не ми четете лекции, че бъркам 2те неща. Аз бъркам доста неща. Пък и нали все някога и аз трябваше да се изложа.. :oops:

bungle
11-08-2007, 09:01
Хммммм когато в подобна ситуация на твоята някой говори за съобразителност и да се съобразяваш, има само едно нещо предвид:
КОМПРОМИС

и иска ти да отстъпваш от своите позиции, за да се нагаждаш по неговите. Това реално не е съобразителност, а по-скоро нагаждане според изискванията на опонента, който нон-стоп използва психо атаки, за да те манипулира.


Иначе съобразителност означава трезва оценка на дадена ситуация... ;)

Благодаря, exploitedteen. :)


Мммм, тоя човек каза, че не искал да се нагаждам към него. Аз точно заради това съм толкова объркана, хем се иска нещо от мен, хем... не.
Аджеба, аз к'во трябва да правя? :neutral:

bungle
11-08-2007, 09:18
Ми, ебах го и в манипулацията. Тия хора са болни. И като ме обърка ( че аз принципно съм си объркана) к'во печели, баси?! Аз знам, че съм голям хайванин, ама и аз заслужавам човещинка.. хлъц, млъц..


Агхххххххх... * искам да го пребия..

RAWRRR
11-08-2007, 09:20
Това с тихата манипулация си е патент на жените..мъжете започват да крадат женските номерца. :o

FelisDirus
11-08-2007, 13:48
Това с тихата манипулация си е патент на жените..мъжете започват да крадат женските номерца. :o

вие започнахте да носите панталони, да гласувате и да искате не само равни права, но и повече от нас...

Екс, ние сме хора, а не същества за разплод, които трябва да готвят, перат и да изпълняват безпрекусловно всяко нареждане на мъжа си. Не ме разсмивай.

Пък и не смятам, че ние сме оправданието за това масово изпедерастяване. :wink:

Иначе съм съгласна с теб относно манипулацията.

Бънгъл, съкворище, не се давай толкова лесно. Моят си мисли, че съм послушна и винаги става това, което иска, но всъщност нещата стоят по коренно различен начин. Резултатът е прекрасен - и двамата сме доволни.
Идеята е да знаеш как да вземеш това, което искаш.

bungle
11-08-2007, 14:30
Аз не знам какво се очаква от мен.
Беше ми казано сама да си разбера.
Аз не знам. ](*,) :-k