PDA

View Full Version : "Киноиндустрията в Русе"...Мани бе...



UnaBletoLoVeU
11-08-2007, 15:19
Сори, че правя нова тема за глупости според някой, но до сега четох темата "Киноиндустрията в Русе" няколко реда по-долу и ми направи впечатление:

да виждаш някой друг освен теб и съгражданчетата ти да се излагат наляво и надясно какъв велик град бил русе
има хора от варна, пловдив .. но да правят толкова теми и да паридат с това?
а тези градове са доста по-хубави от русе


Е ок-като искаш обиждай го, че прави тъпи теми, ОБАЧЕ недей и всички русенци.

А за филма, за който говори-и мен ме избраха, обаче като отидох и като казаха за какво става дума моментално се отказах. 12 часа с тънки дрешки(бях еврейка) трябваше да кисна на гарата за 35 лв на ден. Мани-мани. Аз после тия пари за хапчета ще ги дам....

Ние не говорим меко....хич даже... [-(


Русе НИКОГА, АМА НИКОГА НЯМА да стане Холивуд....Русе върви надолу...сега сякаш се е задържал на едно ниво, ама....

RAWRRR
11-08-2007, 15:33
:D :D :D

П.С.

Русе и Варна имат много по-благоприятни предпоставки за да станат най-развитите индустриално градове в България,много повече от София и Пловдив.

Защото имат благоприятно географско местоположение (възможност за внос/износ)..Русе е бил център на нефтопроизводството и химическата промишленост..първото е много важно в световен мащаб,а второто е специализиращ отрасъл за българската икономика,така че е неуспоримо че Русе е незаменим град.

bulgarche
11-08-2007, 16:17
Е нали сега има някаква простотия около Русето ви с някви европейски програми не знам си какво
И как можа да откажеш да играеш еврейка :-x

UnaBletoLoVeU
11-08-2007, 16:22
Е нали сега има някаква простотия около Русето ви с някви европейски програми не знам си какво
И как можа да откажеш да играеш еврейка :-x

А? К'во? За такава програма от теб чувам за първи път :-s
А за отказването..така прецених (= И казах причините

bulgarche
11-08-2007, 16:28
Е то оставаше и еврейка да играеш. Като едно българче което на 19.02 поднесе венец от ДПС на паметкина на Васил Левски в Карлово :-s
А това...ми ще има някви неща из градчето ви, не съм много запознат

RAWRRR
11-08-2007, 16:35
Е то оставаше и еврейка да играеш. Като едно българче което на 19.02 поднесе венец от ДПС на паметкина на Васил Левски в Карлово :-s
А това...ми ще има някви неща из градчето ви, не съм много запознат
Аз съм играла Ане Франк,в пловдивския драматичен театър,ако въобще знаеш коя е тя.Ха,мрази ме . :-P

Rock & Roll Queen
11-08-2007, 17:26
^сериозно? :?

malka_sladuranka
11-08-2007, 17:32
Ние не говорим меко....хич даже... [-(

Аз пък съм останала с впечатление, че на меко говорите... 8)

ЕPu
11-08-2007, 17:50
Русе НИКОГА, АМА НИКОГА НЯМА да стане Холивуд....Русе върви надолу...сега сякаш се е задържал на едно ниво, ама....

Кажи му го това на онзи, дето си мисли, че това да си статист в някакъв филм означава да си кинозвезда и дето си въобразява, че живее във Виена
хаахах

mulgore
11-08-2007, 18:01
Ние не говорим меко....хич даже... [-(

Аз пък съм останала с впечатление, че на меко говорите... 8)
Изобщо не говорим меко...Че в града идват селяни дето незнаят как да говорят незначи че и Русе говори като София...Това с мекия език в София е едната причина да я мразя...Бахти селото..Не че Русе,не е ама по отношение на говоренето...

БТВ:ОМГ!!!Как кожеш да се откажеш.....Аз със събраните пари щях да си купя нова дъска...Ебахти... :shock: :shock: :shock: :shock:

mulgore
11-08-2007, 18:13
Да къф е проблема?Не мога да отрека,че напоследък някои чалгари и чалгарки проговарят меко,но пък истиснките русенци не говорят меко... [-(

Boot
11-08-2007, 18:13
:lol: :lol: :lol:
Копеле...

