PDA

View Full Version : КАЖЕТЕ ЕФИКАСНА ДИЕТА :((((



tujnata_mimi
11-10-2007, 19:24
Здравейте на всички :)
Искам да ви попитам ,понеже тази година имам бал и искам да отслабна ефикасно и искам да почна диета от сега.Предстои ми и операция и до колкото четох от глюкозата се дебелее за това моля ви кажете ми ЕФИКАСНА ДИЕТА ЗА ОТСЛАБВАНЕ ... =D>

Kisses_P
11-10-2007, 19:47
Спри газирано, сладко, намали мазното и тестеното, пий повече вода и ще се изненадаш от резултатите.. ако и спортуваш още по-добре

136179
11-10-2007, 19:49
ще ти кажа след малко, нещо което действа безотказно :Р

tujnata_mimi
11-10-2007, 21:04
MERSI ALL :)))))

Shine`
11-11-2007, 08:11
И кво, ти като ядеш на 3 дена 1 път, нормално ли ти идва?? #-o

jotitu
11-11-2007, 08:39
Whisskas тва беше мноу глупав коментар - да сме яли каквото искаме и да не се ограничаваме и се даваш тебе си за пример дето ядеш 2 пъти в седмицата хх

За диета специялно - миналата година си правих една диета - ядеш често, но по много малко - около 7-8 пъти на ден през 1-2 4аса. Храата не трябва да е СОЛЕНА (солта задържа вода) , тестени продукти - не, сладко и шоколади - не, газирано - не (от него се подува корема) и всякакви такива. На кратко се бях ограничила до печена риба (не пържена, а печена и да е без заливки.. просто я оставяш в тавата и тва е без подправки и т.н.), обезсолена (има вкус на стара обувка :D ) и всякакви сурови плодове и зеленчуци. Метаболизма ми се ускори за по - малко от 2 седмици и свалих до края на месеца 7 килограма: 7кг за 4 седмици.. звучи ми добре. После нашите ме накараха да спра диетата, защото бях 45 кила станала и приличах на кости и кости :D Сега съм 48 и стои доста добре. Все пак си помисли дали имаш изобщо нужда от диета или си въобразяваш ;)

tujnata_mimi
11-11-2007, 09:10
Po povod vsichki hora ,koito tvurdat,che sporta mu e maikata,az mnogo dobre znam,no neznam dali prochetohte ,che skoro mi predstoi i operaciq ot herniq i dulgo vreme ne moga da se natovarvam za tova iskam prosto da gladyvam ili da qm po malko,a i qm malko no qvno mn mi se lepi...
blagodarq za mneniqta vi se pak :)

tujnata_mimi
11-11-2007, 09:12
Whisskas тва беше мноу глупав коментар - да сме яли каквото искаме и да не се ограничаваме и се даваш тебе си за пример дето ядеш 2 пъти в седмицата хх

За диета специялно - миналата година си правих една диета - ядеш често, но по много малко - около 7-8 пъти на ден през 1-2 4аса. Храата не трябва да е СОЛЕНА (солта задържа вода) , тестени продукти - не, сладко и шоколади - не, газирано - не (от него се подува корема) и всякакви такива. На кратко се бях ограничила до печена риба (не пържена, а печена и да е без заливки.. просто я оставяш в тавата и тва е без подправки и т.н.), обезсолена (има вкус на стара обувка :D ) и всякакви сурови плодове и зеленчуци. Метаболизма ми се ускори за по - малко от 2 седмици и свалих до края на месеца 7 килограма: 7кг за 4 седмици.. звучи ми добре. После нашите ме накараха да спра диетата, защото бях 45 кила станала и приличах на кости и кости :D Сега съм 48 и стои доста добре. Все пак си помисли дали имаш изобщо нужда от диета или си въобразяваш ;)
Blagodarq mnogo za dietata,zvuchi mi dobre ... ami imam nujda pone 3/4 kilca da svalq a i nali bal imam a i ne iskam da pochna da slabeeq ot april mesec za mai basi :D a ot sega :))) mersi mnogoooo :)))))

miShle
11-11-2007, 09:21
Whisskas тва беше мноу глупав коментар - да сме яли каквото искаме и да не се ограничаваме и се даваш тебе си за пример дето ядеш 2 пъти в седмицата хх

За диета специялно - миналата година си правих една диета - ядеш често, но по много малко - около 7-8 пъти на ден през 1-2 4аса. Храата не трябва да е СОЛЕНА (солта задържа вода) , тестени продукти - не, сладко и шоколади - не, газирано - не (от него се подува корема) и всякакви такива. На кратко се бях ограничила до печена риба (не пържена, а печена и да е без заливки.. просто я оставяш в тавата и тва е без подправки и т.н.), обезсолена (има вкус на стара обувка :D ) и всякакви сурови плодове и зеленчуци. Метаболизма ми се ускори за по - малко от 2 седмици и свалих до края на месеца 7 килограма: 7кг за 4 седмици.. звучи ми добре. После нашите ме накараха да спра диетата, защото бях 45 кила станала и приличах на кости и кости :D Сега съм 48 и стои доста добре. Все пак си помисли дали имаш изобщо нужда от диета или си въобразяваш ;)
Blagodarq mnogo za dietata,zvuchi mi dobre ... ami imam nujda pone 3/4 kilca da svalq a i nali bal imam a i ne iskam da pochna da slabeeq ot april mesec za mai basi :D a ot sega :))) mersi mnogoooo :)))))

