PDA

View Full Version : Хеликобактер!?!



_raztrevojenaaa_
11-08-2007, 20:55
Сестра ми е болна от тази инфокция - хеликобактер - минала е на силни антибиотици, няколко пъти си прави изследвания (струващи над 30лв). Майка ми си направи изследвания - и тя има тази инфекция. Заразно е. Със сестра ми по устата не мисля, че сме се целували скоро, може по бузата. Но майка ми има....Това значи ли, че и аз ще съм заразена, както и гаджето ми. Да направим ли изследвания, които са малко неприятни ......
Моля само компетентни да отговарят. Благодаря.

LiveFlower
11-08-2007, 20:58
o,da mnogo veroqtno e cqloto semestvo da ste zarazeni. :( po-dobre da dade6 30 lv za izsledvaniqta,otkolkoto posle troino za lekarstvata i pak povtarqm mnogo veroqtno e da si zarazena

batkodoki
11-09-2007, 18:46
Сестра ми е болна от тази инфокция - хеликобактер - минала е на силни антибиотици, няколко пъти си прави изследвания (струващи над 30лв). Майка ми си направи изследвания - и тя има тази инфекция. Заразно е. Със сестра ми по устата не мисля, че сме се целували скоро, може по бузата. Но майка ми има....Това значи ли, че и аз ще съм заразена, както и гаджето ми. Да направим ли изследвания, които са малко неприятни ......
Моля само компетентни да отговарят. Благодаря.

pone 60% от хората са носители. с откриването и доказването на ролята на хеликобактерията през 80-те години се постигна пробив в лечението на язвените заболявания на стомашно-чревния тракт.

лекува се като по схема се приема комбинация от три лекарства или по други схеми с две такива.
основния проблем е, че в много случай скоро след излекуването човек отново се населва с бактерията