PDA

View Full Version : Хора, в ужасна дилема съм !



Kapu4ino
11-12-2007, 19:47
Супер кретенски ще ви прозвучи, ясно ми е , ама нищо 8-) .

Така. От 3 месеца не съм яла сладко. Нищо. нито шоколад, нито сладкиши, нито бонбони, нито захар в кафето... нищо.
Цялото това отрицание от 3 месеца. А днес майка ми носи Тоблерон. Тъпо ще ви прозвучи, но никога през живота си не съм яла тая марка :-D А сега майка ми носи един такъв хубавец, подарък от някакъв англичанин, с който се видяла днес, приятел. И един Тоблерон- за мен. Двойно изкушение, разбирате ли- не съм яла сладко от толкова много време, никога не съм яла и Тоблерон... а сега 2 в 1 са на разположение пред мен. И... не знам... мислех си да хапна само едно парченце, другото да го оставя... но много се съмнявам, че ще стане така. Ако си хапна едно парченце после ще си кажа, разбира се, "Е, щом е едно какво пречи да са две"... и така ще започна да си казвам всеки ден и ще започна да се тъпча като свиня и ще разваля постигнатото... защото съвсем отвикнах от сладкото, дори не ми се яде... но имам на разположение цял такъв шоколад (ахха говоря за него сякаш е торба с долари :lol: ). Та... може да си го оставя в бюрото, недокоснат, и да изпитвам волята си... но предполагам все в някой момент на слабост ще се изкуша... и ще го омета... Ужасно е . Това е личностна дилема :-D . А ако пък не го и бутна... то постоянно ще се чудя какъв ли е шоколада (тъй като никога не съм го опитвала), ще започна да се дразня, че не съм го опитала и може и да се изцепя да си купя някой... а след него пак да започна да си ям огромните количества сладко...но може и да не стане така, може ако не го докосна след това да се чувствам по - силна и още по - уверена във волята си и в себе си (защото да откажеш сладкото е като да откажеш цигарите, това си е пристрастяване)...
Та 8-) , бих искала да получа вашето мнение за този тъй важен шоколад... какво бихте направили вие на моето място :-| ?

ateto
11-12-2007, 20:05
Абе навъдиха се много откачалки бе !! :shock:

тва дето го правиш е глупаво. Щотото мн ефикасно се СВАЛЯТ килограми като ядеш шоколади и пиеш вода (шоколада е пулен с енергия и можеш да ядеш и да ходиш без да чустваш такава умора и хем сваляш хем ядеш) Както и да е А ти не си яла сладко 3 месеца (безумие това е като да не ядеш месо[вегитарянците ги отписвам. Тва са някви хора изпробващи докаде ще стигнат преди да умрат]) и сега от 1 шоколад се притесняваш... И знам кво е да пушиш и кво е да ги спреш знам кви ти е :)


Неска си купих Тоблерон :) Много е готин :razz:

Madness
11-13-2007, 09:50
нямаш предстааава колко те разбирам
хаха
бе изяж го и си питай джоба :-P

Eli>>>
11-13-2007, 10:12
Абе Тоблерон можеш да си купиш от всеки магазин,или поне от близкия Нон-Стоп.Три месеца не си яла сладко,недей хвърля на вятъра толкоз време лишения,зарад 1 шоколад. Или вече си го изяла.... :-k

Marge
11-13-2007, 13:56
Опитай си само малко и това е.

Nilsia
11-13-2007, 14:19
недей яж ве после само ще съжаляваш.. не е кой знае кво българскте шоколади са по - яки ... пък ако решиш някога пак да ядеш сладк можеш да си го земеш от всеки магазин ма нали ти каам нищо особено не е на твое място няяше да опитвам

pufinzeto
11-13-2007, 15:19
ma ti si prosta kat ovza.PUrvo ako ne znai6 ako ne si yala 6okolat pimerno ot edna dve sedmizi efekta na 6okolada da se nadebelyava i kato yade6 po 3 blok4eta zapo4va6 da otslabva6>TVA seriozno ti go kazvam probvai i sama 6te se yveri6 ;-) ;-) ;-) :smt003

sladku_bebzi
11-13-2007, 15:37
Еми аз като бях в тва положение, ядох по парченце на ден :)

mon4eto
11-13-2007, 15:53
Abe ti normalna li si :shock:
Ne e qla 6okolad 3 meseca...kat 4eta tva det si napisala podrazbiram 4e ti se iska da hapne6 tozi Tobleron...Moqt savet e da si go izde6 s kef...Ne e hubavo naistina da qde6 mnogo 6okolad no ne i da se li6ava6 ot nego se pak ti si dete i organizma ti go iska taka 4e po4ni da si qde6 sladko no v umereni koli4estva :wink:

Jamalska
11-13-2007, 18:08
Фрийкззззззз...Аз ям ПОНЕ по 1 шоколад на ден..ама от тия по левче...А Тоблерона е страхотен ама е мн скъп и щом ти е паднал нападай.

Liar
11-13-2007, 18:16
Организма има нужда от сладко.Ако не сега,след време ще изпиташ силна нужда да си хапнеш.Давай сега по мъничко,преди да си награбила по няколко шоколада и да не можеш да спреш да ги ядеш.Моят съвет е-изяж няколко парченца,останалото го дай на някой друг,за да не можеш да се изкушаваш =)

Jamalska
11-13-2007, 18:51
На мен на мен аз аз аз

zloto
11-13-2007, 19:24
И аз така си развалям диетите - като ми донесат един или 2 големи хубави шоколада Lindt 8-) ако толкова искаш изяж едно-две парченца, а останалото го пробутай на някой да го изяде бързо и да не се дразниш...

Kapu4ino
11-13-2007, 20:14
Abe ti normalna li si :shock:
Ne e qla 6okolad 3 meseca...kat 4eta tva det si napisala podrazbiram 4e ti se iska da hapne6 tozi Tobleron...Moqt savet e da si go izde6 s kef...Ne e hubavo naistina da qde6 mnogo 6okolad no ne i da se li6ava6 ot nego se pak ti si dete i organizma ti go iska taka 4e po4ni da si qde6 sladko no v umereni koli4estva :wink:

Хм, аз не виждам нищо полезно в шоколада, от което организма ми трябва да се нуждае и да не може да си го набави от друго място... само вредни захари, мазнини и холестерол...

Като спирам сладкото се опитвам да поддържам теглото си, защото преди, докато си се тъпчех всеки ден с разните вафли, кроасани и меденки през междучасията си качвах доволно много ... а сега поне не качвам... а и преди какво ми беше удоволствието от сладкото ? Всяка изядена бисквитка беше придружена с вината, че ще напълнея, че си скапвам организма и т.н ... и то така и така не можех да се насладя на сладкото напълно, та поне го спрях съвсем, за да не пълнея, а и за да не изпитвам вина... и честно казано ми е добре... но тоя шоколад ми ебава майката 8-) .

FelisDirus
11-13-2007, 20:41
Дръж се! И аз съм така - не ям сладко, защото хапна ли един бонбон, замина цялата кутия...

Ще дойде време, когато дори и шоколадът няма да ни изкушава (дано!). 8-)

DisciplineAndOrder
11-13-2007, 22:06
Яж! 8-)

Jamalska
11-14-2007, 06:16
:? Хм...аз пък цял живот си папкам като добро прасенце...И принципно организма ми е склонен към натрупване на мазнини(то ми и личи на места).Ама с оглед на това,което поглъщам би тряало да се заклещвам в коридора...ама някак си се компенсира с движение.Така че спирай я тая диета и почвай спорт.
От 1 месец тука ходя на лека атлетика и въпреки,че килограмитите ми още са 60 си изглеждам напълно нормално..даже и пухкава не изглеждам(не че си личи под широките дрехи:/)

Jamalska
11-14-2007, 06:17
:? Хм...аз пък цял живот си папкам като добро прасенце...И принципно организма ми е склонен към натрупване на мазнини(то ми и личи на места).Ама с оглед на това,което поглъщам би тряало да се заклещвам в коридора...ама някак си се компенсира с движение.Така че спирай я тая диета и почвай спорт.
От 1 месец тука ходя на лека атлетика и въпреки,че килограмитите ми още са 60 си изглеждам напълно нормално..даже и пухкава не изглеждам(не че си личи под широките дрехи:/)

И снощи изядох цял един тоблерон който ми донесе мъжа;)+100грамов шоколад в даскало;)

No_Limit
11-14-2007, 11:11
Тоблерони се продават и в България , а ти ако имаш наистина силна воля , ще си хапнеш 1 парченце и другото ще го оставиш . И аз съм на диета и знам за какво става въпрос,но ...бих се ограничила . То само с отказване на сладкото не става . Трябва да забравиш за пърженото , мазното , тестеното , картофите

peteto89
11-14-2007, 12:11
ako spazva6 dieta nedei da qde6 tobleroni se prodavat na vsqkade i 6te si kupi6 dr pat ako pak ne izdraja6 si hapni edno triagalni4e 8-)

tainstvenata
11-14-2007, 13:01
оо момиче ти за мен си герой 3 месеца без сладко \:D/ =D> .. от каде тази силна воля .. аз немога и немога .. :cry:
По темата .. незнам ти си решаваш .. всеки човек е различен .. аз ако хапна 1 / 2 парченца после си казвам " аа защо не изям и останалия какво толква ще стане... " и после съжалявам :)
Ти сама си прецени ..

puppy
11-14-2007, 13:43
ti pyk da ne misli6 4e kato e tubleron e koi znae kvo, na men li4no ne mi haresva koi znae kolko(moje bi 6toto ne si padam mnogo po 6okolada),za men e ne6to obiknoveno, ne bih se izku6ila da go qm, dori i da go gledam po cql den. ot druga strana pyk si struva da hapne6 malko(za poo6trenie) tolkova vreme bez sladko az ne moga,hapni si malko,edva li 6te nadebelee6 ot 50gr, dori i vsi4kite 50 da ti ostanat v organizma, koeto e nevyzmojno,abe spoko! izqj go celiq ako trqbva, posle poti4ai malko i daje 6te si po-slaba ;)

miShle
11-14-2007, 14:41
Абе какво се колебаеш толкова...ако няма да го ядеш дай го на мене аз няма да му откажа.. :D

Reed
11-14-2007, 14:50
леле,колко обичам Тоблерон :-D
изобщо не бих се поколебала..