PDA

View Full Version : Организиране на купон за Нова Година - помощ!



LilKittie
11-14-2007, 08:30
Здравейте, тази година за първи път ще празнувам без нашите. Една приятелка също ще е сама и в нейната къща ще правим купон. Така де, имаме 2 етажа, таван и цял двор :D :grin: . Обаче аз и още 2 момичета трябва да го организираме. На всички ни е за първи път такова мащабно нещо. :-o И искам съвет - на Нова година май никой не яде, мислим само мезета да вземем и може би пържени картофи и пилешки хапки, ако някой огладнее. И все пак, трябва ли да има основно ядене?! :neutral: Все пак сме на 14-17години, не мисля, че някой ще е толкова на зор да яде. По горе-долу колко литра безалкохолно на човек трябва да има и колко алкохолно? Балони с хелий трябва ли да има? :-| Смятам, че те ще разчупят атмосферата. :-P А хубав купон с малко или с много хора става? Досега съм била само на такива с по 20 човека някъде, но няма ли да е по-весело ако ги направим 50? И другото, което - който поканим, да измислим някаква такса, примерно 15 лв, или всеки да носи по нещо :-o Абе въобще, помагайте O:)

AliceSw
11-14-2007, 09:19
фъстъци, сандвичи, картофки, хапки, пуканки, някакви сладки ще е хубаво да има

БАНИЦА - задължително!!!

иначе смятаи по половин литър безалкохолно и половин бутилка твърд алкохол на човек, плюс 3-4 бутилки шампанско и някви бири все пак ще почнете поне към 10 и ще продължи до сутринта, така че гледаи да има още поне 2 бутилки твърд алкохол за резерв, ако останат ще си правите афтър нова година

събирайте по 10 кинта примерно и гледайте да вкарате някакво разнообразие в храната и алкохола, защото не всеки обича всичко

и да - колкото повече - толкова по-добре :D

BAD_KID
11-14-2007, 09:23
Аз преди година празнувах с приятели но ние бяхме значително по малко отколкото ти смяташ да каните. Ние се бяхме събрали шестима три момчета и три момичета. Бяхме зели доста храна и значително количество алкохол и безалкохолно но накра се оказа че пиенето не ни стигна, а яденето го дояждахме два дни след тва като бяхме събрали секи по 10 лева. Надявам се че съм помогнала :)

spiteful_pz
11-14-2007, 10:30
бааааа всеки носи каквото си иска...

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да има картофено пюре!!!

защо точно картофено пюре :smt017

FelisDirus
11-14-2007, 10:51
Ще ти обясня как правим партитата с приятели, пък дано ти е от ползва.

Първо, аз лично съм на принципа, че колкото повече хора има, толкова по-весело е.
Щом правим нова година или купон, се виждаме малко по-рано през деня и решаваме по колко пари на човек да събираме за алкохол и ядене (обикновено към 15-20 лв..)
В никакъв случай не се преебавай да купуваш това и онова преди да сте събрали парите, защото е много вероятно да се набуташ.

Парите са налице - отиваме в билла, пазаруваме яко. Купуваме най-веч водка, вино, бира, може мента и текила, но това - по-рядко. Ракията е домашна (и в огромни количества).
Купуваш разни салати, мезета и т.н.
И май е това.

Миналата нова година с 2 приятелки и мама направихме 3 баници с късмети. Голямо шоу беше! Но е препоръчително да се ядат преди да се изпонапиете. Няма да обяснявам защо. 8-)

Ако се сетя още нещо, ще свирна. Успех!

Barbie
11-14-2007, 12:07
Миналата нова година с 2 приятелки и мама направихме 3 баници с късмети. Голямо шоу беше!

