PDA

View Full Version : Значението на няколко думи



vaca
11-11-2007, 17:58
zdraveyte iskam da vi popitam dali znete opredeleniqta na tezi dumi zashtoto speshno mi trqbvat a te sa INDIVIDUALIZYM KONKISTADORI INDULGENCII KONVERNO PROIZVODSTVO RENESANS HUGENOTI REFORMACIQ ANEKCIQ SANKIULOTI I BLAGODARQ PREDVARITELNO :-o




Редактирано от:ЦвЕтИт0-7-ма т.,заглавието на темата трябва да бъде написано на кирилица. :wink:

TheSadGirl
11-11-2007, 18:07
zdraveyte iskam da vi popitam dali znete opredeleniqta na tezi dumi zashtoto speshno mi trqbvat a te sa INDIVIDUALIZYM KONKISTADORI INDULGENCII KONVERNO PROIZVODSTVO RENESANS HUGENOTI REFORMACIQ ANEKCIQ SANKIULOTI I BLAGODARQ PREDVARITELNO :-o

aneksiq-nasilstveno prisaedinqvane na oblast ili darjava kam druga
hugenoti-protestanti

mi smao tezi namerih,sorry 4e ne pomognah mnogo

vaca
11-11-2007, 18:10
MERSI MN I 2 DA SA PAK POMAGAT :D

TheSadGirl
11-11-2007, 18:16
nqma za kakvo...ami probvaj i v google,az tam napisah konkestadori i izlenaha nekvi obqsbebiq,probvaj i s dr dumi

gub4eto
11-11-2007, 18:21
Конквистадорите - това са първите испански завоеватели на Америка.
Индулгенции - Това са лисчета, с които си изкупуваш греха още на земята. За да се сдобиеш с тях, даваш пари на църквата, а в замяна на това, съвестта ти е чиста(един вид).
Надявам се да съм ти помогнала, с тези думички :-P

comics
11-11-2007, 18:49
Ренесанс- Възраждане
Реформация - преустрояване, преустройство, обновяване

marry
11-11-2007, 18:50
Индивидуализъм - стремеж на отделната личност (индивид) да живее, да се изявява и да бъде оценявана самостоятелно.

Санкюлоти - популярно наименование на бедните парижани заради дългите панталони, които носели, за разлика от привилегированите слоеве, които ходели с три четвърти панталони и копринени чорапи.

Ренесанс - (от фр. Renaissance - букв. възраждане) Общо название на преходния период между средновековието и новото време от XIV до началото на XVI в.

Конвейрно производство - организация, при която обработката и сглобяването на материали и части се извършват по непрекъснато движещи се транспортни ленти.