PDA

View Full Version : взискателни ли сте кам себе си?



BeBsItO
11-13-2007, 17:06
това забелязвам в себе си. прекалено изисквам от себе си. ако не постигна дадена цел, независимо каква.... (главно у4или6на)запо4жам да се самообвинявам, не издуржам, от в1тре просто нямам нерви....ако сгафя някаде. тва не е особено добре, за6тото аз си патя от си4ко това....ПОДТИСКАМ СЕ!оби4ам да сам в лидерска позиция....нз за6то. :( при вас така ли е? :-#не 4е сам някаква надувка...неоценява6та др те хора....но аз сама ПОНЯКОГА НЕ ОЦЕНЯВАМ СЕБЕ СИ... И ТОВА 4Е...НЕ ВИНАГИ СИ4КО Е ПЕРФЕКТНО,ТАКА КАТО МИ СЕ ИСКА ДА Е :(

n1ght_shadow
11-13-2007, 17:09
при мене не е така :P.... верно ми стаа гадно некфо кат не постигна желания резултат на някоя контролна примерно но не се здухвам поне ^^

Blab
11-13-2007, 17:14
Това "взискателна" ли го наричаш, по скоро е "все съм недоволна".
Да, изисквам много от себе си. Не оставям нещо, докато не го докарам до край. Лидерските ми качества са добре видими и, естествено, обичам да ги проявявам.

xXxScreamxXx
11-13-2007, 17:17
BeBsItO po spokoino priemai ne6tata ne se sdyxvaiiiii !!!!!
po rano i az minax prez tova no si trypa6 izli6ni nervi i ....... ni6to
T1i 4e kefi se na jivota i da ne ti pyka :grin:

BeBsItO
11-13-2007, 17:31
ami ne me razbrahte, ne to4no..... ne 4e se sduhvam tolkova.... prosto iskam o6te i o6te. znam 4e moga pove4e i se stremq da go postigna. nqkak si i8mam v1tre6na predobedenost....4e vinagi moga pove4e. makar postignatoto do momenta da e pove4e ot zadovolitelno :-s tva mi e strannoto... ne 4e sma nqkva zubarka..... naprotiv u4a savsemnormalno. no prosto taka s 4ustvam

techCandy
11-13-2007, 17:43
Да, бе, личи си колко си самокритична по правописа ти, като си толкова
взискателна, гледай какво пишеш за начало. Това не е лошо качество, не се ли опитваш да си измисляш проблеми?

ражур
11-14-2007, 08:46
леко самокритична сам ако направя някаква грешка или се проваля супер много в нещо почвам да си мисля глупости и само си хабя нервите

Wrathchild
11-14-2007, 09:26
Аз трябва да бъда първа във всичко. Ако не мога нещо, го научавам. Естествено трябва да е нещо, от което ще имам полза. Дори ползата просто да е 'вижте ме колко съм велика'.
Да, имам малко диктаторски характер... всички трябва да ми забележат постиженията и да ахнат пред тях... и разбира се аз да командвам парада. Едно време си мечтаех да съм Господ за да се разпореждам със всеки... и това като бях на 12... а сега за тази мечта ми пречи това, че просто няма да ми се занимава.
И да, адски взискателна съм към себе си. Към моя милост съм най-самокритична, взискателна и остра. Ама сега да не си помислите, че правя нещата така, че другите да ги харесат? Не не... трябва АЗ да съм доволна от резултата.
Изкарах се чудовище. Само, че така се чувствам прекрасно... :D
(не, не трябва да е перфектно всичко. дори аз не съм перфектна, ето казах го... само че наумя ли си да правя нещо, трябва да е перфектно. пък независимо дали ще навредя на някого. той да се оправя. когато мен някой ме преебе няма да съжалява за стореното...

Presley
11-14-2007, 09:27
Да,и аэ съм така.Но не иэисквам ,а си го налагам :D Тоет винаги съм с нагласата,че ще дам най-доброто от себе си,че ше се боря със эъби и нокти :D Просто съм човек,който не приема эагубите.Тъпо е ,ама е така.

?love_haTe!
11-14-2007, 10:10
Това е гадно.Ти сама си се тормозиш.
Аз си знам възможностите и сама виждам какво мога
и какво не.
Правя това,което желая с усилия,но не като твоите.
Примерно ако ми се пише домашно-пиша..
ако правя нещо и се изморя спирам 8-)
Не е нужно сама да се поставяш на подобен натиск..
Просто като започнеш да мислиш за последствията си кажи:
'Е кво толкова,не е края на света' :wink:

Blab
11-14-2007, 11:19
^А защо да се примирява с "к'во толкова"?
Ако си достатъчно борбен можеш да постигнеш всичко, което пожелаеш.(излючвам фантазии като да полетиш, примерно)Както ми повтаряха като малка(а сега сама си го казвам) "Няма "не мога", има "не искам"!".
Всеки с характера си.

sladku_bebzi
11-14-2007, 12:36
Аз преди като не постигах дадена цел, ревях, оплаквах се, а бе целия свят разбираше, след което нещата се нареждаха...Докато сега просто си казвам ОК и продължавам на пред.Не мисля, че е правилно да мисля по този начин, но като нещата не се получават не съм способна да ги променя :cry:

Seducti0n
11-14-2007, 12:40
Неуспехите,може само да ме мотивират да продължа напред и да се стремя към това да постигна нещо по-добро.