И аз благодаря..ще взема и аз да опитам,не че съм дебела де - тежа 52кг... но съм се вманиачила ддз искам да опитам... :smt003

kindergarden
11-11-2007, 09:47
Ям три пъти в седмцата, но съм от щастливите хора,които могат да кажат "Ям каквото пожелая".
И не се давам като пример за човек,който прави полезни неща,защото не правя абсолйтно нищо полезно за себе си.
Но пък ям каквото поискам. Това е едно мъничко нещо,което носи мъничко щастие.омг три пъти в седмицата...далеч по-добре е да се спре сладкото,газираното,тестен ото и пърженото освен,че се отслабва е и полезно това са много вредни храни

tujnata_mimi
11-11-2007, 10:07
Ям три пъти в седмцата, но съм от щастливите хора,които могат да кажат "Ям каквото пожелая".
И не се давам като пример за човек,който прави полезни неща,защото не правя абсолйтно нищо полезно за себе си.
Но пък ям каквото поискам. Това е едно мъничко нещо,което носи мъничко щастие.
QDESH TRI PUTI V SEDMICATA ???
ABE TI KAK SI NABAVQSH NEOBHODIMITE VITAMINI,BELTUCI,VUGLEHIDRATI I T.N. ?? TVA VUOBSHTE NE E PRAVILNO I E ADSKI VREDNO ...... :shock:

fiama
11-11-2007, 10:11
Мила, щом ти предстои операция не е много добра идея да се ограничаваш откъм храна. Яж си всичко в умерени количества. Можеш да поограничиш сладкото, тестените и тежките храни, пърженото, газираното задължително. Гледай да си се възстановиш от операцията, здравето е най-важното, с 3 кг + или - все същото. Късмет :)

tujnata_mimi
11-11-2007, 10:18
Мила, щом ти предстои операция не е много добра идея да се ограничаваш откъм храна. Яж си всичко в умерени количества. Можеш да поограничиш сладкото, тестените и тежките храни, пърженото, газираното задължително. Гледай да си се възстановиш от операцията, здравето е най-важното, с 3 кг + или - все същото. Късмет :)
Blagodarq mnogo za dumite :) prava si :)) zdraveto predi vsichko :))))

136179
11-11-2007, 11:08
Надявам се да съм помогнала поне малко.
Пожелавам ти бързо възстановяване след операцията (:

tujnata_mimi
11-11-2007, 16:19
Надявам се да съм помогнала поне малко.
Пожелавам ти бързо възстановяване след операцията (:
e razvura se,vsqka dieta mi e polezzna shtom ste q izprobvali :))))

jotitu
11-11-2007, 18:58
И на мен ми правиха операция преди години, на коляно, не можех да ходя 4-5 месеца... И дооста надебелях през тях--- Но после като започнах да ходя и без спорт и диета си върнах килограмите...
Така че ако операцията е свързана с обездвижване, не се притеснявай...
Но все пак не вярвам ако не се залежиш дълго време да надебелееш...

А аз ям през 3-4 дни,защото през толкова време огладнявам.
Не мога да се тъпча,без да съм гладна... С такъв организъм съм, просто едно хранене ме държи нахранена няколко дни...
Не ми се карайте,ебати, просто не огладнявам... И ме боли всъщност, доколко е полезно това...

абе момиче.. хахахах
Чета ти коментарите и ти се смея. Да ти кажа ли менюто ми? Вчера изядох 2 дюнера, оня ден един бургер, днеска 3 филии и да не говориме колко пъти ям между храненията... Това е отделен въпрос. Сичко си е до това да си тренираш метаболизма и ще можеш да си ядеш каквото искаш.
Не е нормалко и според мене лъжеш, че ядеш толкова рядко, защото ако ядеше така, просто сега щеше да си в някоя клиника за анорексички или някоя болница заради липса на витамини. Осъзнаваш ли какви глупости говориш, че си позволяваш да ядеш каквото искаш?! Според мене няма такова нещо, шом гладуваш толко много!...
Луда работа..

jotitu
11-11-2007, 19:49
мога само да кажа: Глупаво момиче...
като си дуеш корема на края няма да можеш да поемаш храна, а течностите няма да те спасят, от тях не можеш да си набавиш необходимото

snow_swan
11-12-2007, 07:10
Здравей и от мен.
Преди време се подложих на следната диета:
краставици-2-3
зеле-една бяла зелка, средно голяма
връзка копър.
Стържеш или решеш(в зависимист как обичаш) всичко в една голяма купа, слагаш вместо оцет лимон, сол- много малко и малко зехтин. за 6 дни свалих 4 килограма. Това бяха най-кошмарните 6 дни в живота ми ама се оцелява. Сега открих друг начин. Когато даваш на тялото ти постоянно една и съща храна, колкото и калорична да е не надебеляваш. Защо е така не знам, но действа, и не само при мен... Та сега какво правя?- ям шоколад колкото си пожелая и пия много минерална вода. Шоколада го приемам във всякакъв вид- течен, твърд, вафли и какво ли не, което е с шоколад. Ако не ям шоколад 2 дни и се побърквам. Ако искаш бързи резултати ядеш само течен шоколад и пиеш минерална вода. От време на време хапвам и по един бургер, но не много често. Това за шоколада може да ти се струва смешно, но опитай, нищо не губиш, най-много да спечелиш....някое и кило... :smt001 Но шоколада е много полезен- стимулира мозъка, усилва имунните защити на отганизма и те прави щастлив...
Поздрави! :-$

