PDA

View Full Version : Подуто оченце :(



monityY
11-09-2007, 09:18
Значи вчера се събуждам със подуто око и няква огромна бръчка под него,направо се панирах,викам си че е от спането нещо и ще мине.. Верно бръчката изчезна след някой друг час ама подутото и зачервеното от едната страна си остана...Викам си че до днес ще мине напълно.. Но ето на.. Събуждам се отново като вчера и пак тая бръчка отгоре..След 1 час съм на даскало,чакам поне бръчката да се махне че така нз кфо ще правя,слагах и лед ама ето на,седи си.. И окото е подуто отново(то не е спадало де)Не е много подуто ама от едната страна е зачервено и ме боли като мигам.. И просто нз.. Да знаете от какво може да е?!И с какво да се мажа или някакви капки да слагам...?За сега не,ама като се върна от даскало довечера да ида да си взема незнам.. Притеснявам се.Конективит не е.. Сигурна съм,знам какво редставлява конективита [-( #-o

nastyangel
11-09-2007, 09:44
Пише се конюктивит! И има много коварни очни болести,така че по-добре не си прилагай самолечения ами отивай на лекар \:D/ . Пък и капките и разните му други мазила за очи никак не са евтинки, за какво да си купуваш ако се окаже, че е нещо друго :?

ThankYouVeryMuch
11-09-2007, 09:45
Ох, суета. Горкото момиче, сега ще ходи цял ден със слънчеви очила.

kasiopea
11-09-2007, 12:20
Окото все пак е важен сетивен орган. Затова най-добре отивай при лекар, защото колкото по-рано се открие причината, то толкова по-добре. Ще си спестиш пари за повече лекарства и евентуални усложнения. 8) Успех!

Arista
11-09-2007, 12:31
Може да е някаква мини инфекция и зачатък на ечемик (предполагам си чувала )
Наисина ако продължи повече от 3 дни трябва да отидеш на лекар но може и да отмине и на мне ми се е случвало да ми се подуе така за по 1 2 дни и после отминава
Спокойно мн вероятно е да не е нищо сериозно :)

PaSs1on
11-11-2007, 08:49
4akai malko de konuktivida poprincip e -da re4eme sutrin se subujda6 i o4ite ti sa slepnali i ima6 kori4ki koito trqbva da mahne6 za da ti se otvorqt o4ite do togava hodi6 sus zatvoreni o4i mai? Pomnq 4e sestra mi ima6e takova i se opravi za nqkolko dni ma be6e mnoo gadno tvoito mi se struva 4e e e4emik ne konuktivit ama nz az imah e4emig to4no kakto kazva6 mi be6e :neutral:

linka92
11-11-2007, 22:30
Като за начало не се гримрвай 4-5 дена,наспивай се добре,мий си редовно очите(да ти го кажа за всеки случай,нищо лично :D ),ограничи телевизора и компютъра,не ги излагай на пряка слунчева светлина.С една дума-бъди много грижовна към очите си,ако не се е оправило за 4-5 дни,посети лекар.

П.С:И на мен ми се е случвало да ми е подуто окото така,все едно е ухапано от нещо,а не е.Минавало ми е като не съм се гримирвала и никакъв компютър,за телевизора-30мин най-много... :shock: