PDA

View Full Version : Есе... помощ!! ЩЕ ЧЕРПЯЯЯ



krasiva_luja
11-11-2007, 19:56
Търсих в интернет и нищо не намерих, а есе посмъртно не мога да напиша.. някой знае ли от къде да си го изтегля или може ли да ми го напише... Абе горе долу 1 страничка голям формат да е просто нищо не ми идва на главата... ((
ТЕМАТА Е по избор - "Любовта спасява" или "Любовта е преграда пред злото" .В момента съм 8ми клас и изучаваме "Дервишово семе" на Николай Хайтов, като ползвате аргументи в подкрепа на вашите мисли както от разказа така и от личния опит, филми, песни, стихове и кавото и да било.

ЩЕ ЧЕРПЯ!!!
_________________

sherry
11-12-2007, 17:35
http://www.suite101.com/article.cfm/self_empowerment/61472 -Ако знаеш английски, остава само да го преведеш.


Любовта спасява

Есе

Някои казват, че любовта е сляпа. Други вярват, че тя се взира дълбоко...в душите на хората и не разрушава всичко по пътя си, а гради мостове, разрушава единствено преградите. Любовта е вечно търсеща и откриваща, вечно дава от себе си и често не иска нищо в замяна! Тя е нежна, красива, добра. Тя дава топлина и сили, с които никое друго чувство не може да ни дари...
Вярно е, че най-горчат сълзите, изплакани от любов. Но дори и те са сладки, когато ги изпива в устни този, когото обичаш. Любовта е пагубна стихия, но понякога е единствения лек за едно болно сърце. Само тя е в състояние да спаси човешката душа от негативни чувства като омразата, апатията, пустотата. Само любовта ни спасява от духовната бедност и ни дава криле, с които да докоснем мечтите си.
Въпреки различнията между хората, ние всички имаме нещо общо. Нуждаем се от топлина. Имаме нужда от покрепа, от обич. Красиво е, когато обичаш и си обичан в замяна. Силата, която ни дарява любовта не би могла да бъде сравнена с никоя друга, защото тя е отвъд границите на видимото. Любовта е по-силна от всичко и само тя е в състояние да срине всяка една пречка по пътя ни.
Няма пречка, няма трудност, която да не би могла да бъде забравена, ако любимият човек те прегърне и ти даде опората, от която се нуждаеш. Някъде прочетох :"Всеки от нас е ангел с едно крило.За да полетим трябва да се прегърнем силно! ". Съгласна съм с тези думи, защото според мен всеки един от нас се нуждае от някого, на когото да дари обичта си, човек, на когото да споделя, да има доверие. Ние прекарваме живота си в търсене на този човек и когато успеем да го намерим, ние сме намерили своята половинка. И никоя мъка не би била голяма, когато е посрещнеш с човека, който те обича. Въпреки всички разочарования, които срещат на пътя си, това търсене си заслужава, защото накрая "печелиш" най-голямото съкровище-вечна обич.
Любовта лекува...Тя спасява от всяка беда. Тя дава щастие и топлина. Нуждаем се от нея, особено в наши дни, когато лед от омраза е сковал сърцата на хората...

sherry
11-12-2007, 17:36
Написах го бързо и е кратко, но дано свърши някаква работа.

krasiva_luja
11-19-2007, 16:39
Написах го бързо и е кратко, но дано свърши някаква работа.obi4am teeeeee :grin: