PDA

View Full Version : Мононуклеоза и ангина, а сега пак гърлото? :(



Barbie
11-10-2007, 23:29
Ой, имам проблем. Смейте се, ама ме боли гърло. В началото реших, че ще мине бързо, ама вече 10 дена само се засилва болката. Пия чайчета, фервекси, смуча хапчета за гърло...никакъв ефект. :(
Нямам навика да искам здравни съвети в тийн форуми, но съм в чужбина и нямам с кого да се консултирам. Връщам се в България до 3 седмици, но смята, че до тогава трябва да съм овладяла положението, за да не вземе да слезе надолу по дихателните пътища.
Проблемът е, че точно преди да замина бях направила една гнойна ангина, което се оказа симптом за реактивирана мононуклеоза (не знам дали това ви говори нещо). В седми клас бях карала мононуклеоза (за протокола, сега съм на 20.) Та сега съм малко объркана - има ли гърлоболът ми нещо общо с оная гнойна ангина от преди два месеца, какво да го правя това гърло, че да мине...ъх :(

Вие как лекувате възпалено гърло - какви чайчета, гаргари...?

Така де, аз ще си потърся отнякъде и по-компетентен съвет, ама в момента просто едва преглъщам. :(

Escarina
11-11-2007, 00:34
Ем най-добре ходи на лекар. Смисъл може да има може и да няма връзка гърлото ти... Щом си карала скоро ангина, а мононуклеоза два пъти наистина е задължително. При положение че си предразположена към това заболяване се пази много, че ще ти се разкаже играта на черния дроб, но за няма какво да ти говоря ти си го знаеш най-добре:/ Мен като ме боли гърло пия таблетки прополис, но щом десет дена не минава търси специализирана помощ.

sladka_izmama
11-11-2007, 06:54
i az sym taka v momenta ka6lqm kato nqkakvo magare no ne mi se hodi na lekar,4e kato go znam moq li4en samo s antibiotici za 6tqlo i ne6tqlo me trovi :( i taka..i az pia 4ai4eta..kakvito maika mi e kupila mai ne6to 6ipka li be6e kakyv ;) med sys senapeno seme qm ujasno e :-& no pomaga za gyrloto ...ta i topla voda sys soda da si pravish gargara sy6to mn pomaga..emi dano da sam ti bila polezna i se opravqi byrzo :)

merkiless
11-11-2007, 08:40
Всички отивайте на лекар! ТОВА Е СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ. Инфекцията в гърлото довежда до бронхит (от там ти е кашлицата), а ако не отидете на доктор следва пневмония, която се лекува много трудно и ще стоите в болница повече от седмица. Говоря съвсем сериозно - не е кой знае какво отивате при доктора и той ви предписва добър антибиотик.

BrokenInnocence
11-11-2007, 11:33
Имала съм мононуклеоза и то в най- отвратителната й форма. Мисля, че това е било най- силната болка, която съм преживявала. Но... ако в твоя случай пак е нещо такова, никакви лекарства няма да ти помогнат освен болкоуспокоителни.

batkodoki
11-11-2007, 15:17
Ой, имам проблем. Смейте се, ама ме боли гърло. В началото реших, че ще мине бързо, ама вече 10 дена само се засилва болката. Пия чайчета, фервекси, смуча хапчета за гърло...никакъв ефект. :(
Нямам навика да искам здравни съвети в тийн форуми, но съм в чужбина и нямам с кого да се консултирам. Връщам се в България до 3 седмици, но смята, че до тогава трябва да съм овладяла положението, за да не вземе да слезе надолу по дихателните пътища.
Проблемът е, че точно преди да замина бях направила една гнойна ангина, което се оказа симптом за реактивирана мононуклеоза (не знам дали това ви говори нещо). В седми клас бях карала мононуклеоза (за протокола, сега съм на 20.) Та сега съм малко объркана - има ли гърлоболът ми нещо общо с оная гнойна ангина от преди два месеца, какво да го правя това гърло, че да мине...ъх :(

Вие как лекувате възпалено гърло - какви чайчета, гаргари...?

Така де, аз ще си потърся отнякъде и по-компетентен съвет, ама в момента просто едва преглъщам. :(


изобщо не е смешно! описаното състояние е в пряка врузка с мононуклеозата. трябва да те види спец и да се започне адекватно лечение. с чайчета и гаргари няма да стане

Barbie
11-11-2007, 15:41
изобщо не е смешно! описаното състояние е в пряка врузка с мононуклеозата. трябва да те види спец и да се започне адекватно лечение. с чайчета и гаргари няма да стане

Не смея да ходя по доктори докато съм в Италия. Предпочитам да изчакам до началото на декември и да отида при лекарите, които ме лекуваха до сега (до преди месец и нещо в България ходих по хематолози, УНГ-та и тн.) Така де, в крайна сметка дори в България всеки ми казва различно - за 2-3 седмици изпих сума ти антибиотици, урбазон и тям подобни.

А тук съм съвсем сама и ме е страх да се оставя в ръцете на лекари, с които дори чисто езиково не можем да си разберем и дума.

Escarina
11-11-2007, 15:54
Не смея да ходя по доктори докато съм в Италия. Предпочитам да изчакам до началото на декември и да отида при лекарите, които ме лекуваха до сега (до преди месец и нещо в България ходих по хематолози, УНГ-та и тн.) Така де, в крайна сметка дори в България всеки ми казва различно - за 2-3 седмици изпих сума ти антибиотици, урбазон и тям подобни.

А тук съм съвсем сама и ме е страх да се оставя в ръцете на лекари, с които дори чисто езиково не можем да си разберем и дума.

При вуйчо ми и най добрия ми приятел беше същата история, мотаха ги по месец и нещо с температура по 39-40 градуса и им казваха, че не знаят какво им е. Знам, че сигурно е страшно да си в чужбина и да не знаеш какво да правиш, но най-добре намери някой който да ти превежда защото мононуклеозата въобще не е шега работа а симптомите ти наистина водят към нея. Недей да отлагаш, за един месец нещата може да се влошат. Пази се!

Exoras
12-17-2007, 19:44
ще ти кажа няколко неща: здравословна храна




сандрин




ако и тва не помогне - ИСУЛ > доцент Цолов ;)