RAWRRR
11-08-2007, 18:22
Няма значение дали е истински.
Има висока художествена стойност и дори основният сюжет да е измислица (както например "Под игото") са засегнати наболели за времето му проблеми.Споменати са дати и факти и е описана историческата действителност,което прави книгата и образователна ;).

А колкото до темата се съгласявам напълно с мнението на EPu.Нямам какво да добавя,иронията й е безпогрешна. :lol:

mulgore
11-08-2007, 18:23
Да къф е проблема?Не мога да отрека,че напоследък някои чалгари и чалгарки проговарят меко,но пък истиснките русенци не говорят меко... [-(

искаш да кажеш, че като съм идвал в Русе съм срещал само шопи, а като се разхождам из София (с изкл. на Студ. град) все на русенци попадам?? \:D/

мммммммммммм дам... :smt001
Живея в Русе все пак вече 11 години и знам как и на какъв език говорим....Има всякакви хора,но в Русе попринцип не се говори меко....

UnaBletoLoVeU
11-08-2007, 18:28
Да къф е проблема?Не мога да отрека,че напоследък някои чалгари и чалгарки проговарят меко,но пък истиснките русенци не говорят меко... [-(

искаш да кажеш, че като съм идвал в Русе съм срещал само шопи, а като се разхождам из София (с изкл. на Студ. град) все на русенци попадам?? \:D/

мммммммммммм дам... :smt001
Живея в Русе все пак вече 11 години и знам как и на какъв език говорим....Има всякакви хора,но в Русе попринцип не се говори меко....
В Русе определено не говорим меко!

ПП. Аз теб може да те познавам..щом си скейтър трябва да знаеш Владо..знаеш ли го?

mulgore
11-08-2007, 18:31
Не ме познаваш...И аз не познавам Владо...Определено си седя само в моя квартал...Съмнявам се...Не прибързвайте с заключенията още не съм скейтър... :D И да ви го обесня няма да схванете...
[Извинете за поста не е по темата]

Blacklisted
11-08-2007, 18:34
На приятел баща му е от Русе - 20 години в (ХС)СФ и още говори меко :P

vodolei4e_m
11-08-2007, 18:39
Русе върви надолу...сега сякаш се е задържал на едно ниво, ама....
съгласен :-k последните 5-10 год... стремително надолу.. сякаш е като катострофиращ самолет...

:D :D :D

П.С.

Русе и Варна имат много по-благоприятни предпоставки за да станат най-развитите индустриално градове в България,много повече от София и Пловдив.

Защото имат благоприятно географско местоположение (възможност за внос/износ)..Русе е бил център на нефтопроизводството и химическата промишленост..първото е много важно в световен мащаб,а второто е специализиращ отрасъл за българската икономика,така че е неуспоримо че Русе е незаменим град.
хм, за другите градове нз, но това никога няма да стане,дори не мисля,че ще стане по-добре, отколкото е в момента
Яяяяя... цитата е мой... чувствам се горд...

ПП. Ане Франк е фикция... ;)
Дневникът е фалшив... ;)
а? разби ми детските мечти :shock:


Русе НИКОГА, АМА НИКОГА НЯМА да стане Холивуд....Русе върви надолу...сега сякаш се е задържал на едно ниво, ама....

Кажи му го това на онзи, дето си мисли, че това да си статист в някакъв филм означава да си кинозвезда и дето си въобразява, че живее във Виена
хаахах
прочети първите 3 реда от поста ми в тази тема http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=140425&start=60



Ние не говорим меко....хич даже... [-(

Аз пък съм останала с впечатление, че на меко говорите... 8)
Изобщо не говорим меко...Че в града идват селяни дето незнаят как да говорят незначи че и Русе говори като София...Това с мекия език в София е едната причина да я мразя...Бахти селото..Не че Русе,не е ама по отношение на говоренето...