Миналата година правихме баница с момчето ми. :D :smt007 Ако питаш него, ще каже, че той я е направил :D

Иначе в началото по погрешка взехме бутер тесто вместо кори за баница :oops: Така че той направи и бутерки, които се лансираха чудесно на сутринта, когато бяхме изгладнели. :)

И при нас главно се купува водка и след това вече ако има хора, които имат специфични желания (аз, примерно, наблягам на джина с тоник)... Купувате хляб, разни мезенца, солетки...общо взето - всичко ще свърши работа, стига да може да се яде на крак. :)

Вярно, че колкото повече - толкова повече, но все пак внимавайте кого каните. Правила съм партита, на които се изсипват много повече хора от предвиденото и ми правят големи проблеми (веднъж ми бяха изкъртили простора от стената - барабар с тухлата!!! да не говорим за счупените плочки в банята, надрасканите стени по стълбището на блока (трябваше после да пребоядисвам...) и така нататък...). Та, канете хора, които познавате достатъчно добре и знаете, че с тях ще ви е весело.

И наистина - не се нагърбвай да купуваш със собствени финанси...има шанс после да не се възстановят напълно. :)

Приятно прекарване. :)

FelisDirus
11-14-2007, 12:21
Правила съм партита, на които се изсипват много повече хора от предвиденото и ми правят големи проблеми (веднъж ми бяха изкъртили простора от стената - барабар с тухлата!!! да не говорим за счупените плочки в банята, надрасканите стени по стълбището на блока (трябваше после да пребоядисвам...) и така нататък...).

Олелеее, бая са се постарали.. :-s

ShadyRecords
11-14-2007, 12:30
дайте няколко човека по 10 лв си земете 40 ка чадел :D да свиете 1 бухалка ще се размажете :grin: а за твърд алкохол бял прочел в 1 пост половин бутилка няма да стигне за нищо освен да си промиеш устата :D зимайте повечко мезета

TellMeYourName
11-14-2007, 13:15
Какви са тия глупости бе,младежи? За купон ви трябват индустриални количества БИРА,хрупанки,чипс и примерно салата....
И БИРААААА най-вече... Много бира,всякаква бира... Чужда бира... Българска бира... Бира в стъкло,бира в пластмасови бутилки,бира в кенчета... БИРА :idea:Съгласен ! :smt003

LilKittie
11-14-2007, 19:30
Ъъъ, оказа се, че нямаме къщаа :cry: :cry: :cry: Предложете къде може да дадем някакъв наем и да се съберем и да си правим 24 часа каквото искаме :cry:

sWeEt_SeEd
11-14-2007, 20:37
Първо ...според мен трябва да се съберете ако не всички, то поне колкото успеете, за да изясните предпочитанията относно алкохола и да не купувате излишни спиртове..Съгласна съм, че някои пият примерно по половин литър , но други могат да изпият и 2.Трети може да изпият и 1 чаша-така че това е относително.Трябва да има някфи 2 вида водка, джин, ракия, бира-задължително и може и текила, ШАМПАНСКО ! .Безалкохолното-около 10 бутилки биха ви оправили, ако наблягате на алкохола и сте около 20-30 човека примерно.Аз наблягам на безалкохолното.
Относно храната-трябва да има.Поне нашите събирания продължават от порядъка на 3-4 дни(не говоря за Нова Година) и ако си мислиш, че примерно на сутринта няма да има изгладнели и прегладнели копеленца се лъжеш.Десетина хляба, салати, нещо тестено-сладки, соленки, пилешки хапки или обикновени кюфтенца( на тях ще им изчислите горе-долу броя) + още 20 отгоре !!! :D Ако партито ви не е като нашите ф някфи забутани села без капка живот и само един магазин, и има магазини наоколо ,ще бъде супер.
Събирате по около 20 кинта и купувате това, което предварително сте се уговорили, като сте си направили някфи груби сметки горе-долу.Ако ви останат пари-супер, ако не като ви се свърши всичко на сутринта събирате още и докупувате-лесно е. :-P
Проявете креативност.Например, за едно парти с 2 приятелки взехме хипер много парти-шапчици, някфи маски изтрещяли, балони, някфи видове свирки и т.н. и стана хипер забавно, шумно-леко инфантилно, но различно и падна яко хилеж.
Относно налазвачите-тях ги има навсякъде, така че си бройте около 10 отгоре хорица, които ще дойдат без покана, но пък става по-яко(ако те са яки) . :wink:
Айде успех със организацията и ако има нещо друго свиркай. :grin:

