PDA

View Full Version : Данъци и за нас?!ОМФГ



UnaBletoLoVeU
11-08-2007, 16:26
Абе днес класния ни шокира с новината, че на стипендиите ни ще наложат плосък данък 10%. Бахти, тия.........сериозно не са наред :shock:

sexa_na_kompleksa
11-08-2007, 16:30
Еми нищо чудно ... Тия направо не мислят ! С тия 20 лева дето ги дават,направо ни се подиграват ! А сега пък и данък ... Абе бей,не искам да коментирам,че ставам бесна ...

Mooo6no
11-08-2007, 16:47
Чудо голямо. Попринцип абсолютно, ама абсолютно всичко трябва да се облага с еднакъв данък. :)

UnaBletoLoVeU
11-08-2007, 16:56
Чудо голямо. Попринцип абсолютно, ама абсолютно всичко трябва да се облага с еднакъв данък. :)

Да бе. Голям кеф. Айде с на нашите заплатите пример няма да давам, защото те са прилични, дори много добри, обаче да речем баба ми има 120 лв. пенсия. С някф'данък сложи ги 105 лв.
Хляба е 1 лв. Оня ден с изненада открих, че една баница е 70 стотинки. Не, сериозно, тия не са наред...А кога беше 25 ст.....
В Америка баща ми разказва, че като бил вдигнали галона с бензин на 2 долара.
1 галон=4 литра някъде => 1л. < 1 лв...а тук колко е? Цените по-високи от европейските, данъците на доходите колкото техните, заплатите 10 пъти по-малки.
Като бях в Германия и гледах цените-ми с 1 заплата може спокойно да обзаведеш цяла стая без да намаляваш разходите си...всичко е достатъчно...

Mooo6no
11-08-2007, 17:09
При реформи винаги има недоволни. Всъщност хората винаги са недоволни, каквото и да се прави. До колкото знам един от най-ефективните начини за борене с укриването на данъци е плоският данък. Защо хората на минимална заплата да не плащат данък след като 70-80% от хората, които се водят на минимална заплата всъщност имат (понякога доста) по-висока заплата и официално са на минимална работна, за да не плащат данъка. Повечето фирми укриват данъци, защото плащат по-голям процент данък като имат по-голяма печалба. Сега имат по-малък стимул да го правят, а и като не ги укриват се предпазват от данъчните, които иначе ще трябва да подкупват. Аз поне това разбрах. Всъщност доста по-сложно е, и аз не го разбирам. Аз не разбирам от икономика, но родителите ми разбират от икономика и приемам това, което ми казват за истина, особено като ми го обяснят по-прост начин.

А истината е, че стипендията е ужасно ниска трябва да я увеличат около 3 пъти?

B3B0K
11-08-2007, 17:35
Чудо голямо. Попринцип абсолютно, ама абсолютно всичко трябва да се облага с еднакъв данък. :)
da prav/a si no..... s teq 20 kinta parvo ti se podogravat za celiq toq trud :x ii sa i danak mi are da davat po 50st i da im slojat danak in a tqh ](*,)

Blab
11-08-2007, 17:36
Едно от условията на учителите, за да се съгласят със споразумението, е увеличение издръжката за ученика. Тъй че, най-вероятно ще си взимаме същите пари, както сега, но не и по-малко. Така си мисля.

fake
11-09-2007, 09:10
абе вие сте много зле.
тая стипендия ви я дават като награда и поощрение да учите. никой не очаква от вас да се издържате с нея. учиш за себе си, не за стипендия. далеч съм от мисълта, че някой цяла година се напъва да изкарва шестици за по 20 лева на месец. мотивацията трябва да ви идва отвътре, не от това че ще ви дадат някви пари за това, което правите

ABSOLUTme
11-09-2007, 12:49
извод:

На следващите избори, даже и да не можете да гласувате- скрийте на баба си личната карта!
:D

UnaBletoLoVeU
11-09-2007, 14:55
абе вие сте много зле.
тая стипендия ви я дават като награда и поощрение да учите. никой не очаква от вас да се издържате с нея. учиш за себе си, не за стипендия. далеч съм от мисълта, че някой цяла година се напъва да изкарва шестици за по 20 лева на месец. мотивацията трябва да ви идва отвътре, не от това че ще ви дадат някви пари за това, което правите

Самия факт, че дори и на стипендиите слагат данъци е абсурден...не съм за 10те процента, а за това нелепо нещо, че вече и въздуха, който се диша ще започнат да таксуват #-o

malka_sladuranka
11-09-2007, 16:59
абе вие сте много зле.
тая стипендия ви я дават като награда и поощрение да учите. никой не очаква от вас да се издържате с нея. учиш за себе си, не за стипендия. далеч съм от мисълта, че някой цяла година се напъва да изкарва шестици за по 20 лева на месец. мотивацията трябва да ви идва отвътре, не от това че ще ви дадат някви пари за това, което правите Не винаги е така. Една приятелка например си изкара стипендия и си събираше парите от нея, за да може да си плати една част, за да отиде на турне...

ЕPu
11-09-2007, 17:33
то въпросните стипендии и без това не са чак толкова големи суми..и с данък и без данък.. :roll:

иначе нищо ново.. пак по-бедните хора са по-ощетени, а богатите си бършат г.ъза с педесетачки.. :(

JoeBanana
11-09-2007, 18:30
if you`re rich, the government will protect every buck you make and every shit you take
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif