PDA

View Full Version : Вектори



black_beauty
11-12-2007, 16:42
Моля ви се ако има желаещ да ми обасни за изваждане и умножаване на вектори нека заповяда защото съм страшно зле по математика (представете си реакцията на алиса попадайки в страната на чудесата - това е моята реакция при всяко отваряне на учебника и в началото на всеки час по математика)и ми трябва спешно а няма време да викам учители :-#

vikc
11-12-2007, 16:47
И аз сега уча вектори :smt001 Ето ти един сайт , който ми помогна да разбера що е това вектор :grin: http://www.math10.com/bg/geometry/vectors.html

gorska
11-12-2007, 18:38
Мии на мен умножаването ми е толкова лесно, че направо не мога да се сетя как да ти го обясня....
А за изваждането аз го запомних по следния начин:
АВ - АС = СВ

Тоест повтарящата се буква се маха, а другите две се залепват, като се почва от тази, която стои вдясно.
Ех... дано да си ми разбрал/а обясненията... факт е : НЯМА ДА СТАНА УЧИТЕЛКА ПО МАТЕМАТИКА !!! :D

~Jenito93~
11-13-2007, 11:34
оо даа... на тва имах контролно днеска.. :lol:

*като ги събираш => от края на първия вектор начертаваш втория. Векторът който се образува от края на втория към началото на първия е сбора им ;)

*Като ги изваждаш => първия и втория вектор имат общо начало. Разликата на 2та вектора е вектор с начало - края на втория вектор и край- края на първия. Демек ( :lol: ) вектора (разликата) винаги сочи към вектора от който вадим ;)
За умножението нз ... :)

vodolei4e_m
11-13-2007, 22:37
оо даа... на тва имах контролно днеска.. :lol:

*като ги събираш => от края на първия вектор начертаваш втория. Векторът който се образува от края на втория към началото на първия е сбора им ;)

*Като ги изваждаш => първия и втория вектор имат общо начало. Разликата на 2та вектора е вектор с начало - края на втория вектор и край- края на първия. Демек ( :lol: ) вектора (разликата) винаги сочи към вектора от който вадим ;)
За умножението нз ... :)
именно тва е логично
тва като го учих го изпуснахме но то е логично
2 отсе4ки като се сабират-> на4ертажа6 ги една до друга
като ги вадиш -> от по дългата- по късата и това което остава е разликата... логика бе деца... за умножение и другото хал хабер си нямам :-D :D