PDA

View Full Version : Гадни пари!



netipichna
11-08-2007, 23:46
Здравейте, не искам съвет искам просто да споделя тревогата си, е ако желаете си дайте мнението. Така днес приятеля ми поиска от мен пари на заем, сумата не е голяма (30лв), но ми стана много гадно, защотот не съм очаквала да такова нещо, като се има в предвид че сме заедно от около 3 месеца :-# И се притеснявам от реакцията си как ли съм го погледнала, като ме попита това, сигурно съм гледала като втрещена :-# Много си го обичам и ми е много гадно, че е в такова положение, за да поиска от мен пари ознаава, че е питал навсякъде другаде и е нямал изход и е трябвало да ме пита :-# Не мислех, че е толкова зле с финансите :-| Aко някой е имал същото преживяване да сподели :-# :-# :-# А бе хора гадно ми е сега няма да мигна цяла вечер :-# :-# :-#

pish0nko
11-09-2007, 03:00
neznam az nikoga nebih postupil taka no de da znam vseki go razbira po razlichen nachin ama nqma nishto losho nali vse pak trqbva da si pomagate vzaimno ne e imal izhod i e potursil pomosht ot teb ....spx ;-)

Victorya
11-09-2007, 08:20
Щом ти е поискал,значи ти има доверие.Някога ходех с един човек,и колкот пъти изпадаше в затруднено положение никога не ми позволи да му дам пари...аз съм му предлагала,опитвах как ли не,но той никога не ми позволи.Не съм искала да го унижавам или нещо подобно,а просто да му помогна.Но той беше прекалено горд,а на мен ми беше гадно,че не ми позволява да му подам ръка...така,че на твое място нямаше да се колебая...когато можеш,помагаш,без да питаш защо,как,кога.... :)

Roko123
11-09-2007, 08:43
4oveka e nqmal izbor nemoga da kaja 4e sam bil nqkoga zle s finansite... no ima hora koito nemogat da si kupqt hrana i karat na hlqb i voda... taka 4e ne se pritesnqvai

Dr.Hause
11-09-2007, 08:57
ми аз за да попитам гаджето си за пари просто трябва да нямам никакъв ма никакъв изход от сигуацията.... или просто никога не бих искал но мжое да се забъркал където не трябва :?

koalka
11-09-2007, 09:00
И аз не разбирам къде е проблема.Голяма работа, че ти е поискал назаем.Може не, че няма пари, а примерно техните да не искат да му дадат за нещо, което иска да си купи, от къде да знам, но сигурно има причина.

Presley
11-09-2007, 09:21
И какво толкова е станало?Момчето е имало нужда от пари и ги е пойскало от приятелската си,и кво :?: Няма нищо лошо..

monityY
11-09-2007, 09:38
Aз не разбирам,какво толкова е станало... :-)

bungle
11-09-2007, 09:44
Според мен няма нищо срамно да поискаш пари назаем от някой близък човек.
Искали са ми, когато съм имала съм давала, когато не съм имала-съм се извинявала. Дори това за мен е много хубаво, да знам, че някой търси опора при мен. Все пак приятелите са за това. И няма значение, че ти е гадже. Радвай се, че си му помогнала.

Освен това, аз ако съм няма да искам да ми ги връща обратно. Няма смисъл. Когато правиш добро, го правиш и това е.

netipichna
11-09-2007, 09:48
Всъщтност той живее сам и в момента прави ремонт на апртамента и не са му достигнали парите до аванса, защотото те ще му ги дадат в понеделник. Сега ми се върти друго из главата? Ами след това като ми ги връща да си ги взема или да му кажа да не ми ги връща :cry: :wink: До сега не съм изпадала в такава сконфузна ситуация и ми е много тъпо,незнам как да реагирам за пръв път от живота си. Наистина радвам се все пак, че е потърсил от мен помощ :-# Благодаря за коментарите :wink:

Valento
11-09-2007, 10:41
Не завасими дали имам или нямам пари няма никога да безпокоя гаджето ми за финанси!!!Но както имаше едно мнение вие за това сте заедно да си помагате и да се обичате!!!Успех и горе главата не сте единствените в такава ситуация,по някой път се налага да се стигно и до този вариянт!!!!Спх нема страшно това са само пари ако и ти имаш възможност ще му помогнеш,ако пък не можеш той ще те разбере и ще си помогнете да се изправите!!! :)

LitTlE_BeBsIiI
11-09-2007, 11:10
Моя приятел до сега не е искал пари на заем от мен...дано не те използва само.

GregoryHouse
11-09-2007, 11:20
Моя приятел до сега не е искал пари на заем от мен...дано не те използва само.

За какво за банкомат? Баси щом е бил на зор какво да прави човека...като нямаш избор...и не си го пмисляй да не му ги приемеш ще се чувства гадно...взе ми си ги все едно нищо не станало...всичко се случва...

alkobalko
11-09-2007, 12:24
Няма нищо лошо в това, че е поискал пари от теб. Ти си му може би най-близкия човек и е напълно логично да поиска помощ от теб.
Като ти ги върне просто ги вземи. По-гадно ще му стане, ако не ги искаш.

anonymous485803
11-09-2007, 12:29
Аз мисля, че едва ли има човек които да не е изпадал в нужда за пари. Случвало се е и на най-богатите хора. Явно си още малка и всичките блага получаваш на готово, но ако мислиш, че цял живот някои ще те съпортва в един момент ще се почувстваш много ощетена. Тъй като сте гаджета, следва да сте си най-близки. Не мога да разбера какво по-нормално има от това да потърсиш помощ от най-близкия човек?

Много си го обичам и ми е много гадно, че е в такова положение, за да поиска от мен пари означава, че е питал навсякъде другаде и е нямал изход и е трябвало да ме пита Ако наистина си се обичкате, по-скоро ти би била първия човек които да е питал. Когато ми потрябват на мен пари /което за щастие не ми се е случвало много отдавна/, започвам от най-близките. Ако държиш на него, временното му безпаричие не би могло да те разочарова./което явно е станало разбирам четейки между редовете писанията ти./ Е от такива лигли като тебе, декорации изпипани добре, които нямат намерения да си мръднат пръста, а само чакат всичко наготово ми се драйфа. Я си представи да бяхте семейство и да живеехте под един покрив. Неговия доход отива за съпорт на къщата, сметките, а твоя само за лични глезотийки. Какво ли семейство може да се гради с такива като тебе?!

HopeLesss
11-09-2007, 12:33
Аз бих се обидила, ако поиска от друг, а не от мен :? Ти пък как може да се скръндзиш и да ти е гадно, че е поискал от теб. Ще ти ги върне, няма да те набута, успокой се! [-(

DeepEnoughForYou
11-09-2007, 12:36
napravo mi vpe4atlenie 4ast ot text-a ti v koqto kazvash che si nqmala predtstava che e bil zle sys finansite...kakvo da ne bi da ti se razbiha predstavite che priqtelq ti koito bachka sysvem nqma tolkova parichki kolkoto si si mislela che ima v nachaloto :-x ????

netipichna
11-09-2007, 13:33
Не ме разбирайте погрешно и аз съм испадала в такива ситуации и знам какво е безпаеичието не съм някоя разглезена тъпачка или използвачка, която използва приятеля си. Странно ми е това, че сме заедно от съвсем скоро и не мислех, че ми има чак толков адовери и т.н. И не съм се разочеровала от това че няма пари, просто той винаги до сега е претедирл, че има достатъчно пари и даже беше с самочувствие за човек с добро положениер, а аз всъщтност това го подозирах, че няма толкова пари колкото казва, а най-мраязя някой да се крие, че е зле с финансите. И затова ми става тъпо, защото го чувствам, че се срива самочувствието му и се опитвам да му обясня че няма нищо лошо но той е такъж :cry: дано да сте ме разбрали

sexy_momi4e
11-09-2007, 13:54
Не ме разбирайте погрешно и аз съм испадала в такива ситуации и знам какво е безпаеичието не съм някоя разглезена тъпачка или използвачка, която използва приятеля си. Странно ми е това, че сме заедно от съвсем скоро и не мислех, че ми има чак толков адовери и т.н. И не съм се разочеровала от това че няма пари, просто той винаги до сега е претедирл, че има достатъчно пари и даже беше с самочувствие за човек с добро положениер, а аз всъщтност това го подозирах, че няма толкова пари колкото казва, а най-мраязя някой да се крие, че е зле с финансите. И затова ми става тъпо, защото го чувствам, че се срива самочувствието му и се опитвам да му обясня че няма нищо лошо но той е такъж :cry: дано да сте ме разбрали
нещо не разбах гадно ти е защото те е лагал,че има пари или защото няма пари?

netipichna
11-09-2007, 14:05
да затова ми е гадно, че се правеше, че иам пари, а аз не искам парите му :cry: :cry: :cry:

Fallen`Angel
11-09-2007, 14:53
Аз никога не искам пари от някого, освен ако наистина не съм в затруднено положение. Браво на приятеля ти, нищо лошо не е направил. Всеки човек има нужда от помощ - радвай се че ти си му я дала. Също и аз не бих си ги искала обратно, кой знае - може после на мен да ми до трябват.. :)

anonymous485803
11-09-2007, 15:19
Преди всичко искам да се обърна към авторката на поста и да помоля за извинение. Явно нещо съм объркал представите си за тебе. Парите са едно от най-важнитте неща, няма спор. Без тях човек е за никъде.
Подсещате ме обаче за едни случай. Знаете ли, че веднъж Елвис Спресли не му достигнал 1$ за да си купи нещо. Той ги взел назаем от шофьора му, и казал, че ще се отплати щедро. След това просто му подарил колата.
Сещам се за разни гъзари в махалата, дето работят някакви средно платени работи, нямат пари за елементарни неща, но карат стари западни коли, носят маркови дрехи, черпят и забиват малките, неориентирани момиченца, и после те като разберат, какви са всъщност следва разочарование.
Факт е, че момчетата биха дали всичките пари които имат за да впечатлят и да вкарат в леглото едно момиче, но рано или късно парите свършват, особенно ако не са много. Тогава лъсва голата истина.

BWald0rf
11-09-2007, 17:54
Е и какъв е проблема?? .. Ми това по скоро потвърждава,че те има за близка и може да потърси пари от теб.А и 3 месеца не са толкова малко ..

GD
11-09-2007, 18:17
Ами малко нетипично ми изглежда момче да иска пари от приятелката си, но както се споменава няма нищо лошо. Аз мисля че се е случвало и на ваз да нямате пари на всеки се случва да закъса и да се чуди какво да прави :wink:

bqsna_teenagerka
11-09-2007, 19:31
0о0о боже какво толкова като те помолил за заем? поискал е от доверен човек. освен това казваш че е сам и прави ремонт на апартамента си,ами нищо чудно че не са мъ достигнали няколко лева!
Не разбирам защо се халосваш толкова? нямала си да мигнеш? защо?
да не е престъпление да те помолят за заем? #-o

Erica
11-10-2007, 09:55
Аз пак съм от страната на опозицията...ама...Искам да питам авторката за какво любов по-точно става въпрос от нейна страна,не че нещо ама ако я имаше тази толкова голяма любов от твоя страна едва ли,щеше да направиш такава голяма драма,заради един заем...Та в крайна сметка те е помолил човека,който твърдиш че обичаш...а не някой случаен...и ти го направи световен проблем е*ати...
И още нещо да те питам...ти живяла ли си сама?Правила ли си си ремонт на жилещето?И освен това издържала ли си се сама...Извинявай много ама е съвсем нормално...,човека след като прави ремонт и живее сам...да стигне до положението в което е в момента...

princesa_viki
11-10-2007, 16:12
аз бих се радвала честно казано,защото той ти има доверие и ти си човекът който може да потърси когато има нужда,но както бяха написали дано наистина не те използва.. :)