БТВ:ОМГ!!!Как кожеш да се откажеш.....Аз със събраните пари щях да си купя нова дъска...Ебахти... :shock: :shock: :shock: :shock:
СОФИЯ пък е градът, където говорят на другата крайност на "меко", колкото до Русе, не знам дали са селяни или кви са, но ако съдя по новата ми даскалка по физика(май е от село... :? ) то няма град, където да се говори по-меко :roll:
П.П. унейбъл... я дай пик-че... сигурно сме се засекли :D
П.П.2 ... господина ми по свят и личност днес ме гръмна... вика че след време щяло да има само 2 големи града - София и (може би) Варна... паднах :shock: (щяло да стане така по модел на Гърция - Атина и Солун - общо 70-80% от населението)

RAWRRR
11-08-2007, 18:46
Водолейче м,не е вярно това за 1/3 от индустрията на България.
Никой град,никога не е бил толкова добре развит,че да произвежда 30 + % от БВП.Даже сега,София ако не се лъжа заема около 10-15 % нищо че е столица,и в нея са съсредоточени уникални,административни,к ултурни,индустриални,транп ортни и тн. функции.
Пък и да е вярно,това е било преди,а на стара слава е тъпо да се живее. :P

И с какво по-скоро ти разбива детските мечти,това че Ане Франк не е имала истински прототип,а е била художествена измислица? #-o

RAWRRR
11-08-2007, 18:56
Раааааааавр...

Кой ти говори за индустрия, говорим за урбанизация тук и вътрешна миграция... ;)

Индустрията и селското стопанство все повече се обслужва от машини, а хората се преориентират в сферата на услугите (справка. Южна Корея 77% от населението е заето в сферата на услугите), което предполага миграция към големи населени места... ;)
Джентълмена заговори пръв за индустрията и аз му отговарям..иначе съм съгласна с теб,че хората се организират да работят в третичния сектор (на услугите).Не само в Корея,ами и в България.Във всеки един от 8те района на България,на първо място по дял от БВП е третичният сектор,дори и в селскостопански райони като моя Западно Тракийско-Родопски..

Няма да се съглася обаче за това за урбанизацията.Периода на най-силна урбанизация е отминал.Бил е характерен през 50те години.Сега се наблюдава точно обраното,2006 са най-засилени миграциите град-село..
Просто след връщането на земите на собствениците,след законите на реституция и реправатизация,хората предпочитат да си копат на село,отколкото да затварят капачки на буркани в някоя фабрика-монопол в голям град ..

RAWRRR
11-08-2007, 19:04
Ами...колкото и патетично да звучи,съдя на базата на статистически данни,от учебника ми по икономика на България.Издаден е 2006 година.Така че данните са актуални ;).

Колкото до това,за отлива на хората от центъра към покрайнините на града,или т.н. "субурбанизация" е похвално че я има,по това започваме да заприличваме на развитите държави.Например за англичаните,да живееш в покрайнините на Лондон,е много по-престижно отколкото в самото промишлено ядро.
Аз не съм забелязала в Пловдив подобно явление,но щом в София го има,браво.

sh3_1s_7h3_0n3
11-08-2007, 19:15
Ние не говорим меко....хич даже... [-(


Аааабе! Как да не говорите мьеко?! :-o
Вие, Добрич и там наоколо барабар с нас варненци говорим баси изоглавеното... oбаче все намирам точните думи апф :-|
не е възможно някой да ти каже нещо без да натърти на 'И'...
'дИбел', 'дИте', 'пра'ймИ', 'листитИ', "измий чинийтИ" 0.0
пък където трябва да сложим 'И' задължително се изтипосва едно 'Е' като да опровергаем, че знаем за съществуването на този звук.. 'тЕре' 'семЕнар' 'дЕректно' :-s
Ай да не кажа, че всички говорите/им така... ама една доо0оста голяма част...
или пък 'емиииииииии'... :smt003

vodolei4e_m
11-08-2007, 19:15
строят се цели квартали? :shock:

RAWRRR
11-08-2007, 19:19
Те са два учебника..единият е на проф.Дончо Дончев,един зелен 650 страницов 8-) ,другият е на Румен Пенин.
Уважавам мнението ти,като човек,завършил най-големият икономически универитет в България,но съм склонна да вярвам и на учебниците. :P

Добре,признавам че може би асоциацията ми с Лондон е неправилна,не съм била там и не познавам икономиката им,но просто дадох хипотетичен пример с развит град.Но мисля че схвана идеята ми.

Сигурна съм в това което говоря,имаше абзац в текста в който се посочваше в проценти вътрешната миграция на населението и дела "град > село " беше най-голям,следван от "град > град" и чак тогава "село > град" .. ако държиш,че разровя дисагите и ще ти кажа процентите ..

vodolei4e_m
11-08-2007, 19:20
хах, she is the one, много силна теза(+доказателсвта, най-вече "емиииии"), трудно някой би могъл да я опровергае... =;

RAWRRR
11-08-2007, 19:37
Да прав си ,само че процентите за "град>село" и "село>град" се образуват като се има предвид отношението между това колко селяни са дошли в града,и колко граждани са отишли насело.Тоест опорната точка е града.И според данните повече хора си тръгват,отколкото да дойдат да живеят постоянно в града..доста голям е и процента на временно пребиваващите в града,само за работния ден-"трудовите пътувания",както сам каза,София наброява няколко милиона през работната седмица,а иначе след последното преброяване на населението ,постоянно живеещите в София са 1.2 мил.
Така че си прав за това,че хората идват да работят в големите градове,но пък предпочитат да живеят насело.(според данните)

Съжалявам,ако съм ти станала досадна,спирам да споря. :twisted:

sh3_1s_7h3_0n3
11-08-2007, 19:48
Така че си прав за това,че хората идват да работят в големите градове,но пък предпочитат да живеят насело.(според данните)


На мен пък ми се струва, че хората, които не живеят в големите градове целят да се заселят именно там. Определено те са по-упорити и по-амбициозни от 'кореняците', а пък вторите се стремят към някое по-тихо местенце и си взимат вили в околните села или други малки градчета.

RAWRRR
11-08-2007, 19:50
Толкова много термини направиха гащичките ми на палатка.. :oops:
Съжалявам,трябваше да го кажа .. един интелигентен разговор,трябва да се завърши по просташки начин,иначе не е истински спор. :D

sh3_1s_7h3_0n3
11-08-2007, 19:51
exploitedteen, вкара термините :-s :-o

Blacklisted
11-08-2007, 19:53
Толкова много термини направиха гащичките ми на палатка.. Embarassed
Съжалявам,трябваше да го кажа .. един интелигентен разговор,трябва да се завърши по просташки начин,иначе не е истински спор. Very Happy И после защо някои те мислят за момче :P

RAWRRR
11-08-2007, 19:59
Толкова много термини направиха гащичките ми на палатка.. Embarassed
Съжалявам,трябваше да го кажа .. един интелигентен разговор,трябва да се завърши по просташки начин,иначе не е истински спор. Very Happy И после защо някои те мислят за момче :P

Ами уви не съм момче.Макар че .. като малка имах опити да се направя,сега като жена трябва да се възмущавам на глупавия сексизъм,който е обиждащ за самите жени,но уотева..

Quench дълго време ме лъжеше,че съм имала мъжко мислене,после най-после ми каза,че съм си курвичка. 8-)

vodolei4e_m
11-08-2007, 20:05
струва ми се че тряа напрайм няква кампания "ЗА" субурбанизацията в най големи градове... най - вече в софия, макар там да е най изразена е крайно недостатъчно :))) :-D

RAWRRR
11-08-2007, 20:09
:grin: :grin: :grin:
много интересно как ще я направите тази кампания..гладна стачка пред министерството?

vodolei4e_m
11-08-2007, 20:18
ахахах базиках се :))))
то тва няма как да стане, ясно е :)))... мисля да напрая друга урбанизация... кат отида да живея в Букурещ 8-)

OtherDimension
11-08-2007, 20:20
Сори, че правя нова тема за глупости според някой, но до сега четох темата "Киноиндустрията в Русе" няколко реда по-долу и ми направи впечатление:

да виждаш някой друг освен теб и съгражданчетата ти да се излагат наляво и надясно какъв велик град бил русе
има хора от варна, пловдив .. но да правят толкова теми и да паридат с това?
а тези градове са доста по-хубави от русе


Е ок-като искаш обиждай го, че прави тъпи теми, ОБАЧЕ недей и всички русенци.

