PDA

View Full Version : За противозачатъчните



Beyonce
11-10-2007, 17:27
Imate li si ideq vupreki razli4nite vidove dolu gore kolko struvat protivoza4ata4nite?i za kolko vreme stiga edin blister ili opakovka? znam 4e trqbvda ginekolog da mi gi predpi6e:P no vse pak na mesec po kolko doolu gore 6te se izrusvam??:>

Moderated by Aleandra
т. 7 от Правилника!

Lorelei
11-10-2007, 17:39
Mejdu 10-15 lv na mesec.

My_Dear
11-10-2007, 22:53
Една опаковка е за един месец.

И не е задължително да са 10-15лв. Честно казано, аз съм виждала и противозачатъчни за 4лв блистерчето с 30 хапченца вътре.

malkata_marti
11-11-2007, 06:33
macka ima protivoza4ata4ni 13lv 30 hap4enca v blistera! to4no za 1 mesec stigat :)

BeautifulWorld
11-11-2007, 07:24
Опаковките винаги са за 1 месец (28 дни ако трябва да сме точни). Цените варират, тези, които майка ми използва например, са 8 лв.

Lorelei
11-11-2007, 09:14
Една опаковка е за един месец.

И не е задължително да са 10-15лв. Честно казано, аз съм виждала и противозачатъчни за 4лв блистерчето с 30 хапченца вътре.

Ne stava vyprs za tochna cena,zashtoto vidove protivozachatychni mnogo,kazvam che varira dolu gore m/u tezi sumi.A tova,che ima i po 4-okay,no moje pyk na avtorkata na temata da i predpishat po-skypi.

scanadal
11-11-2007, 14:54
Ами значи аз пия"Lindynette 20",много са нежни и са ми идеални като поносимост,Струват около 10 лв. и са за 21 дена,както повечето.След последното хапченце правя пауза от една седмица и започвам новата опаковка.Тва е схемата на прием при по-голямата част от противозачатъчните.Ама наистина си се консултирай с гинеколог,няма страшно,а и все пак става въпрос за твоето си тяло и здраве.Това са хормони а не бонбонки [-X

bebok
11-11-2007, 15:03
az iskam da popitam ne6to v malko po-dr nasoka na 16 sum i naposleduk se zamislqm da zapo4na da vzemam protivoza4atu4ni redom s polzvaneto na prezervativi ta vuprosite sa mi slednite
- na kolko e prepora4itelno da zapo4nat za se vzimat(zn 4e sa hyrmoni i sig e sled 20 21 no da si pitam.... :D )
- kolko gore dolo stryva pregleda pri sletsiqlist tui kato li4nata mi lekarka netrqbvad a zn za tqh za da ne kaje na roditelite mi i se nalaga da q pozaobikolq
- kakvi biha mogli da budat i sa strani4nite efekti
tnx predvaritelno
nadqvam se otg vi da sa v polza i na dr za6toto sum sig 4e ne samo az si zadavam tezi vuprosi
:)
tnx predvaritelno za otg vi
:)

Radeto_
11-11-2007, 15:03
Като споменахте за противозачатъчните та защо освен цената не кажете и какви ползвате?

scanadal
11-11-2007, 15:37
Аз пак да се намеся 8)
bebok,и на 16 можеш да пиеш противозачатъчни.А и когато отидеш при личния ти лекар можеш да му кажеш че искаш да започнеш прием на такива хапчета.Той няма да каже на вашите,все пак е лекар и трябва да пази професионална тайна. :twisted: И когато отидеш на гинеколог,той вече ще ти изпише най-подходящите за теб хапченца.След тва трябва просто да спазваш да не пропускаш прием на хапче.За ползи се сещам например,че цикълът ми е точно два дни и е съвсееееееем оскъден :wink: ,а и винаги знам точният ден когато ще ми дойде :)
Вредиии,хмм,ми ако пушиш цигари има просто по-голяма опасност от запушване на кръвоносни съдове,ам тва е за какички над 30.
хубаво е съвременната млада жена да поема в свои ръце предпазването от нежелана бременност и да не зависи от партньорът си,както и да регулира цикълът си.Хапчето ти дава независимост и сигурност :grin:

bebok
11-11-2007, 16:30
tnx za otg prosto me pritesnqva 4e sa hyrmoni a dokolkoto zn ne e mn dobre za moqta vuzrast a i dr e 4e 6te trqbvda gi piq v edin i su6ti 4as vseki den :(