PDA

View Full Version : Самовнушението?



nice_bunny
11-13-2007, 07:33
Не намерих тема, която по-точно да се отнася за "втълпяването" или "самовнушението".Вие лично какво ще кажете за това?
Има ли ли сте случаи, моменти или периоди, в които сте си самовнушавали нещо .. Как може да се отървем от това? Дали ако го напишем 20 пъти на лист и всичко ще е наред.. или може би като застанем пред огледалото и си го повтаряме... може би в даден момент забравяме за това.Колко време беше нужно докато го преодолеете напълно.. независимо за какво става въпрс.Може и да ви се струва леко глупава темата, за което съжалявам.. и няма нужда да си правите труда да пишите лоши неща... но на мен лично тази информация ми е нужна и ще съм много благодарна на тези които ще ми я дадат.

Blitzkid
11-13-2007, 07:35
Веднъж си втълпих че съм най-готиния пич на света и от тогава не ме пускало. Лекарите казаха че е шизофрения ама аз не им вярвам

^Sam90^
11-13-2007, 07:38
Ами, всеки си внушава разни работи... мисля, че е неизбежно. Е, глупаво е вече да си създаваш разни комплекси за глупости, например, да решиш, че ти е голям задникът и КРАЙ - светът свърши :)

techCandy
11-13-2007, 07:44
Самовнушението е сила, която прилагам успешно...
Обикновено доста ми помага, особено, ако трябва да си внушавам, например, че не ми пука...Как? Не, не пиша на лист и не стоя пред огледалото да си говоря, просто си го мисля и се самоубеждавам...

Boot
11-13-2007, 08:06
Самовнушавам си някакви неща 24/7 и си ми е супер яко. :-s

LizZz
11-13-2007, 08:11
Самовнушението е сила, която прилагам успешно...
Обикновено доста ми помага, особено, ако трябва да си внушавам, например, че не ми пука...Как? Не, не пиша на лист и не стоя пред огледалото да си говоря, просто си го мисля и се самоубеждавам...
Да,и аз се старая да използвам самовнушението максимално в моя полза...
И в известна степен успявам... :-)

**EcKo**
11-13-2007, 08:24
Самовнушението може да бъде както много полезно така и много опасно.Примерно анорексията се появява точно от това.Някой ви е казал че сте дебела(нищо че сте 40 кила с дрехите) но вие искате да отслабнете..Запчвате да си внушавате че сте дебела и от там организма спира да иска храна и...Bye Bye...Знайте че психиката е преди физиката...

fake
11-13-2007, 09:00
с един...приятел...наскоро си говорихме на тази тема.
дали цял живот си самовнушаваме разни неща и накрая сами не знаем кое е истинско и кое е плод на самовнушение?
и ако е така, не се ли получава един...доста фалшив живот.
мерси, живейте си го. аз предпочитам реалността.
можеш ли да си внушиш, че това което искаш, е всъщност нещо, което съвсем не искаш? и няма ли рано или късно да разбереш, че сам си се преебал?
живееш "на дъното", а вместо да се опиташ да изплуваш, си внушаваш, че всъщност си добре и има и по-зле от теб. залъгваш се, че се чувстваш добре, защото смяташ, че така трябва.
адски неправилна философия за живота, много боли глава после от нея.

n1ght_shadow
11-13-2007, 09:24
набиите си филмитеее :-P

ABSOLUTme
11-13-2007, 09:58
можеш ли да си внушиш, че това което искаш, е всъщност нещо, което съвсем не искаш? и няма ли рано или късно да разбереш, че сам си се преебал?
е точно тва мразя като стане..
или пък в една връзка...самовнушаваш си,че всичко е наред,животът е една идилия,че Той/Тя е точно това,което си искал,или пък..че кофти отношението,което получаваш,си е заслужено..и после ..БАМ!...получаваш ебати якия шамар от съдбата,който те връща обратно в реалността..
абе много може да се пише по тая тема,ама сега не съм в такова настроение. :smt001

Danielle
11-13-2007, 11:28
тва самовнушениетое опасна работа, на всеки му се е случвало да си внушава... поне веднъж!!!

miShle
11-13-2007, 11:33
Оф самовнушението има голяма сила.Изпитвала съм го на собствен гръб... супер трудно после се оттърваш от това..Много гадно... :(

Disrespect
11-13-2007, 16:17
самовнушението може да бъде И полезно И вредно...

?love_haTe!
11-13-2007, 16:18
Ми не.
Живея си реално стъпило на земята..
не си внушавам,колко грозна или хубава съм,
в колко добро или лошо положение съм.
Просто си приемам всичко нормално като реално нещо :wink:

Octofunk
11-13-2007, 19:40
Често ми се случва, но аз си самовнушавам неща, от които ще ми стане по-добре. И като си го повтарям често и накрая си го приемам за истина и така. Life Goes On ! 8)