PDA

View Full Version : С какво се лекува ечемик на окото?



tweeetyreni
11-10-2007, 19:26
Nqkoi znae li ot kakvo se poluchava taka narechenata echemichka ili neznam kak se kazva.Na edna moq priqtelka ot dosta vreme i e izduto okoto no sega stana po zle pochti i se zatvori.Ako nqkoi znae neshto poveche ili kakvo da se napravi za da i mine molq pishete. :roll:

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

TheSadGirl
11-10-2007, 19:31
mi az znam 4e e4emika minava kato se natarka sas zlato(ma tva vseki go znae maj) a edna poznata mi kaza 4e na neq izlizalo ty na ednoto ty na drygoto oko i za da sprat da i izlizat piela birena maq, ma nz naj dobre da ide na doktor :)

ateto
11-10-2007, 19:42
Маха се и чрез лекърска намеса :) С 1 дооооста дълга игла :shock:

PiNk_GiRl
11-10-2007, 20:15
mi az znam 4e e4emika minava kato se natarka sas zlato(ma tva vseki go znae maj) a edna poznata mi kaza 4e na neq izlizalo ty na ednoto ty na drygoto oko i za da sprat da i izlizat piela birena maq, ma nz naj dobre da ide na doktor :)

аз мисля 4е със злато да се потарка и да пие бирена мая ще стане,защото маика ми имаше и така и мина :-|

Barbie
11-10-2007, 23:13
Като усетих лятото, че има шанс да ми излезе такова нещо, отидох на очен лекар. Даде ми да си правя студени компреси с борова вода (студени компреси се правят, преди да се е появил ечемика. След като вече се е появил се налага с топли компреси, за да избие по-бързо...)
Даде ми и някакво мазило да си мажа. И за един-два дена спадна.

batkodoki
11-10-2007, 23:23
Nqkoi znae li ot kakvo se poluchava taka narechenata echemichka ili neznam kak se kazva.Na edna moq priqtelka ot dosta vreme i e izduto okoto no sega stana po zle pochti i se zatvori.Ako nqkoi znae neshto poveche ili kakvo da se napravi za da i mine molq pishete. :roll:

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!


това е инфекция!

лекува се чрез локални и системни ант до време.

радикалното лечение, когато се налага е оперативно. става лесно бързо и решава проблема категорично

PaSs1on
11-11-2007, 07:08
da kato go turka6 sus zlato minava ama si ima nqkuv po specialen na4in za6toto maika mi ima6e i i mina ot turkaneto ma az kato imah ne6to ne mi se polu4i! Su6to taka kolkoto i stranno da vi zvu4i stava i s baene mene baba mi mi bae6e i mi mina den dva sled tova.Nadqvam se da sum pomognala :)

foreverr
11-11-2007, 08:02
Аз преди време имах и той сам си се махна, но опитай да го потъркаш с злато и ще стане :P

dan4ety
11-11-2007, 09:54
Nqkoi znae li ot kakvo se poluchava taka narechenata echemichka ili neznam kak se kazva.Na edna moq priqtelka ot dosta vreme i e izduto okoto no sega stana po zle pochti i se zatvori.Ako nqkoi znae neshto poveche ili kakvo da se napravi za da i mine molq pishete. :roll:

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!


това е инфекция!

лекува се чрез локални и системни ант до време.

радикалното лечение, когато се налага е оперативно. става лесно бързо и решава проблема категоричн


Не винаги решава проблема категорично! На една приятелка и правеха около 3 операции на едното око и чак тогава се оправи и след ова пак се появи. Така че не е категорично.

pepitaaa
11-11-2007, 12:51
Мисля, че с операция. На една приятелка и бяха правили много отдавна, ама май при нея беше по-сложно. Това със златото не съм го чувала, но най-добре върви на очен :)

AngelGirl
11-23-2007, 19:22
Ами и аз го имах същия проблем преди време. Най-добре е твоята праятелка да отиде при специалист, защото на мен ми изписаха 8 вида капки и мехлеми за очи, преди да намерят правилното лекарство. :( Иначе нагрява една кърпа с ютията и си я слага на окото.Леко е неприятно, но помага. Успех!

batkodoki
11-25-2007, 20:46
Nqkoi znae li ot kakvo se poluchava taka narechenata echemichka ili neznam kak se kazva.Na edna moq priqtelka ot dosta vreme i e izduto okoto no sega stana po zle pochti i se zatvori.Ako nqkoi znae neshto poveche ili kakvo da se napravi za da i mine molq pishete. :roll:

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!


това е инфекция!

лекува се чрез локални и системни ант до време.

радикалното лечение, когато се налага е оперативно. става лесно бързо и решава проблема категоричн


Не винаги решава проблема категорично! На една приятелка и правеха около 3 операции на едното око и чак тогава се оправи и след ова пак се появи. Така че не е категорично.

ТОЧНО ТАКА!
съгласен сум с горенаписаното. случва се защото:


- тъпчете се с "аварийни хапчета" два пъти седмично
- вземайте "безвредни" антиконтрацептиви
и после идайте да ревете че имате "ечемик" или топченца по клепачите...

krem4et0
11-27-2007, 13:47
Айде сега, пия ОК с години и нямам ечемик и не съм имала.....сестра ми дето не пие има доста често........маха й се като го натърка със златен пръстен!

hahavteen
11-27-2007, 14:41
маха й се като го натърка със златен пръстен!

Mda i az kato ysetia 4e 6te mi izliza i po4vam da go turkam sus zlaten prusten i mi minava vinagi 8)

Sladkata___
12-29-2007, 18:14
Zdraveite na vsi4ki az v momenta imam e4emik na gorniq klepa4 ot dosta vreme ve4e.Hodih na o4en lekar i toi mi kaza 4e nqma kakvo da mi izpi6e i mi kaza da si pravq nagrqvki s topla karpa no ne mi pomagat probvah i s zlato ne pomaga sa6to 4uh 4e ako go potarkam s opa6kata na nqkoe kote pomaga no i tova probvah i tova ne pomaga.Kakvo da pravq na drug o4en ako otida dali 6te mi izpi6e ne6to? :-#

ThePowerOfLove
12-29-2007, 20:39
И на мен от време на време ми се появявът :? Аз от личен опит препоръчвам капки Окацин, на мен ми помагат :wink:

LiveFlower
12-31-2007, 23:29
we kvi operacii vi gonqt puk vas,predi kolko mnogo mi izlizaha,ma ne praeh po4ti ni6to e samo edno de:maika mi me kara6e s gore6ta metalna lujica da si q nalagam na okoto,oba4e as neizdurjah i tq vze utiqta i vurhu edna kurpi4ka q zatopli i nalaga6 na okoto dokato ne istine vuprosnata kurpi4ka,posle pak se nagrqva i taka.oba4e as pri mene si imah problem s o4ite nqkolko godinii noseh o4ila

ra4ence
01-02-2008, 15:17
Търка се със злато да. Но трябва да е обло, т.е. златен пръстен,примерно халка.
Също така мн помага и сварено яйце. ДОкато е още топло разтърквайте окото. /ама да не е мн горещо,че аз направих тази грешка и доста беше неприятно ;) /

Sladkata___
01-09-2008, 11:58
SWASTICA blagodarq za podrobnata informaciq 6te te poslu6am i 6te probvam nqkoi ne6ta koito si pisal.V momenta sam o6te po pritesnena za6toto dneska vidqh 4e e4emika mi e stanal mnogo po golqm i podut.Nadqvam se da mi mini po barzo :wink:

ra4ence
01-11-2008, 07:36
Търка се със злато да. Но трябва да е обло, т.е. златен пръстен,примерно халка.
Също така мн помага и сварено яйце. ДОкато е още топло разтърквайте окото. /ама да не е мн горещо,че аз направих тази грешка и доста беше неприятно ;) /
На баба ти рецептите,а?
Златото НЕ съдържа каквато и да е съставка,която подпомага лечението на ечемика!!!След като го натъркаш,може да ти мине след ден два ,ЗАЩОТО периода в който той стой е 7-10 дни...Тогава глупавите хора си мислят,че от това им минава....колко жалко...
Ако по пръстена има бактерия,която да подпомогне за рецивидацията на ечемика,няма да е много подходяща процедура,но ти си знаеш!
Яйцето също не помага!

Много странно,защо и лекарите препоръчват това. Явно ти по-добре знаеш. А ние,хората,на които това е помогнало не сме хора,а мутанти.. не знам.. истината е някъде там

8)

Beb4e__to
01-11-2008, 21:18
От колко време и е така окото? да знае6 не искам да пла6а оба4е преди една година и половина ми излезна е4емик аз не се погрижих веднага да го отсраня и той се подува6е се пове4е...накрая като ве4е стана доста подуто отидох на о4ен ..изписваха ми кфо ли не ама никуф резултат...накрая се стигна до операция....и о6те куп лекарства след това...и макар и да го отстраниха ве4е година и половина о6те малко си ли4и..така 4е да ходи на о4ен е най добре..ина4е съм 4увала 4е като се потърка злато на окото минава...съ6то има6е и едно мн хубаво мехлем4е то4но за тфа ама не помна името трия да се посъветва приятелката си с лекар..да не губи време!

mimi8
01-18-2008, 20:44
Ами,аз 1во ще ти кажа как се полу4ава...КОлгато имаш нещо в окото,не го търкай,защото се възпалява и после ве4ерта се вдига е4емик...Не си слагай много грим...В най-лошия слу4ай се стига до операция,но тя е много лека и след 1 седмица ти махат конците...Има едни специални пасти,които са по лекарско предписание.Мажеш ги и ти минава :) Знам,защото аз самата от много малка имам и се полуу4ава при смяна на сезоните.Кофти тръпка е :?

Sladkata___
01-30-2008, 16:15
Vzeh si napravlenie za o4en lekar.Utre 6te otida pojelaite mi kasmet :(

miss_survivor
01-31-2008, 20:18
na si4kite mi poznati im minava s zlaten prysten kat go tyrkat...ama neinoto 6tom e mn golqmo...po-dobre da ide na lekar makar 4e e stranno 4e o6te ne go e napravila :(

taamara
07-30-2008, 14:16
Извинявам се, че възобновявам стара тема, обаче в момента имам ечемик на едното око и никой от горе-изброените методи не ми помага, става по-зле. И на лекар ходих - само капки ми предписа, но няма полза.
Ако знаете нещо ..

batkodoki
07-30-2008, 20:24
Извинявам се, че възобновявам стара тема, обаче в момента имам ечемик на едното око и никой от горе-изброените методи не ми помага, става по-зле. И на лекар ходих - само капки ми предписа, но няма полза.
Ако знаете нещо ..

офталмолог!

ако се налга се прави мн малка операция за кютаж на проблемната жлезичка

ale
02-01-2009, 11:20
Когато бях малка ми излизаха най-редовно "ечемици" на очите и дори и операциите не даваха резултат.
Тогава го облъчих с магнит (физиотерапия) 5-10 сеанса, което е съвсем безболезнено, и ми мина за дълги години.
Сега пак ми се появи, но се надявам да ми мине с бабини лекове, защото нямам физиотерапевт с магнит под ръка.

Sladkata___
02-01-2009, 12:06
аз пък имам киста на долния клепач :( някой да знай повече изформация за това моля ви да каже от два месеца го имам не ме боли само е леко подуто и така си стои

titinkaa
02-01-2009, 15:09
нека да го потърка с златен пръстен,да вземе на майка й халката те са по-предпочитани за ечемик,също знам че минавало и с урина,като ходи по малка нужда нека да си намокри малко пръста и да го намаже

(S) AINT
02-01-2009, 20:31
Аз много пъти съм имала и ми е минавало :)
Докторката ми каза , че се получава от отслабване на имунната система, от липса на витамини, недостатъчно сън.
Аз си слагах на окото сварено яйце и картоф и ми помогна. Чувала съм че ако някой близък те наплюе и минавало 8-) нз дали е ефикасно

evalongoriq
02-15-2009, 12:56
аз като имам ечемик майка ми ми го търка с халката си и то минава :D

batkodoki
02-17-2009, 03:10
Айде сега, пия ОК с години и нямам ечемик и не съм имала.....сестра ми дето не пие има доста често........маха й се като го натърка със златен пръстен!

е пък това от теб не очаквах:
ИМА генетична предисозиция, ако я свържеш с фертилният статус ще ти стане яснно какво провокира латентната инфекция.

а що се касае за "златния пръстен" - забрави! среброто има ологодинамични свойства, просто подмени пръстена с метал със сходен ЦВЯТ. ефекта ще е същият.


в резюме: вероятно имаш/ще имаш проблеми с яйчници, сестра ти с имунитетет. ще умре много преди теб , вероятно от някакъв "рак".

m3talmania
02-17-2009, 07:47
Ох аз пих витамини и не ми минава. Сигурно ще отивам на доктор, че не ми останаха идеи. 8-)

teengirl4e
04-09-2009, 10:04
i na mene na sestra mi sa i izlezna :[ :(

NqkfaNikakva21
04-09-2009, 10:38
Маха се и чрез лекърска намеса :) С 1 дооооста дълга игла :shock:

евала за подписа 8)

TeenHelper
04-09-2009, 19:01
Маже се със Сулфацедамид (капки за очи) - поне, като по -малка имах страшно много ечемици и ме мажеха с това :) Получава се възпаление на очите, при мен поне беше от алергия към мръсния въздух

m3talmania
04-09-2009, 19:25
Маже се със Сулфацедамид (капки за очи) - поне, като по -малка имах страшно много ечемици и ме мажеха с това :) Получава се възпаление на очите, при мен поне беше от алергия към мръсния въздух
Има доста лекарства, които вършат тая работа. Най-добре лекаря да предпише нещо. Аз си слагам капки и някво гелче. :-o

candy_girl4e
04-10-2009, 10:29
И аз имах преди време и ходих на д-р и той ми предписа една пастичка - Fucithalmic и ми мина доста бързо ... сега ми се появи отново и веднага го намазах с тази паста и май започна да спада :)

djapanka2
04-25-2009, 09:41
хора, ечемика излиза когато човек не се храни редовно, а понякога и от инфекции. не знам точно как се лекува но търкането със златен пръстен и компресите помагат, въпреки че на една приятелка й излезна преди около месец-два и още си седи.

gumS
05-07-2009, 12:27
Аз знам,че трябва да се правят топли компреси

clever
05-07-2009, 12:33
извинявайте
може ли да ми обясните накратко какво представлява ечемик на окото :-o
просто в момента нямам време да се поровя в нета... :-o
мерси предварително : )

gumS
05-07-2009, 20:14
Ечемик на окото .. това е възпаление .. пълно е с гной .. има формата на ечемик .. и се появява примерно при нередовно хранене и други неща разбира се .. неприятно е,но не е болка за умиране :)

clever
05-07-2009, 20:21
благодаря :) стана ми ясно
а боли ли? :-o

gumS
05-08-2009, 15:26
Да :)

clever
05-08-2009, 18:51
gumS
мерси много че ми обясни
сега ще прочета повече по въпроса:)

gumS
05-08-2009, 20:16
няма проблем...пак заповядай :)

lpviky
08-12-2009, 21:19
от моя личен опит: първоначално трябва да се правят компреси от лайка или гореща вода 4-5 пъти на ден за да може да избие. никакъв грим (отнася се за нас девойките). компресите трябва винаги да са топли и да се седи по 10ина минути с тях.
ако не стане нищо вече трябва да се отиде на лекар за да ви предпише някакви капки, защото тези които са за тази цел са с рецепта. ако можете да си вземете капки без рецепта ето някои които вършат работа: Sulfacetamid - 10ml; Okasin - 0,3%, 5ml или Fucithalmic - 10mg. :-o

pikLaA
08-13-2009, 15:35
преди няколко години получих е2 ечемика на същото око сега съм подщи без мигли на едното око долния клепач :-x нещата се оправят като отидеш на лекар там трябва да ти предпишат нещо. Бях се мазала със едно малко бяло кремче направо върху ечемика се прилагаше и за 2-3 дни най много се пукваше ама то не се усещаше :) Болеше си доста и ти пречи да гледаш затва трябва да действаш ! :Р Успех!

SweetySmallDevil
08-31-2009, 16:45
златни пръстени..... дрън та пляс .... аз имах ечемик мина ми и след време ми излезе друг .... ходих на лекар още на същия ден ... слагах няква маз за очи... някви капки 10 лв :shock: ... и кво нищо ... ечемика спадна но остана топче ... 2 пъти ходих до докторката .. тя ми вика ... ше трябва да чакаш да мине ... лол и кво вече 4-5 месеца не е спаднало ... казаха ми бирена мая и нея пих .... се тая, не спада и не спада .... но това е топчето ... а от лекарствата ечемика мина веднага ....

JaCkSpAr0y
08-31-2009, 19:57
Ами да ходи на лекар ! Е значи какви сте такива хора да знаете ,че имате проблем и да питате във форум ...... Лекува се с лекарства, а тъй като много лекарства искат рецепта пак сигурно ще се наложи да отиде тъй, че не виждам друг изход .

straight87
02-29-2012, 17:02
Със сопол (колкото и странно да звучи, на мен ми помогна).

Успех :)

nicole95
04-17-2012, 14:29
Аз преди време имах ечемик на дясното око,на долният клепач - отвън. Търках го с златен пръстен по 3-4 пъти на ден правих топли компреси с лайка,бяха ми казали да слагам лук и щял да изчезне,домат му слагах, и топли компреси му правих с нагрята кърпа, цяла седмица не се махна. Накрая реших да отида на очен лекар и ми го цепнаха. След 5 дена ми се появи на лявото око обаче този път пък беше от вътрешната страна на клепача, изписаха ми Тобрадекс, но и това не ми помогна. Продължи да расте, беше с 3 върха и получих отток под окото. Накрая и него ми цепнаха.

Операцията е съвсем проста и нищо не се усеща, за това няма място за притеснение. Само на следващият ден окото може да е малко подуто от упойката.
Братовчедка ми също имаше и на нея и го цепиха, но тъй като тя е малко плашлива, започнала да плаче и и изтекла упойката.

Зависи от организма ти до колко ще се развие ечемика и кога ще изчезне. При някой се налага да им го цепят, а при други се разсейва.

somniumtt
04-26-2012, 20:38
Това натъркай го с това онова са пълни глупости ! Отиваш в аптеката и си купуваш Макситрол, маз 3.5 грама и го мажеж 3 пати на ден успех !

ledenakrasota
04-26-2012, 20:46
Личната лекарка ми беше изписала едно като кремче и за часове подутото ми око беше изчезнало. :D

ledenakrasota
04-26-2012, 20:47
Това натъркай го с това онова са пълни глупости ! Отиваш в аптеката и си купуваш Макситрол, маз 3.5 грама и го мажеж 3 пати на ден успех !

пЪти. =|

Макситрол беше май и моето. :)

ForzaFelipe
04-26-2012, 22:05
Компреси с топла вода.
Ако ли не операцията е няма 5 минути,нищо не усещаш,боцкат те лекичко в клепача и нищо не усещаш.След 5 минути вече си почиваш,след 1 час си се прибрал,а мисля че след 12 часа махаш марлята и си готов.1 седмица е синьо но минава и май се мажеше с един крем за известно време.

kalpazanka
04-27-2012, 05:09
СТАРА тема!