PDA

View Full Version : "Николчовците" в нашата съвременност



Mishlety
11-14-2007, 12:24
Имам домашно за утре на тема: "Николчовците" в нашата съвременост" .. но незнам какво да напиша :neutral: :-k .. затова ако някои от вас знае .. моля да ми помогне =P~

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

ProstoAz
11-14-2007, 13:40
Темата е мнодо добра и актуална! Главното при Николчо е нравствената деградация, породена от нехайното отношение на родителите. Той изпива първата чаша ракия пред одобрителните погледи на майка си и баща си, за лъжите си (случая със слугата Иван) той остава ненаказан, прехвърляйки вината на друг, запива по цели нощи с приятелите си по кръчмите, задява разни девойки и... като за капак на всичко накрая краде от родителите си! Малко ли подобни персонажи има и в момента и малко ли подобни персонажи познаваш ти? Не ми се вярва. Те са навсякъде. Работещи родители, не обръщащи внимание на децата си до такава степен, че те могат да не се прибират вкъщи по цели дни, а родителите въобще да не забелязват, могат да се друсат в собствената си тоалетна и това отново да остане незабелязано. Могат да се връщат вкъщи мъртво пияни, но никой да не им прави забележка, а даже да им предлага да ударят по още едно. Могат да лъжат цяла година, че ходят на училище, а всъщност да са били изключени още в началото, но майка им и баща им да не забелязват, а когато разберат да обвинят директорката на училището или някой учител. И в крайна сметка могат да откраднат от родителите си, за да могат да си купят поредната дозичка или поредната бутилка водка.