А за филма, за който говори-и мен ме избраха, обаче като отидох и като казаха за какво става дума моментално се отказах. 12 часа с тънки дрешки(бях еврейка) трябваше да кисна на гарата за 35 лв на ден. Мани-мани. Аз после тия пари за хапчета ще ги дам....

Ние не говорим меко....хич даже... [-(


Русе НИКОГА, АМА НИКОГА НЯМА да стане Холивуд....Русе върви надолу...сега сякаш се е задържал на едно ниво, ама....
имах предвид него и още 1-2 момиченца
като не знаеш за какво става въпрос не си отваряй устата!
аман вече от хора, които само се правят на интересни

RAWRRR
11-08-2007, 20:29
Само ако знаеше книжовното значение на "бъзикам се" :-P ,никога нямаше да използваш думата,или не знам,може и да си гей .. #-o

malka_sladuranka
11-08-2007, 20:54
Да бе.. Не се говорело на меко в Русе.. За това се бъзикат, че фирмата "Горенье" е русенса.... :lol:

В София се говорело на меко... :lol: :lol: :lol:
Пришълците сигурно говорят така...Но като цяло..... :lol: :lol: :lol:

mulgore
11-08-2007, 21:14
Ние не говорим меко....хич даже... [-(


Аааабе! Как да не говорите мьеко?! :-o
Вие, Добрич и там наоколо барабар с нас варненци говорим баси изоглавеното... oбаче все намирам точните думи апф :-|
не е възможно някой да ти каже нещо без да натърти на 'И'...
'дИбел', 'дИте', 'пра'ймИ', 'листитИ', "измий чинийтИ" 0.0
пък където трябва да сложим 'И' задължително се изтипосва едно 'Е' като да опровергаем, че знаем за съществуването на този звук.. 'тЕре' 'семЕнар' 'дЕректно' :-s
Ай да не кажа, че всички говорите/им така... ама една доо0оста голяма част...
или пък 'емиииииииии'... :smt003


Ооо ядосах се...Не говорим меко разберете....Бахти темата само ни провокира да спорим...Някои си говорият с "И" и там другите меки букви,ама не говорим меко всички в Русе как в София...

malka_sladuranka
11-08-2007, 21:18
Хахах ма как София винаги ви е в устата.. хахахахахах :lol:

sh3_1s_7h3_0n3
11-08-2007, 21:34
Ние не говорим меко....хич даже... [-(


Аааабе! Как да не говорите мьеко?! :-o
Вие, Добрич и там наоколо барабар с нас варненци говорим баси изоглавеното... oбаче все намирам точните думи апф :-|
не е възможно някой да ти каже нещо без да натърти на 'И'...
'дИбел', 'дИте', 'пра'ймИ', 'листитИ', "измий чинийтИ" 0.0
пък където трябва да сложим 'И' задължително се изтипосва едно 'Е' като да опровергаем, че знаем за съществуването на този звук.. 'тЕре' 'семЕнар' 'дЕректно' :-s
Ай да не кажа, че всички говорите/им така... ама една доо0оста голяма част...
или пък 'емиииииииии'... :smt003


Ооо ядосах се...Не говорим меко разберете....Бахти темата само ни провокира да спорим...Някои си говорият с "И" и там другите меки букви,ама не говорим меко всички в Русе как в София...

къде пък казах, че ВСИЧКИ говорят така?! Вие копче не давате да се каже за 'свещения' ви град там... к'вото се засягате толкова... и почвате да нападате другите градове... пфф... шовинисти... :-s

malka_sladuranka
11-08-2007, 21:37
delete... :-D

^Sam90^
11-09-2007, 06:17
Хах... егати забавната тема :-D

vodolei4e_m
11-09-2007, 07:39
Само ако знаеше книжовното значение на "бъзикам се" :-P ,никога нямаше да използваш думата,или не знам,може и да си гей .. #-o
знам го, но в момента не правя изявление по нац. тв и не говоря книжовно :P (добре поправка - шегувах се :) )
П.П.
your nightmare, не знам и аз дали си ходил/а в софия, ама е смешно да казваш, че там говорят меко , на когото и да го кажеш... 8)

vodolei4e_m
11-09-2007, 07:53
защото се гордеем с историята си(ако прочетеш малко ще разбереш що ни тресе по голяма грандомания и от софиянци 8-) и поне аз се опитвам да направя нещо за нея и днес...

