PDA

View Full Version : Пускат на пазара ислямски автомобил



thefreakykid
11-13-2007, 17:48
Компас на предното табло ще сочи към Мека, информира TechNews (http://technews.bg//).

Мюсюлманите по целия свят скоро ще имат възможност да си купуват специално предназначени за тях автомобили. Малайзийският производител "Протон" подготвя за пазара "ислямска" кола, съобщава TechNews.bg (http://technews.bg//).
http://i18.tinypic.com/832fy4k.jpg
Главната особеност на новия автомобил ще бъде вграденият на предното табло компас, който ще сочи към Мека. В допълнение, в колите ще има и специално място за съхранение на Корана.
В проекта ще участват също компании от Иран и Турция. Анализатори на пазара смятат, че "Протон" предприема този ход, за да излезе от кризата, която го е налегнала в последните години.
Малайзийската компания е на загуба от 169 млн. долара за последната финансова година.
Пазарният дял на "Протон" намаля от 60% на 23% за пет години, като спадът не можеше да бъде удържан дори и от протекциите на правителството на страната.
"Протон" се опита да сключи споразумения с "Фолксваген", както и с "Дженерал Мотърс", но преговорите приключиха безуспешно.
Компанията беше създадена през 1983 г. по нареждане на правителството. Първите автомобили на "Протон" използваха платформа на "Мицубиши".
TechNews (http://technews.bg//)

П.П.: Скапани турци...

TellMeYourName
11-13-2007, 17:54
Сиг е кола бомба ... или има поне такава вградена функция :grin:

Decu
11-13-2007, 18:09
Турчоляяя :D O:)

thefreakykid
11-13-2007, 18:10
Какво им е скапаното на турците според тази новина, бре изпражнение???

ПП. Алах Акбар! 8)
Най-малкото, защото те са ислямци (както им викам аз) и са ни поробили за пет века под османско владичество. Иначе се'а можеше да сме много по-напред, отколкото сме сега. (това е само мнение)
Ако бях изпражнение, нямаше да мога да пиша, боравя с компютър, мисля, дишам и мисля, че нямаше да я има тази тема. По тази логика не съм изпражнение.

thefreakykid
11-13-2007, 18:26
Дали можеш да мислиш е много спорен въпро при положение, че пишеш тема за Малайзийският производител "Протон" и в статията само се споменава, че "В проекта ще участват също компании от Иран и Турция.", а ти пишеш скапани турци...

Това е достатъчно показателен факт за твоята култура и също така, да не знаеш, че Турция се различава доста от Османската империя и благодарение на една личност Кемал Ататюрк- днес е модерна, светска и западноориентирана република. Мда мога да мисля, а и що да не пиша "скапани турци"? Може би ги мразя не само за това, сеш се? Може би ми писна от надървени турци, които ми звънят по скайпа. Може би ми писна турци да ни оправляват. Може би ми писна да идват рейсове с турци, които не знаят 1 дума на български и гласуват за определени партии..
Това, че Османската империя не се е състояла само от турци, не значи, че мразя само турците. Боли ме познай къде, че в статията е написано само 1 или 2 пъти "Турция"...

Decu
11-13-2007, 18:30
Айде стига вече...
[-o< управляват

thefreakykid
11-13-2007, 18:41
Дам, знам го..., но мисля, че това е форум и всеки пише, както си иска.
П.П.: Забравих да сложа апостровче на "сеш"

Еми, ок, щом ги мразя, според теб, "защото е по-лесно да обвиняваш все другите за собствените си несгоди", мисли си, че си прав. Само дето не е така.

^Sam90^
11-13-2007, 18:41
Абсолютно безразлично ми е... нека си правят, каквито искат коли. + 1 лиготийка на пазара.

thefreakykid
11-13-2007, 18:45
Не знам и не ме е интересувало, всъшност. Ако ме интересуваше, щях да го знам.

I*object
11-13-2007, 18:51
Какво му е скапаното на турците?
О,нека позная-гледала си първите 10 минути от "Аmerican History X" и мразиш всички турци,цигани,негри,евреи и тн.?

thefreakykid
11-13-2007, 19:00
Написала съм 2 думи и ще ме изядете.. и не съм гледала там филма дето каза..

Всеки човек си има мнение.... моето е това, което съм написала горе

techCandy
11-13-2007, 19:05
Дам, браво, много важно.
Правиш се на много интелектуална, изтъквайки изтъркани доводи, най- вероятно се опитваш да привлечеш внимание. Всичко, което изписа, говори за това колко си елементарна. Не каза нищо ралично и пишеш неграмотно, точно пред кого се опитваш да минеш с номера, че това било просто форум... Прочети малко книжки и се образовай, кой и как точно е спрял развититето на България, преди да се правиш на националистка.

thefreakykid
11-13-2007, 19:52
Статията я видях от 1 сайт. Щом съм неграмотна - не ми четете мненията. Не се правя на каквото/каквато и да било/а. Изразих си мнението..., но явно за всяка моя дума трябва да има причина. Най-малкото, че са ми неприятни... (турците)

Disrespect
11-14-2007, 14:15
и кво кат' са сган? ние пък сме сган в техните очи...както японци и китайци, руснаци и американци и пр.

да правим Трета световна, а?

а за робството сме си виновни ние...турчолята са си следвали целите на религията

и сега недейте ми писка, че съм ги защитавал, защото изобщо не е така..

Fluffy^;pp
11-14-2007, 18:29
Идеята за такъв вид кола наистина е много интересна..а доколкото до коментарите на авторката -защо пускаш тема за нещо,което не те интересува..за нещо,което е пряко свързано с хора,които презираш..макар и по доста нелепа причина >_< ъъх