peteto89
11-12-2007, 07:41
6tom ti predstoi operaciq edna dieta sled operaciqta ne e mn dobra ideq !!!! ako e plasti4na namesa e na pravo absurt moje6 prosto da se ograni4ava6 i da sportuva6(no zavisi kakva e operaciqta )

jotitu
11-12-2007, 08:59
snow swan
мога да ти кажа защо се получава така. Когато ядеш само един вид храна тялото си набавя само един вид витамини и когато вече не приемаш други витамини, организмът започва да ги търси от запасите на тялото, затова дори и да се тъпчеш със шоколад , ако не ядеш никаква друга храна дълго време, ще започнеш да отслабваш. :P

Madness
11-12-2007, 16:11
всъщност и аз на Уискас много и се чудих в началото,как така яде веднъж на три дни ;D
ма като си напрегнете малко мозъците ще се сетите,че в сокчетата, газираното и най-вече алкохола има калориики,които и покриват нуждите на организма общо взето...
Отделно цигарите....отделно наркотиците...
то аз,че съм ебати примерното / :twisted: / същество,дет не пуша и не пия последния един месец ям по веднъж на ден.... ( ;
а по темата...аз съм сваляла 8-9 кила с диета иии не беше осолбено трудно,обаче беше ебати манията...бех си промила мозъка...и разбира се можете да се сетите-върнах си килцата...ся съм станала прасенце пак и пак трябва да свалям...ще видиме как ще да е... :lol:

CrazyWitch
11-12-2007, 19:00
Емиии любовната мъка. :smt086 :smt120

П.С.> Това, ще е велика Коледа и Нова Година.. Апфуу!

Nilsia
11-13-2007, 14:28
Да особено в газираните дет са 50 ст. 2 литра и дет има 0.1 калория ан 100 мл защото са с подсладители хахахахааа колкото до алкохола не съм чула някой да е надебелял щот е пил верно е калоричен ама тва са т.нар. "празни" калории нито енергия дават нито лепят нещо ..
а и още да кажа ВИЕ НИКОГА ЛИ не сте чели какво пише на етикета НА течния шоколад ДЕТ НЕ Е ШОКОЛАД А 50 % захар и 30% маргарин??? Какаото е полезно и затова истинският шоколад (не течният) е полезен ама оня в кофичките Е ЧИСТА СМЪРТ (50 % захар и 30% маргарин) а вафлите повечето съм чувала че са с модифицирано нишесте пък и те са над 20% мазнини и много въглехидрати така че нищо чудно че са толкова евтини -> щот са супер некачествени

krem4et0
11-13-2007, 14:51
Ям 4 пъти средно дневно, като закуската ми е или вафла, или шоколад, или кроасан. Обядвам около 12 и 30, около 4 хапвам корнфлейкс с мед и някакъв плод, а вечер си хапвам също. Не ям хляб и не пия алкохол и газирано. Правя гимнастика 30 минути на ден, като натоварвам горната част на бедрата и корема(много се беше разплул). Хапвам каквото ми се яде, даже и дюнер. За 3 сидмици свалих 3 килограма, а не съм се мъчила. Сладкото не мога да огранича, защото съм с ниско кръвно и ако дори 1 ден не ям шоколад, то вечерта ми става зле, вие ми се свят, получавам сърцебиене.

FelisDirus
11-13-2007, 14:53
Уис, при теб амфетите играят голяма роля в поддържането на елегантна и красива фигура, но това девойче трябва да се ограничава, за да смъкне.
Няма друг начин.

А колкото до момичето, което спомена, че яде шоколад и не дебелее - виж сега, доколкото ми е известно, всеки дебелее от различни неща. Едни от сладкиши, шоколади, сладоледи, други - от мазни храни и т.н.
При теб е подействало по един начин, но от къде знаеш, че момичето няма да стане 200кг, ако спазва този "режим"? :? Не смятам, че е много разумно да й даваш подобни съвети.

Аз лично дебелея от всичко... имала съм периоди, в които освен цигарата, друго не съм си слагала в устата. Съответно припадах, не ми идваше редовно.. даже веднъж един месец карах на вода, мляко на БББ (ванилия :P ), кафе и цигари. От това живеех. Ходех всеки ден на фитнес, а през ден на сауна.

Качих обратно килограмите за около 2-3 месеца. Тоест и този режим хич не е оферта.

В момента отново съм на диета, защото балът наближава и май (колкото и да не ми се иска да го кажа) отново гладувам. Ям сутрин едни солети, наливам се с кафе, вода и кола (не чувствам глад по този начин), ям някви противни плодове (толкова мразя здравословна храна! :-& ).

Идеята ми е, че ти трябва сама да си изградиш някакъв режим. Помисли от какво дебелееш, какво ти е вкусно и не чак толкова калорично и въобще как си с времето, защото диети от типа на "За закуска (точно в 8:30...).., обядвайте с еди ква си риба (точно 12:30) и т.н." са немислими.

Всеки организъм е строго индивидуален!

Последен пример - имаше една диета на д-р емилова - пиеш чай и ядеш ябълки в определени часове (това си беше много извратено!), а после - захранване. Е, приятелка смъкна адски много от нея, а аз - нито грам. И язък ми за глада и мъките.

Поувлякох се малко, но се надявам да си ме разбрала и да съм помогнала.
Айде, успех!

x-PeRiMenT
11-13-2007, 16:40
Виж сега, колкото и странно да ти звучи, отслабването идва с яденето. Мъчения от типа 'ям домати и краставици' ги забрави. Тялото си има нужди. Във всяко хранене трябва да присъстват белтъци, виглехидрати и мазнини. Много малко хора знаят как наистина се прави диета. Повечето удрят през просто като ядат само плодове и зеленчуци или не ядат въобще. Няма спор, че като не ядеш или ядеш много малко и то само треви отслабваш. Но след като приключи една такава 'гладна' диета връщането на килограмите е много лесно и даже е напълно възможно да се качат и допълнителни. Това е така, защото тялото не знае кога пак ще бъде подложено на такъв глад и бърза да се запаси с мазнини, за да оцелее при следващото гладуване. За да се изгради ефикасна диета първо трябва да се изчисли калорииния баланс на човека. За да се свалят килограми е нужно да се подържа отрицателен баланс, за да се покачва тегло - положителен, а за да се подържа тегло - нулев баланс. Също така много е важно на каква храна ще наблегнеш в диетата. На много хора е странно, но за да сваляш мазнини трабва да приемаш мазнини. Примерно ако наблягаш на белтъците в менюто си, те стават главен източник на енергия за тялото и то привиква да получава енергията си чрез разграждането им. Това важи и за мазнините, но трябва много да се внимава, за да не се превиши приема на мазнини, защото тогава тялото ще усвои толкова, колкото му е нужно, а останалите ще си ги складира. От газираното не е нужно да се отказваш ако не комбинираш газираното с мазна или сложно-въглехидратна храна. От самото газирано не може да се напълнее. Като цяло както виждаш не е лесно да се състави диета, но дори с правилна диета и без физическа дейност трудно би постигнала резултати, а пък да не говорим за времето, за което ще ги постигнеш. Ако има нещо неясно питай :wink:

Ani_girl
11-19-2007, 09:28
28-дневна диета на Джанет Томпсън
За 28 дни могат да се случат много неща. Какво ще кажете за една диетична обиколка?

Джанет Томпсън е специалист по рационално хранене. Диетата е съставена така, че във всекидневното меню да присъстват всички хранителни вещества, необходими на човешкия организъм за успешната му дейност и за запазване на здравето. Добрата диета според Томпсън е тази, която е балансирана.

Закуската е много важна, тъй като дава тласък на обмяната на веществата.

Тя може да се състои от различни зърнени закуски, като овесени ядки, трици и мюсли, които се подправят с обезмаслено мляко, пресни или сухи плодове и ядки.

С ядките обаче трябва да се внимава, тъй като са висококалорични. Вместо зърнени храни може да се избере закуска с пресни плодове или две филийки черен хляб. Не е желателно да го мажете с масло, по-добре го гарнирайте с натурален пчелен мед.

Обядът също не бива да се пропуска.

Ако нямате възможност да обядвате вкъщи, може да си направите сандвич от пълнозърнест хляб или варен картоф и някоя от следните смеси: риба тон със свеж босилек, сирене с краставица, зеленчукова салата с малко хрян, варен грах и ситно нарязани домати с малко горчица, краставица с копър, сирене с настъргани моркови.

Целесъобразно е по възможност обядът да включва супа.

Вечерята не бива да е много късно. Обикновено за работещите хора тя е основното хранене за деня. Ако може да преместите основното си хранене на обяд, ще бъде по-полезно, защото обедното време е по-подходящо за приемане на основното количество храна.



Задължително е всеки път, когато сядате да се храните, да си осигурите голяма порция салата или поне два зеленчука, сварени на пара.

Всеки ден трябва да ядете картофи, ориз или макарони. Много важно е всеки път да усещате ситост от храната.

За тази цел се хранете бавно, защото сигналът от стомаха до мозъка пътува 20 минути. Като хапнете малко, спрете и изчакайте.

Ако и след 20 минути усещането за глад не е преминало, продължете да ядете, но в мига, в който усетите, че сте сити, прекратете храненето.

Ако порцията не ви удовлетвори, хапнете нискомаслено кисело мляко или обезмаслена извара с нарязани плодове.

Необходимо е поне веднъж седмично да ядете риба.

Десерти не се включват в диетата, но ако все пак ви се яде нещо сладко, може да си позволите от време на време нискомаслено кисело мляко с плодове или крем от извара с плодове, или просто няколко плода.

Примерно меню

Закуската е по избор овесени ядки, мюсли, плодове или 2 филийки черен хляб.

Обядът може да се състои от зеленчукова супа; печени или варени с кората картофи; сандвичи от пълнозърнест хляб; салата от макарони; пълнен домат с гъби и извара; препечени филийки със зелен фасул; пица с гъби и нискомаслено сирене; бобена чорба със зеленчуци; ориз със зеленчуци; пица с риба тон и доматен сос; доматена супа и др.

Вечерята може да бъде от свинско или пилешко месо в сладко-кисел сос; пушена скумрия с макарони и извара; юфка със зеленчуци и сирене; къри с пилешко месо; задушена риба с ябълков сос; спагети по болонски; риба плакия; месо с боб; мусака с картофено пюре; печена риба; руло от тиквички и моркови; пълнени гъби и др.



Диетата е здравословна и балансирана, може да се използва не само за отслабване, но и за поддържане на идеално тегло. Задължително е комбинирането й с физически упражнения.











Диета за гладници
Хапваш на корем и сваляш килограми. Диета-мечта, която предвижда да си похапвате по 7 пъти на ден. При това от вкусно, по-вкусно.





Менюто съдържа 1400 ккал.
Продължителност до 5 седмици.
Всяка седмица сваляте до 3 килограма.
Предлагаме ви по няколко варианта за всяко хранене, вие сами ги разпределете по седмици.

Закуска в 8 часа
(250 ккал)
Първи вариант: Разрежете едно малко черно хлебче през средата. Намажете долната половина с 2 супени лъжици кисело мляко, а върху него сложете 2 с.л. диетичен мармалад от праскови. Похлупете с другата половинка от хлебчето. Хапнете и 100 г пресни праскови.

Втори вариант: Направете си сандвич от малко хлебче, тънко намазано с масло и гарнирано с 30 г кашкавал и 1 киви.

Трети вариант: Върху филия черен хляб намажете тънко с масло. Отгоре наредете 1 червена чушка, нарязана на ивички и варено яйце - на кръгчета.

Четвърти вариант: Залейте 3 с.л. мюсли и една нарязана праскова със 150 г кисело мляко. Изяжте след 30 минути.

Пети вариант: Нарежете 200 г пъпеш на дребни парченца и разбъркайте със 150 г кисело мляко.

Закуска в 11 часа
(150 ккал)
Първи вариант: Филия черен хляб намажете с топено сирене, наредете отгоре 1 домат на кръгчета.

Втори вариант: В 100 г кисело мляко разбъркайте 1 с. л. сметана. Добавете 4-5 ситно нарязани репички.

Трети вариант: Сандвич от черен хляб, намазан тънко с маргарин, и гарниран със 150 г краставици.

Обяд - 13 часа
(300 ккал)
Първи вариант: Салата от 2 домата, няколко зелени маслини, малка главичка лук, чушка и няколко листа салата гарнирайте с 40 г краве сирене. Добавете филийка черен хляб.Подправете с щипка сол.

Втори вариант: Сварете, без да преварявате, 30 г юфка. Добавете 20 г шунка, 2 с. л. грах, ситно нарязана чушка, соеви кълнове и листа от салата. Подправете с щипка сол и лимонов сок.

Трети вариант: Сварете 20 г ориз. Гарнирайте с 30 г варени пилешки гърди, 1 кисела краставичка и подправете с черен пипер и шафран.

Четвърти вариант: 50 г варена царевица на зърна разбъркайте с 4 с. л. кисело мляко. Добавете 2 печени чушки и 20 г варена бяла риба. Подправете с лимон.

Закуска в 15 часа
(100 ккал)
Първи вариант: 150 г малини и 1 малка ябълка.

Втори вариант: 1 круша или 150 г компот от круши.

Трети вариант: 100 г ананас.

Четвърти вариант: 1 киви или 1/2 малък банан.

Закуска в 17 часа
(200 ккал)
Първи вариант: Парче плодова торта и чаша чай или кафе.

Втори вариант: Чаша капучино с 1 сухар.

Трети вариант: Ябълков щрудел с чаша билков чай.

Вечеря в 19 часа
(300 ккал)
Първи вариант: Изпечете на скара 90 г бяла риба. За гарнитура: 125 г спагети с 1 варен морков и нарязан надребно домат.

Втори вариант: Задушете в 1 с. л. зехтин 100 г риба хек с 2 чушки и 1 морков. Изяжте с филия черен хляб.

Трети вариант: 75 г телешко филе изпечете на скара и го направете на сандвич с филия хляб и 30 г кашкавал.

Четвърти вариант: Сварете 30 г ориз. Сложете в него 100 г варена постна риба или рулца от раци, накъсана на малки парченца и подправете с къри и лимон.

Закуска в 22 часа
(100 ккал)
Първи вариант: В 125 мл прясно мляко добавете 75 мл портокалов сок.

Втори вариант: 100 г плодово кисело мляко.

Трети вариант: В 100 г кисело мляко прибавете половин чаена чаша плодове (малини, праскова) и разбъркайте





Плосък корем като на Деми Мур
Предлагаме ви комплекса от упражнения на холивудската звезда, с който тя е възстановила обиколката на талията си след раждане




Деми Мур е известна не само с ролите си в киното, но и с непрекъснатите проблеми около фигурата си.
Предлагаме ви упражненията, които са помогнали на звездата да стегне корем и да възстанови обиколката на талията си след раждане на дъщерите си.
Комплексът ще ви отнеме не повече от 15 минути.
За него няма да ви трябват специални уреди, без проблем може да го изпълнявате в ограниченото пространство на дома ви.





Първо упражнение:
Укрепва горната част на коремната преса.
Легнете на пада с плътно допрян към него гръбнак. Сгънете крака в коленете и ги повдигнете по показания на рисунката начин.
Поставете ръце на тила.
Стегнете коремните мускули и бавно повдигнете главата и горната част на гърба.
Не променяйте положението на лактите (не дърпайте с тях напред).
Между брадичката ви и гърдите винаги трябва да има един юмрук разстояние. Върнете се бавно в изходно положение, но без да допирате пода с глава.
Повторете 15-20 пъти.

Второ упражнение:
Укрепва страничните мускули и коригира талията.
Изходното положение е същото като при първото упражнение.
Повдигнете главата и гърба, като се стараете да докоснете с левия лакът дясното коляно.
Бавно се върнете в изходно положение и повторете същото в противоположната посока.
Изпълнявайте упражнението бавно и плавно.
Не пускайте главата ви да пада към пода от собствената си тежест. Така ще работите и в двете посоки.
Направете по 15-20 повторения във всяка посока.

Трето упражнение:
Стяга най-ниско разположените мускули на пресата.
Легнете на пода, протегнете ръце покрай тялото и ги отпуснете без напрежение. Протегнете краката си нагоре и леко сгънете колене.
Повдигнете таза на 2-3 см от пода и задръжте.
Изпълнявайте упражнението плавно, а не със засилване на краката. Трябва да почувствате, че коремните мускули се напрягат и те ви повдигат нагоре. Върнете се в изходно положение.
Повторете движението 15-20 пъти.




Във форма за 5 дни
Пролет е, стегнете се! Тялото трябва да е винаги във форма. Не само заради силуета, а и заради здравето.
Ето няколко лесни упражнения, които няма да ви струват нищо друго, освен малко време и желание.





Ден първи
Ходете пеша!

Няма съмнение, че това е най-трудният ден. Нужна е малко повече енергия от обикновено, за да се справим с леността, обхванала ни през студените зимни дни. Ако за вас „ходя" е само непреходен глагол, имате възможност да придадете и реален смисъл на тази дума.
Облечете дрехи, които дават свобода на движенията, и обуйте удобни обувки. На път за работа слезте една-две спирки преди вашата и повървете пеша. Това означава обаче да станете малко по-рано. Струва си - ще видите, че ще се почувствате по-бодра за началото на работния ден.
На връщане, когато се предполага, че не бързате, можете да походите с пек ход и повече „спирки".
Не забравяйте при всяка стъпка да стягате седалищните части.
Допълнително усилие.
Забравете, че асансьорът и ескалаторът са измислени, и изкачвайте пеша всички стълби, които ви се изпречат - суперусилие за краката. Слизането не е чак толкова полезно, особено ако имате проблеми с коленете.


Ако се налага да стоите права:
Движете крака назад, свит в коляното под 90 градуса и в контрашпиц. Избутвате от таза и връщате до коляното на опорния крак. Трябва да усетите напрежение на седалищната гънка.
10 серии до 30 повторения с всеки крак. (Може да се изпълни и с движение встрани.)


Ако работите седнала:
Седнете на края на стола, опрете ръце на него от двете страни на дупето, гърбът е изправен. Изпъвате крака във въздуха и свивате колене към гърдите -10 серии с до 30 повторения. При всяко свиване стягайте корема.

Ден втори
Тичайте!
За втория ден обуйте маратонки и изберете познат маршрут, който да не е много отдалечен от дома ви. Така ще избегнете типичното извинение „Сега да тичам чак до..." и потичайте бавно 5 мин.
След първото загряване спрете и се разкършете: извийте тялото наляво и надясно, извийте шията на двете страни, размахайте ръце напред и назад - първо едната, а след това другата, навеждайте се, за да докоснете пръстите на краката, извивайте ханша... и т. н.
След това ускорете ритъма.
Сега тичайте 5 мин малко по-силово, но никога не се пренатоварваите.
Опитайте се да удряте с пети дупето.
Спрете и отново се разтегнете.
Накрая тичайте още 5 мин, този път с повдигане на коленете до гърдите.
За да отпуснете мускулите на краката, опрете едната ръка на дърво или стена, а с другата хванете ходилото.
На обратния път към дома ходете, като контролирате дишането. Подарете си освежаващ душ, като редувате гореща със студена вода.

Ден трети
Раздвижете ръцете
Днес е ред да използвате максимално времето вкъщи, като си помагате с предметите, които имате подръка, за да заздравите мускулите на ръцете. Няколко пакета ориз или шишета с вода ще свършат работа.
Като начало хванете ръка за ръка в китките (лактите са под прав ъгъл с тялото) - все едно че прегръщате някакво дърво. Или натиснете дланите една срещу друга, все едно че се молите. Направете 10 серии от 30 натиска, като стягате ръцете, което е чудесно и за стягане на гърдите.

Домашни тежести
Вземете два предмета - бутилки с вода, пакети сол, консерви... Повдигнете двете ръце нагоре и опитайте да издържите така четири серии от по 30 сек.
Сваляте бавно, с ръце изпънати напред.
Упражнението може да се изпълни и с ръце встрани.


За бицепсите: Обкрачвате стол и опирате гърди в облегалката, горната част на ръката е опряна плътно в нея. С най-удобната за вас тежест движите ръката само от лакътя надолу-нагоре - 3 серии от 15 повторения с всяка ръка, като дишате отмерено.