LilKittie
11-14-2007, 20:54
Първо ...според мен трябва да се съберете ако не всички, то поне колкото успеете, за да изясните предпочитанията относно алкохола и да не купувате излишни спиртове..Съгласна съм, че някои пият примерно по половин литър , но други могат да изпият и 2.Трети може да изпият и 1 чаша-така че това е относително.Трябва да има някфи 2 вида водка, джин, ракия, бира-задължително и може и текила, ШАМПАНСКО ! .Безалкохолното-около 10 бутилки биха ви оправили, ако наблягате на алкохола и сте около 20-30 човека примерно.Аз наблягам на безалкохолното.
Относно храната-трябва да има.Поне нашите събирания продължават от порядъка на 3-4 дни(не говоря за Нова Година) и ако си мислиш, че примерно на сутринта няма да има изгладнели и прегладнели копеленца се лъжеш.Десетина хляба, салати, нещо тестено-сладки, соленки, пилешки хапки или обикновени кюфтенца( на тях ще им изчислите горе-долу броя) + още 20 отгоре !!! :D Ако партито ви не е като нашите ф някфи забутани села без капка живот и само един магазин, и има магазини наоколо ,ще бъде супер.
Събирате по около 20 кинта и купувате това, което предварително сте се уговорили, като сте си направили някфи груби сметки горе-долу.Ако ви останат пари-супер, ако не като ви се свърши всичко на сутринта събирате още и докупувате-лесно е. :-P
Проявете креативност.Например, за едно парти с 2 приятелки взехме хипер много парти-шапчици, някфи маски изтрещяли, балони, някфи видове свирки и т.н. и стана хипер забавно, шумно-леко инфантилно, но различно и падна яко хилеж.
Относно налазвачите-тях ги има навсякъде, така че си бройте около 10 отгоре хорица, които ще дойдат без покана, но пък става по-яко(ако те са яки) . :wink:
Айде успех със организацията и ако има нещо друго свиркай. :grin:
Благодаря много, но вече си нямаме място :cry: :cry: :cry: Трябва да е някъде в София, ама къде можем да го направим. Дали има възможност някой с по-голям гараж да ни отстъпи срещу определена сума? Или апартамент в краен случай...

Saymon90
11-15-2007, 07:49
О, тва с наемането на апартамент не ти го препоръчвам, защото няма да си се накефите като хората. Поне според мен е така. Или си намерете някой фр със свободно място, или минете без парти...
А като сте толкова хора, няма ли поне един с 2 апартамента или вила?? При нас винаги се намира някой, който спасява положението....
Те вече ти казаха основните работи за правене на парти, аз наблягам на многото алкохол и на пластмасовите съдове (не искаш счупени чаши, а и после миенето е брутално).

koalka
11-15-2007, 08:34
Хубаво е да сметнете колко горе-долу ще ви излезе целия разход и тогава сметнете по колко от всеки човек трябва да вземете.Все пак според мен сандвичи трябва да има, колкото и да е - само да пиете и това не си е работа.За алкохол не знам дали питаш, но и него може да сметнете...Примерно една бутилка грубо за двама човека, макар че това си е множко.

krem4et0
11-16-2007, 12:39
На нова година трапезата трябва да е обилна-да има задължително пуйка с ориз или със зеле, плодове, ядки, салати, баница........И купон с много хора не става. Скоро бяхме на рожден на 1 приятел. Той и 1 момче си го празнуваха на едно и имаше сигурно 30-40 човека. Беше много тъпо просто. Седяхме си на групички, с никой не се запознах, а си бях с тези, които познавах и се събираме всяка седмица. миналата седмица имахме 4-ма пришълци и пак беше тъпо. Ние сме си 6 човека+2-ма, които не са в града за момента, събираме си се само ние и си прекарваме страхотно. сега за 8-ми декември се чудим какво ще правим, но пак не мислим да сме повече от 10 човека. И..........не е важно пиенето и храната, важно е хората, с които ще бъдеш да се готини, отворени, да се забавлявате. 7-8 човека с 1 микрофон и мид файлчета за караоке сме си спретвали такова парти..................направо сме се омазвали от кеф!

krem4et0
11-16-2007, 14:07
Нямам против нови хора. не съм им казала махайте се, а и мнението не е само мое. Нямам проблем да общувам с нови хора, напротив.с някои се получава просто от раз и си прекарваме после добре. Но да ми дойда в дома 40 човека, 30 от които не познава-не го разбирам. А и когато са 10-15 човека се получава по-сплотено. Всички 1 вид са заедно, а не се делят на групички по 5 човека и всеки да си прави неговите неща. Като се замисля не съм била на хубаво събиране с повече от 10-12 човека и причината не е в мен. ВСИЧКИ изпозаспиват към 1 часа просто, пият, ядат и пушат и просто няма го настроението. А да ти кажа не съм от типа, която се лепва за гаджето си и не вижда никой друг и не говори с другиго. Напротив приказлива и общителна съм, опитвам са да завъра разговор, но просто някои хора не са моите хора и това се усеща след първото пренебржително оффффффффф.
Ако питаш компанията(включително рожденника) дали рождения ден със 100 човека му е харесал, никой няма да каже-да, хареса ми.

Blab
11-16-2007, 14:22
^ хората са различни! Мисля, че го знаеш.

Orono
11-16-2007, 14:26
^
И точно заради това авторката на темата трябва да събере най-близките си хора, които ще бъдат на купона и да се разбере с тях кой, какво и по колко ще пие/яде.
:wink:

krem4et0
11-16-2007, 16:24
явно се движиш със стереотипни хора...

най-грандиозните партита на които съм присъствал е било... просто лудо- много хора, непознати- нови лица, много пиене, танци, забавление, разговори... освободена атмосфера и не е имало разделение на групички, а по-скоро трансфер- от една групичка с хора си занасям чашката към друга, а и групичките непрекъснато се менят...

в един момент говорим за футбол с няколко пича, в следващия момент си денся, викам наздраве на някой, а после влизам в спор относно Паоло Коельо и т.н.

Всеки, както си го направи ;)
А може би просто сме прекален близки и сме вс заедно-от близо 2 години всяка седмица се събираме..........много сме си свикнали и други хора просто нарушават нашата идилия!

ЕPu
11-16-2007, 16:58
добра музика, добро пиене и добри приятели...
всичко останало си идва на мястото впоследствие :wink:

ражур
11-16-2007, 17:23
Купонджийте да кажат :D
Иначе си носи каквото на тебе ти харесва
и повечко алкохол :D

AvaLan4e
11-16-2007, 20:56
:::
Аз не да помагам....щото сега не мога. Много ми е зле. Но може би ако ти кажа както Аз очаквам от Нова година ще ти дам някаква идея. Аз искам храна, много храна, искам торта за замеряне, тоест с много сметана, искам сладолед, искам хайвер, искам шампанско, искам коняк с фастъци, искам елха, искам изкустен сняг, искам захарни бастунчета, искам камина, искам топли пухкави удиала, в икоито да се пъхаме с братята ми и да се надбягваме сякъш сме в чували, искам когато се натряскаме достатъчно и ни е топло, да излезем на вън, да има сняг и да се замеряме със снежни топки, сякаш сме противници войници, забравили за войната, понеже тя е един голям абсурд, охооо което ме подсеща искам и готини лозунги да пиша, да има, да е шарено, да има танци, много коледни песни, много Депеш Мод, много Оливия Нелтън, много свещи, много герлянди в косата, ананас, банани, портокали, мандарини, прегръдки с непознати, когато ти се доспи, лягане с някои с който да сте си гушнати цяла нощ, а после сутринта....няма да казвам сутрините са магически, не ми се ще да разправям за тях и да взема да забравя нещо.... Мисля това е. От купон не очаквам такива работи, само да добавя.

sadface
11-17-2007, 01:32
i s petima 4oweka shte stane kupon :|

tyshA
12-22-2007, 12:34
Човече сериозно ли ?
Събираме се в приятел, разполагаме с цяла къща(за предпочитане е пред апартамент)хлдилника е пълен с пиене и ядене МУЗИКА на ниво изпълнения в басеина спане който където му падне секс във почти всяка стая драифане и без него неможе надпревара с чашки уиски на екс!!!Минимум 30 човека!ТОВА Е КУПОН ЧОВЕЧЕ просто мнение (: