PDA

View Full Version : Малко помощ по Химия???



EmO_KiD_;(
11-14-2007, 14:29
Имам нужда от малко помощ по Химия! 8-[ 7-ми клас съм и за домашно имам 8 задачи.
Как се означават две молекули серен диоксид?(аз мисля че е 2SO с индекс 2,ама не съм мн сиг :( )

Оределете броя на кислородните атоми във всяко от дадените означения О с индекс 2, 3Н с индекс 2 О(вода),5О с индекс 2.Та тва как се прави? :neutral:

Много често в химичната литература ще срещнете наименование на съединение,в което в скоби е означена валентността на елемента.Например меден (|) оксид,на което съответства формулата Cu с индекс 2 О.Съставете формулите на следните оксиди: серен (|V) оксид,фосфорен (|||) оксид,въглероден (|V) оксид.Наименувайте ги.Е тва как се прави,че нищо не разбрах?? :neutral: :neutral:


Това са за сега,ако се сетя ще ви питам и за още.ПЛС хелп 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ #-o #-o #-o :( :(

vikc
11-14-2007, 14:51
Мога само да ти кажа как се означават две молекули серен диоксид - 2SO с индекс 2. :smt001
Ако се сетя за другите неща ще пиша! :)

EmO_KiD_;(
11-14-2007, 18:39
Хайде беее,няма ли да ми помогне някои плс :cry: :cry:

AnTiBuLLsHiTs
11-14-2007, 18:42
Оределете броя на кислородните атоми във всяко от дадените означения О с индекс 2, 3Н с индекс 2 О(вода),5О с индекс 2.Та тва как се прави?

О с индекс 2 -> 2 кислородни атома.
3H2O -> 3 кислородни атома.
5O2 -> 10 кислородни атома.




Много често в химичната литература ще срещнете наименование на съединение,в което в скоби е означена валентността на елемента.Например меден (|) оксид,на което съответства формулата Cu с индекс 2 О.Съставете формулите на следните оксиди: серен (|V) оксид,фосфорен (|||) оксид,въглероден (|V) оксид.Наименувайте ги.Е тва как се прави,че нищо не разбрах??


SO2->Серен Диоксид
P2О3 -> Дифосфорен Триоксид
CO2 ->Въглероден Диоксид
Числата са индекси!!!

EmO_KiD_;(
11-15-2007, 18:59
Оределете броя на кислородните атоми във всяко от дадените означения О с индекс 2, 3Н с индекс 2 О(вода),5О с индекс 2.Та тва как се прави?

О с индекс 2 -> 2 кислородни атома.
3H2O -> 3 кислородни атома.
5O2 -> 10 кислородни атома.




Много често в химичната литература ще срещнете наименование на съединение,в което в скоби е означена валентността на елемента.Например меден (|) оксид,на което съответства формулата Cu с индекс 2 О.Съставете формулите на следните оксиди: серен (|V) оксид,фосфорен (|||) оксид,въглероден (|V) оксид.Наименувайте ги.Е тва как се прави,че нищо не разбрах??


SO2->Серен Диоксид
P2О3 -> Дифосфорен Триоксид
CO2 ->Въглероден Диоксид
Числата са индекси!!!


Ms mn :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)