PDA

View Full Version : Проблем с *88



gab4e_f
11-10-2007, 19:14
от днес се прехвърлих на сметка с тарифен план Relax 100 и понеже до сега никога не съм била на сметка и искам да попитам как мога да проверя сметката си?Как да активирам номера с който искам да говоря безплатно?Как да видя още колко минути безплатни ми остават?Всеки от вас може би ще ми каже *88,но като го набера този номер ми казва само че мога да проверя сметката си от Mtel+менюто а там ми казва непрекъснато да опитам по късно...Също така ми казва само 3 опций който мога да избера 1предлагани услуги,2 промоций на мтел и 9 за свързване със сътрудник,ни ми казва нищо повече нито за семейство и приятели,нито за клиентската парола нито нищо и цял ден вече се мъча да разбера нещо и няма никакъв ефект.Моля някой който може да ми помогне.Благодаря ви предварително.

desi_bonbona
11-10-2007, 19:20
trqbva da slu6a6 vnimatelno kakvo ti kazva. ina4e za ostava6tite minuti sled kato nabere6 *88, natiska6 1 i posle 3. ako ne stane nai-dobre se svarji s operator

gab4e_f
11-10-2007, 19:46
не ми казва нищо друго освен да натисна 1 за предлагани услуги,2 за промоций и 9 за свързване с оператор.
Моля ви кажете ми как да задам номера с който искам да говоря безплатно и другите въпроси които попитах.Спешно ми е плс :(

ZaViNaGi^nEsHtAsTnA
11-11-2007, 18:23
ami pyrvite 24h ne ti dava da si proverqvash smetkata i da dobavqsh nomera ...

Seducti0n
11-11-2007, 18:26
Защо не се свържеш с оператор и не му зададеш всички въпроси,които те вълнуват,нали в край на сметка за това им се плаща на тези лица,за да спомагат за това да има доволни и добре обслужени клиенти. :)