PDA

View Full Version : Защо не разбирам нищо от Илиада?



g_antonov
11-12-2007, 14:34
Защо не разбирам нищо от Илиада?

mickelangelo
11-12-2007, 14:43
четенето е майка на знанието ( и баща на затъпяването )
и се пак ... чети ... :)

Mitio_man
11-12-2007, 14:44
Защо не разбирам нитщо от Илиада?
za6to li iaz s1m taka :( .tiu e bahti prostotiqta i ni6to ne razbiram :)

Мулиган-чу
11-12-2007, 14:44
То не е ненормално да не разбираш нищо от "Илиада". Спокойно, просто трябва да я прочетеш внимателно, това, което аз не направих. То е ясно и е като приказка 8-[ 8-[

SunnyG
11-12-2007, 18:04
На мен пък Илиада ми беше много интересна.Какво точно не ти е ясно?

ZAROSLAVA_babYyYY
11-13-2007, 11:40
лично на мен ми беше много скучна :-| и спокс не си само ти и аз не я разбрах :D :::

Sarabi
11-13-2007, 14:27
Хах, достамалко хора май я схващат. На мен ми е сууупер тъпа... баси, само еди кой си уби тоя тоя тоя и тоя, след тва другия изби незнам си кой и другия и брат му, копието го прониза в слепопочието и мрак забули очите му... ЕДНО И СЪЩО... блах :| .

kasiopea
11-13-2007, 14:55
Защото и аз нищо не разбирам от ''Илиада''. ::: Четох книгата внимателно, но пак не мога точно да й схвана смисъла. Разправя се за Троянската война, за Боговете, които изпращат наказания на земята, за водачът на Ахейците, за Афродита, за синовете на Ахилей. Доста объркващо го написах, ама аз това успях да разбера. [-(

gorska
11-13-2007, 15:03
Може би защото дори не знаеш как се пише НИЩО следователно не можеш да четеш...

Шегувам се, разбира се... Не знам... Да не би да не си се постарал/а достатъчно? Или още преди да започнеш си бил предубеден, че ще бъде голяма тъпня, и без да се усетиш, си прекратил всякакви опити да го разбереш :-|

BrokenInnocence
11-13-2007, 15:23
Сори, ама изкарахте "Илиада" като тема за защита на докторат по физика. НУжно ти е съвсееем малко внимание и четене на това- онова за гръцката митология. Преди време са учели в училище "Фауст" сега хората се оплакват от "Илиада". И аз знаех, че поколенията все повече затъпяват, ама чак пък толкова...

sexa_na_kompleksa
11-13-2007, 16:34
Тъпотия като всяка друга,която учиме. :? Защо ни тровят живота с тези лайна (с извинение) , а не четем нещо българско,нещо наше,нещо като Ботев и Вазов ... И това не е само по литература,а и другите премети - по история,примерно,защо трябва да учиме за средновековието и за исляма ... Дай българска истроия,бе ! А предмети като физиката изобщо няма да ги коментирам - това е от ненужно,по-ненужно !

BeBsItO
11-13-2007, 17:02
:) kato ne vlaga6 jelanie i si predubedena est e ni6to nqma da shvane6. zn moq savet e takav, p1rvo pro4eti troqnskiq cikal (tam e obqsneno koi koi e ) posle gledai filma ''troq'' i ''helena ot troq'' sled tva pogledni razrabotkite, i 4ak togava po4ni knigata. kogato q po4ne6 na teb pove4eto ne6ta 6te sa ti qsni, i 6te q 4ete6 s interes ;-) az taka napravih, vapreki 4e predi da napravq si4ki tva iliqda mi be6e adski malumna kato na teb. no sledkato napravih tezi ne6ta..... sega q razbiram ;) onq den dori iskarah 6 na 1 va glava :P :grin: uspeh

SunnyG
11-13-2007, 19:10
Сори, ама изкарахте "Илиада" като тема за защита на докторат по физика. НУжно ти е съвсееем малко внимание и четене на това- онова за гръцката митология. Преди време са учели в училище "Фауст" сега хората се оплакват от "Илиада". И аз знаех, че поколенията все повече затъпяват, ама чак пък толкова...

Аз миналата година учих "Фауст",но аз съм в хуманитарна паралелка и изучавам доста повече неща...
Та,какво не и разбитрате на Илиада и какво и е скучното.Това е гръцка митология :arrow: богове,силна вяра и дълбоки патриархални ценности.Разказва се за Троянската война,която както можеби знаете от филма Троя започва заради хубавата Елена.Който е гледал филма значи може да се ориентира за какво става дума и в Илиада,но разбира се в книгата се набляга доста и на боговете,а във филма този мотив е пропуснат.Това,което се разказва във филма,това ще и учите.Ще разглеждате образа на Ахил,светът изобразен върху щита му,двубоят му с Хектор,Разовора на Хектор със съпругата му и образа на Хектор.Това е общо взето..

vodolei4e_m
11-13-2007, 22:28
То не е ненормално да не разбираш нищо от "Илиада". Спокойно, просто трябва да я прочетеш внимателно, това, което аз не направих. То е ясно и е като приказка 8-[ 8-[
ахаха абе и аз не я прочетох въпреки че цял първи срток тва учихме че и класно, ама не мисля че ако я прочете внимателно ще разбере нещо... просто тряа устиска да я минат материала (аз така направих :razz: )

puppy
11-14-2007, 14:58
о, с какво нетърпение чаках да свърши всеки пореден случен час по литература, почти никой не я беше прочел, госпожата говори адски приспивно, нашата паралелка тогава имаше май около 6 часа БЕЛ в седмицата и си беше жив ад, 50% спяха, а останалите слушаха музика, лежейки на чина...
аз лично не съм я чела, но от това което ми набиваха в главата толкова много време знам някои неща:
Ахил и Хектор - разглеждат се приликите и разликите м/у тях - единия спокоен, отдаден на семейството, другия смел, решителен, борбен... и някви такива:)
Бият се защото единия отмъщава за нещо на другия. май хекор беше убил приятеля на ахил(или обратното :-s )
абе..нз.. в тея часове си играех с телефона, слушах музика, бърборех със задния чин, ядох(най-вече) и такива неща:) все полезни :D
но на класната изкарах 5 :grin: другите ми оценки бяха 6ци и накрая пак имах 6:) така че гледай да я избуташ, нататък са мъъъничко по-интересни и лесни

simba007
11-14-2007, 15:09
za6toto i az nerazbirah ot neq ni6to :grin: :grin: :grin: :grin: to izob6to ima li nqkoi koito da q razbira osven zubarite

g_antonov
11-14-2007, 19:15
6 probvam da izdyrja dokyt svyr6im

DisciplineAndOrder
11-14-2007, 21:42
На мен ми хареса. :-| Разбрах я...А още не сме я учили даже :lol:

FeelTheBeat
11-14-2007, 22:17
Аз също първоначално не можах да разбера нищо. Но след като се позамислих малко го разбрах, и ми стана интересна.

dantro
11-14-2007, 22:23
о, с какво нетърпение чаках да свърши всеки пореден случен час по литература, почти никой не я беше прочел, госпожата говори адски приспивно, нашата паралелка тогава имаше май около 6 часа БЕЛ в седмицата и си беше жив ад, 50% спяха, а останалите слушаха музика, лежейки на чина...
аз лично не съм я чела, но от това което ми набиваха в главата толкова много време знам някои неща:
Ахил и Хектор - разглеждат се приликите и разликите м/у тях - единия спокоен, отдаден на семейството, другия смел, решителен, борбен... и някви такива:)
Бият се защото единия отмъщава за нещо на другия. май хекор беше убил приятеля на ахил(или обратното :-s )
абе..нз.. в тея часове си играех с телефона, слушах музика, бърборех със задния чин, ядох(най-вече) и такива неща:) все полезни :D
но на класната изкарах 5 :grin: другите ми оценки бяха 6ци и накрая пак имах 6:) така че гледай да я избуташ, нататък са мъъъничко по-интересни и лесни


Аз преди няколко години също шравих някакво есе на тази тема .. общо взето Троя не бях влизал в час когато се предаваха уроците не бях чел произведението а имах 5 .. просто си саченявах някви работи .. и си спомних за филма Троя : :D

puppy
11-15-2007, 17:05
о, с какво нетърпение чаках да свърши всеки пореден случен час по литература, почти никой не я беше прочел, госпожата говори адски приспивно, нашата паралелка тогава имаше май около 6 часа БЕЛ в седмицата и си беше жив ад, 50% спяха, а останалите слушаха музика, лежейки на чина...
аз лично не съм я чела, но от това което ми набиваха в главата толкова много време знам някои неща:
Ахил и Хектор - разглеждат се приликите и разликите м/у тях - единия спокоен, отдаден на семейството, другия смел, решителен, борбен... и някви такива:)
Бият се защото единия отмъщава за нещо на другия. май хекор беше убил приятеля на ахил(или обратното :-s )
абе..нз.. в тея часове си играех с телефона, слушах музика, бърборех със задния чин, ядох(най-вече) и такива неща:) все полезни :D
но на класната изкарах 5 :grin: другите ми оценки бяха 6ци и накрая пак имах 6:) така че гледай да я избуташ, нататък са мъъъничко по-интересни и лесни


Аз преди няколко години също шравих някакво есе на тази тема .. общо взето Троя не бях влизал в час когато се предаваха уроците не бях чел произведението а имах 5 .. просто си саченявах някви работи .. и си спомних за филма Троя : :D
и аз си съчинявах мои си неща, най-обичам обаче да говоря за нещо, което си го знам от обща култура, доста оценки съм си изкарала така(само по литература де:))

sasha_90
11-17-2007, 19:26
И аз нищо не разбрах от нея :-D .Ще трябва да търпиш и да се надяваш да не те изпитат докато я учите. :)