За трицепсите: Прекарайте едната ръка (с тежестта) зад главата и я хванете за лакътя с другата. Движете я напред-назад, докато изпитате затруднение, но без да форсирате мускула.
Повдигнете двете ръце нагоре и вплетете пръсти. Направете упражнението този път без тежест, като натискате лактите надолу.
След това вземете душ.

Ден четвърти
Упражнения за корема и седалището.
Продължавайте да използвате свободното време вкъщи, следвайки същата философия.
Трябва да чистите? Когато метете, миете или почиствате прозорците, постарайте се да осъществявате по-силен от нормалния натиск върху съответната повърхност, като обръщате внимание на работата на мускулите. Можете да клякате и да ставате, като си помагате с четката, с която метете пода. Прекарайте я зад врата, като хванете двата края с ръце и започнете да клякате с изправен гръб, като си представите, че сядате на стол.
Ако нямате проблеми с гърба, можете да окачите някакви тежести от двете й страни, за да се натоварите повече.

Двете най-значими места.
Когато сте по бикини, най-много се забелязва коремчето. Така че започнете да правите коремни преси на пода. Днес трябва да се погрижите за корема и седалищните части.
Кръстнопоясната част се натоварва достатъчно във всекидневието, така че сега по-добре я оставете в покой.


За гладко коремче: Направете коремни упражнения, легнала на пода, като повдигнете тялото на 30 градуса. Не повече от 3 серии от по 25 повторения, както със свити колене, така и с опънати крака.
След това повдигнете двата крака към корема с кръстосани глезени. Ръцете са хванати на тила.
Насочвайте ляв лакът към дясно коляно и обратно - 3 серии от по 15 повторения.


За стягане на седалищните части: Легнете на пода на една страна и повдигнете единия крак нагоре. При първата серия - напълно опънат, а след това свит, успоредно на пода - 3 серии от по 20 повторения.


За край: За да стегнете предната част на бедрата, застанете изправена срещу прозорец, с опрени на перваза ръце, без да местите ходилата, които са леко разтворени.
Направете 10 серии от по 30 клякания.

Ден пети
Плуване и масаж
За „водната награда" не е необходимо непременно да живеете на морето - можете да плувате и в басейн, езеро или река. Независимо дали кроул, брус, по гръб или бътерфлай за по-опитните, плувайте толкова време, колкото енергия имате. Ако нямате време или не искате да харчите пари за професионален масаж, нека ви масажира вашата половинка.
Освен че е икономично, ще завършите пет дневния си план еротично...

За по-добър ефект от 5 дневния план
Би било добре, ако сте в състояние да се натоварите повечко. Ето няколко допълнителни идеи:

Ходете на бърз ход, изкачвайте стълбите на пръсти;

Увеличете броя на упражненията (не повторенията: т. е. вместо 3 серии от 25, направете 4 серии от 25), които се правят без тежести. При другите увеличете тежестите постепенно и разумно.

Както при тичането, така и при плуването, увеличавайте прогресивно скоростта, починете и се опънете след това 10 пъти.

С тези упражнения и с балансирано и разумно хранене винаги ще бъдете в страхотна форма.




uspeh ! sopored men za da otslabnesh trqbva da imash silna volq :)

peteto89
11-19-2007, 21:21
aaaaaaaa :shock: wow :shock: :shock: :shock:

monityY
11-20-2007, 08:29
оФФФ НЕ ВИ ЛИ ПИСНА?ВЛЕЗ В ГУГЪЛ НАПИшИ ДИЕТИ И СЕ КЕФИ,всички диети са ефикасни,всички без тия в които се гладува много и се свалят кг за кратко време.. Ако искаш наистина ефикасна диета ще ти кажа ама пиши на скайп ае бб

tujnata_mimi
11-25-2007, 17:38
Уис, при теб амфетите играят голяма роля в поддържането на елегантна и красива фигура, но това девойче трябва да се ограничава, за да смъкне.
Няма друг начин.

А колкото до момичето, което спомена, че яде шоколад и не дебелее - виж сега, доколкото ми е известно, всеки дебелее от различни неща. Едни от сладкиши, шоколади, сладоледи, други - от мазни храни и т.н.
При теб е подействало по един начин, но от къде знаеш, че момичето няма да стане 200кг, ако спазва този "режим"? :? Не смятам, че е много разумно да й даваш подобни съвети.

Аз лично дебелея от всичко... имала съм периоди, в които освен цигарата, друго не съм си слагала в устата. Съответно припадах, не ми идваше редовно.. даже веднъж един месец карах на вода, мляко на БББ (ванилия :P ), кафе и цигари. От това живеех. Ходех всеки ден на фитнес, а през ден на сауна.

Качих обратно килограмите за около 2-3 месеца. Тоест и този режим хич не е оферта.

В момента отново съм на диета, защото балът наближава и май (колкото и да не ми се иска да го кажа) отново гладувам. Ям сутрин едни солети, наливам се с кафе, вода и кола (не чувствам глад по този начин), ям някви противни плодове (толкова мразя здравословна храна! :-& ).

Идеята ми е, че ти трябва сама да си изградиш някакъв режим. Помисли от какво дебелееш, какво ти е вкусно и не чак толкова калорично и въобще как си с времето, защото диети от типа на "За закуска (точно в 8:30...).., обядвайте с еди ква си риба (точно 12:30) и т.н." са немислими.

Всеки организъм е строго индивидуален!

Последен пример - имаше една диета на д-р емилова - пиеш чай и ядеш ябълки в определени часове (това си беше много извратено!), а после - захранване. Е, приятелка смъкна адски много от нея, а аз - нито грам. И язък ми за глада и мъките.

Поувлякох се малко, но се надявам да си ме разбрала и да съм помогнала.
MERSIII :0
OF AZ SEGA POSTA UJ I SE CHUDA MNOGO DALI IMA EFEKT KATO NE QM PO CQL DEN A SUM NA NEKFI HUGARENAS NA TECHNOSTI I NA SOLETI GLEDAM KOREM NQMAM BUZKITE LEKO GI NQMA AMA DUPETOO I KRAKATA SI GI IMA PROSTO ISKAM DA SMUKNA GUZAAAAA NE MOGA DA SPORTYVAM MUCHA SE I KATO NE QM SHTOTO PROSTO NQMAM SILA VIE MI SE SVQT I SUM OTPADNALA!NO ISKAM -3 KG NA SEBE SI :((((( MOMICHETAAAAAAAAAA KOSHMARNO E ..GLEDAM MALKITE PIKLI IZ DASKALOTO BASI 12 KLAS SUM ISKAM MALKO DUPE A TI PIKLI RAZNASQT NEKFI SHTEKI ZA KRAKA S MALKI DUPETA I SE CHUDA NE IM LI SE QDE KAK JIVEQT ? ISKAM MALKO DUPEEEEE :(
Айде, успех!

tujnata_mimi
11-25-2007, 17:41
Виж сега, колкото и странно да ти звучи, отслабването идва с яденето. Мъчения от типа 'ям домати и краставици' ги забрави. Тялото си има нужди. Във всяко хранене трябва да присъстват белтъци, виглехидрати и мазнини. Много малко хора знаят как наистина се прави диета. Повечето удрят през просто като ядат само плодове и зеленчуци или не ядат въобще. Няма спор, че като не ядеш или ядеш много малко и то само треви отслабваш. Но след като приключи една такава 'гладна' диета връщането на килограмите е много лесно и даже е напълно възможно да се качат и допълнителни. Това е така, защото тялото не знае кога пак ще бъде подложено на такъв глад и бърза да се запаси с мазнини, за да оцелее при следващото гладуване. За да се изгради ефикасна диета първо трябва да се изчисли калорииния баланс на човека. За да се свалят килограми е нужно да се подържа отрицателен баланс, за да се покачва тегло - положителен, а за да се подържа тегло - нулев баланс. Също така много е важно на каква храна ще наблегнеш в диетата. На много хора е странно, но за да сваляш мазнини трабва да приемаш мазнини. Примерно ако наблягаш на белтъците в менюто си, те стават главен източник на енергия за тялото и то привиква да получава енергията си чрез разграждането им. Това важи и за мазнините, но трябва много да се внимава, за да не се превиши приема на мазнини, защото тогава тялото ще усвои толкова, колкото му е нужно, а останалите ще си ги складира. От газираното не е нужно да се отказваш ако не комбинираш газираното с мазна или сложно-въглехидратна храна. От самото газирано не може да се напълнее. Като цяло както виждаш не е лесно да се състави диета, но дори с правилна диета и без физическа дейност трудно би постигнала резултати, а пък да не говорим за времето, за което ще ги постигнеш. Ако има нещо неясно питай :wink:
ZVUCHI MI MN DOBRE :)
BI LI MI DALA TAKUV PRIMER NA DIETA PONE NE SUM MN ZAPOZNATA ILI TRQBVA DA IDA NA DIETOLOG XA DA MI IZ4ISLI KALORIINATA MASA ILI TAM KAKVOTO BESHE ?

tujnata_mimi
11-25-2007, 18:31
оФФФ НЕ ВИ ЛИ ПИСНА?ВЛЕЗ В ГУГЪЛ НАПИшИ ДИЕТИ И СЕ КЕФИ,всички диети са ефикасни,всички без тия в които се гладува много и се свалят кг за кратко време.. Ако искаш наистина ефикасна диета ще ти кажа ама пиши на скайп ае бб
MACKA TI SI SI NAPRAILA NQKFA BESNA NASTROIKA NE MOGA DA TI PISHA V SKYPE NAPISHI MU TYKA NA LI4NA VUV FORIMA TAQ VULSHEBNA DIETA :)

tujnata_mimi
11-25-2007, 18:31
оФФФ НЕ ВИ ЛИ ПИСНА?ВЛЕЗ В ГУГЪЛ НАПИшИ ДИЕТИ И СЕ КЕФИ,всички диети са ефикасни,всички без тия в които се гладува много и се свалят кг за кратко време.. Ако искаш наистина ефикасна диета ще ти кажа ама пиши на скайп ае бб
MACKA TI SI SI NAPRAILA NQKFA BESNA NASTROIKA NE MOGA DA TI PISHA V SKYPE NAPISHI MU TYKA NA LI4NA VUV FORIMA TAQ VULSHEBNA DIETA :)