HopeLesss
11-09-2007, 09:24
Изглежда, че тия, които говорят твърдо, казват за другите, че говорят меко и обратното. Истината е, че преди време (не знам преди колко), България е била разделена на два диалекта - Я-кави и Е-кави. Я-кавите са западните, а Е-кавите - източните. За да може да се приеме един книжовен език за цялата страна се изготвят правописните норми. Казва се хляб, но хлебен, мляко, но млечен. Друг е въпроса, че в София все още казват хлеб, млеко и т.н.

И стига сте се карали, никъде не се говори изцяло книжовен език. Дори преподавателите по български си слагат ударения, където си поискат. В университета като почнат с това казАли, ходИли и ми става лошо... :-s

vodolei4e_m
11-09-2007, 09:51
ахахах базиках се :))))
то тва няма как да стане, ясно е :)))... мисля да напрая друга урбанизация... кат отида да живея в Букурещ 8-)

](*,)
аз съм 1/4 румънец... не виждам нищо лошо да живея в Букурещ.. а и ми е на 1 час път... :-|

vodolei4e_m
11-09-2007, 09:56
мисля, че изобщо не знаеш за какво говорим и само се опитваш да се включиш в разговора, ама е неуспешно... :)

А за Букурещ- и аз щях да живея сега там, но се отказах..
не те разбрах? excuse me? :twisted:
п.п. бай :) отивам да се образовам

UnaBletoLoVeU
11-09-2007, 15:06
И в други форуми,и в тоя забелязвам МЕГАЛОМАНИЯТА,която тресе изстрадалите русенски душици... Не знам,от замърсения въздух ли,от мръсотията ли,от преливащия доста често Дунав ли,но 90% от русенци са абсолютно болни мозъци,мислещи се за велики,от култов град и така нататък. Като дори се сравняват със София,Варна,Пловдив... БОЛНИ МОЗЪЦИ... Култова е само идиотията ви...

Киноиндустрията... Каква киноиндустрия бе #-o

Освен с русенско варено и с една победа на Дунав (Русе) срещу Рома преди много години в евротурнирите,с друго може ли да се похвалите реално?

Абе ей, кретен! К'во обиждаш русенците, бе? С болни мозъци сме били. И бас, че Русе е далеч по-хубав и чист град от тъпото ти село, където и да живееш. Пък ако е София -> :lol:
Многооооо си зле, честно... #-o [-( #-o [-( #-o [-( :-s

ПП. Ама хич не ми пука с какво ще ме нападнеш. Отсега ти казвам, че няма да отговарям на евентуалните ти постове...

И между другото, ако беше поне мъъъничко умен щеше да знаеш, че Дунава от много време не е преливал в града ни, защото брега е доста висок.
Улиците са чисти...поне в сравнение с улиците на София и доста други градове.
За въздуха...хм...не споря...

^Sam90^
11-09-2007, 15:16
Хората от големите градове се фукат с това, че са от голям град. Хората от малките градове - с чисти улици, добри хора и т.н. Навсякъде е така. Тъпи са тези, които обиждат на град, потекло, раса и т.н.

DisciplineAndOrder
11-09-2007, 15:51
Кво,кво?В София се говори на меко ли? :razz:

malka_sladuranka
11-09-2007, 16:42
Друг е въпроса, че в София все още казват хлеб, млеко и т.н.

И стига сте се карали, никъде не се говори изцяло книжовен език. Дори преподавателите по български си слагат ударения, където си поискат. В университета като почнат с това казАли, ходИли и ми става лошо... :-s

Бтв.. за хлЕб и млЕко не съм съгласна... :? Софиянците не говоим така..
Иначе за ХодИли, казАли, правИли... Да.. Но на съществителните не го сладаме, само на глаголите...
Както и доста голям процент от софиянците, въобще не използват шопсия диялект....

I*object
11-09-2007, 16:44
Както и доста голям процент от софиянците, въобще не използват шопсия диялект....

Ти не си от тях.

malka_sladuranka
11-09-2007, 16:50
Да съм казАла, че съм от тЕх?

И бтв знам, че се пише диалект... Стават грешки... :neutral: