PDA

View Full Version : Фиброаденом



Kremana
11-09-2007, 20:18
Реших да пиша за това образувание в гърдите... Среща се от 13годишна до късна възраст при момичетата/жените. Симптомите са болки в гърдата или гърдите, леко остри. Лекарите успокояват, че появата му не е страшна, но усетите ли болки продължително време, ви съветвам да отидете без колебание на преглед в Онко диспансер в града, който живеете. На мен скоро ми откриха и ми приписаха "Прогестогел" - гел, който нанасях в продалжение на две-три седмици (без повреме на месечния цикъл) при което болките изчезнаха или отшумяха.. Познавам момичета , които предпочитат да се оперират, за да остранят фиброаденома окончателно.. Скоро ще ходя на мамография, за да видим какво е положението. Някой, ако се е сблъсквал с този проблем, нека разкаже...

Sweet__baby
11-09-2007, 20:48
:shock: :shock: :shock: :shock:

Kremana
11-10-2007, 21:44
Благодаря за изчерпателното инфо :wink:

Kremana
11-10-2007, 21:50
А това, че може при стрес да се изроди и да се превърне в Рак лекар ли ти го каза? :shock: Неразбрах, по-малко боли от заболекар или обратното :) (операцията)
Мерси..в началото бая се бях стреснала.. не, че съм напълно спокойна в момента,но..

batkodoki
11-10-2007, 22:41
Реших да пиша за това образувание в гърдите... Среща се от 13годишна до късна възраст при момичетата/жените. Симптомите са болки в гърдата или гърдите, леко остри. Лекарите успокояват, че появата му не е страшна, но усетите ли болки продължително време, ви съветвам да отидете без колебание на преглед в Онко диспансер в града, който живеете. На мен скоро ми откриха и ми приписаха "Прогестогел" - гел, който нанасях в продалжение на две-три седмици (без повреме на месечния цикъл) при което болките изчезнаха или отшумяха.. Познавам момичета , които предпочитат да се оперират, за да остранят фиброаденома окончателно.. Скоро ще ходя на мамография, за да видим какво е положението. Някой, ако се е сблъсквал с този проблем, нека разкаже...

проблема е добре известен и както аз виждам нещата - добре обслужен!
хубаво е да сте наясно че ако се диагногностицира точно "това" състояние - от него не следват някакви ужасавящи последствия!

и тук ще помоля моя познат SWASTICA да консултира със специалист копи-пейст инфото, която щедро споделя