PDA

View Full Version : Как да се справя с притиснението?



izika
11-13-2007, 14:56
utre imam kontrolna po istoria i naprao0o0 nz ...strashno dalgi uroci ni e dala taia daskalka...strah me e che she zabraia neshto shot vinagi se pritesniavam i zabraviam:( kajete mi niakaf nachin da ne se pritesniavam i vsichko da mine dobre :( i nai veche -kajete kak nai lesno da naucha urocite {imam predvid che poniakoga si izpisvam nai vajnoto na edin goliam list i taka go ucha ama ...tva sa mnooooogoo neshta koito triaa da znam i ne mi se pishe ...} ujs mnogo me e strah :( :( :cry:



Редактирано от:ЦвЕтИт0-7-ма т.,заглавието на темата,трябва да бъде написано на кирилица. :wink:

izika
11-13-2007, 15:07
daaa be pishtov da ne sam luda urocite sa mnooouuuuu dalgi a i ne sam pravila dosia pishtovi i sigurno she me hvane i ako mi pishe dvoika....she e za sroka dve shoto tia kaza che koito naprai pishtov na kontrolna she sajaliava mnoou

gorska
11-13-2007, 15:15
utre imam kontrolna po istoria i naprao0o0 nz ...strashno dalgi uroci ni e dala taia daskalka...strah me e che she zabraia neshto shot vinagi se pritesniavam i zabraviam:( kajete mi niakaf nachin da ne se pritesniavam i vsichko da mine dobre :( i nai veche -kajete kak nai lesno da naucha urocite {imam predvid che poniakoga si izpisvam nai vajnoto na edin goliam list i taka go ucha ama ...tva sa mnooooogoo neshta koito triaa da znam i ne mi se pishe ...} ujs mnogo me e strah :( :( :cry:

Моето мнение е, че всичко е на психическа основа. Първо трябва да се успокоиш и да убедиш себе си, самата теб, че ще се справиш, че ти знаеш и можеш!!! След това вече идва практическата работа. Аз лично правя така : изваждам си важните дати и срещу тях записвам накратко какво се е случило. А ако няма дати само по важните събития. Щом уроците са дълги, значи трябва дотолкова да съкратиш, че да избереш само най-важното, или това, което е ОСНОВНО. Също така преди да заспиш, когато си си легнала вече, си прочети всичко отново... Аз винаги правя така и съм спокойна, защото знам, че съм направила всичко по силите си и вече не ме гризе съвестта. Също чети до последно преди да започне часа. Направи всичко, което е по силите ти. А в часа не само се чувствай максимално уверена, но и изглеждай така. важно е госпожата ти да види, че ти си сигурна в себе си. :)

izika
11-13-2007, 15:43
problema e che neznam tolkova neshta dali shte zapomnia i moje da obarkam ot pritesnenie neshto :( puk i izobshto ne ia obicham taia istoria i mi e tolkova bezinteresna :(

izika
11-13-2007, 15:47
problema e che neznam tolkova neshta dali shte zapomnia i moje da obarkam ot pritesnenie neshto :( puk i izobshto ne ia obicham taia istoria i mi e tolkova bezinteresna :(

gorska
11-13-2007, 15:52
problema e che neznam tolkova neshta dali shte zapomnia i moje da obarkam ot pritesnenie neshto :( puk i izobshto ne ia obicham taia istoria i mi e tolkova bezinteresna :(

Еми, виж, аз ти казвам да не се притесняваш, а ти... вземи Валериян преди часа, или някви хапченца за нерви...
Ти кой мислиш, че обича историята? На кой му е интересна? Или учиш, или правиш пищов, или преписваш... или поне се постараваш да изкараш 3 ... :D Между другото какво правиш на компютъра, я сядай да учиш! :P :P :P

DoomShadow
11-13-2007, 16:01
ako iska6 takti4no moje6 da izpusne6 4asa. no ne ti go prepory4vam. uspokoi se i sedni misleiki samo za typiq urok koito trqbva da nau4i6. nedei da zubri6! vnikni v sydyrjanieto. opitai da si go napravi6 interesno. urocite po istoriq gi nau4avax samo s slu6ane v 4as, tyi kato gospojata mn dobre predava6e i kato po4ne6e da razkazva napravo si go predstavqx. uspex 8)

Seducti0n
11-13-2007, 16:03
:arrow: Започни да учиш редовно уроците си, а не всичко на веднъж в деня/часа преди контролното :!:

:arrow: Води си записки с най-важните неща, никой не очаква от теб да знаеш абсолютно всичко.

:arrow: Внимавай в час и се опитвай да запомниш каквото можеш,знам че е скучно...

:arrow: Човек,който има самочувствието че знае уроците си и се е подготвил добре,няма причина за да се притиснява.

n1ght_shadow
11-13-2007, 16:05
направи си пищов. :wink: и го слагаш по - време на часа под теб. :wink: :smt006
дада под тебе хич не си явна тъй :P

izika
11-13-2007, 17:01
dobre de kak taka da ne gi zubria ? kajete po kaf nachin tochny dddda gi naucha teia tapi uroci :( edinia e nai nov i e super dalag ;( i gaden ;( uh ujs :( she umra ;( izrechenie po izrechenie li da gi usmisliam ;( uh losho mi e veche ](*,)

n1ght_shadow
11-13-2007, 17:24
вместо да ми седиш са да ми са вайкаш за щяло и нещяло що не седнеш на гъза си и да си препишеш сичко най-важно на отделен лист както си правила и да си го научиш...

BeBsItO
11-13-2007, 17:41
problema e che neznam tolkova neshta dali shte zapomnia i moje da obarkam ot pritesnenie neshto :( puk i izobshto ne ia obicham taia istoria i mi e tolkova bezinteresna :(

Еми, виж, аз ти казвам да не се притесняваш, а ти... вземи Валериян преди часа, или някви хапченца за нерви...
Ти кой мислиш, че обича историята? На кой му е интересна? Или учиш, или правиш пищов, или преписваш... или поне се постараваш да изкараш 3 ... :D Между другото какво правиш на компютъра, я сядай да учиш! :P :P :P :razz: 6to be na men mi e interesna.... ili dori da ne e4ak tolkova q u4a...4e sma takava paralelka.... pak i nali....sled 12 ti...pravo :razz: :razz: nea na4in, ina4e i na men mi e trudno s tiq dalgi uroci....ama nqma na4in

gorska
11-13-2007, 17:43
вместо да ми седиш са да ми са вайкаш за щяло и нещяло що не седнеш на гъза си и да си препишеш сичко най-важно на отделен лист както си правила и да си го научиш...

Дам, така е ... Откакто е пуснала темата е изгубила час и половина, в който можеше да научи поне един урок... А даже и 2 !!!

YakUZa777
11-14-2007, 13:54
izpii 300 vodka i misylta ti sama shte idva :smt006

gorska
11-14-2007, 15:36
problema e che neznam tolkova neshta dali shte zapomnia i moje da obarkam ot pritesnenie neshto :( puk i izobshto ne ia obicham taia istoria i mi e tolkova bezinteresna :(

Еми, виж, аз ти казвам да не се притесняваш, а ти... вземи Валериян преди часа, или някви хапченца за нерви...
Ти кой мислиш, че обича историята? На кой му е интересна? Или учиш, или правиш пищов, или преписваш... или поне се постараваш да изкараш 3 ... :D Между другото какво правиш на компютъра, я сядай да учиш! :P :P :P :razz: 6to be na men mi e interesna.... ili dori da ne e4ak tolkova q u4a...4e sma takava paralelka.... pak i nali....sled 12 ti...pravo :razz: :razz: nea na4in, ina4e i na men mi e trudno s tiq dalgi uroci....ama nqma na4in

Ами говоря за по-голямата част от ученическото общество. От опит знам, че на всички мои съученици най-противна им е била историята. Аз лично съм имала само една четворка и една петица по история в целия си животт, но не мога да кажа, че я харесвам особено... И имам предвид всички предмети: малко са хората, които обичат да учат ( ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, ЧЕ АЗ СЪщО ДАЛЕЧ НЕ СЪМ СРЕД ТЯХ) , но много често в живота се налага да правиш неща, закойто нямаш желание... като се започне още от училището, в което те принуждават дас учиш... Е, това е моята гледна точка по въпроса.. :neutral:

?love_haTe!
11-14-2007, 16:05
Като кажете,че имате контролно..и като почнете да се притеснявате.
Спокойно,дори и да не си учил/а и да изкараш лоша оценка не
е края на света..ако си седнете на четирибуквието ще я оправите(стига да имате желание).. :)
А за уроците..как да ги научиш най-лесто..пфхах.
Няма специална формула,просто учи всичко редовно,а
не всичко на веднъж в последния момент :wink: