PDA

View Full Version : Като сте толкова талантливи напишете ми есето!



krasiva_luja
11-11-2007, 18:52
Търсих в интернет и нищо не намерих, а есе посмъртно не мога да напиша.. някой знае ли от къде да си го изтегля или може ли да ми го напише... Абе горе долу 1 страничка голям формат да е просто нищо не ми идва на главата... ((
ТЕМАТА Е по избор - "Любовта спасява" или "Любовта е преграда пред злото" .В момента съм 8ми клас и изучаваме "Дервишово семе" на Николай Хайтов, като ползвате аргументи в подкрепа на вашите мисли както от разказа така и от личния опит, филми, песни, стихове и кавото и да било.

ЩЕ ЧЕРПЯ!!!

0riginalSin
11-11-2007, 19:09
с това заглавиее едва ли някой ще ти напише каквото и да било.пък и тая тема е супер лесна и доста може да се пише.излолзвай сивото си вещество и може и да стане.

slavito007
11-11-2007, 19:56
Айде да не се лъжем тука ся, точно на тема любов не може да не ти идва абсолютно нищо наум. Потърси из нета есета за любовта и кат толкова та мързи да пишеш, събирай оттук оттам и сглоби нещо/

vaca
11-11-2007, 20:22
ami az gledam 4e nikoi nqma da ti napishe eseto i stiga si puskal500 temi za tova ese sigurna sam 4e mijesh i sama :D

Billy Spleen
11-12-2007, 12:29
Аз таланта го ползвам да пиша по-важни неща, от колото есета на жалки фьешънки. А темата е меко казано лесна.

bloodfrozen
11-12-2007, 13:17
с това заглавиее едва ли някой ще ти напише каквото и да било.пък и тая тема е супер лесна и доста може да се пише.излолзвай сивото си вещество и може и да стане.
И аз обърнах внимание на заглавието.. Толкова грубо написано, че няма накъде повече.. :?
И все пак се помъчи да съчиниш нещо, защото то си е за тебе.. не можеш да напишеш 'посмъртно' есе, защото едва ли си полагала достатъчно усилия да се научиш.. то не всеки се ражда научен, ама да искаш всичко така наготово без да си мръднеш пръстчето ... много ме съмнява да постигнеш резултат.. #-o

LordOfLight
11-12-2007, 14:03
с това заглавиее едва ли някой ще ти напише каквото и да било.пък и тая тема е супер лесна и доста може да се пише.излолзвай сивото си вещество и може и да стане.


Дали има сиво вещество? Руса е!

Както и да е точно пък по темата любов има тоооолкова много да се напише, че няма на къде...пък по "Дервишово семе" ехе....пак помисли...

Glezanka
11-12-2007, 19:42
Темата е адски банална,за любовта може да се пише доста ... това че ти не искаш да се напънеш малко е друг въпрос ... Талантливи хора има,но едва ли някой ще седне да ти пише есето,аз лично няма да се навия :-D И все пак,не вярвам в Инет да няма поне тема доближаваща се до твоята ... потърси по внимателно и си седни на задника да си напишеш сама домашното. :twisted:

MiSs_DioR_CheRiE
11-19-2007, 15:01
vijdame 4e si rusa macko ama za tva ese ne se iziskva i mozuk temata e mn lesna :-D i ako be6e pomolila po milo moje bi nqkoi 6te6e da ti go napi6e

WILD__BOY
11-24-2007, 10:34
няма ти го напиша!

Escarina
11-24-2007, 23:05
Че ти само със заглавието на темата се обричаш. Първо - невъзможно е да няма нищо поне малко доближаващо се до твоето есе. И второ, чудно ми е как не те беше срам да кажеш, че есе посмъртно не можеш да напишеш такова. А и не виждам защо някой трабва да се чувства длъжен да ти пише есето при положение, че дори не знаеш как да се помолиш като хората?

Escarina
11-25-2007, 14:55
, че дори не знаеш как да се помолиш като хората?

То не е задължително да се моли, аз и написах какво е нужно да стори...
:P :P :P :smt006

Хах да :D

Amely
03-30-2008, 12:33
До авторката на темата- уникално си тъпа, малоумна и проста. ;) Останалата част от скромното ми мнения ще си я запазя за себе си. ;)

Escarina
03-30-2008, 14:00
Виж ти... след толкова месеци хората още ти се възмущават :D

Amely
03-31-2008, 11:58
Аха.
Сега го видях.
И заядливата ми добра душичка не се стърпя... когато поискам, като в този случай, мога да бъда много очарователна...

Escarina
03-31-2008, 16:32
Оо чарът в случаи като този е нещо много важно.. Предизвиква много интересни реакции, от типа Шъ Тъ УбиЪ мЪ МъРшУуУ! :lol:

Amely
04-08-2008, 16:49
Хах, хапсолютно е така :-D

ANTIHUMAN
04-17-2008, 20:38
"Любовта е преграда пред злото"
/есе/

Злото ... ах това зло! От мозъка до костите ме мъчи.Защо ме мъчи?Чакам да срещна любовта ,но дотогава как ще се разберем с онова бреме което аз съм сам/а с това зло? Чудя се какво да направя?Писна ми вече.Ще намеря любовта дори накрая на света . . . ще се боря с зъби и нокти да сложа преграда . . . между злото и любовта.
Преграда?Едното върви с другото , каква преграда? Нима мога да разделя доброто от злото?Не не мисля!Стига съм се мъчил/а с този песимизъм ,нека да бъда реалист/ка!Знам ,че много хора са се били в името на любовта!Но дали тя е съществувала в онзи момент за тях?Може би е било привличане?Но какво?

Спомням си онзи миг когато бяхме само аз и ти! Беше незабравимо изживяване ,а онзи летен прехледен морски бриз.Аз и ти под звездите ,а пясъка някак си бе направен в онзи момент от ,сатен!Мислиш ли ,че тогава забрави злото?Успях да те измъкна от зли мисли и дела ,който ти може би щеше да изплозваш срещу някоя гадна зла душа ,която ти е наранила чуствата !Преграда има в този момент.Затова е любовта ,затова съм аз сега ,да те пазя от цялото зло на света.Сетих се когато ти ми каза: ,,Да!'' честно да ти кажа ,усъмних се в твойте слова! Стори ми се приказка ,че каза: ,,Да.'' Тогава очите ми горяха , главата ме болеше и знаеш ли , за това беше виновен/виновна само ти!Неможех да не мисля за това.Как точно ти на мен отговори: ,,Да!'' Ден и нощ мислех за теб ,успях да направя преграда между любовта и злото.Зарадвах се.Но онова тънко гласче което наричаме ми сепнеше : ,,Това е лъжа!'' Проклинах тази злоба скрита в мен, проклинах , онези мисли:: ,,Дали за мен ти си роден/а?'' Проклинах дните тежки без теб . . . ,но аз знаех ,че само с теб можех да бъда истински щастлив човек.
Имахме щастливи мигове ,дни ,часове , минути и съвместни мечти.Не успяхме да задържим любовта!Злобата беше толкова голяма ,че аз неосъзнах това.Преградата постоянно я поправяхме ,стараехме се да бъде както преди!Чиста , неомърсена , силна . . . крепяща се на две влюбени души.Изневери , лъжи , караници . . . ето видя ли злобата пак ни следи!Преградата падаше ,бавно и болезнено.Не си вярвахме ,нямаше я онази първоначалната любов, мъчихме се да не обръщаме внимание на падащата преграда пред нас . . . , но уви и на любовта удари сетния й час!
П.П. Незнам дали съм помогнал ,но се пак! Не ми се мислеше много и набързо така.Темата е много лесна това ,че те е мързяло е друг въпрос!
Успех с оценката ,ако не е твърде късно! 8)

Escarina
04-18-2008, 16:48
Не мисля, че помогна особено :D

ANTIHUMAN
04-19-2008, 07:45
Не мисля, че помогна особено :D

Знам ,ама гледам нито един юзър непомогна! :lol: Да се направя на добър! Еми проблема не е мой нали знаеш? :lol: 8)