Да речем,ако имам слаба оценка,няма да се тръшна на пода и да ревна, а ще преусмисля нещата и ще намеря начин да попълня пропуските си. :)

Да взискателна съм към себе си,но не изпадам в крайности.Движа нещата плавно и винаги следвам преоритети си. :)

BeBsItO
11-14-2007, 17:20
abe hubavo e ot edna sreda , no na men mi e problem. za6toto nqkak si....pri nai malkiq neuspeh se qdosvam na sebe si. se endo e nqkva maniq.....ili sam nai v taq oblast, ili ne se zanimavam voob6te s tva ne6to.nqkak si pri men nqma 50/50.... si4ko trea da e idealno... i kogato ne se polu4i idealno ( za6toto takav e jivota) az naprao...oklumvam....probvala sam s ...''kvo mi dreme''aide sq..... nesdtavaaa ;(prosto sma takava

b0Nb0n
11-14-2007, 19:51
А липсата на това чувство ти дава едно такова спокойно и приятно усещане на необремененост от всякакви глупости... и просто "не ми пука" ...
И понякога е толкова приятно да кажеш "Не искам" с най-ясното съзнание,че го можеш, но просто наистина не ти се занимава. :)
vai vai kolko to4no kazano na men ne mi pyka ot myrzel tolkova ma myrzi i mi sa praqt ludi raboti 4e kvo i da stane kvot i da sym naprail pogre6no ili kvoto da sym se izlojil tolkova ne mi pyka 4e mi e nqkvo qko veselo i bezgrijno edno takova xaxaxaxaa bahti glupostite

crazy_666
11-14-2007, 20:05
това забелязвам в себе си. прекалено изисквам от себе си. ако не постигна дадена цел, независимо каква.... (главно у4или6на)запо4жам да се самообвинявам, не издуржам, от в1тре просто нямам нерви....ако сгафя някаде. тва не е особено добре, за6тото аз си патя от си4ко това....ПОДТИСКАМ СЕ!оби4ам да сам в лидерска позиция....нз за6то. :( при вас така ли е? :-#не 4е сам някаква надувка...неоценява6та др те хора....но аз сама ПОНЯКОГА НЕ ОЦЕНЯВАМ СЕБЕ СИ... И ТОВА 4Е...НЕ ВИНАГИ СИ4КО Е ПЕРФЕКТНО,ТАКА КАТО МИ СЕ ИСКА ДА Е :(
ти си овен нали? в краен случай дева, ама девите юркат другите не себе си....

Blab
11-14-2007, 20:08
^козирозите и телците също. :roll:

find_m3
11-16-2007, 17:58
ми не като имам слаба оценка се скъсвам да се хиля.


днеска имам 3 по химия :grin:

zloto
11-16-2007, 18:05
Аз май изобщо не съм взискателна... вече каквото и да изкарам, си казвам "Какво толкова", докато преди се тръшках за оценки под 5... но скоро смятам да се стягам защото яко се излагам...

UnaBletoLoVeU
11-16-2007, 18:11
Еми...приятелите ми казват, че съм педантична...ама и аз не отричам
Когато подреждам всичко накрая трябва да е в аблосютен ред-нищо извън шкафовете(в тях като аптека), всичко по местата си и ако не ми харесва как стоят на дадено място ги местя, докато ми хареса резултата.
Когато чистя прах и под и после видя, че има някакви прашинки се побърквам и чистя наново.
Когато си подреждам раницата или някоя чанта, багаж всичко трябва да е идеално подредено, да няма излишни неща, да няма хвърчащи листчета..на една приятелка в раницата й може да се намерят всякакви бележки, контролни и т.н., а в моята е..някво...казват "ужас-понякога ме плашиш с тази подредба"
Когато уча всичко пиша много старателно и когато сбъркам се е случвало да късам листи и преписвам наново.
Когато не мога да реша някоя задача стоя на нея, докато не я докарам до край. А ако съм изморена захвърлям математиката и цяла вечер се терзая за това.
Когато имам ниска оценка се побърквам..ама постепенно се научих да се успокоявам със "Не само аз нямам 6.."

:neutral:

Е има и моменти, когато стаята ми е кочина, но това се дължи на мързел и е само моментно състояние